The "coming home" meAting

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: The "coming home" meAting

Δημοσίευση από Maddog »

Επέστρεψα και εγώ στα ξένα...
Ωραία ήταν που σας ξαναείδα και ακόμα περισσότερο που μετά από καιρό είχαμε πρωτοεμφανιζόμενο σε meAtings "αίμα" με τους Karnov και Dukepapas να δίνουν το παρόν.
Φάγαμε και το σουβλάκι μας, που μπορεί για εσάς να είναι κάτι απλό αλλά εδώ ο γύρος-χοιρινό είναι απαγορευμένο είδος. :)

Κρίμα που δεν εμφανίστηκε ο xalia την τελευταία στιγμή. Μάλλον ψυλιάστηκε ότι θα τον έκραζα άσχημα για το iOS 8.0 (τον ρώτησα αν είναι OK να το βάλω, μου είπε "ναι" και μετά αποδείχτηκε ότι ήταν το πιό άθλιο iOS ever από κάθε άποψη. Ευτυχώς με την 8.0.2 μαζεύτηκε κάπως η κατάσταση)

See you again guys!!! :D
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: The "coming home" meAting

Δημοσίευση από xalia »

Πραγματικά λυπάμαι που δεν ήρθα αλλά δεν την πάλευα, η αλήθεια είναι ότι το σκεφτόμουν μέχρι τελευταία στιγμή, τι να κάνουμε next time. Το πολύ πολύ να περάσω μία βόλτα από UAE :mrgreen:

ps: δε σε καταλαβαίνω doc, άψογο το iOS 8! Τη Δευτέρα βγαίνει και το 8.1 στην απίθανη περίπτωση που σου παρουσιάζει προβλήματα το 8αρι :pac: :pac: :pac:
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: The "coming home" meAting

Δημοσίευση από Maddog »

xalia έγραψε:Το πολύ πολύ να περάσω μία βόλτα από UAE :mrgreen:

ps: δε σε καταλαβαίνω doc, άψογο το iOS 8!
Bed and breakfast διαθέτομεν, οπότε αν κάποιος ψήνεται να μου αρριβάρει θα του κοστίσει αρκετά λιγότερο από το full cost. Δεν πιστεύω να περιμένετε να σας πληρώσω εγώ αεροπλάνο, δώρα σε γκόμενες, ενοικίαση Ferrari και τέτοια... :twisted: :twisted: :twisted:

Για το χάλι που ήταν το iOS 8.0 (άκου "άψογο"...) μην αρχίσω να χώνω. Έκανε το τηλέφωνο να συμπεριφέρεται σαν φτηνό Android. Μην συζητήσουμε για την 8.0.1 που μάμησε κόσμο. Δραματικά χειρότερο από το 7.1.2...κάπως το μαζέψανε με την 8.0.2 αλλά όταν σε ρώτησα εγώ για την 8.0 μου απάντησες. :qb: :qb: :qb:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: The "coming home" meAting

Δημοσίευση από xalia »

Κατά κανόνα τα major update, από 7 σε 8πχ μπάινουν με backup και restore και όχι OTA. Χωρίς πλάκα με την 8 σε 5S και 5 δεν είχα προβλήματα :roll:

ps: όπως και να έχει πάω για ένα 6άρι, απλό ταπεινό και όχι το plus
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: The "coming home" meAting

Δημοσίευση από Maddog »

To Plus είναι η παντόφλα που πάντα κοροιδεύατε... :P
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: The "coming home" meAting

Δημοσίευση από GeoMan »

Νομιζω πως ολοι γνωριζετε οτι: Apple = closed architecture

Οι κινησεις και οι κυκλοφοριες της εταιριας παντα ειχαν στοχο την "αγκιστρωση" του πελατη στην Apple, χωρις δυνατοτητα αλλης επιλογης στο μελλον.

(Αυτο απο καποιον που δουλευει με την Apple πολλα-πολλα χρονια... και δεν εχει - απο προσωπικη επιλογη - ουτε iPhone, ουτε iPad, αν και μπορει να τα αγοραζει σε τιμες χονδρικης)
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: The "coming home" meAting

Δημοσίευση από xalia »

βασικά doc το plus δε κάθεται καλά στο χέρι, εδώ και το 6 δε μου κάθεται τόσο καλά... :oops:
reboot
--------
Απάντηση