Kαμπινα OK BABY

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
ababapanos
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 30 Οκτ 2013 18:22

Kαμπινα OK BABY

Δημοσίευση από ababapanos »

Καλησπερα σας. Μετα απο αρκετο ψαξιμο βρηκα επιτελους και αγορασα μια arcade καμπινα ok baby, σκετη , χωρις πλακετα μεσα. Μονο το κασωμα (οθονη , κουμπια, τροφοδοτικο , κερματοδεκτη κλπ)

Εχω είδη υπολογιστη και σεταρισμενο σχεδον ολοκληρο το προτζεκτ hyperspin , και εχω αγορασει και το ipac 2.

Το μονο που απομενει ειναι να γινει επιλογη της οθονης.
Ο πωλητης θα μου την στειλει με την μαμα οθονη οπου εμενα λογικα μου ειναι αχρηστη λογω αναλυσης αλλα και συνδεσμολογιας (Jamma).

Υπαρχει περιπτωση να καταφερω να βρω TFT οθονη 28 ιντσων με VGA? η να αγορασω μια TFT αναγκαστηκα se 16:9 και να βαλω μαυρο αυτοκολητο για να καλυψω τα κενα?

Αν παω σε TFT που ειναι και η πιο ευκολη λυση εχω βρει αυτην https://www.skroutz.gr/s/4675334/LG-27MP65HQ.html
Πιστευετε θα την χωραει? εχει πολυ μικρα bezels, η οθονη αυτη εχει πλατος 62 εκ , και η καμπινα εχει πλατος 73 εκ οποτε μπορει και να την περνει...
Παρολα αυτα δεν θα κανω καμια κίνηση αν πρωτα δεν μετρήσω αφου την παραλαβω...
Και μετα ενα αλλο θεμα που πιστευω πως θα εχω ειναι το πως θα στηριξω την TFT οθονη αυτη η καποια αλλη μικροτερη , γιατι σιγουρα στην βαση της CRT δεν θα μπορει να κουμπωσει...
ababapanos
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 30 Οκτ 2013 18:22

Re: Kαμπινα OK BABY

Δημοσίευση από ababapanos »

εφτασε χθες η καμπινουλα. Ειναι σε αρκετα καλη κατασταση αν και ηρθε μεσα στην μπλιχλα , ενω μου ειχε πει οτι θα την καθαριζε πριν την στειλει...
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Τωρα ειμαι σε αναζητηση οθονης. ψαχνω να βρω μια 27αρα tft που να την χωραει και να βρω πατεντα να την προσαρμοσω στην θεση της δικης του!
​​​​​​​Ακομα δεν το εχω ανοιξει μεσα να βγαλω την παλια οθονη , να δω τι χώρους εχει κλπ...
Απάντηση