Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχνιδι

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχνιδι

Δημοσίευση από nikos »

Παλια θυμαμαι δεν ειχαμε τετοια δυνατοτητα ουσιαστικα,γιατι οσο και να την αλλαζαμε στα dip switch
Εχει αλλαξει κατι?
Υπαρχει κολπο να αλλαξουμε την δυσκολια,ωστε να μην καταφευγουμε σε cheat?
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από GeoMan »

Μονο αν το επιτρεπει το παιχνιδι. Σε καποια παιχνιδια μπαινεις με TAB -> DIP SWITCHES αλλα στα νεοτερα που δεν εχουν επιλογη DIP SWITCH, με F2

Αν δεν υπαρχει επιλογη - σχεδον ολα ομως εχουν - μονο με cheat.
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από nikos »

Eυχαριστω GEO!
Εχω πειραξει τα deep switch,αλλα ολα δειχνουν κολλημενα στην μεγαλη δυσκολια!
Μιλαω για παιχνιδια,που τερματιζα ευκολα,την εποχη των λεσχων!
Οκ γερασα,περασαν τα χρονια,αλλα ακομα και το 2000 που πρωτοεπαιξα ΜΑΜΕ,παλι ειχαν τρομερη δυσκολια!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από GeoMan »

Τα Dip Switches δουλευουν μια χαρα, εμεις μεγαλωνουμε...

Και εγω στο Crush Roller ειχα σκορ 2.800.000+ "when i was young" και τωρα δεν περναω τις 20.000... :roll:
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από nikos »

Ξαναπαεστο!
Επιμενω να το γραφω deep switch !!!!!!!!!
Παντως στο Psychic 5,το εβαλα και στο νορμαλ και στο χαρντ,και διαφορα καμμια!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από GeoMan »

nikos έγραψε:Παντως στο Psychic 5,το εβαλα και στο νορμαλ και στο χαρντ,και διαφορα καμμια!
"Every big enemy is limited to a maximum number of small enemies it can have out at a time. Changing the difficulty setting to "hard" (by the DIP switch) increases this number."

https://strategywiki.org/wiki/Psychic_5/Enemies
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από nikos »

Νασαι καλα φιλε!
Καλη πηγη!
Τα θυμαμαι αυτα,αλλα το μεν πνευμα προθυμο,η δε σαρξ (και τα αντανακλαστικα) ασθενης! :cry:
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από Maddog »

Γεράματα είναι, και εγώ δεν παίζω τίποτα που να απαιτεί αντανακλαστικά καλύτερα από παράλυτης χελώνας πλέον. :mrgreen:
Τουλάχιστον έχουμε άπειρα credits.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από nikos »

Maddog έγραψε:Γεράματα είναι, και εγώ δεν παίζω τίποτα που να απαιτεί αντανακλαστικά καλύτερα από παράλυτης χελώνας πλέον. :mrgreen:
Τουλάχιστον έχουμε άπειρα credits.
Kαλα αυτο ειναι δεδομενο,ειδικα εγω που επιασα 57 αστα να πανε!
Και ομως στο psychic 5,τα ειδα ολα!
Στην αρχη παει νορμαλ,δειχνει πιο απλο,απο οταν το εβαλα στο δυσκολο απο περιεργεια,αλλα στην 4η πιστα ,μιλαμε για σοκ και δεος!
Σιγουρα δεν ηταν τοσο δυσκολο τοτε!
Οι "αντιπαλοι" οταν τους καθαριζες,εβγαιναν ξανα μετα απο 1-2 δευτερα ,ειχες χρονο να κανεις δουλιτσα,και μαλιστα τοτε καθομουνα και μαζευα βαθμους,ενω τωρα βγαινουν αμεσως!
Για να μην χρησιμοποιησω cheat,που το κανει εντελως ανουσιο,σωνω συνεχεια,μετα απο ενα καλο περασμα,κατι που βεβαια ,απο μια πλευρα,ειναι ενα εμμεσο κλεψιμο!
Τεσπα,η ουσια ειναι οι αναμνησεις!
Ακομα και με κλεψιμο,τα θυμασαι,και εκει ειναι η ουσια!
Απλα θα ηταν ωραιο,να μην χρειαζοταν!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
dasonomos
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 10 Φεβ 2011 17:52

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από dasonomos »

nikos έγραψε:Eυχαριστω GEO!
Εχω πειραξει τα deep switch,αλλα ολα δειχνουν κολλημενα στην μεγαλη δυσκολια!
Μιλαω για παιχνιδια,που τερματιζα ευκολα,την εποχη των λεσχων!
Οκ γερασα,περασαν τα χρονια,αλλα ακομα και το 2000 που πρωτοεπαιξα ΜΑΜΕ,παλι ειχαν τρομερη δυσκολια!
Φιλε μου ισως δεν ειναι οτι γερασες...:)
Εχε υποψη σου οτι στις λεσχες πολλα παιχνιδια ηταν ρυθμισμενα στο ευκολο επιπεδο.
Στο mame ομως ειναι στο default(συνηθως normal).
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από metalcandyman »

Φιλε νικο οπως και να το κανουμε οσο περνανε τα χρονια σκουριαζουμε αλλοι περισσοτερο και αλλοι λιγοτερο αλλα αυτο με την δυσκολια ειναι οντως ενα παραξενο θεμα γιατι και γω εχω μνημες και βιωματα απο της καφετεριες και αιθουσες με ηλεκτρονικα που στο mame δεν τα εχω δει.Τον ιδιοκτητη του καθε τετοιου μαγαζι την δεκαετια του 80 και 90 τον ενδιεφερε αποκλειστικα και μονο το κερδος το πως θα αρμεγει τους παικτες και θα τους ετρωγε τα φραγκα οποτε σχεδον ολες οι καμπινες ηταν στο hard γιαυτον ακριβως τον λογο και για να δυσκολευουν τους καλους παικτες που ηταν οι εχθροι του καθε ιδιοκτητη μαγαζιου με ηλεκτρονικα.Στα μερη που πηγαινα σε συγκεκριμενο μαγαζι ειχε shinobi,golden axe,wonder boy wonder boy in monster land,Pacman,tetris,Ghosts'n Goblins,Karnov,Cabal,sunset riders και καποια αλλα απο τα πολυ γνωστα παιχνιδια της εποχης.Αν εγω σαν πιτσιρικας ειχα πανω μου 200 δραχμες και τα εκανα 4 κερματα των 50 δραχμων πηγαινα και επαιζα Pacman Που επαιζα 4 και ωρες με ενα κερμα,wonder boy που για να τερματιστει θελει 50 με 55 λεπτα,Ghost's n Goblins που και αυτο θελει κανα 45λεπτο και τελος ενα Wonder boy in monster land κανα μισαωρο και περνουσε τζαμι το απογευμα.Τα ιδια εκαναν και αλλοι παικτες που τα τερματιζαν και με ελαχιστα κερματα περνουσαν ολες ολοκληρες οπως ενας πολυ μεγαλητερος απο μας που επαιζε με ενα κερμα Tetris με της ωρες,Ετσι λοιπον ο καθε ιδιοκτητης οταν ερχοταν ο τεχνικος αν καποια καμπινα καταλαθος ηταν στο easy αμεσως του ελεγε να τα ελεγξει παλι και τα εβαζε στο hard αλλα την διαφορα τοτε την καταλαβαινες κατι που σε συγκεκριμενα παιχνιδια δεν εχω δει στο mame.Για παραδειγμα το Wonder boy στο mame εχει easy και hard με προεπιλογη το easy αλλα και στο hard που το εβαλα διαφορα δεν ειδα σε αντιθεση με τοτε που θυμαμαι παρα πολυ καλα οταν ο τεχνικος εβαλε το παιχνιδι στο hard υπηρχαν σημεια που ειχε 4 σαλιγκαρια στη σειρα η 4 νεκροκεφαλες η 4 φιδια με αποτελεσμα αν εχανες το τσεκουρι πριν περασεις το σημειο αυτο τον ειχες πιει και πολυ απλα παρατουσες το παιχνιδι απο τα νευρα και εβριζες τον ιδιοκτητη γιατι χωρις τσεκουρι ηταν αδυνατων να κανεις αλμα πανω απο 4 σαλιγκαρια,φιδια κλπ.Αυτο το πραγμα στο hard πχ δεν το εχω δει στο mame και δεν ξερω αν υπαρχει καμια bootleg εκδοση που υπαρχει αυτο στο hard και μηπως ειχαμε αυτη στο συγκεκριμενο μαγαζι που επαιζα το wonder boy γιατι αλλιως δεν εξηγειτε.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από GeoMan »

Το πιθανοτερο να ηταν καποια "πειραγμενη" εκδοση. Οταν επαιζα Crush Roller (ενα δεκαρικο τοτε) και επειδη εκανα συνηθως σκορ πανω απο 2,5 εκ/μυρια, ο μαγαζατορας με κερναγε καφε για να μην του πιανω το μηχανημα για 2-3 ωρες... Ετσι πιναμε τζαμπα καφεδες σχεδον καθε απογευμα!
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από nikos »

metalcandyman έγραψε:Φιλε νικο οπως και να το κανουμε οσο περνανε τα χρονια σκουριαζουμε αλλοι περισσοτερο και αλλοι λιγοτερο αλλα αυτο με την δυσκολια ειναι οντως ενα παραξενο θεμα γιατι και γω εχω μνημες και βιωματα απο της καφετεριες και αιθουσες με ηλεκτρονικα που στο mame δεν τα εχω δει.Τον ιδιοκτητη του καθε τετοιου μαγαζι την δεκαετια του 80 και 90 τον ενδιεφερε αποκλειστικα και μονο το κερδος το πως θα αρμεγει τους παικτες και θα τους ετρωγε τα φραγκα οποτε σχεδον ολες οι καμπινες ηταν στο hard γιαυτον ακριβως τον λογο και για να δυσκολευουν τους καλους παικτες που ηταν οι εχθροι του καθε ιδιοκτητη μαγαζιου με ηλεκτρονικα.Στα μερη που πηγαινα σε συγκεκριμενο μαγαζι ειχε shinobi,golden axe,wonder boy wonder boy in monster land,Pacman,tetris,Ghosts'n Goblins,Karnov,Cabal,sunset riders και καποια αλλα απο τα πολυ γνωστα παιχνιδια της εποχης.Αν εγω σαν πιτσιρικας ειχα πανω μου 200 δραχμες και τα εκανα 4 κερματα των 50 δραχμων πηγαινα και επαιζα Pacman Που επαιζα 4 και ωρες με ενα κερμα,wonder boy που για να τερματιστει θελει 50 με 55 λεπτα,Ghost's n Goblins που και αυτο θελει κανα 45λεπτο και τελος ενα Wonder boy in monster land κανα μισαωρο και περνουσε τζαμι το απογευμα.Τα ιδια εκαναν και αλλοι παικτες που τα τερματιζαν και με ελαχιστα κερματα περνουσαν ολες ολοκληρες οπως ενας πολυ μεγαλητερος απο μας που επαιζε με ενα κερμα Tetris με της ωρες,Ετσι λοιπον ο καθε ιδιοκτητης οταν ερχοταν ο τεχνικος αν καποια καμπινα καταλαθος ηταν στο easy αμεσως του ελεγε να τα ελεγξει παλι και τα εβαζε στο hard αλλα την διαφορα τοτε την καταλαβαινες κατι που σε συγκεκριμενα παιχνιδια δεν εχω δει στο mame.Για παραδειγμα το Wonder boy στο mame εχει easy και hard με προεπιλογη το easy αλλα και στο hard που το εβαλα διαφορα δεν ειδα σε αντιθεση με τοτε που θυμαμαι παρα πολυ καλα οταν ο τεχνικος εβαλε το παιχνιδι στο hard υπηρχαν σημεια που ειχε 4 σαλιγκαρια στη σειρα η 4 νεκροκεφαλες η 4 φιδια με αποτελεσμα αν εχανες το τσεκουρι πριν περασεις το σημειο αυτο τον ειχες πιει και πολυ απλα παρατουσες το παιχνιδι απο τα νευρα και εβριζες τον ιδιοκτητη γιατι χωρις τσεκουρι ηταν αδυνατων να κανεις αλμα πανω απο 4 σαλιγκαρια,φιδια κλπ.Αυτο το πραγμα στο hard πχ δεν το εχω δει στο mame και δεν ξερω αν υπαρχει καμια bootleg εκδοση που υπαρχει αυτο στο hard και μηπως ειχαμε αυτη στο συγκεκριμενο μαγαζι που επαιζα το wonder boy γιατι αλλιως δεν εξηγειτε.
ΠΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
Θα σου πω ομως και γιατι το εκαναν και στο ΜΑΜΕ!
Σε καποια λεσχη που συχναζα,εφεραν καμπινες με ΜΑΜΕ,και ο τεχνικος αφου μας ειδε που σαλταραμε,μιας και ακομα ειμαστε μεσα στα παιχνιδια,και οχι αργοτερα πουθ σκουριασαμε,μας ειπε οτι "παιδια τι να σας κανω,αυτα ειναι πουσαρισμενα απο την "μανα" τους" !
Αρα καλα εκαναν απο μια μερια,και τα εχουν ετσι,για να μην τα εκμεταλευονται οι πονηροι,ασχετα αν μας την χαλαει,σε οσους απο εμας θελουμε απλα να ευχαριστηθουμε το παιχνιδι,να περασει η ωρα,να θυμηθουμε,χωρις πλεον να κυνηγαμε ρεκορ και τετοια κολπα!
Τωρα αν ειναι να κατσω να μαθω απο ην αρχη,και στην τσιτα ,ολα τα παιχνιδια δεν λεει!
Βαζεις καποια cheat,αν και προτιμω το πιο σεμνο κολπο,να σωνεις και να παιζεις το σημειο που θελεις,η απλα να το σταματας να φτιαξεις ενα καφε,κανενα τοστακι,και να συνεχισεις!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από nikos »

GeoMan έγραψε:Το πιθανοτερο να ηταν καποια "πειραγμενη" εκδοση. Οταν επαιζα Crush Roller (ενα δεκαρικο τοτε) και επειδη εκανα συνηθως σκορ πανω απο 2,5 εκ/μυρια, ο μαγαζατορας με κερναγε καφε για να μην του πιανω το μηχανημα για 2-3 ωρες... Ετσι πιναμε τζαμπα καφεδες σχεδον καθε απογευμα!
Το συγκεκριμενο ηταν οπως το λες,εγω δεν το πηγαινα με τιποτα,αλλοι παιζανε οπως εσυ!
Ο καθενας "ξεφτυλιζε" καποιο παιχνιδι,αναλογα πως του εβγαινε!
Πολλα θυμαμαι τοτε...
Borderline....μυριο
Route 16...
Pengo....
Nibbler
Mr.Do
Mysterious stones
Kαι απλα τα εγκατελειπες,η σε εδιωχναν!
Aλλα που τερματιζαν σε πανω απο ωρα,και τωρα ουτε βασικα δεν πας!
Σιγουρα εχουμε μεγαλωσει,αλλα μερικα πραγματα δεν γινεται να ειναι θεμα ηλικιας!
Πχ...
Flicky...
Ειχε σχημα να τα μαζεψεις ολα μαζι να παρεις ποντους,και ενω θυμηθηκα τα σχηματα,η ταχυτητα ειναι τετοια που δεν γινεται δουλεια!
Πιο χοντρο το space panic,οπου απο την δευτερη πιστα,σου ερχονται και σε τσακωνουν,πριν κουνησεις μοχλο!!!!!!!!!!
Μονο το rompers μου φανηκε καπως ...νορμαλ!
ΥΓ

Ειδα καποια βιντεο,οπου ο χρονος κυλαει πιο νορμαλ,και το παιχνιδια φαινονται πιο ...ησυχα!
Αλλα δεν γραφουν αν ειναι απο ΜΑΜΕ,η απο δικα τους παιχνιδια!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Σχετικα με την αλλαγη δυσκολιας (difficulty) σε ενα παιχ

Δημοσίευση από metalcandyman »

@ nikos

Χιλιες φορες να κανεις αυτο που αναφερεις με το save παρα με cheats τα οποια προσωπικα εγω τα θεωρω ξευτιλα χιλιες φορες να μην παιξω παρα να κατσω και να παιξω με cheats.Aυτο που θελω εγω για να ευχαριστηθω το παιχνιδι και να ειμαι οπως ημουνα και πριν 20 χρονια πχ ειναι να τερματιζωμ το εκαστοτε παιχνιδι με ενα credit χωρις να με νοιαζη ποσες ζωες θα χασω για να το καταφερω αυτο η ποσους ποντους θα μαζεψω μου αρκει να το τερματιζω με ενα credit χωρις να χρειαστη να βαλω και αλλο.Φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις που εχουν νοημα οι ποντοι οπως τα pacman,tetris κλπ αλλα στο Ghosts'n Goblins η στο Karnov πχ αυτο που θελω ειναι να καταφερνω ακομα με ενα credit και οχι οι ποντοι και οι ζωες που θα χασω.

Tωρα για την δυσκολια καποιο τρανταχτο παραδειγμα περα απο το wonder boy που εγραψα στο προηγουμενο Post δεν εχω αλλα υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις παιχνιδιων που παιζουν τεραστιο ρολο οι εκδοσεις τους και δυο απο αυτα ειναι αυτα που εγραψα παραπανω το Ghosts'n Goblins και Karnov που αναμεσα στης διαφορετικες εκδοσεις υπαρχουν σημαντικες διαφορες και η καθε μια εκδοση εχει την δικη της δυσκολια.Πριν χρονια ειχα γραψει review γιαυτα τα δυο παιχνιδι και εξηγουσα αναλυτικα της διαφορες στης διαφορες εκδοσεις τους.Αν δεν τυχαινε να παιξω πριν πολλα χρονια καποιες απο αυτες της εκδοσεις και μετα να την ψαξω την δουλεια ακομα θα απορουσα για ποιο λογο και ενω αλαζα την δυσκολια απο τα Dip switches το παιχνιδι παραμενει ιδιο και δεν ειναι οπως οταν το επαιζα πιτσιρικας αλλα και μεγαλητερος στης αιθουσες με ηλεκτρονικα και στης καφετεριες.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Απάντηση