Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από dukepapas »

Καλησπέρα σε όλους θέλω να αναφέρω ενα πρόβλημα που είχα για να ξέρουμε γενικά πως να το λύσουμε έτσι για την ιστορία...........
Της προάλλες άλλαξα το μαιλ μου και πηγαίνοντας να κανω login μου ελεγε να στείλει εκ νεου την ενεργοποίηση στο μαιλ μου πράγμα που δεν έφτανε πότε στο μαιλ όσες φορές και να το έστελνα..... επειδή δεν μπορούσα να συνδεθώ αναγκαστικά σε αλλο σαιτ να στείλω μήνυμα σε άλλο μέλος που ειναι και εδω ...... για να καταφέρω να τον ξεκλειδώσω ώστε να ειδοποίηση εκείνος τον admin !!!

οταν πας να κάνεις Login και δεν μπορείς σου λεει να επικοινωνήσεις με τον admin ........ Η απορία μου πως να επικοινωνήσεις με τον admin αφου για να μπορέσεις να κανεις κάτι τέτοιο θα πρεπει να εχεις κάνει Login :cry:
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από dukepapas »

Μα καλα κανεις mod δεν ξερει να μας πει τι παίζει; :(
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από Maddog »

Ο έλεγχος του site ανήκει στον admin και πρόεδρο Brainkiller και μόνο. Άρα είναι ο μόνος που μπορεί να σου απαντήσει. Αναμονή...
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από dukepapas »

Καλα αστο mad ο brain απο οτι κατάλαβα δεν πρόκειται να απαντηση γιατι δεν υπάρχει λυση σε αυτο και σε οποίους μαλον χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο τυπο FORUM. :roll:
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από Nemo »

dukepapas έγραψε:Καλα αστο mad ο brain απο οτι κατάλαβα δεν πρόκειται να απαντηση γιατι δεν υπάρχει λυση σε αυτο και σε οποίους μαλον χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο τυπο FORUM. :roll:
Να επισημανω και μια παραλειψη/αμελεια απο μερους μου.
Ο dukepapas με προσωπικο μηνυμα μεσω του retrocomputers.gr στις 4 Μαιου ,μου επισημανε το προβλημα με το mail,προβλημα για το οποιο αμελησα να ενημερωσω-οπως οφειλα (το αφησα για αργοτερα και το ξεχασα :oops: ) - Admin και Super Moderator- οι οποιοι ετσι κι αλλιως ή δεν συμμετεχουν ή πολυ σπανια μπαινουν πια στα αλλα retrosites (ωστε να μπορουσαν να ειδοποιηθουν εμμεσα) λογω αυξημενων υποχρεωσεων τους.

Ειχε προηγηθει νωριτερα το σχετικο αιτημα του dukepapas,το οποιο γνωστοποιησα στις 25 Απριλιου απ οτι βλεπω στα προσωπικα μου μυνηματα ,αλλα αφου επανηλθε, σημαινε οτι δεν διορθωθηκε κι επρεπε να επανελθω κι εγω .

Υ.Γ.
Προφανως δεν ειναι κατι προσωπικο
vask έγραψε: Δυσκολεύτηκα να εγγραφώ καθώς δεν λάμβανα το email επιβεβαίωσης, ευτυχώς ο φίλος admin από το Facebook page, έσπευσε μετά από μήνυμα μου και ενεργοποίησε το λογαριασμό!
:arrow: http://www.mame.gr/forum/viewtopic.php?p=34940#p34940
μια και καποιο προβληματακι υπηρχε ηδη, ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nemo την 24 Μάιος 2015 16:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από dukepapas »

Καλα το ζήτημα δεν είμαι μονο εγω μπορούσε να ειναι ο οποιοσδήποτε το θεμα ειναι τι γίνεται αν κλειδώσει δεν έρχονται mail και ο αλλος δεν μπορει να κανει login για να τον βοηθήσει κάποιος οπότε πες πως δεν υπήρχαν άλλα σαιτ για να βρεις κάποιον να μπορείς να επικοινωνήσεις για να ειδοποιηθεί κάποιος εδω για να στον ξεκλειδώσει τι γίνεται σε αυτη την περίπτωση................
Δεν σε αφήνει να επικοινωνήσεις με κανένα εφόσον δεν μπορείς να κανεις login οποτε η χαλάς το λογαριασμό σου η κανεις αλλο για να μπορείς να ειδοποιήσεις καποιον mod για να σου ξεκλειδώσει τον κανονικό εκτος αν υπάρχει αλλος τρόπος............που δεν τον ξέρουμε.....
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από Maddog »

Ναι, είναι πρόβλημα. Δεν γνωρίζω τι παίζει με τα τεχνικά του site, γι' αυτό λέω ότι αν μπορεί να δώσει κάποιος λύση αυτός είναι ο Brainkiller.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από Nemo »

Παντως περα απο την οποια καθυστερηση/δυσλειτουργεια στις εγγραφες/mail/e.t.c.
να μην ξεχναμε οτι δεν ειναι και τοσο πολυ καιρος που το φορουμ
ειχε γινει BOT-ανικος
http://www.mame.gr/forum/viewtopic.php?f=3&t=3920
,κατι που αν μη τι αλλο εχει διορθωθει
και ενδεχομενως τα παραπανω να συνδεονται ...
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Re: Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Την απάντηση την έδωσε ο Nemo ο λόγος που έχει σφίξει λίγο το πράγμα ως αναφορά την εγγραφή είναι το ατελείωτο spam από τα bots που δυστυχώς δημιουργεί κάποιες μικρές παρενέργειες οι οποίες είναι ελάχιστες μπροστά στα 100+ bot registrations που έσβηνα κάθε εβδομάδα. Θα βάλω ένα εναλλακτικό τρόπο επικοινωνίας για τυχόν προβλήματα κατά την εγγραφή ή στην αλλαγή email !
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Οταν κλειδωνει ο λογαριασμος

Δημοσίευση από dukepapas »

όντος πρόβλημα τα μποτ! μονο στο diablo ήταν χρήσιμα ,........ :lol:
Απάντηση