Mame.gr και facebook!

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
kujo79
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 21 Απρ 2008 17:15
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευση από kujo79 »

Χωρις να είμαι φανατικός υπέρμαχος του fb - άλλωστε γράφτηκα πολύ πρόσφατα - νομίζω ότι αν θες μπορείς να ελεγξείς την ποσότητα και το είδος των πληροφοριών που υπάρχουν για τον εαυτό σου ,ενώ είναι και ένας εύκολος τρόπος να βρείς και να επικοινωνήσεις με γνωστούς που είχες χάθει για καιρό.
Όπως και να χει γράφτηκα στο γκρουπ και προσπαθώ να μαντέψω φάτσες!!

Υ.Γ Περί meating- Aν κανονιστεί τίποτα ρε παιδιά πιστεύω και οι νεότεροι στο site θα θέλουν να συμμετάσχουν!(Εγώ είμαι υπέρ και του beering!!! :yes2: )
Ρίξε μέταλλο μάστορα, έχασες!
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Να συμπληρώσω και εγώ,πως όπως είναι και στο facebook,μπορεί να είναι και σε άλλα μεγαλύτερα και πιο οργανωμένα forum.
Δηλαδή,εάν το θέλει ο καθένας οργανώνει το προφίλ του,με τόσες πολλές λεπτομέρειες, ώστε να μην είναι και πολύ δύσκολο να καταλάβεις ποιος είναι.

Τώρα για το meating,ΘΑ γίνει ελπίζω σε κάποια φάση περί μέσα Φεβρουαρίου.
Θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση καμιά 6-7 μέρες νωρίτερα από κάποια ημερομηνία που θα προσπαθήσω να βολεύει όλους μας AKA (Σαβ/κο) και πιστεύω ότι θα το οργανώσουμε καλά αυτήν τη φορά. (να είμαστε νηστικοί από πριν,να μην έχουμε προπονήσεις,μεταπτυχιακά,κτλ κτλ...). :wink:

@kujo79
Ο καθένας είναι ευπρόσδεκτος στα mame meatings. :)
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

καλά όπως τα κανονίζετε, η θα γράφω κάνα exam η θα είμαι Λονδίνο! :evil:
reboot
--------
kesk
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 28 Δεκ 2004 16:32

Δημοσίευση από kesk »

Τι να κανω αμα ζηταει κωδικο και που μενω το Facebook. ευχαριστω πολυ
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Olorin έγραψε: @Fotis_KFOR[/b]: Αν δεν είναι "MeAting", τότε είναι μισό... Καλύτερα να το ονομάσουμε... "φραφφο-συνάντηση", αν είναι να μην πάμε για μάσα μετά... :P
χαχα, πάντως δυστυχώς και τις 2 φορές που έτυχε να βρεθώ δούλευα βράδυ και δεν μπόρεσα να δώσω το παρόν στο meAting :lol: Ελπίζω στο επόμενο να είμαι και στη φραφφο-συνάντηση και στη μάσα! :wink:
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Όλο γκρίνια ακούω από μερικούς - μερικούς εδώ μέσα για τις συναντήσεις μας, αλλά α) δεν ήταν παρόντες στις τελευταίες β) δεν θυμάμαι κάποιον από αυτούς να κανόνισαν κάτι οι ίδιοι και να μην πήγα εγώ :p :twisted:
Όσο για το FB δεν έχω κάτι να πω, δεν με ενδιαφέρει καθόλου όπως και όλες οι άλλες αντίστοιχες σελίδες που υπάρχουν.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

μια φορά δεν ήρθα εγώ! :roll:
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΦΤΑΙΩ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΞΙΟΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ, ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ 8)

Εξηγούμαι :
Fotis_KFOR Ιανουάριο 2009 έγραψε:ούτε έχω φτιάξει και ούτε πρόκειται να φτιάξω λογαριασμό στο facebook και σε κάθε μελλοντικό facebook.
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις??????

Με λίγα λόγια έφτιαξα και εγώ τελικά λογαριασμό στο facebook παρόλο που όταν έγραφα αυτά τα εννοούσα κανονικότατα. Με έπρηξαν φίλοι - συγγενείς κτλ κτλ (Μπες να δεις τις φωτογραφίες μου από τις διακοπές, μπες να δεις που ανέβασα τη συλλογή μου, μπες να δεις ... κτλ), οπότε το σκέφτηκα και τελικά έκανα.

Φυσικά μην το παρακάνουμε... όχι επίθετα, επαγγέλματα και άλλα ευαίσθητα δεδομένα, απλά να υπάρχει για να μπορώ να μπαίνω στους άλλους φίλους να βλέπω αυτά που ποστάρουν, και επί την ευκαιρία έκανα Add και το mame.gr.

Ξεκινήστε το κράξιμο......... :wink:
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Τι να κράξουμε...περίεργο θα ήτανε να έμενες απέξω με τόση πίεση που υπάρχει. :roll:

Αρχίζω πάντως και αισθάνομαι σαν το Γαλατικό χωριό. Αντιστέκεται και θα αντιστέκεται πάντα στον κατακτητή.
Και ρωτήστε τον κουμπάρο Whacker αν εγώ ή οι Γαλάτες είμαστε πιο ξεροκέφαλοι. :twisted:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Κι εγώ μαζί σου doc !! :wink:
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

Τελικά είμαστε πολλοί αυτοί που αντιστεκόμαστε... :wink:
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Δεν είχα δεν έχω και δεν θα αποκτήσω! Πίεση υπάρχει αλλά δε μου αρέσει η όλη ιδεολογία του facebook.

Δε κατάλαβα, για να κρατάω επικοινωνία με το γύρω κόσμο πρέπει να κάνω registration, να πλακωθώ να κάνω add friends, να μπω μετά και σε 10 - 20 groups και δε ξέρω εγώ τι άλλο. Αυτή η κοινωνία έχει εξαρτηθεί υπερβολικά από το facebook!

Ps: πριν κάνα δυο μήνες στο village στο mall περιμένω να πάρω εισιτήρια. Η ώρα 8+, η μέρα Παρασκευή, και το ipod να παίζει το psycho killer σε εκτέλεση των velvet revolver. Ένα ξανθό ξεκ@λ@κι με σκουντάει ευγενικά και ακλουθεί ο παρακάτω διάλογος

Ξεκ: μπορώ να περάσω γιατί η ταινία αρχίζει σε 5 λεπτά?
xalia: facebook έχεις?
Ξεκ: ναι!
xalia: μπήκες σήμερα?
Ξεκ: μα φυσικά!
xalia: άρα μπορούσες να βγάλεις εισιτήρια και online, από μένα δεν περνάς!
Ξεκ:...

Έλεγα ότι η google είναι η νέα Microsoft, αλλά τελικά είναι το facebook!
:evil:
reboot
--------
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Αφού στο τελευταίο post γράφεις έναν επιπλέον λόγο για να γραφτεί κάποιος στο Facebook, γιατί επιμένεις να μην γράφεσαι;
(εννοώ να μπορείς να βγάζει εισιτήρια και online)
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
Saulot
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 12 Αύγ 2006 18:03
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Saulot »

Αυτο που με τρομάζει στο fb (που δεν εχω σκοπο να αποκτήσω account) ειναι οι διαφημήσεις που δεχομαι κατα καίρους. Τους ξέρω ολους οσους μου δείχνει η διαφημηση, αλλα ειμαι σιγουρος οτι καποιοι απο αυτούς δεν ξέρονται μεταξύ τους με τίποτα, και δεν εχω δώσει τα στοιχεία μου ποτέ στο fb!!!
Και οσον αφορά για μυτινγκ, ελατε ολοι στο 2o sensiblogathering την κυριακή 13/09/09 στον Εσπαίρο!
[url="http://www.escapistmagazine.com/quizzes/result/115.103-Ubernerd"][img]http://cdn.themis-media.com/media/global/images/quizzes/cat_img/103.jpg[/img] [br] Ubernerd [/url] [br] [url=http://www.escapistmagazine.com/quizzes/view/115]Take this quiz[/url]
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Saulot έγραψε:Αυτο που με τρομάζει στο fb (που δεν εχω σκοπο να αποκτήσω account) ειναι οι διαφημήσεις που δεχομαι κατα καίρους. Τους ξέρω ολους οσους μου δείχνει η διαφημηση, αλλα ειμαι σιγουρος οτι καποιοι απο αυτούς δεν ξέρονται μεταξύ τους με τίποτα, και δεν εχω δώσει τα στοιχεία μου ποτέ στο fb!!!
Είναι έξυπνο, γι αυτό. Έχω παρατηρήσει ότι αν κάποιος σε αναζητήσει, τότε έχει πιθανότητες να σου εμφανιστεί ως πιθανός φίλος. Νομίζω έχουν δώσει σημασία σε αυτό. Το εκνευριστικό πάντως είναι το σύστημα chat που έχει αρκετά bugs. Κυρίως που εμφανίζει ότι υπάρχουν φίλοι online και όταν κάνεις κλικ βλέπεις μηδέν. Από την άλλη, φαίνεται ότι το δουλεύουν συνεχώς.
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Απάντηση