Cabinets

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
navar
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011 14:16
Τοποθεσία: τρικαλα
Επικοινωνία:

Cabinets

Δημοσίευση από navar »

Χαίρεται και καλός σας βρήκα !
είμαι επαγγελματίας/φίλος του κλάδου των ηλεκτρονικών παιχνιδιών !
δεν την καταβρήκα ποτέ με τα καινούργια παιχνίδια αν και αναγκάστηκα να παίξω πολλά λόγο επαγγέλματος (στήνω νετ καφές )
παρακολουθώντας σας καιρό είδα οτι υπάρχει μια μεγάλη αγάπη απο τους περισσότερους όπως και απο μένα στις παλιές κλασικές καμπίνες !
καμπίνες που πλέον δεν βρίσκεις στα σύγχρονα μαγαζιά !

πολλές απο αυτές λοιπόν τις καμπίνες υπάρχουν στην κατοχή μου μιας και ασχολούμε με το επάγγελμα χρόνια και πλέον δεν αντέχω να γεμίζω αποθήκες με αυτά τα κασώματα και κανένας να μήν τα χαίρεται !

αποφάσισα λοιπόν να ξεφορτωθώ μερικά απο αυτά σε πολύ λογικές τιμές , σχεδόν χάρισμα

δεν ξέρω αν είναι οι κανόνες του φόρουμ τέτοιοι που επιτρέπουν να ανοίξω τέτοιο θέμα εδώ , αν υπάρχει πρόβλημα ενημερώστε με ! αν πάλι υπάρχει ενδιαφέρον θα μπορούσα σε επόμενο πόστ να γράψω τι καμπίνες έχω διαθέσιμες και αν ενδιαφέρεται κάποιος να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε !

φιλικά Κωνσταντίνος !
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Cabinets

Δημοσίευση από Maddog »

Όχι, δεν έχουμε πρόβλημα να ποστάρεις τις καμπίνες που είναι διαθέσιμες. Εκτός αν πει κάτι διαφορετικό ο πρόεδρος που δεν πολυακούγεται τελευταία. :mrgreen:
Συμφωνώ μαζί σου ότι καλύτερα να τις χαίρεται κάποιος παρά να σκονίζονται σε αποθήκες. Οπότε ρίξε κατάλογο τιμών και καμμιά φωτογραφία κατά προτίμηση. :)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Re: Cabinets

Δημοσίευση από grip »

Αναμένουμε με αγωνία τι υπάρχει σε stock :D
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
navar
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011 14:16
Τοποθεσία: τρικαλα
Επικοινωνία:

Re: Cabinets

Δημοσίευση από navar »

λοιπόν χοντρά χοντρά !
μιάς και είναι μπόλικα τα κασώματα και θα πρέπει να γράφω πολύ πράγμα !
οι φωτογραφίες που θα βάλω είναι απο το νετ , και είναι τα ίδια κασώματα με τα κανονικά , τα κανονικά έχουν λογικές φθορές χρήσης !
αν υπάρχει ενδιαφέρον για κάποιο συγκεκριμένο μπορώ να το τραβήξω φώτο και να τις στείλω


1)θρανίο (κλασική καμπίνα ελληνικής κατασκευής σχήματος γόνδολας) με μόνιτορ RGB καλωδίωση Jamma πλήρως λειτουργική έτοιμη για να μπεί πλακέτα παιχνιδιού ή ακόμα και για μετατροπή σε μαμε με τους ανάλογους convrertors , υπάρχουν 5-6 κομμάτια , τα περισσότερα σε κόκκινο χρώμα και μερικά σε πράσινο , είναι όλα πλήρως λειτουργικά , μερικά απο αυτά έχουν κανονικά κουμπάκια microswitch και μερικά πλατίνες !
τα περισσότερα διαθέτουν και πλήρως λειτουργικό μηχανικό κερματοδέκτη 0,5€
τιμή 300-200€ ανάλογα την κατάσταση !

2)NAomi original cabinet πλήρως λειτουργική me virtual striker 99
Εικόνα
τιμή συζητήσιμη !

3)Ultra G multi cabinet σε δύο εκδόσεις !
α) με virtual striker 98
b) με mame emulator
και οι δύο εκδόσεις είναι πλήρως λειτουργικές δουλέυουν όλα τα πλήκτρα σωστά και οι κερματοδέκτες
Εικόνα
τιμή συζητήσιμη

4)Namco Tekken 3
πλήρως λειτουργικό , και με το μοναδικό προνόμιο το μόνιτορ να είναι VGA για εύκολη σύνδεση κατευθείαν με υπολογιστή χωρίς convertors
Εικόνα

5)Namco Tekken tag tournament
πλήρως λειτουργικό , και με το μοναδικό προνόμιο το μόνιτορ να είναι VGA για εύκολη σύνδεση κατευθείαν με υπολογιστή χωρίς convertors
Εικόνα

6)sega rally dual
λειτουργικό χωρίς προβλήματα, δίνεται μαζί και με τα βιβλία του μιας και το στήσιμο του και η συναρμολόγηση αλλιώς είναι δύσκολη !
Εικόνα

και πολλά άλλα , αν υπάρχει ενδιαφέρον μπορώ να στείλω περισσότερες φωτογραφίες μετά απο επικοινωνία !
όλα τα κασώματα θα ελεχθούν απο μένα πρίν την πώληση και σε περίπτωση ενδιαφέροντος μπορώ να δώσω και κάποια επιπλέον parts (μονιτορ,κουμπιά) ώστε να μήν αντιμετωπίσει κανένας πρόβλημα ακόμα και στο μέλλον !
μην διαστάσεται να επικοινωνήσετε αν έχετε κάποια αδυναμία σε κάποιο παλιο παιχνίδι original κάσωμα μπορεί και να το έχω !

το κακό τις υπόθεσεις είναι η μεταφορά , μιας και όλα είναι ογκώδη και βαριά ! και η περιοχή που είναι τα μηχανήματα είναι θεσσαλία.τρίκαλα !

επικοινωνία στο 6984167121 κωνσταντίνος
και etien.navar@gmail.com
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Cabinets

Δημοσίευση από Maddog »

navar έγραψε:2)NAomi original cabinet πλήρως λειτουργική me virtual striker 99
Εικόνα
τιμή συζητήσιμη !
Αυτό με ενδιαφέρει αρκετά...
Από την άλλη, είσαι σίγουρος ότι είναι NAOMI; Το VS 99 ήταν Model 3 παιχνίδι.

Εν πάσει περιπτώσει, ρίξε μια τιμή. :wink:
μην διαστάσεται να επικοινωνήσετε αν έχετε κάποια αδυναμία σε κάποιο παλιο παιχνίδι original κάσωμα μπορεί και να το έχω !
Εκτός βέβαια αν έχεις κανένα OutRun, εκεί τα ξεχνάω όλα τα υπόλοιπα, lol. :bub:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Re: Cabinets

Δημοσίευση από GeoAnas »

Γεια σου Κωνσταντίνε και καλώς ήρθες !
Επειδή η πλακέτα μου Tehkan World Cup Εικόνα,
μου άφησε χρόνους θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις καμμια extra.

PM για λεπτομέρειες...
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Re: Cabinets

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Maddog έγραψε:Όχι, δεν έχουμε πρόβλημα να ποστάρεις τις καμπίνες που είναι διαθέσιμες. Εκτός αν πει κάτι διαφορετικό ο πρόεδρος που δεν πολυακούγεται τελευταία. :mrgreen:
Φυσικά και δεν έχουμε πρόβλημα και ίσα ίσα επικροτούμε τέτοιες συναλλαγές εδώ αρκεί να είναι σωστές και τίμιες :wink:
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
navar
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011 14:16
Τοποθεσία: τρικαλα
Επικοινωνία:

Re: Cabinets

Δημοσίευση από navar »

@Maddog

με έβαλες και μένα σε υποψίες , παίζει να είναι και 98'αρι και να κάνω εγώ λάθος !
είχα 2 απο δάυτα το ένα έιχε αναβαθμιστεί σε 99' είχε γίνει ολόκληρη αντικατάσταση της "κονσέρβας"
το άλλο είχε θέμα με το τροφοδοτικό και ήταν ψιλοπαρατημένο !
εν πάσι περιπτώση σήμερα άυριο θα πάω με μπαλαντέζα να του δώσω ρέυμα να δω τι ακριβώς κάνει μιας και τώρα μου ξύπνησες μια περιέργεια, και αν είναι το προβληματικό σε καμία περίπτωση δεν θέλω να το δώσω χαλασμένο και να ρίξω κάποιον....
δεν σου λέω λοιπόν καμία τιμή ακόμα ωσπου να σιγουρευτώ για την καλή του λειτουργική κατάσταση η ωσπου να το επισκευάσω ή να αντικαταστήσω το τροφοδοτικό !


@GeoAnas
δυστυχώς όχι δεν το είχα ποτέ το συγκεκριμένο , και ήταν και υπέροχο ειδικά στο coctail κάσωμα που έβγαινε !

@Maddog
λοιπόν μπορεί να είσαι και τυχερός !
σήμερα ανακάλυψα ένα ακόμα κάσωμα ελληνικής κατασκευής με τιμονιέρα
μοιάζει σαν και το απλό κλάσικό ελληνικό θρανίο , είναι σε γκρί/μολυβί χρώμα απλά έχει 2 πεντάλ , τιμόνι , και ενα μοχλό ταχυτήτων (up-down)
το μόνο που δεν είναι σίγουρο είναι αν μέσα έχει το outrun 'η ενα αλλο παλιό παιχνιδάκι που έιχε ενας όχημο και στο τέλος τις πίστας έβαζες φάρο και κυνηγούσες ένα άλλο αυτοκίνητο και το χτυπούσες ! δεν θυμάμαι πως το λέγαν όμως !

εν πάσει περιπτώση είναι στην ίδια αποθήκη και θα έχει απάντηση σύντομα !
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Re: Cabinets

Δημοσίευση από grip »

navar έγραψε:....................................
το κακό τις υπόθεσης είναι η μεταφορά , μιας και όλα είναι ογκώδη και βαριά ! και η περιοχή που είναι τα μηχανήματα είναι Θεσσαλία.Τρίκαλα !

επικοινωνία στο 6984167121 κωνσταντίνος
και etien.navar@gmail.com
Ποιος είπε ότι είναι κακό ? :mrgreen:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Cabinets

Δημοσίευση από Maddog »

Πρόσεξε, θα διοριστείς αντιπρόσωπος για να μεταφέρεις και τα υπόλοιπα. :mrgreen:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Cabal
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 16 Οκτ 2011 22:01

Re: Cabinets

Δημοσίευση από Cabal »

Καλησπέρα παιδιά,

Τελικά τι έγινε ; Κανένα νεό ;
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Cabinets

Δημοσίευση από Maddog »

Δυστυχώς ο φίλος δεν ξανακούστηκε...αλλά αφού έχει ποστάρει το τηλέφωνο του, μπορεί όποιος ενδιαφέρεται να τον πάρει τηλέφωνο.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
λυσιτελης
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 03 Δεκ 2012 14:56

Re: Cabinets

Δημοσίευση από λυσιτελης »

θελω να ρωτησω τον navar αν εχει ακομα κασωματα απο παλια ηλεκτρονικα παιχνιδια οπως pacman,bomb jack κ.α
Απάντηση