Έγινα Sony PSP fanboy!

PC, Xbox/360, XboxOne, PS3, PS4, Wii, WiiU, PSP/PSVita, GP2X, DS/3DS κτλ Συζήτηση για όλα τα τρέχοντα ή πιο πρόσφατα συστήματα παιχνιδιών.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Έγινα Sony PSP fanboy!

Δημοσίευση από Maddog »

...μετά από τις άοκνες προσπάθειες των κουμπάρων ambu και whacker, έπεσα και εγώ. :|

Μόλις απέκτησα ένα PSP, δώρο του ambu_dare για τα γενέθλια μου. Για να μου χρυσώσει το χάπι, έβαλε μαζί και το OutRun 2006 Coast 2 Coast (η μοναδική εκδοχή που δεν είχα ήδη ήταν του PSP, αφού το είχα αγοράσει για PC, ΧΒΟΧ και PS2. You can never have enough OutRun.)
Ευτυχώς είναι μαύρο, δεν βρήκε κανένα ξεχασμένο ροζ από προσφορά... :mrgreen:

Προτείνετε μου κανά καλό παιχνίδι, ΑΝ υπάρχει κάτι σε αυτή την μπακατέλα. Πρέπει να αρχίσω και αυτή την συλλογή... 8)

THANX κουμπάρε! :pac: :pac: :pac:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Έγινα Sony fanboy!

Δημοσίευση από Nemo »

Ξεχασες να ανανεωσεις και το Avatar
, για να ειναι ασορτι .... :twisted:

Εικόνα



Υ.Γ. :roll: Νο offence :)

Maddog έγραψε:
Προτείνετε μου κανά καλό παιχνίδι, ΑΝ υπάρχει κάτι σε αυτή την μπακατέλα. Πρέπει να αρχίσω και αυτή την συλλογή... 8)


The Dog: Happy Life????
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Re: Έγινα Sony fanboy!

Δημοσίευση από GeoAnas »

Βρε,βρε καλώς τον και ας άργησες !
Τι είδους παιχνίδια θέλεις ? Είναι φτιαγμένο το μηχάνημα ή όχι ?
Για αρχή θα πρότεινα Metal Slug Anthology ...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Re: Έγινα Sony fanboy!

Δημοσίευση από ambu_dare »

Ναι έτσι ρε να τα ξερνάς όλα, να κάνουν ουρά έξω από το σπίτι μου... :P

Μοντέλο 3004 είναι σφραγισμένο το πήρε, δεν του έχουμε κάνει ακόμη τις απαραίτητες "εξετάσεις", αλλά νομίζω ότι όλα πια λίγο πολύ φτιάχνονται. Απλά ο κουμπάρος από όσο τον ξέρω, δεν αρέσκεται τόσο στα "φτιαγμένα" αφού γουστάρει να στοκάρει αυθεντικά παιχνίδια. Εδώ αγοράζει ένα σωρό αχρηστίλα στο DS για το PSP δεν θα πάρει*; Ένας λόγος παραπάνω, να σταματήσει να "πετάει" λεφτά στην Nintendo και να τα επενδύσει κάπου που αξίζει τον κόπο. :twisted: Τώρα για παιχνίδια, κρίνω ότι είναι καλή περίοδος για νέο (ναι - ναι "καθυστερημένο") κάτοχο με ένα σωρό προσφορές, καθότι το PSP είναι πια σαν παλιό καλό κρασί τίγκα στα καλά παιχνίδια σε μεταχείρες, platinum, essentials versions, κλπ.

OK, λογικά το outrun θα σε απασχολήσει λίγο καιρό, εάν πάντως το βαρεθείς έχω καμιά ντουζίνα αυθεντικά ακόμη να παίξεις (εν είδη μακροχρόνιου δανεισμού με άλλα ανταποδοτικά οφέλη). Άντε, παρότι σου έχω πει ότι στα γενέθλια σου θα πάρεις τα όμορφα μου @@ για δώρο, θα σου πρότεινα έτσι χωρίς συγκεκριμένο λόγο να μην αγοράσεις το Ultimate Ghosts 'n Goblins, κάπου μπορεί να βρεθεί και αυτό** :P . Το άνοιξες ρε το είδες, έπαιξες καθόλου, σου αρέσει ή θα το φάει και αυτό το κλιματιστικό;

Αυτά... που έλεγες ότι δεν θα γίνεις fanboy... άντε μόνο το PS3 σου λείπει από Sony, αλλά μην γλύφεσαι άδικα εδώ δεν έχει $$. :mrgreen:

Ξέχασα... you're welcome... :lol:

Ξέχασα²... εις τα πάτρια εδάφη που συνήθως είναι και πιο ακριβά:
http://www.skroutz.gr/c/94/psp_games.html?keyphrase=psp

* (άσε μην πω τίποτα για grey's anatomy και δεν ξέρεις που να κρυφτείς και καλά το πήρες για την γυναίκα αλλά έχεις ανταλλάξει το αυτοκόλλητο του με αυτό από το Fire Emblem και λιώνεις στους pixel διαδρόμους των νοσοκομείων)

** (και σφραγισμένο για να μην μου γκρινιάζεις ότι το Outrun ήταν χωρίς την ζελατίνα του, το πολύ - πολύ να το πάρεις κάνα 3μηνο νωρίτερα και όντως την πρωτοχρονιά θα πάρεις τα @@ μου τελικά )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Έγινα Sony fanboy!

Δημοσίευση από Maddog »

Αγόρασα το Valkyria Chronicles 2 σήμερα. Και Sega game είναι και εξαιρετικά reviews έχει (35/40 στο Famitsu δεν είναι αστείο) και στο στυλ που θεωρητικά μου αρέσει. :D

Αυτό που είναι απολύτως φρικαλέο είναι αυτά τα Essentials. Εξαιρετική τιμή, αλλά είναι η πιό άσχημη συσκευασία που έχω δει ποτέ στην ζωή μου! Η Sony κατάφερε να φτιάξει ακόμα πιό άσχημες συσκευασίες από τα Platinum (που και αυτά δεν τα μαζεύω με τίποτα). Λες και το κάνει επίτηδες... μπλιαχ!
Κρίμα γιατί είδα κάτι Power Stone και Darkstalkers που θα τα είχα αγοράσει εντός δευτερολέπτων αν ήταν στην κανονική τους έκδοση...Ebay here I come (αφού τσεκάρω ότι έχει $$$ η κάρτα, lol)
Κάτι άλλα ενδιαφέροντα που είδα ότι υπάρχουν σε λογικές τιμές έξω ήταν φυσικά το After Burner, κάποιο Dead or Alive, το 3rd Birthday (Parasite Eve 3), κάτι Rainbow Islands και Bubble Bobble...θα ανακαλύψω και άλλα σίγουρα σγα-σγα.

Thanx geoanas για την ιδέα με το Metal Slug, το είχα ξεχάσει ότι υπήρχε αυτό. Ποτέ δεν μπορείς να έχεις αρκετά από δαύτα!
Παρεπιπτόντως για να μην λέει μαμακίες ο κουμπάρος μου για την αξιοθαύμαστη -μα πως τα λέω ο άτιμος!- DS συλλογή μου, τις προάλλες παράγγειλα το Metal Slug 7 για DS. Είμαι σίγουρος ότι ζηλεύει που δεν υπάρχει στο PSP του... :P

Επί του παρόντος διαθέτομεν:
Metal Slug NeoGeo CD
Metal Slug 2 NeoGeo CD
Metal Slug 3 XBox
Metal Slug 4 XBox
Metal Slug 5 PS2
Metal Slug Anthology PS2
Μάλλον πρέπει να πάρω και το Metal Slug X για PS1, να μην έχει κενά η γκάμα. Αν και έχω αγοράσει ένα Metal Slug X MVS cart που το χάρισα στον Badge. Δεν το έχω όμως στην δική μου συλλογή. :|
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Re: Έγινα Sony fanboy!

Δημοσίευση από ambu_dare »

Maddog έγραψε:Παρεπιπτόντως για να μην λέει μαμακίες ο κουμπάρος μου για την αξιοθαύμαστη -μα πως τα λέω ο άτιμος!- DS συλλογή μου, τις προάλλες παράγγειλα το Metal Slug 7 για DS. Είμαι σίγουρος ότι ζηλεύει που δεν υπάρχει στο PSP του... :P
Υπάρχει όμως στο DS μου, αλλά ένα περίεργο πράγμα φίλε... το δικό μου DS να μην μπορεί λέει να παίξει με τίποτα γνήσια και να μην έχω ούτε ένα από δαύτα. Περίεργο πράγμα, πρέπει να ήταν "κατασκευαστικό ελάττωμα", αλλά που να τρέχω τώρα να το αλλάζω, ήδη το άλλαξα δύο φορές στην αρχή επειδή είχε καμμένα pixels. :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Έγινα Sony fanboy!

Δημοσίευση από Nemo »

ambu_dare έγραψε:Ναι έτσι ρε να τα ξερνάς όλα, να κάνουν ουρά έξω από το σπίτι μου... :P
To πολυ πολυ να πλακωσουν στην επομενη unoficial συναντηση/meeting ....
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Re: Έγινα Sony PSP fanboy!

Δημοσίευση από ambu_dare »

Ευτυχώς δηλαδή που συνήθως σκάω σαν τον φάντη μπαστούνι εκεί που δεν με περιμένουν... :mrgreen:

Darkstalkers... Darkstalkers... με το παλιό εξώφυλλο; Να δεις που κάτι μου θυμίζει, κάτι μου θυμίζει... :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Re: Έγινα Sony PSP fanboy!

Δημοσίευση από grip »

Καλορίζικο και καλές αγορές doc.
Είμαι σίγουρος ότι θα ''αναστενάξει'' το ebay αυτές τις μέρες :mrgreen:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Έγινα Sony fanboy!

Δημοσίευση από Maddog »

ambu_dare έγραψε:Υπάρχει όμως στο DS μου, αλλά ένα περίεργο πράγμα φίλε... το δικό μου DS να μην μπορεί λέει να παίξει με τίποτα γνήσια και να μην έχω ούτε ένα από δαύτα. Περίεργο πράγμα, πρέπει να ήταν "κατασκευαστικό ελάττωμα", αλλά που να τρέχω τώρα να το αλλάζω, ήδη το άλλαξα δύο φορές στην αρχή επειδή είχε καμμένα pixels. :mrgreen:
Το δεύτερο κοινό που έχετε εσύ και ο Whacker μετά από τον αρρωστημένο $ony φανμποισμό σας είναι ότι είστε αμετανόητοι βρωμοπειρατές. Εκείνος ειδικά νομίζω τα μοναδικά original που έχει είναι όσα του έχω κάνει δώρο εγώ κατά καιρούς... :P
Πρέπει δε να είσαι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ που βρήκε καμμένο Pixel σε DS, δεν έχω ακούσει ποτέ σχετικά παράπονα από άλλον στην Ελλάδα. :mrgreen:
Πάντως το PSP μου δεν φαίνεται εκ πρώτης όψεως να έχει θέμα με pixels...

Όσο για το Ebay, ήδη έκανα το πρώτο δυναμικό "χτύπημα". Με 15 λίρες τελική με ταχυδρομικά βάρεσα μια όμορφη τριάδα boxed/complete Breath of Fire 3, Bubble Bobble Evolution και ένα Mytran Wars που δεν το ξέρει ούτε η μάνα του. Καθόλου άσχημα, ούτε 6 ευρώ το ένα δεν βγαίνουν. Η΄έστω 8,5 ευρώ αν υπολογίσουμε τα 2 παιχνίδια που ήθελα πραγματικά από το πακέτο. :)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Re: Έγινα Sony PSP fanboy!

Δημοσίευση από GeoAnas »

Ένας άλλος λόγος που έχω αγαπήσει το psp (έχω 2 fat και 1 slim) είναι οι ταινίες που μπορείς να δεις σε format mp4. Με αυτό τον τρόπο το baby sitting βγαίνει πανεύκολα !
Έχω μετατρέψει ένα κάρο σε τέτοιο format. ΑΝ ψήνεσαι έχω καμμια 20αρια double layer γεμάτα που περιμένουν !!
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Re: Έγινα Sony PSP fanboy!

Δημοσίευση από pooky(1) »

Χε χε!

Στο DS βρήκε και ο Theoritikos καμένο pixel. Γερνάς και δεν θυμάσαι!

Όσο για το PSP εγώ ακόμα αντιστέκομαι, αλλά ελπίζω να ενδώσω σύντομα!!!!
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Έγινα Sony PSP fanboy!

Δημοσίευση από Nemo »

pooky(1) έγραψε:
Όσο για το PSP εγώ ακόμα αντιστέκομαι, αλλά ελπίζω να ενδώσω σύντομα!!!!
Αντιστεκομαι (μεν) ,αλλα ελπιζω να ενδωσω (και) συντομα ( μαλιστα) !!!!!! :lol:
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Έγινα Sony PSP fanboy!

Δημοσίευση από Maddog »

Θυμίζει γκόμενα που θέλει κρεβάτι αλλά φοβάται μην την πεις π... :twisted:

Μάλλον φοβάται ότι θα τον αποκαλέσουμε και αυτόν $ony fanboy... :angel:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Re: Έγινα Sony PSP fanboy!

Δημοσίευση από pooky(1) »

Με PSone, PS2, PS3 (δη και το δεύτερο να έρχεται λίαν συντόμως) δεν έχω τέτοιο φόβο!!!!!

Άλλωστε, απ' 'ολα 'εχει ο μπαξές!!!!!
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Απάντηση