meeting 2010!

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Χαχα, εγώ έγραψα τελευταίος πριν το meeting και εγώ γράφω και πρώτος μετά από αυτό!!!! :twisted:

Παρόλο που έφυγα λίγο νωρίτερα λόγω του νυχτοκάματου, πέρασα πολύ καλά όπως ήταν αναμενόμενο, συζητήσαμε με τα παιδιά για πολλά θέματα, ήπιαμε την καφεδιά μας, μέχρι και γυναίκες με κέρατα είδαμε!!! 8)

Αφήνω στον doc την αναλυτική περιγραφή όπως πάντα μιας και εγώ έφυγα και νωρίτερα, χαρηκα πολύ που σας είδα πάλι παιδιά και τα είπαμε. Τα λέμε στο επόμενο meeting! See ya :D
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Παροτι υπηρξαν απωλειες (Ambu κρεββατομενος, Badge πανω σε καποια ταρατσα) μαζευτηκαμε καμποσοι.

Εντυπωσιακες ηταν οι αναλυσεις του Vag (για τα 25χρονια που απομενουν μεχρι να ολοκληρωθει το Flight of the Amazon Queen με Ελληνικο σπικαζ) και του SONIC (για τις μπλε τριχωτες και με πολλα χερια γυναικες) αλλα και το γεγονος του οτι ο Manos426f τα εχωσε αβερτα κουβερτα στη Microsoft για την πολιτικη που ακολουθει (ευγε !! θα κανεις θραυση στον Hellug !!)

Ακολουθησε η γνωστη μασα - και οι διαφορες εποικοδομητικες συζητησεις οπως καθε φορα - φαγαμε και μια βροχη για dessert και γυρισαμε χαρουμενοι σπιτι :D

(και με την ευκαιρια μιλησα τηλεφωνικα με τον Προεδρο του mame.γκρ και ξεμπλοκαρε τον απο λαθος απενεργοποιημενο λογαριασμο μου - thanx Brain !!)
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

paspartoo έγραψε: το γεγονος του οτι ο Manos426f τα εχωσε αβερτα κουβερτα στη Microsoft για την πολιτικη που ακολουθει (ευγε !! θα κανεις θραυση στον Hellug !!)
έδωσε ρέστα, θα γινόταν τρομερό videaki για youtube!

ωραία περάσαμε, ανακαλύψαμε 1000 και ένα τρόπους για να σε κεράσει η σερβιτόρα με κέρατα στα flocafe, και συμφωνήσαμε ότι όλα στη ζωή φτιάχνουν, εκτός από τα windows!

ps: αναμενόμενο στο γυρισμό μαζί με το giama χαθήκαμε, και βρεθήκαμε κάπο στο νέο Φάληρο και κάτω από την εθνική!
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Giama
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: 04 Σεπ 2004 10:12
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giama »

Όλα πολύ καλά και ωραία (και το ότι χαθήκαμε στο δρόμο είχε την πλάκα του), αλλά το στομάχι σας είναι εντάξει; Είναι μόνο το δικό μου που διαμαρτύρεται από χθες το βράδυ; Έχει κι ένα δίκιο, βέβαια, λόγω της ποσότητας, απλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει κι άλλος τέτοιο θέμα από χθες το βράδυ.
Άβαταρ μέλους
bspus
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 26 Ιαν 2010 22:37

Δημοσίευση από bspus »

Giama έγραψε:Όλα πολύ καλά και ωραία (και το ότι χαθήκαμε στο δρόμο είχε την πλάκα του), αλλά το στομάχι σας είναι εντάξει; Είναι μόνο το δικό μου που διαμαρτύρεται από χθες το βράδυ; Έχει κι ένα δίκιο, βέβαια, λόγω της ποσότητας, απλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει κι άλλος τέτοιο θέμα από χθες το βράδυ.
Παντως εγω μια χαρα ημουν, παρολο που συνηθως μετα απο βραδυνη κραιπαλη και το δικο μου στομαχι κανει παραπονα. Μαλλον ησουν ατυχος με τη μεριδα σου.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Και εμένα το στομάχι μου μια χαρά ήταν. Μάλλον δεν έφαγες αρκετό τζατζίκι. :P

Πάντως για εμένα η αποκάλυψη της ημέρας ήταν οι "δηλητηριώδεις πιγκουίνοι" του xalia. :)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

θα βρω έναν που θα μου πάει!!!
According to Jeff Ayers, Linus Torvalds had a "fixation for flightless, fat waterfowl" and Torvalds claims to have contracted "penguinitis" after being gently nibbled by a penguin: "Penguinitis makes you stay awake at nights just thinking about penguins and feeling great love towards them." Torvalds' supposed illness is a joke, but he really was bitten by a Little Penguin on a visit to the National Zoo & Aquarium, Canberra, Australia.
close enough!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Tux
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
manos426f
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2009 13:41

Δημοσίευση από manos426f »

Άλλο ένα από τα γαμώ-τα-meetings που ξέρει να διοργανώνει το mame.gr!

Πλούσια παρουσία και στο φαγητό μετά τον καφέ,έστω κι αν αυτό διακρινόταν από...γυναικεία ποσότητα πιάτων στο τραπέζι,ελέω...διαίτης και συγκρατημένης κατανάλωσης από όλους μας.... :P :P

Καμία ενόχληση σε στομάχι κι από εδώ,άλλωστε το μαγαζί έχει ξαναπεράσει κατά το παρελθόν το crash-test.Αλλιώς,σιγά μη δεν έκανα ένσταση όταν φεύγαμε από τον καφέ!

Ο xalia προσπάθησε να μας πείσει για την χρησιμότητα των Macs γενικότερα,ο SONIC να αποδείξει -μάταια φυσικά- ότι ένα παιχνίδι σε PC rip-off κονσόλα (360,PS3) μπορεί να είναι καλύτερο απ' ότι στο PC,ενώ συζητήσαμε και για το XBLA και το γιατί κάποιοι τίτλοι γι' αυτό δεν κυκλοφορούν και στα PCs.

Ο Fotis_KFOR μου έδειξε φωτογραφίες από την πλουσιότατη συλλογή του από home computers κι εγώ του ζάλιζα τ' αυτιά με τις αναφορές στα retro PC games!

Ωραία ήταν,πολύ ωραία,αναμένουμε την επόμενη φορά!
:P :D
Επισκεφτείτε την πιο φρέσκια προσπάθεια στο χώρο των ελληνικών PC games/hardware sites, στη διεύθυνση www.Ragequit.gr
kastellorizo
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2004 06:31
Τοποθεσία: Κανγκουρωλανδία
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kastellorizo »

Ρε παιδιά βάλτε και καμία φωτογραφία να σας καμαρώσουμε κι εμείς από το εξωτερικό!
(extra bonus γιά αυτούς που θα δείξουν φωτογραφία με τραγανό και τζατζικωμένο σουβλάκι!!!)

8)

Πανταζής


Υ.Γ. Έχετε όλοι χαιρετισμούς από ένα χαριτωμένο και αθώο (όπως δείχνει)
πινγκουινάκι που κάθεται δίπλα μου (από που να ήρθε άραγε; ).
Ένα λεπτάκι... άνοιξε το στόμα του και τα δοντάκια του είναι πιό κοφτερά
από ότι νόμιζα... ωχ... έρχεται κοντά μου... ωχ... προσπαθέι να με φιλησει;
ΑΑΑΑΑΧ!!! ΜΕ ΔΑΓΚΩΣΕ! ΜΕ ΔΑΓΚΩΣΕΕΕΕΕ!!! Ένα λεπτό... μπαίνουν και
άλλα πινγκουινάκια στο δωμάτιο μου... μα πόσα είναι τελικά; Ρε παιδιά...
με περικύκλωσαν... και τωρα με πλησιάζουν... Βοήθεια... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧ!!!
http://www.powerstrike.net

Grand Master Peter's Powerstrike.net!
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Ελπίζω να μην είναι δηλητηριώδες πιγκουινάκι.
Τα πιγκουινάκια πρέπει να τα προσέχεις, είναι πονηρά και την πατάς εύκολα :-)
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Πανταζή, φωτός δεν υπάρχουν γιατί πολύ απλά δεν βγάλαμε καμμία. :P

Όσο για τα πιγκουινάκια, ελπίζω να πρόλαβες να το σκάσεις από το παράθυρο. :lol:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
bspus
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 26 Ιαν 2010 22:37

Δημοσίευση από bspus »

Poisonous Penguin

Μια χαρα κανει για ονομα μελλοντικης εκδοσης ubuntu
Απάντηση