Mame.gr και facebook!

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Facebook, Twitter, IM και τα συναφή, τα θεωρώ TWOT (Total Waste Of Time). Ο μόνος λόγος να ασχοληθεί κάποιος είναι για να χάσει χρόνο και να κάνει αυτό που λέμε μια "safe" επαφή.
Εξηγούμαι:
Ανθρώπους που δεν ήθελες ποτέ να μιλήσεις στην πραγματική ζωή (IRL), τους κάνεις φίλους στο FB και τους μιλάς σαν να ήταν οι καλύτεροί σου φίλοι. Ξέρουν άμα τα έχεις ή όχι με τη γκόμενα που σου σου γράφει στο wall, αν σου αρέσει να πηγαίνεις σε party με gays ή αν δεν σου αρέσει η Lady Gaga.

Ακόμα και όταν ΕΙΝΑΙ "φίλοι" σου στο FB, συχνά πυκνά τους βλέπεις στο δρόμο και δεν σου μιλάνε / δεν τους μιλάς.
Αν είναι να πολεμήσουμε τη μοναξιά μας πρέπει να πολεμήσουμε την αντικοινωνικότητα μέσα μας και όχι μέσα στο PC μας. Κανένα social networking s/w δε θα μας βοηθήσει σε αυτό, μόνο ο εαυτός μας.

Έχω προσπεράσει τη "μόδα" από τότε που ξεκίνησε και μάλλον θα προσπεράσω και άλλες (όπως MSN) εκτός ίσως από κανένα "safe" irc channel που μπορώ να λέω ότι μ@λ@κί@ θέλω χωρίς να με νοιάζει αν θα την βρω μπροστά μου (ή ακόμα χειρότερα) αν την βρει μπροστά του κάποιος που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν θέλω να την βρει... :?
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Mame.gr και facebook!

Δημοσίευση από Nemo »

if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
Ace
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2007 00:01

Έβαλα ήδη ένα...

Δημοσίευση από Ace »

...like!
Απάντηση