Να τον καθαιρέσω;

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Πρέπει να καθαιρεθεί ο Ambu_dare από κουμπάρος;

Το δημοψήφισμα λήγει την 07 Ιουν 2009 00:39

ΝΑΙ! Αυτό που έκανε είναι απαράδεκτο.
4
22%
ΟΧΙ. Σιγά το συμβάν.
2
11%
ΝΑΙ! (εκτός αν σου κάνει δώρο το εν λόγω arcade)
12
67%
 
Σύνολο ψήφων: 18

Άβαταρ μέλους
Badge
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 26 Απρ 2004 22:01
Τοποθεσία: Patissia, Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Badge »

Φυσικά και ψήφισα, και φυσικά πήγα με την πλειοψηφία. Οι γνωστές δικαιολογίες περί SEGA δεν κολλάνε ούτε στον τοίχο.

Αυτό με τις αξίες και τα βαφτιστήρια ακούγεται πολύ πιο σοβαρό από ό,τι είναι, αλλά είναι αλήθεια δυστυχώς.

(Κάπου εδώ μου έρχεται στο μυαλό το σκηνικό που κάποιος έλεγε του Ψωμιάδη "Θα έπρεπε να ντρέπεσαιαιαι" και απαντάει εκείνος ατάραχος "Ντρέψου εσύ ρε!").
[size=75]A knight is sworn to valor, his heart knows only virtue, his blade defends the helpless, his might upholds the weak, his word speaks only truth, his wrath undoes the wicked.- [i] Knight's Code[/i][/size]
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

ΟΚ, καλά εμένα από κουμπάρο μπορείς να με αλλάξεις, να δω πως θα το φέρεις στην γυναίκα σου, στην δικιά μου και κυρίως στην μικρή που έχει λυσάξει να γίνει νονά.

Τέλος πάντων, χωρίς πολλά - πολλά δηλώνω ένοχος, κάντε ό,τι καταλαβαίνετε... απλά να προσθέσω ότι αρκετό ρευστό για την αγορά του εν λόγω arcade δεν υπάρχει οπότε μη γλύφεστε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

:lol: :lol: :lol:
Κάνουμε και γραμμάτια :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Μα τι αίσχη είναι αυτά? :lol:
Φανατικός οπαδός του dreamcast και αρνείται να παίξει ένα από τα κλασσικά παιχνίδια της εν λόγω κονσόλας? :lol:
Αλλά επειδή είναι και οπαδός του 360 δεν θα τον καταδικάσω, έτσι για να σας την σπάσω! :tease:
In the beginning it was pong.....
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Το γεγονός ότι απάντησες είναι θετικό. Όμως δεν σε βγάζει από τη δύσκολη θέση (που τεχνιέντως απέφυγες) να απαντήσεις σε ένα
ΜΕΓΑΛΟ
ΤΕΡΑΣΤΙΟ
ΠΕΛΩΡΙΟ
ΓΙΑΤΙ
Σαν έτερος κουμπάρος (νονός του Νίκου) πρέπει να ξέρω έτσι ώστε να ξέρω την επόμενη φορά γιατί αρνήθηκες και να μπορέσω να αναλάβω μια στοιχειώδη υπεράσπιση! :lol:

ΥΓ:
Μπορούμε να το πάρουμε μισό μισό και να το χώσουμε στο σαλόνι του Maddog. Έτσι η κουμπάρα μου θα αναγκαστεί να μου πει να το πάρουμε στο γκαράζ μου και έτσι θα μείνει σε μένα... χι χι χι
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Βασικά νόμιζα ότι η απάντηση που έδωσα ήταν η πιο τίμια... υπέθεσα ότι θα έχανα, οπότε είπα να αποφύγω την ξεφτίλα... :D

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι ο MD οδηγούσε πάντα κάτι αρχαιολογίες ενώ εγώ έχω γράψει πολλά χιλιόμετρα σε πιο μοντέρνα και χάι αυτοκίνητα, οπότε κατά πάσα πιθανότητα θα τον έχω άνετα και με το που ξεκινήσω θα φάει την σκόνη μου... χμ... ΟΚ, κανονίζουμε κοντρούλα, διάλεξε ημέρα και ώρα, διαλέγω αυτοκίνητα και ας φέρει ο κουμπάρος την γκομενίτσα που θα ρίξει το μαντίλι για την έναρξη του αγώνα. :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Έτσι, έτσι... :twisted:

Είδατε κύριοι πως στρώνει ο χαρακτήρας μετά από διήμερο Ιντερνετικό κράξιμο; Εδώ καταφέραμε να ξαναποστάρει ο Badge και ο Tasoulhs for the cause!!!

Λοιπόν, θα σου δοθεί η ευκαιρία να επανορθώσεις (και αν νικήσεις κιόλας θα πειστώ ότι κάνω πραγματικά άξιο κουμπάρο).

Στο σημείο αυτό θα κάνω μια ανοικτή πρόταση: αν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι να προσέλθουν ως μάρτυρες της τιτανομαχίας (ή γεροντομαχίας, όπως το πάρετε....), μπορούμε να κανονίσουμε κανέναν καφέ σε συνδυασμό με arcado-κατάνυξη εκεί κάποιο απόγευμα. Είναι από τα ελάχιστα πλέον μέρη με decent arcade. Κάμποσα sit downs, pinballs, lightguns...και είχε ακόμα και ένα Metal Slug X! Και με κόστος 50 λεπτά ή 1 ευρώ ανάλογα το παιχνίδι, δεν είναι απαγορευτικό νομίζω να καταθέσουμε κανά 10ευρο και να φάμε καμμιά ωρίτσα opos palia...αν έρθουν καμμιά 10ρια άτομα θα γίνει τρελός χαβαλές! 8)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Αν κανονιστεί κάποιες ημερομηνίες εκτός των 15-21 που θα είμαι Φλώρινα / Θεσσαλονίκη (Αναστασιάδη ακούς) ψήνομαι να φέρω και τις πουτ... εεε... τις κοπελίτσες να ρίξουν το μαντήλι... :twisted:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Επ,Φλώρινα είναι δίπλα στην Καστοριά!!
Για κανόνισε :P
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Θα ανέβω για δουλειά και θα οδηγεί άλλος (προς μεγάλη μου απογοήτευση δεν θα οδηγήσω το αγαπημένο μου Passat, αλλά θα έρθουμε με ένα Saab 2.0t) όμως φαντάζομαι πως όλα μπορούν να γίνουν σχετικά εύκολα. Πάντως Θεσσαλονίκη έχουμε πει για καφέ σίγουρα... Δεν κάνω πολλά σχέδια, αυτά είναι αρκετά προς το παρόν. :D
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

@ Whacko

Καλά βρε τώρα που έφυγα μόνιμα από την Θεσσαλονίκη ... να δω ποιον θα βρεις !
Ο Πολύγυρος είναι 3 τέταρτα δρόμος. Οι πόρτες είναι ανοιχτές και βάζω το γουρουνόπουλο στη σούβλα !!! :wink: :lol:
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Για να κανονίζουμε σιγά σιγα… αυτό το ΣΚ δεν μπορώ θα είμαι abroad.
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

GeoAnas έγραψε:@ Whacko

Καλά βρε τώρα που έφυγα μόνιμα από την Θεσσαλονίκη ... να δω ποιον θα βρεις !
Ο Πολύγυρος είναι 3 τέταρτα δρόμος. Οι πόρτες είναι ανοιχτές και βάζω το γουρουνόπουλο στη σούβλα !!! :wink: :lol:
Δεν τάζω, αλλά το έριξα το θέμα στο τραπέζι σήμερα... ο φίλος ψήνεται να έρθει μέχρι Πολύγυρο (από το ΠΟΛΥ ΓΥΡΟ βγαίνει αυτό;;; Τι άλλα ψητά παίζουν εκεί;; ) :crazy:

Γιώργο & Grip, πολύ σοβαρά τώρα, θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να βρεθούμε. Ένας ένας, όλοι μαζί, θα το βρούμε. :wink:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Κοίτα,από 15-21 που αναφέρεις,εγώ μόνο 17 είμαι busy,έχω εξετάσεις εργαστηρίου στο ΤΕΙ.
Τις υπόλοιπες μέρες,μπορώ να κανονίσω ένα ''trip'' αυθημερόν για Πολυμάσα,αν φυσικά βολέψει.
:wink:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Το άλλο Σ/Κ (13-14/6) προσωπικά δεν θα μπορώ, αφού θα είμαι Βόλο για το γάμο ενός ξαδέρφου, αλλά κατά τ'άλλα, είμαι σχετικά free...

//Α ναι, για το θέμα μας... τι να πω... αν και εξαρχής είχα ψηφίσει την τρίτη επιλογή, απέφυγα να το σχολιάσω και γραπτώς, αφού λόγω της προέλευσης του παιχνιδιού, η θέση μου είναι λεπτή... καταλαβαίνετε... :wink:
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Απάντηση