Cabinet Sega Rally 2

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sotirisk
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 15 Ιαν 2009 01:34

Cabinet Sega Rally 2

Δημοσίευση από sotirisk »

Χαιρετώ το forum!!

Μόλις γράφτηκα, και θα μπω κατευθείαν στο θέμα:

Θέλω να πάρω (ψάχνω δηλαδή) το sega rally 2 σε cabinet με 2 καθιστές θέσεις (όχι το όρθιο). Υπάρχει περίπτωση να βρω κάτι τέτοιο προς πώληση σε λογική τιμή??? Και αν ναι, που?? Προσωπικά δεν έχω ιδέα!

Ρωτάω μήπως έχει ψάξει κανένας.

Θυμάμαι 2 εκδόσεις, μία που έπαιζα παλιά που είχε κανονική crt οθόνη και απλά καθίσματα και μία που υπάρχει ακόμη η οποία έχει rear projection οθόνη με καθίσματα με μηχανισμό που βυθίζονται κλπ (η οποία δε νομίζω ότι θα με ενδιαφέρει γιατί θα κάνει τα μαλλιοκέφαλά της!!!).

Ευχαριστώ!!

ps. προφανώς και δεν είναι στη σωστή κατηγορία, δεν έχει να κάνει με mame αλλά με original cabinet, απλά δεν βρήκα κάποια ανάλογη κατηγορία και τό βαλα εδώ, αν πρέπιε να μεταφερθεί αλλάχτε το!!
Tonto el que no entienda!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Δύσκολο, δύσκολο...
Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να ψάξεις σε κανένα standard σημείο. Cabinets όσες φορές βρήκαμε, τα βρήκαμε είτε στην τύχη, είτε από κάποια τυχαία πληροφορία είτε από αγγελίες.
Ειδικά αυτά τα μεγάλα dedicated cabinets, πολλές φορές τα καταστρέφανε όταν τελείωνε η "οφέλιμη" (=κερδοφόρα) ζωή τους για τον απλούστατο λόγο ότι απαιτούσαν τεράστιο χώρο για να αποθηκευτούν. Αλήθεια, είσαι βέβαιος ότι έχεις τον χώρο που απαιτείται;
Υποθέτω ότι εννοείς αυτές εδώ τις εκδόσεις (Deluxe και Twin) και ότι ψάχνεις για την Twin.
1.63x1.70x2.10 διαστάσεις και 530 κιλά βάρος! :shock:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Ο Badge ίσως να ξέρει από αυτά,αλλά γνωρίζω και εγώ ένα μέρος στην Καρδίτσα που έχει τέτοια cabinets αλλά δεν θυμάμαι αν έχει το συγκεκριμένο που αναφέρεις ούτε και λοιπές info...(έχουν περάσει χρόνια από τότε που τον είχα επισκεφτεί τελευταία φορά.). :(
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
sotirisk
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 15 Ιαν 2009 01:34

Δημοσίευση από sotirisk »

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
@maddog: πολύ χρήσιμο το φυλλάδιο, thanks!

Θα το ελέγξω για τις διαστάσεις, αν και πιστεύω ότι χωράει, απλά σίγουρα δεν χωράει από τις πόρτες, οπότε θα πρέπει να λύνεται!!

Επίσης αν είναι 500 κιλά μάλλον δε με συμφέρει, γιατί η μεταφορική θα μου πάρει . . . το σκαλπ!!
Tonto el que no entienda!
Άβαταρ μέλους
Badge
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 26 Απρ 2004 22:01
Τοποθεσία: Patissia, Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Badge »

Μεγαλοκομβούχε, τράβα να σηκώσεις τον #3433 που είναι ξάπλα εδώ και μέρες, και να αφήσεις τα dedicated cabinets για άλλη ώρα :D Εκτός κι αν διαθέτεις τα $5.995 που απαιτούνται (θα πάρεις και το πεντοδόλλαρο πίσω ρέστα), και τα άλλα $1000 που σίγουρα θα θέλει η μεταφορική για να στο κουβαλήσει από τον Κινέζο μέχρι εδώ. Θα είναι σε καλή κατάσταση πάντως.

http://www.coinopexpress.com/products/m ... )_628.html

Κατά τα άλλα welcome and enjoy your stay 8)
[size=75]A knight is sworn to valor, his heart knows only virtue, his blade defends the helpless, his might upholds the weak, his word speaks only truth, his wrath undoes the wicked.- [i] Knight's Code[/i][/size]
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

ERK! ρε πάτε καλά; Δεν κάνουμε μια μαζική παραγγελία να μας έρθουν και φθηνότερα;;; :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

1000$ για μεταφορικά; Αισιόδοξος είσαι! :roll:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

0. Εάν είσαι ήδη παντρεμένος τότε πήγαινε στο 8, αλλιώς πήγαινε στο 1.
1. Βρες κάποιον από τον φόρουμ και πιάσε στενές φιλίες μαζί του (π.χ.: Badge ;)).
2. Μετά βρες ένα καλό και υπάκουο κορίτσι.
3. Κάνε της πρόταση γάμου.
4. Ζήτα από τον προαναφερθέν στο #1. να γίνει κουμπάρος σου.
5. Κανόνισε τα της εκκλησίας για τον γάμο (κάτι απλό - λιτό - φτηνό - εσύ αυτή ο κουμπάρος ο παπάς άντε και οι γονείς και πολλοί είναι ήδη).
6. Ζήτα από τον κουμπάρο το καθιερωμένο δώρο προς το ζευγάρι, να είναι η εν λόγω καμπίνα.
7. Τέλος προγράμματος.
8. Χώρισε την γυναίκα σου και πήγαινε στο 1.

Συνηθίζεται στα μέλη της εδώ παρέας να κάνουν δώρο καμπίνες και coctails, οπότε χαλαρά την καβάτζωσες την καμπινούλα σου. ;) :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

ambu_dare έγραψε:0. Εάν είσαι ήδη παντρεμένος τότε πήγαινε στο 8, αλλιώς πήγαινε στο 1.
1. Βρες κάποιον από τον φόρουμ και πιάσε στενές φιλίες μαζί του (π.χ.: Badge ;)).
2. Μετά βρες ένα καλό και υπάκουο κορίτσι.
3. Κάνε της πρόταση γάμου.
4. Ζήτα από τον προαναφερθέν στο #1. να γίνει κουμπάρος σου.
5. Κανόνισε τα της εκκλησίας για τον γάμο (κάτι απλό - λιτό - φτηνό - εσύ αυτή ο κουμπάρος ο παπάς άντε και οι γονείς και πολλοί είναι ήδη).
6. Ζήτα από τον κουμπάρο το καθιερωμένο δώρο προς το ζευγάρι, να είναι η εν λόγω καμπίνα.
7. Τέλος προγράμματος.
8. Χώρισε την γυναίκα σου και πήγαινε στο 1.

Συνηθίζεται στα μέλη της εδώ παρέας να κάνουν δώρο καμπίνες και coctails, οπότε χαλαρά την καβάτζωσες την καμπινούλα σου. ;) :D
άρα ανάλογα μετά με την ηλικία και τους γάμους που θες να κάνεις, μπορείς να ανοίξεις ένα παλιό καλό arcadadiko!
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Άντε, περιμένουμε εσένα και τον grip να ξεκινήσετε το σχέδιο, ώστε να αποδείξετε στον sotirisk που είναι νέος στο forum ότι λειτουργεί. :twisted: :twisted: :twisted:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Εγώ παραμένω ελεύθερος οπότε ίσως να κολλήσει κάπου το σχέδιο στην αρχή.
Από την άλλη ο xalia είναι δεσμευμένος αλλά δύσκολα τον βλέπω να φτάνει στο Νο7. :P
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Το σχέδιο μπας και είναι μπηχτή για μένα και το Maddog? Γιατί κάτι μου θυμίζει... κάτι μου θυμίζει.... :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Θα σκεφτώ σοβαρά τον γάμο μετά το alba! Έχω ακόμα δηλαδή μέχρι τον Οκτώβριο του 2010!
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

Καλώς ήρθες Σωτήρη!

Πρέπει να το έχεις καιρό καημό από ότι βλέπω...

http://www.thelab.gr/showpost.php?s=bc9 ... ostcount=3

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=53581

Πολύ δύσκολο το βλέπω στη χώρα που ζούμε... Από την άλλη βέβαια ποτέ δεν ξέρεις...

off topic:


Όσα μέλη σχεδιάζουν να παντρευτούν από δω και πέρα, λίστα γάμου με arcade cabinets να βάλουν... :lol:
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Απάντηση