Αγγελίες

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Αγγελίες

Δημοσίευση από Vag »

Τί θα λέγατε να μπει μια κατηγορία ακόμα στο forum, για αγγελίες; (σχετικές πάντα με την τεχνολογία και τα παιχνίδια, ίσως και λίγο sex, νόμιμες).
Έστω να μπει κατηγορία με ιστοσελίδες με αγγελίες στα links...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Re: Αγγελίες

Δημοσίευση από ambu_dare »

Vag έγραψε:Τί θα λέγατε να μπει μια κατηγορία ακόμα στο forum, για αγγελίες; (σχετικές πάντα με την τεχνολογία και τα παιχνίδια, ίσως και λίγο sex, νόμιμες).
Έστω να μπει κατηγορία με ιστοσελίδες με αγγελίες στα links...
Tι έγινε φίλε Vag, μας χωρίζει η γυναίκα ή μας έβαλε εμπάργκο?
:wink: Άσε και λίγο τον προγραμματισμό και ασχολήσου μαζί της.

Τι έχεις για πούλημα?
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Re: Αγγελίες

Δημοσίευση από pepinos »

ambu_dare έγραψε:
Vag έγραψε:Τί θα λέγατε να μπει μια κατηγορία ακόμα στο forum, για αγγελίες; (σχετικές πάντα με την τεχνολογία και τα παιχνίδια, ίσως και λίγο sex, νόμιμες).
Έστω να μπει κατηγορία με ιστοσελίδες με αγγελίες στα links...
Tι έγινε φίλε Vag, μας χωρίζει η γυναίκα ή μας έβαλε εμπάργκο?
:wink: Άσε και λίγο τον προγραμματισμό και ασχολήσου μαζί της.

Τι έχεις για πούλημα?
:lol: :lol: :lol: :lol: :P

ας ξεκινησω εγω

μηπως εχει κανεις τον πρωτο τομο του τσουρινακη με το βιβλιο adventures(οι μαγικοι παπυροι της αραδαινας με τις λυσεις για king quest,larry quest,space quest...κα), ωστε να το ανεβασει σε torrent για κατεβασμα?
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Pepinos: αυτό δεν είναι αγγελία και δεν ζητάς καν να το αγοράσεις.
Φτιάξε νέο θέμα στο σωστό forum (εκτός θέματος ή έστω αρχεία και roms) και μην το κολλάς σε άσχετα θέματα.

Vag: συμφωνώ, ας κάνει ο πρόεδρος μια κατηγορία "marketplace"
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

Προσωπικα εχω μια αρχη ,να αποφευγω οποιουδηπωτε ειδους εμπορικη συναλλαγη με συγγγενεις και φιλους,και σε τετοιο ενδεχομενο <<το οποιο αντικειμενο>> ή το χαριζω ή το πουλαω σε καποιον τριτο προσωπo.

Κι επειδη υφισταται μια παρεα φιλων (*) , η οποια και προυπηρχε, αλλα και αποτελει τον πυρηνα ,(ή αν θελετε την καρδια, του mame.gr) δεν ξερω
κατα ποσο μπορει να λειτουργησει ,ή ακομα και αν ειναι λειτουργικη ,
να προσφερει και να ωφελησει την κοινοτητα.


Αλλωστε η κοινοτητα του mame.gr ειναι μαλλον μικρη , ακομα για κατι τετοιο .
Τωρα ισως αν το περιεχομενο της συναλλαγης των αγγελλιων ειναι πολυ συγκεκριμμενο και οριοθετημενο, και θεσμοθετηθουν αυστηροι κανονες για να αποφευχθουν παρατραγουδα και να μην δημιουργουνται εριδες και βλαφθει η καλη λειτουργεια των υπολοιπων τομεων του Φορουμ.....





(*)της οποιας δεν ειμαι μελος .



=============================================


Παντως αγγελλιες οπως αυτες π.χ που ειδα στις αγγελιες της Insomia
θα ειχαν ενδιαφερων ενδεχομενως για καποιους......
[Πώληση] EZ-FLASH III 1Gb [00.00 Ευρώ]

Κείμενο:

Πωλείται η EZ-FLASH III 1Gb για GBA/GBA SP/GBA micro/NDS!
Το απόλυτο backup εργαλείο συμβατό με όλα τα GBA και NDS! Παίξτε τα πάντα χωρίς περιορισμούς και τρέξτε στην αγαπημένη σας φορητή κονσόλα τα άπειρα emulator που υπάρχουν για GBA/NDS!
Προσοχή! Για πλήρη συμβατότητα με το NDS απαραίτητο είναι το update pass me που κοστίζει 10-15$, περισσότερες πληροφορίες με pm
μαζί DVD με το απαραίτητο συνοδευτικό software!
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

lol δικιά μου είναι η αγγελία για να στείλω ένα απο τα flash :P
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

xalia έγραψε:lδικιά μου είναι η αγγελία

:roll: :twisted: :twisted: :twisted:
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

[quote="Maddog"] αυτό δεν είναι αγγελία και δεν ζητάς καν να το αγοράσεις.
Φτιάξε νέο θέμα στο σωστό forum (εκτός θέματος ή έστω αρχεία και roms) και μην το κολλάς σε άσχετα θέματα.

[quote="Maddog"]

ειναι οντως αγγελια.και μαλιστα το συγκεκριμενο βιβλιο που ζηταω ειχε εκδοθει απο το 1990-91

τωρα

εαν καποιος το εχει για πουλημα η καποιος το εχει και μπορει να το βγαλει φωτοτυπια εαν δεν θελει να μου το πουλησει, ας μου στειλει ενα πριβε μυνημα για να μιλησουμε για τα παιρεταιρω
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Nemo έγραψε:...Κι επειδη υφισταται μια παρεα φιλων (*) ...
...
(*)της οποιας δεν ειμαι μελος .
Δεν νομίζω. Εγώ πάντως, ας μη σε έχω δει από κοντά, νιώθω σαν να σε ξέρω... Όσο για το αν μια ή δύο συναντήσεις θεσπίζουν παρέες φίλων, θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω επίσης. Απλά τις τρέλλες μας ενώσαμε - that's all.

Πάντως, εγώ ψήνομαι για ένα ταξίδι Θεσαλλονίκη προκειμένου να πιούμε ένα φράφο μαζί (και είναι πολύ δύσκολο να ξεκουνηθώ - ρώτα και τον κουμπάρο μου το Maddog...) :wink:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Αγγελίες

Δημοσίευση από Maddog »

pepinos έγραψε: ας ξεκινησω εγω

μηπως εχει κανεις τον πρωτο τομο του τσουρινακη με το βιβλιο adventures(οι μαγικοι παπυροι της αραδαινας με τις λυσεις για king quest,larry quest,space quest...κα), ωστε να το ανεβασει σε torrent για κατεβασμα?
pepinos έγραψε:ειναι οντως αγγελια
Pepino, επειδή συνεχίζεις να πιστεύεις ότι το να ζητήσεις torrent για κατέβασμα θεωρείται αγγελία, σε ενημερώνω ότι δεν είναι αγγελία με την έννοια που το γράφει ο Vag στο αρχικό του αίτημα. Δεν έχω (και φαντάζομαι και κανένας άλλος!) αντίρρηση στο να ζητήσεις εσύ ή οποιοσδήποτε άλλος οτιδήποτε για κατέβασμα, αντιγραφή κλπ, αλλά αν γίνει τελικά δημόσιο forum με αγορές/πωλήσεις, θα φροντίσω προσωπικά οι αγγελίες να περιέχουν μόνο νόμιμα πράγματα προς πώληση. Δωρεάν ή στο κόστος ανταλλάξτε ότι θέλετε, αλλά μην μπλέκετε τα topics!
Το forum αρχεία και roms παραμένει διαθέσιμο για να ζητήσετε όποιο αντίγραφο θέλετε. Τέλος.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

Whacker έγραψε:
Nemo έγραψε:...Κι επειδη υφισταται μια παρεα φιλων (*) ...
...
(*)της οποιας δεν ειμαι μελος .
Δεν νομίζω. Εγώ πάντως, ας μη σε έχω δει από κοντά, νιώθω σαν να σε ξέρω... Όσο για το αν μια ή δύο συναντήσεις θεσπίζουν παρέες φίλων, θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω επίσης. Απλά τις τρέλλες μας ενώσαμε - that's all.

Πάντως, εγώ ψήνομαι για ένα ταξίδι Θεσαλλονίκη προκειμένου να πιούμε ένα φράφο μαζί (και είναι πολύ δύσκολο να ξεκουνηθώ - ρώτα και τον κουμπάρο μου το Maddog...) :wink:

Ρε συ whacker , δεν το ειπα ως παραπονο.
Απλως για να <<υπαινιχθω>> και να ενισχυσω την αντικειμενικοτητα μου ως <<εξωτερικος παρατηρητης>>.
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Whacker έγραψε:Πάντως, εγώ ψήνομαι για ένα ταξίδι Θεσαλλονίκη προκειμένου να πιούμε ένα φράφο μαζί (και είναι πολύ δύσκολο να ξεκουνηθώ - ρώτα και τον κουμπάρο μου το Maddog...) :wink:
Ώστε έτσι....κι εμένα στο γράψιμο εεε! :spiteful:
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

GeoAnas έγραψε:κι εμένα στο γράψιμο
DVDs ???
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Καλοοοο :lol:
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Nemo: LOL, εξαιρετικό... :lol:

Geoanas: υπάρχει μια εγγυημένη μέθοδος να παρασύρεις τον Whacker στην Θεσσαλονίκη. Θα πάρεις ένα τηλέφωνο την κουμπάρα μου και σύζυγό του (ακόμα καλύτερα να βάλεις την γυναίκα σου να πάρει, για πιο πολύ ρεαλισμό!) και θα της πεις ότι υπάρχει το Χ απίστευτο μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που μόλις έβγαλε καταπληκτικές προσφορές -70% στα Υ μοντελάκια (μην ρωτάτε κατασκευαστές, δεν ξέρω-δείτε καμμιά σελίδα κοσμικών σε εφημερίδα...)
Αν δεν βρίσκονται αμφότεροι στην Θεσσαλονίκη εντός 48 ωρών, εγώ να γίνω Madcat :mrgreen:
Η άλλη μέθοδος -που είναι πολύ πιο ψυχοφθόρα και ακριβή- είναι να τον παίρνεις τηλέφωνο καθημερινά επί 1-2 μήνες και να τον βρίζεις που δεν έρχεται, λειτούργησε όταν ήμουνα στην Κάλυμνο για να τον κάνω να έρθει διακοπές. Ναι, όλοι οι υπόλοιποι γνωστοί μου βρήκαν ευκαιρία για τζάμπα διακοπές, ο Whacker ήθελε ειδική υβριστική πρόσκληση διαρκείας για να πειστεί να αφήσει το PC του-τουλάχιστον τώρα έχει PSP που είναι φορητό, οπότε κάτι παλεύεται. :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Απάντηση