Arcade στη ΔΕΘ

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Arcade στη ΔΕΘ

Δημοσίευση από Nemo »

Αναδημοσιευω απο το retromaniax.gr
Arcade στη ΔΕΘ
Καλησπέρα,

Είμαι ένας εκ των εκθετών της ΔΕΘ (Διεθνής Έκθεση Θεσσαλονίκης που διεξάγεται αυτές τις ημέρες έως και την Κυριακή) και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς κατασκευάζει καμπίνες και θέλει να διαφημιστεί στη ΔΕΘ δωρεάν θα ενδιαφερόταν απλά να μας φέρει κάποιες καμπίνες ώστε να παίξουν οι επισκέπτες και να χαρούν λίγο?

Δεν θέλω να έχω κανένα όφελος. Ο ίδιος μπορεί να τοποθετήσει όσες καμπίνες θέλει (έστω μία), να βοηθήσουμε στη μεταφορά, να φέρει αφίσες του και να τις γεμίσει στο περίπτερό μας κτλ. Επίσης θα προτιμήσουμε καμπίνες που να έχουν πολλά games αλλά έστω και ένα ειλικρινά δεν μας πειράζει! Αν είστε ιδιώτης και απλά θέλετε να φέρετε μια καμπίνα arcade για τον χαβαλέ, επίσης κανένα πρόβλημα.

Για να μην κάνω διαφήμιση δεν θα πω από ποιο περίπτερο είμαστε γιατί δεν ξέρω τους κανόνες του forum. Οποιος ενδιαφέρεται πραγματικά ας μου στείλει ένα PM για να του απαντήσω απευθείας με τηλέφωνο. Ίσως σας το λέμε λίγο αργά, πάντως η μεγαλύτερη κίνηση αναμένεται να είναι 13-15 του μήνα, δηλαδή αυτό το ΠΣΚ.

Ευχαριστούμε.
>>>> http://www.retromaniax.gr/vb/showthread ... -%C4%C5%C8

Σε περιπτωση που καποιος δεν το ειδε ηδη στο retromaniax ....


Y.Γ.Btw θυμηθηκα εκτος απο τα γνωστα Atari 2600 (με το pitfal και τα Activision Decathlon αν θυμαμαι καλα) και τα Pc ,θυμαμαι μια χρονια ειχε και
σε ενα περιπτερο στην εκθεση με Arcades μπορουσες να παιξεις ελευθερα (για περιορισμενο χρονο) το Ikari Warriors (αν κι εγω δεν τα καταφερα να παιξω οσες φορες κι αν περασα απο εκει ).

Μιλαω παντα εντος της εκθεσης κι οχι εντος του μινι λουνα παρκ που λειτουργουσε παραλληλα .
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Arcade στη ΔΕΘ

Δημοσίευση από Nemo »

Μια συμπληρωση γιατι μου ειχε διαφυγει.

Προκειται λογικα για τον Μανο Γρυπαρη του http://www.gamesworld.gr και την συμμετοχη του site στην φετοινη ΔΕΘ

http://www.gameworld.gr/news/events/ite ... E%B5%CE%B8
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Arcade στη ΔΕΘ

Δημοσίευση από Nemo »

Ζητείται συνεργασία με κατασκευαστή καμπινών arcade
Καλησπέρα. Με αφορμή αυτό το topic του forum σας όπου βλέπω ότι πολλοί κατασκευάζετε καμπίνες, θα ήθελα να πω το εξής.

Εκπροσωπώ ένα από τα μεγαλύτερα game sites στην Ελλάδα και αναζητώ συνεργασία με κάποιον που να κατασκευάζει καμπίνες Arcade, είτε επαγγελματικά, είτε ερασιτεχνικά.

Θα χρειαστούμε μια τουλάχιστον καμπίνα arcade, είτε όρθια, είτε μισή καμπίνα (bartop) που να έχει Mame.
Παρακαλώ στείλτε μου PM για περισσότερες πληροφορίες.

Ευχαριστώ.
Αναπαραγω απο το σχετικο τοπικ του retromaniax ως συνεχεια του προηγουμενου ,μια και εδω συχναζουν cabinet builders κι ε
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Arcade στη ΔΕΘ

Δημοσίευση από Nemo »

Nemo έγραψε:
Ζητείται συνεργασία με κατασκευαστή καμπινών arcade
Καλησπέρα. Με αφορμή αυτό το topic του forum σας όπου βλέπω ότι πολλοί κατασκευάζετε καμπίνες, θα ήθελα να πω το εξής.

Εκπροσωπώ ένα από τα μεγαλύτερα game sites στην Ελλάδα και αναζητώ συνεργασία με κάποιον που να κατασκευάζει καμπίνες Arcade, είτε επαγγελματικά, είτε ερασιτεχνικά.

Θα χρειαστούμε μια τουλάχιστον καμπίνα arcade, είτε όρθια, είτε μισή καμπίνα (bartop) που να έχει Mame.
Παρακαλώ στείλτε μου PM για περισσότερες πληροφορίες.

Ευχαριστώ.
Αναπαραγω απο το σχετικο τοπικ του retromaniax ως συνεχεια του προηγουμενου ,μια και εδω συχναζουν cabinet builders κι ε
μοα και σχετικο retromaniax link ειναι dead (υποθετω ??? -υποκειται στον κανονισμο των αγγελιων) παραπεμπεστε στο αντιστοιχο του retrovisions.gr
http://www.retrovisions.gr/inv/topic/11 ... %BD-arcad/
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Απάντηση