Καμπινα OK BABY!!

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από dukepapas »

Σήμερα ειναι μια αλλιώτικη μερα μια μερα που πολοι περιμένουν σαν όνειρο μια ζωη .....περνώντας ο πελαργός μου έφερε ενα μωρό και τι μωρό............................... :mrgreen:
OK BABY!!!! :D

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


Ονειρο ζω μην με ξυπνατε :P το ζητημα ειναι τωρα η συνδεσμολογία και το πρόγραμμα για να μπουταρει απο τα windows τα xp οποιος ξέρει καθε βοηθεια καλοδεχουμενη. :wink:
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από GeoAnas »

Αιντε καλώς την δέχτηκες ! Σου εύχομαι να την χαρείς και να την λιώσεις !! :wink:
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από dukepapas »

Σε ευχαριστώ πολυ αλλα εχει ακομα δρομο....θελει συγχρονισμo τον κουμπιον οπως επισης και απο που μπουταρει το pc? πως θα μπαινει στα windows? :roll:
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από metalcandyman »

Ωραιος ρε μαγκα καλοπαικτη :pac: :pacbad: :bub: :qb: :mame:
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από GeoMan »

Μεγεια! Θα εχεις κατι ευχαριστο να ασχοληθεις το καλοκαιρι... :lol:
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από dukepapas »

Παιδια ευχαριστώ η καμπινα ειναι ενα τερας αν ήμουνα παντρεμένος θα με ειχε χωρίσει η γυναίκα μου χαχα ....τωρα την εχω στο πατρικο οχι οτι αν ερθει η μανα μου απο το χωριο δεν θα παθει κανα πλαγιο.... :mrgreen: ας την κάνουμε να παίξει και ολα κομπλέ!!λεω να κανω μερικες τροποποιήσεις λεω να βαλω 4 κουμπια 2 αριστερα 2 δεξια για φλιπερακι!!
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Καλορίζικη και καλόπαιχτη!!!!! :mame: :mame: :mame:
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από dukepapas »

Προχωρώντας έκανα ενα καθαρισμό για να φύγει η μάκα απο μεσα γιατι ηταν τιγκα στα :angry2: θα αλαχτουν και τα κουμπιά γιατι τα αλλα ηταν παλιά και ξεθωριασμένα.........

Εικόνα
Εικόνα

και αφου τελείωσε και το pc

Εικόνα

μπήκε μεσα στην καμπίνα και τωρα μενει ο συντονισμός κουμπιών και το πέρασμα του λογισμικού.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από dukepapas »

δυστυχώς το πρότζεκτ σταματάει εδω άγνωστο για πόσο εχω μείνει με 4 επεξεργαστές και με μητρικη off...........άιντε τώρα να βρεις μητρική... :roll:
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από GeoMan »

dukepapas έγραψε:δυστυχώς το πρότζεκτ σταματάει εδω άγνωστο για πόσο εχω μείνει με 4 επεξεργαστές και με μητρικη off...........άιντε τώρα να βρεις μητρική... :roll:
Καηκαν? Ή ηταν χαλασμενα εξ'αρχης?
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από dukepapas »

ηταν ο εφεδρικος για τεστ και ετσι.... κανει πιπ.....πιπ.....πιπ......και δεν μπαινει bios το ειχε κανει και παλια αλλα ξεκολαγε τωρα μουλαρωσε το εκανα 20 φορες restart nothing. :cry:
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από ambu_dare »

Αν είναι 3 μόνο μπιπ, μάλλον φταίνε οι μνήμες. Δοκίμασε μόνο μία σε διάφορες θέσεις και αν συνεχίζει, δοκίμασε άλλη.

Αν είναι συνεχώμενα μπιπ, ξεκινάς από τροφοδοτικά και πληκτρολόγιο και δυστυχώς καταλλήγεις σε πρόβλημα στην mobo.

http://www.computerhope.com/beep.htm
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από dukepapas »

Μετα απο πολες ωρες δοκιμών :fie: κατάφερα να την ζωντανέψω και να υπερπηδήσω τα εμποδια :good:

Εικόνα

Αφου αλλάχτηκαν τα κουμπια για να ειναι ιδια με τα τζοιστικ , ανοιξα ενα work pad για να δω τι εντολες έδιναν και επαθα πλακα τα χειριστήρια δεινουν αλλα νταλων και τα 3 κουμπια κατω αριστερά και δεξια δεν δίνουν καμια εντολη.
Τα χειριστιρια πχ το αριστερο δίνουν δυο γραμματα πως γινεται αυτο>? πχ. tg uu gy και καποια αλλα που δεν τα εχω δει στο πληκτρολόγιο.

Εικόνα

Τωρα μενει να περαστεί το software και να συγχρωτιστούν τα κουμπια με τις εντολες του τζαμα τωρα πως θα γινει αυτο ενας θεος το ξερει......ολα τα υπολοιπα δουλευουν οκ οπως τα ηχεια.
Τελος σκεφτομαι να ανοιξω μερικες τρύπες αριστερα δεξια να περασουμε μερικα κουμπια για φλιπερ οπως επίσης και για το πληκτρο PAUSE!! :roll:
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από dukepapas »

Σημερα πειρα τηλέφωνο αυτον που τις εισάγει αυτες τις καμπινες.Τον ρωτησα τι μπορώ να κανω για να συγχρονιστούν οι μοχλοι με το pc και μου λεει οτι πρεπει να παραγγείλω μια πλακετα που ειναι για τις κινήσεις και του εξηγώ οτι εχω μια που καταλήγουν τα καλώδια επανω
.Αλλα επειδη λεει λιπαν ολοι δεν ηξερε να μου πει μαλον δεν ήθελε να εξυπηρέτησή απο οτι καταλαβα.
Τελος παντον η πλακετα που καταλήγει ειναι αυτη:

Εικόνα

Ξερει κανεις να μας πει αν ειναι αυτη η πλακετα των κινήσεων και αν ρυθμίζετε η ειναι κατι διαφορετικο.
Στο χειριστήριο που εχω βαλει εγω στο αλλο arcade control που εχω φτιάξει εχω βαλει ipac εδω ομως δεν νομιζω να μπορει να μπει ipac αν ενοουσε κατι τετοιο ο τυπος γιατι εκει καταληγουν και τα καλωδια των ηχείων οποτε αυτο ειναι αδυνατο υπαρχει καποιος τεχνικος που να ξερει και να εφτιαχνε καμπινες για να μας βοηθησει να βγαλουμε μια ακρη;
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καμπινα OK BABY!!

Δημοσίευση από Nemo »

dukepapas έγραψε: Εικόνα



Μη γνωστης του θεματος mode on

αλλα με ενα google search mode on

http://wiki.arcadeotaku.com/w/WeChe_OK_Baby

manual http://wiki.arcadeotaku.com/images/2/27 ... Manual.pdf

φωτο απο το εσωτερικο :arrow: για να κανεις συγκριση με αυτα του δικου σου και να βγαλεις τα συμπερασματα σου

Εικόνα



Btw μπορει να ειναι συμπτωση
αλλα το σχισμενο μπλε αυτοκολητο -που εχει απο πανω το λευκο αυτοκολλητο που λεει
"προσοχη το πληκτρο Α μας γυριζει στο menu "-
αλλα και ο ολος σχεδιασμος
δεν θυμιζουν αντιστοιχες της Venos Games
http://www.venosgames.com/company_en.php ,που εβγαλε το Google search ????


Mη γνωστης του θεματος mode off ....

Περιμενοντας τους ειδικους να απαντησουν ...
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Απάντηση