προβλημα με pacman

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

προβλημα με pacman

Δημοσίευση από metalcandyman »

ξαναρχισα μετα απο χρονια να παιζω pacman αυτη την φορα στο mame.χθεσ εννω ειχα φτασει 999999 ποντουσ και περημενα να συνεχισει απο το 1000000 οι ποντοι μηδενησαν και ξαναρχισαν να μετρανε απο το μηδεν.μηπωσ μπορει καποιοσ να μου πει γιατι εγειναι αυτο και να με βοηθησει επειδη εχω βαλει σκοπο να φτασω τα 3000000 αλλα αν δεν κραταει το σκορ ποιοσ ο λογοσ να συνεχισω να παιζω.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Nemo »

Μηπως αυτο ???
The Pac-Man Dossier
by Jamey Pittman


“Flipping the machine” refers to when a player earns one million points. The game is unable to display a score larger than 999,999, so the score readout “flips” over to zero and keeps counting. Also known as rolling the machine.
http://home.comcast.net/~jpittman2/pacm ... ssier.html



http://www.youtube.com/watch?v=ctLLPD6O ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=Dnvh3RCX5mM
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από metalcandyman »

φιλε nemo ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου απλα η απορια μου ειναι η εξησ.ο μεγιστοσ billy mitchel ηταν ο πρωτοσ που εκανε perfect game στο pacman φτανοντασ στο απολυτο σκορ 3.333.360.αν μετα απο καθε 999999 ποντουσ μηδενηζει το σκορ πωσ κατεγραψαν στο τελοσ το νουμερο 3.333.360?
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Nemo »

Εικόνα


οπως επισης δες κι εδω
http://replay.marpirc.net/index.cgi?mod ... score=with
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από metalcandyman »

δηλαδη φιλε nemo για να καταλαβω ειχαν στημενη καμερα και κατεγραφε το καθε δευτερολεπτο μεχρι να κανει ο παικτησ το perfect game?και πωσ μετρησαν το σκορ 3.333.360?προσθεταν συνεχωσ καθε φορα που περνουσαν το εκκατομυριο?ευχαρηστω για τησ απαντησεισ σου και συγνωμη αν σε ζαλισα.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Maddog »

Ναι, για να αναγνωριστεί το σκορ στο Twin Galaxies καταγράφηκε με κάμερα το κάθε δευτερόλεπτο του παιχνιδιού.
Και το σκορ το μέτρησαν όπως ακριβώς λες.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Nemo »

metalcandyman έγραψε:δηλαδη φιλε nemo
......
ευχαρηστω για τησ απαντησεισ σου και συγνωμη αν σε ζαλισα.
Παρακαλω :) ,
και δεν με ζαλισες, πολλες φορες οι ερωτησεις γινονται εναυσμα για να αναζητησουμε καινουρια πραγματα ή να ξεκαθαρισουμε καποια που δεν τα γνωριζουμε καλα ή να ξανανατρεξουμε σε πραγματα που εχουμε να ασχοληθει παλια .

Μπορεις επισης να καταγραψεις το ρεκορ σου με καποια εκδοση του wolfmame και να την υποβαλεις εδω ωστε να συμπεριληφθεις στις λιστες με τα ρεκορ

http://replay.marpirc.net/r/pacman
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από metalcandyman »

φιλε nemo χρησιμοποιω το MAMEUIFX32 0.136.μηπωσ ξερεισ πωσ μπορω να καταγραψω το ρεκορ μου ωστε να μπορεσω να το στειλω?καπου διαβασα οτι μπορεισ να το καταγραψεισ σε βιντεο μεσα απο το mame.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Nemo »

Πρεπει να εγγραφεις εδω και να ακολουθησεις ρητα του κανονες / The Rules of MARP ωστε να γινει ασποδεκτο το score σου.
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από pooky(1) »

Καμιά εξέλιξη επί του θέματος; :wink:
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Nemo »

pooky(1) έγραψε:Καμιά εξέλιξη επί του θέματος; :wink:
Topic Raider (ξεθαμμα παλιου τοπικ ) >>>>> Πέμ Ιουν 16, 2011 Mode ON
tgrecord.jpg
tgrecord.jpg (52.74 KiB) Προβλήθηκε 1172 φορές
Topic Raider(ξεθαμμα παλιου τοπικ ) Mode OFF

7 πρωτιες σε ~ 7 μηνες απο τοτε ... καθολου ασχημα :!: :!: :!:

Υ.Γ. To oνομα στο player εγινε edit για προφανεις λογους
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από pooky(1) »

Ωραίος ο Σερραίος. Έτσι ρε ΠΑΟΚι μαμάει ο βορράς! Μπράβο και σανώτερα!!!! :D
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Maddog »

Ναι, παρακολουθώ τα κατορθώματα του όπως τα αναφέρει στο Retromaniax. Είναι πραγματικά γκουρού ο άνθρωπος! Ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρει και το perfect game στο PacMan που τόσο αγαπά.

Για το όνομα του πάντως, ο ίδιος το έχει δημοσιοποιήσει εκεί (φαίνεται στα screenshots που έχει ανεβάσει).
Εν πάσει περιπτώσει, επειδή μπορεί να έγινε και από λάθος, καλώς το έκανες edit εδώ. Αφού είναι μέλος, μπορεί να ζητήσει ο ίδιος να το δημοσιοποιήσουμε αν θέλει. :)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από metalcandyman »

Για σας παιδια και απο δω.Εχω παρα πολυ καιρο να μπω το ξερω λαθος μου αλλα εμπαινα πολλες φορες στην αρχη αλλα ειχε ελαχιστα θεματα καινουρια και ειχα ψιλοαπογοητευτη.Απο δω και περα ομως θα μπαινω καθημερηνα γιατι οπως βλεπω ολος ο καλος ο κοσμος ειναι εδω(Νemo,Maddog,pooky1 και οποια αλλα παιδια γνωστα σε μενα απο το Retromaniax ειναι εδω)και δευτερον γιατι ειναι αποκλειστικα για τα αγαπημενα μας Arcades.Επισης σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια για τα ρεκορ μου και να πω οτι αλλα δυο εχω κανει και περιμενω υπομονετηκα να εγκριθουν απο το Twin Galaxies.Ωσο για το pacman της 3 τελευταιες μερες παρατριχα δεν εκανα perfect pacman.Eιδικα χθες μετα απο 4 σχεδον ωρες απο εναν κακο υπολογισμο εχασα το κλειδι στην τελευταια πιστα την 255 και το ρεκορ μου σταματησε στα 3.328.360 και ημουνα μεσα στα νευρα.Θα το παρατησω λιγο καιρο για να ηρεμηση λιγο η ψυχικη μου υγεια.Ωσο για το ονομα μου παιδια δεν εχω προβλημα να εμφανιστη εξαλου εγω το εβαλα απλα σαν αποδηξη οτι τα ρεκορ ειναι δεικα μου μη νομιζει κανεις οτι κοροιδευω.Απο δω και περα θα τα λεμε συχνα εδω μεσα.

Υ.Γ.Φιλε Nemo εχω μια απορια.Πως καταφερες να δεις το members info μου μεσα στο Twin Galaxies;;;; :shock:

Maddog@ Doc απαντησα στην ερωτηση σου για το out run δεν ξερω αν την ειδες αλλα την βαζω και εδω.Η διαδρομη που ακολουθω ειναι η εξης:Στην πρωτη πιστα στριβω δεξια στην Dalton bayside,στην δευτερη πιστα στριβω αριστερα στην vulture st,στην τριτη πιστα στριβω δεξια στην Tequila sunset οπως και στην τεταρτη στριβω δεξια στην tequila sunset και στην πεμπτη στριβω αριστερα ελαχιστα πριν τον τερματισμο.Σε καθε πιστα ο χρονος μου ειναι απο 54 εως το πολυ 58 δευτερολεπτα.Αν ειχα τιμονιερα το world record το εσπαζα και αυτη την στιγμη αλλα δυστηχως της 400 χιλιαδες πανω κατω που με λειπουν της χανω λογο του κακου χειρισμου και κυριως απο της ταχυτητες αλλα και γενικα στον oλο χειρισμο.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Nemo »

metalcandyman έγραψε:Για σας παιδια και απο δω.Εχω παρα πολυ καιρο να μπω το ξερω λαθος μου αλλα εμπαινα πολλες φορες στην αρχη αλλα ειχε ελαχιστα θεματα καινουρια και ειχα ψιλοαπογοητευτη.
Καλως επανηλθες λοιπον metalcandyman :D
Οσο για την ελλειψη καινουριων θεματων , η παλια :pacbad: φρουρα, :bub: , 37+ (μην πω 40+) :mrgreen:, εχουμε γινει δεινοσαυροι:bub: και βαρυνει με τα χρονια ...
metalcandyman έγραψε: Φιλε Nemo εχω μια απορια.Πως καταφερες να δεις το members info μου μεσα στο Twin Galaxies;;;; :shock:
Elemmentary/Απλουστατα Candyman (που θα λεγε κι ο Σερλοκ Χολμς)
Κλικ στο scorebooard ,klik στο Search (By player) ,βαζεις metalcandyman κλικ στο search και οριστε
(αρκει να κανεις κλικ στο μεγεθυντικο φακο με το + , και να εχεις κανει login για να δεις την λιστα με τα ρεκορ που παρεθεσα ποιο πανω .....
tgalreq.jpg
tgalreq.jpg (77 KiB) Προβλήθηκε 1127 φορές
Υ.Γ. Tι μεγαλυτερο praise :fans: απο
pooky(1) έγραψε:Ωραίος ο Σερραίος. Έτσι ρε ΠΑΟΚι μαμάει ο βορράς! Μπράβο και σανώτερα!!!! :D
Αφου καταφερες τον pooky(1) , γνωστη μπαλλαδοφατσα :dwarf: (τυφλα ναχει ο :banned: Γερουλανος ),
να δωσει ευσημα στον ΠΑΟΚ !!!!!

Y.Γ 2 Αφου οταν ειδα το reply απορρησα sigoyra ειναι o pooky(1) ή μηπως ο paoky(1)




[/quote]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nemo την 03 Μαρ 2012 20:03, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Απάντηση