πιο ειναι το καλυτερο arcade game ολων των επoχων;

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

πιο ειναι το καλυτερο arcade game ολων των επoχων;

Δημοσίευση από dukepapas »

Ελεγα να το κανω υπο μορφη διμοψιφησματος αλλα εδεινε μονο 10 απαντησεις οποτε οπως καταλαβενεται μετα απο τοσες χιλιαδες ρομς που εχουνε βγει σε mame και σε non mame games και ποσα εκατομιρια καμπινες που εχουνε κατασκευαστει ανα το κοσμο καταλαβενεται οτι δεν θα ηθελα να αδικισω κανενα παιχνιδι.
Πιο νομιζετε οτι ειναι το καλυτερο argade game;Θα ηθελα ετσι απλα και ξερα να ψηφισετε το καλυτερο που εχετε φαει το μεγαλυτερο κολυμα ισως σας εχει φαει τα περισοτερα κερματα και ενιωτε εχει φαει και τις περισωτερες μπουνιες.(οταν χανατε). :mrgreen:
Θα ξεκινησω την ψηφοφορια πρωσοπικα πιστευω οτι το καλητερο παιχνιδι ολων των εποχων για εμενα ειναι αναφισβητιτα το :bub: bubble bubble :bub: ,ισως τον καθενα μας εχει στιγματισει καπιο για διαφωρετικους λογους.
Ε λοιπων εγω δεν θα ξεχασω ποτε το καφενιο ενος χωριου που μας ειχανε φιλοξενισει μικρος στο ζεμενο κορινθιας....δεν θα ξεχασω την μηρωδια απο το καμενο σαγανακι-bubble bubble. 8)
Εκανα 1 χιλιομετρο με τα ποδια γιατι το σπιτι ηταν απο τα τελευταια του χωριου αλλα πιος νιαζωτανε οι ωρες απο πανω ατελιωτες μεχρι να ερθει το πολυποθιτο αποτελεσμα..... :king:
Συνημμένα
2.jpg
2.jpg (30.97 KiB) Προβλήθηκε 1630 φορές
1.jpg
1.jpg (35.15 KiB) Προβλήθηκε 1630 φορές
bubble_bobble_ad_or_cover.jpg
bubble_bobble_ad_or_cover.jpg (52.66 KiB) Προβλήθηκε 1630 φορές
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dukepapas την 14 Φεβ 2014 23:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: πιο ειναι το καλυτερο arcade game ολων των επoχων;

Δημοσίευση από Maddog »

Το έχω αναφέρει επανειλλημένα ανά τα χρόνια, αλλά το ξαναγράφω. Μπορεί κάποιοι να μην το έχετε εμπεδώσει ακόμα. :mrgreen:

OutRun FTW!!!!11 8) 8) 8)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: πιο ειναι το καλυτερο arcade game ολων των επoχων;

Δημοσίευση από dukepapas »

(little off topic) Κοιτα να δεις τυχη που την εχεις.....εχω μια για πεταμα για στηλε διευθινση..... :tongue:

ωραιος!!!! αλλα ποτε δεν καταφερα να το τερματισω ολο τερμα γκαζι το ειχα... :twisted:
Συνημμένα
20131118-215047.jpg
20131118-215047.jpg (52.48 KiB) Προβλήθηκε 1630 φορές
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: πιο ειναι το καλυτερο arcade game ολων των επoχων;

Δημοσίευση από nikos »

Πολλα τα αγαπημενα,δεν ειναι ευκολο να ξεχωρισεις...
Απλα ενα κλικ παραπανω το SOLOMON'S KEY!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Re: πιο ειναι το καλυτερο arcade game ολων των επoχων;

Δημοσίευση από grip »

Δεν μπορώ και εγώ να διαλέξω κάποιο για το καλύτερο. Ίσως αν έμπαιναν σε κατηγορίες να διάλεγα το καλύτερο κάθε φορά.
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: πιο ειναι το καλυτερο arcade game ολων των επoχων;

Δημοσίευση από GeoMan »

Πραγματι δυσκολο να επιλεξεις! Θα ελεγα το Crush Roller, με πολυ κοντα τα Missile Command και Quix.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: πιο ειναι το καλυτερο arcade game ολων των επoχων;

Δημοσίευση από xalia »

Τα best που έχω ρίξει πολύ $$$$$$$$ είναι τα: Snow Bros, Cadillacs and Dinosaurs, Double Dragon, Pang, Street Fighter 2, House of the Dead, Time Crisis... αν πρέπει να πω μόνο ένα θα έλεγα το Snow Bros ( επικά διπλά ) με πολύ κοντά το Cadillacs and Dinosaurs ( που τελειοποίησε το είδος κατά την ταπεινή μου άποψη ). Βέβαια αν σκεφτώ λίγο την ισοτιμία δραχμή και € το Time Crisis θα έπρεπε να το είχα στο σαλόνι τώρα! :pac:
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
azrael11
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 09 Απρ 2010 12:36
Τοποθεσία: Ελλαδα
Επικοινωνία:

Re: πιο ειναι το καλυτερο arcade game ολων των επoχων;

Δημοσίευση από azrael11 »

Baluba-Louk No Densetsu http://www.arcade-museum.com/game_detai ... me_id=7007
Wonder boy in monster land http://www.arcade-museum.com/game_detai ... e_id=10464
Meikyu Jima http://www.mamedb.com/game/kikcubic
Ghosts 'n Goblins series
Bubble Bobble ... and so many ... 80's rocks of good games...
A ακόμη
Shinobi, 1942, Samurai Shodown 2, 1943, The Pitfall, 1944, Outrun, Operation wolf...
Φεύγω...
Ελευθερία στα μυαλά με οραματισμό στο μέλλον.
Απάντηση