ΝΟΜΟΣ 3037/2002-Η αλήθεια

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

ΝΟΜΟΣ 3037/2002-Η αλήθεια

Δημοσίευση από Maddog »

http://mame.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=164
Επειδή αυτό το topic έπηξε στο background noise. Πιστεύω ότι είναι καιρός να αποκατασταθεί η αλήθεια που αρκετοί εδώ ίσως δεν γνωρίζουν, ειδικά μετά τις ανόητες αμφισβητήσεις της γνωστής "κυρίας" του forum.
(Ημερομηνίες και επισημάνσεις δικές μου)

29/8/04 Annie
Παιδια, εχετε ακουσει για το νομο 3037/2002???...
Αν οχι να σας ενημερωσω: Απαγορευεται να παιζετε παιχνιδια μεσω Η/Υ και μεσω int.cafe..
29/8/04 George Anastasiadis
ΕΔΩ ΣΤΗ GAMELAND ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΤΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.
Ο Whacker πρωτοστάτησε με την petition online και καναμε το θέμα ΔΙΕΘΝΩΣ ΓΝΩΣΤΟ συγκεντρώνοντας ΔΕΚΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ υπογραφές...
Ο Maddog έδωσε live συνεντεύξεις σε έγκριτα ΜΜΕ...
ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ....ΠΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.....ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΤΑ SITE που ασχολούνται με το gaming (emus και όχι μόνο) φιλοξενούσαν κολακευτικά σχόλια για την gameland και ΕΜΑΣ !.
29/8/04 Annie (ΕΔΩ ΕΒΑΛΕ ΑΥΤΟΓΚΟΛ) :wink:
Αντι λοιπον να κανεις πως σου ανεβαινει η πιεση, καλυτερα να σοβαρευτεις και να φροντισεις να ενημερωνεις το κοσμο, οχι μονο αηδιες ειρωνιες και τριχες. Το θεμα ειναι ΠΟΛΥ σοβαρο (και γελοιο ταυτοχρονα), η νεα κυβερνηση ενεκρινε το νομο και τον εκανε ακομα χειροτερο.
Η gameland απ οτι ειδα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο σαν site, ποιος το διαβαζει? Κοιταξε να.."ματωσετε" σε γνωστα και μεγαλα sites.
ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΚΛΗΣΗ
Θα βάλω μερικά links και quotes από τα παγκοσμίως άγνωστα και μικρά sites όπου ματώσαμε 2 χρόνια πριν καν πάρει χαμπάρι τι γίνεται στον κόσμο η "κυρία"

1) BBC 5/9/2002
http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/2238242.stm
Greek gaming site www.gameland.gr has launched an online petition against the ban and has had 14,000 signatures so far.
Στο ίδιο έχει link (για Real Player) με συνέντευξη που έδωσα εγώ ο ίδιος στα BBC Radio 1 και 4. Η δημοσιογράφος του BBC ήρθε σπίτι μου στην Αθήνα
Άλλα links στο ΒΒC (όλα έχουν σαν ΠΡΩΤΟ off-site link την Gameland.gr)
http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/2249656.stm (10/9/2002)
http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/2271130.stm (20/9/2002)
http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/2279042.stm (24/9/2002)

2) WIRED 13/2/2003
http://www.wired.com/news/games/0,2101,57305,00.html
"The government stubbornly refuses to see how wrong their acts are," said Bill Mitsis, co-webmaster of the site Gameland, where 19,000 people have petitioned to overturn the gaming ban.
Αυτός είμαι εγώ για όσους δεν το ξέρουν ήδη...

3) GAMESPOT 3/9/2002
http://www.gamespot.com/news/2002/09/03 ... 79165.html
The Greek gaming community has reacted with a mixture of shock, disbelief, and anger. One Web site, Gameland.gr, has started a news service about the ban and opened a petition to protest it. In addition, it is posting English translations of the law and messages of support from around the world.
4) CNET (NEWS.COM) 3/9/2002
http://news.com.com/2100-1040-956357.html
One Web site, www.gameland.gr, has started a news service about the ban and opened a petition to protest it
5) IN.GR 6/9/2002
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=403098
Ελληνικοί δικτυακοί τόποι (όπως το gameland.gr) έχουν ήδη δημοσιεύσει τον επίμαχο νόμο στη αγγλική γλώσσα.
6) RETROGAMES.COM 31/8/2002
http://www.retrogames.com/082002.html
George Anastasiadis from Gameland.gr emailed me about the recent introduction of a law in Greece banning arcades! Apparently arcades are closing up all over Greece for fear of being prosecuted. You can read an English translation of the law here, or visit Gameland.gr for more info, including a petition to repeal the law
7) WNYC RADIO NEW YORK 18/9/2002
http://www.wnyc.org/shows/bl/episodes/09182002
Billy Mitsis, Greek gamer and co-founder of a gaming website in Greece, explains the ban on video games in Greece
Βγήκε ΖΩΝΤΑΝΑ στον αέρα.

8 ) PETITION ONLINE 31519 υπογραφές ως σήμερα
http://www.petitiononline.com/comp5932/petition.html
Sign this petition to support gaming community in Greece!

Fore more information visit the following links:

http://www.gameland.gr/
9) MAMEWORLD 31/8/2002
http://www.mameworld.net/aug02.html
Is this really true? Apparently the Greek government has banned ALL arcade games, also ALL computer & video games as well, that also includes playing a video game at home! Also I heard that Internet Cafes are to be banned. Check out Gameland.gr or ET.gr for more information.
10) PC ADVISOR 3/9/2002
http://www.pcadvisor.co.uk/index.cfm?go ... &news=2663
Several protest sites have been set up by games companies and gamers, including www.gameland.gr and www.petitiononline.com, which are appalled at the decision. They intend to take the matter to the European Court of Human Rights.
Όπως όλοι βλέπετε πλέον (και αρκετοί ξέρατε ήδη) η Gameland με όλα τα μέλη της ΠΡΩΤΟΣΤΑΤΗΣΕ στις διαμαρτυρίες για τον νόμο και συνέβαλε αποφασιστικά στην διεθνοποίηση του ζητήματος. Για όσους ενδιαφέρονται, ένα search στο Google με query gameland.gr θα βγάλει περίπου 16 σελίδες με αποτελέσματα, το 90% των οποίων σχετίζονται με την δράση μας στην μάχη κατά του 3037/2002, για να μην το κουράζω εδώ έβαλα μόνο 10 από τα σημαντικότερα sites.
Φυσικά, το να περιμένουμε κάποιο public apology από την γνωστή κυρία είναι μάλλον μάταιο, αφού γι' αυτήν είμαστε απλώς wannabe hackers...

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ALL OVER THE NET!!!
8)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Tanto1982
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 14:02
Τοποθεσία: Utrecht, Netherlands

Δημοσίευση από Tanto1982 »

oti kai na pw (gia ti drasi tou gameland.gr pou den iksera) einai ligo, xilia mpravo paidia.

na pw mia frasi omws (me pollous apodektes sti sygkekrimenh periptwsh) pou mou aresei idiaitera:

"Enantia stin ili8iotita, akoma kai oi 8eoi agwnizontai mataia"
Behind closed eyelids. In very many cases, the visionary quality - the quality of the vision - so to say spills over into the external world. So that the experiencer, when he opens his eyes, sees the outer world transfigured.
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Well Done Bill ! Σε ευχαριστούμε για τα links !
Προς annie :
Είπες ότι ο νόμος σε θίγει άμεσα, άρα είσαι υπάλληλος ή ιδιοκτήτης internet cafe ή κάποιας επιχείρησης με οικονομικά συμφέροντα από το χώρο των video games.
(Αν είσαι απλή gamer τότε ο νόμος σε θίγει έμμεσα).
Η gameland και τα μέλη της, ουδένα οικονομικό συμφέρον έχει ή είχε παρά μόνο την τρέλλα με τα video games .
Άρα εσύ θα πρέπει τουλάχιστον να εκφράσεις κάποια στοιχειώδη ευγνομωσύνη σε ανθρώπους όπως ο Whacker ή ο Maddog, των οποίων οι (αφιλοκερδείς) ενέργειες αποσκοπούν και σε δικό σου (οικονομικό) όφελος .
Δεν νομίζω όμως ότι ο εγωισμός σου θα σου επιτρέψει να προχωρήσεις σε κάτι ανάλογο....παρά μόνο σε μια ακόμη έκρηξη ειρωνίας....δυστυχώς :cry:
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Πω-πω!! Πολύ με επηρέασε αυτός ο νόμος. Θα έρθει ο μπάτσος σπίτι μου να με συλλάβει (πιο πιθανό είναι να έρθει να με ζητήσει νέα cdια με τις roms του mame γιατί πλέον υποστηρίζει περισσότερα παιχνίδια). 8)

Πέρα από την πλάκα όμως… Σίγουρα το ότι εξαφανίστηκαν τα Arcades είναι άσχημο αλλά τι να κάνουμε, τα φρουτάκια ήταν πρόβλημα. Με την ευκαιρία να σας πω ότι στα Γιαννιτσά που υπήρχε και το πραγματικό πρόβλημα με τα φρουτάκια (Αχ βρε Μάκη!) έχουν ανοίξει κάτι αίθουσες με ηλεκτρονικά άλλο πράγμα. ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ, μιλάμε για εκατοντάδες μηχανήματα το κάθε μαγαζί. (Και γω θέλω :roll: )

Καλέ σεις, η κυρία προσβλήθηκε! :P

annie αν σε προσβάλουν αυτά που γράφουμε να οργανώσεις συγκέντρωση έξω από το υπουργείο να μας πάρουν τα πληκτρολόγια (Πληκτρολόγιο είναι αυτό μπροστά στο pc με τα πολλά κουμπάκια :!: ).
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

...και σε διαδήλωση αμαλάχει συμμετείχα.
Έξω από τα δικαστήρια στην Θεσσαλονίκη όταν γινόταν η δίκη 2 ιδιοκτητών internet cafe, με πορεία στην Εγνατία.
Ικανοποιήθηκες τώρα ?
ΕΣΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ?????

Μέχρι τούδε ούτε μπήκε ,ούτε πρόκειται να μπει αστυνομία σε ιδιώτη gamer.
Το θέμα έχει συζητηθεί με το θείο της γυναίκας μου που είναι υποστράτηγος αστυνομίας (Διευθυντής Βορείου Ελλάδος)
...εκτός κι αν ο ιδιώτης ασχολείται με άλλες δραστηριότητες.!!
Anyway το θέμα προχωρεί προς το Ευρωπαικό δικαστήριο όπου εκεί (πιστεύω) θα υπάρξει δικαίωση..γιατί και οι μεγάλες εταιρείες έχουν διαφυγόντα κέρδη από το νόμο.
Κατάλαβες λακαμάκι ? Τι σημαίνει λακαμιά, αλήθεια ? :wink:
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

:o <-- Το εικονίδιο με τα ανοιχτό στόμα που γύρευες !
η αλήθεια είναι ότι χρειάζεσαι πολλές μπούφλες, να δούμε ποιός θα σου τις ρίξει τελικά ! :D
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Γιώργο, η αλήθεια είναι πως μια από τις πιο σωστές κουβέντες εδώ μέσα την είπε ο Τanto1982:
"Ενάντια στην ιλιθιότητα, ακόμα και οι θεοί αγωνίζονται μάταια...".
Εγώ προσωπικά αποφάσισα να ακολουθήσω από δω και πέρα 2 πολύ παλιές συμβουλές πού μου είχαν δώσει όταν ήμουν παιδί:

1. ΠΟΤΕ μη διαφωνείς με ένα ιλίθιο/α σε δημόσιο χώρο, κάποιος μπορεί να μη καταλάβει τη διαφορά.

2. ΜΗΝ ασχολείσαι με "φρούτα"....

Προς Annie: Αν και διασκεδαστική, από μένα πλέον έχεις μια "κίτρινη κάρτα". Στην 2η έχει κόκκινη και μετά θα μάθεις τι μπορεί να κάνει ένας Moderator σε κάποιον ο οποίος τον τσάντισε. Δεν ξέρω ποιοί είναι οι σκοποί σου, πράγματι όμως η κακεντρέχειά σου άρχισε να αγγίζει τρομερά ψηλά επίπεδα και έτσι να κινδυνεύει να καταστρέψει την αρχική ιδέα και το σκοπό ύπαρξης του mame.gr.

Η Αναίδεια είναι συγχωρήσιμη, ο σκεπτικισμός σου επίσης (η άγνοια και η ημιμάθειά σου τον συγχωρεί και αυτόν). Οι κακοφωνίες σου (και είναι πολλές και προς πάσα κατεύθυνση) είναι και αυτές ανεκτές (τουλάχιστον από μένα) ως κάποιο σημείο.

Για εκείνο που δεν συγχωρείσαι όμως, είναι το γεγονός που εσύ (μια χθεσινή στο χώρο των arcade games) επιτίθεσαι με λεξούλες όπως "κοθώνια" και "malaketor" σε ανθρώπους που έχουν προσφέρει (και συνεχίζουν να προσφέρουν) στο σύνολο της emulation community στην Ελλάδα.
Πέραν τούτου ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΑΓΝΟΕΙΣ μια τεράστια προσπάθεια που έγινε κατά του νόμου 3037/2002 (που εσύ έμαθες μόλις πρόσφατα; ) από ένα σύνολο ανθρώπων.
Μια προσπάθεια που μάζεψε πάνω από 30.000 υπογραφές -κατά του εν λόγω νόμου- οι οποίες προωθήθηκαν στο γραφείο του τότε Πρωθυπουργού καθώς και σε Ευρωβουλευτές και νομικούς οίκους του εξωτερικού που δέχθηκαν να μας βοηθήσουν ΔΩΡΕΑΝ στην προσπάθειά μας για την κατάργηση αυτού του νόμου μέσω του Ανώτατου Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου (ναι, ΕΔΩ ΤΣΑΝΤΙΣΤΗΚΑ!).

Αν η οξύνειά σου (όπως εικάζεις) ξεπερνά τα όρια αντίληψης αυτών που βρίσκονται εδώ μέσα, σε καλώ να αποφασίσεις χρησιμοποιώντας τη στο σύνολό της, καθώς και με όση αξιοπρέπεια σου απομένει:

1. ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ; Υπάρχει τρόπος:
Συμμορφώσου και ΠΑΨΕ να είσαι καυστική και προκλητική με οποιονδήποτε και για οτιδήποτε. ΑΡΧΙΣΕ να προσφέρεις -αν νομίζεις πως μπορείς- με γνώσεις που τυχόν έχεις και μη κρίνεις άλλους που προσπαθούν να το κάνουν (έστω και αν δεν το καταφέρνουν καλά). Αλλιώς σώπα και διάβαζε μπας και ξεστραβωθείς!
Σου θυμίζω πως υπάρχουν και άλλοι σε αυτό το site που πραγματικά θέλουν να συνεισφέρουν και να επωφεληθούν από τις ευδόκιμες συζητήσεις που *ίσως* λάβουν χώρα εδώ, αν αυτές ΔΕΝ ΕΠΙΣΚΙΑΣΤΟΥΝ από ιλίθιες αντιπαραθέσεις του "ποιός παίζει καλύτερα το Χ παιχνίδι" ή -ακόμα χειρότερα- από πλακίτσες χλευασμού και ψευτο-ανωτερώτητας γνώσεων ή gameplay.

2. ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ; Μπορείς να αποχωρήσεις εδώ, αν νομίζεις πως δεν είναι του γούστου σου η παρέα μας. Μην ανησυχείς, θα ζήσουμε και "χωρίς την ακτινοβολία σου" εξίσου καλά (και συ καλύτερα).

Μπορείς επίσης να συνεχίσεις να συμπεριφέρεσαι με τον τρόπο σου και να γευτείς τις συνέπειες (που ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ δεν θα αργήσουν να έλθουν...)

Υ.Γ.1:
Κάτι για ΜΠΟΥΦΛΕΣ το πήρες χαμπάρι; :?

Υ.Γ.2:
Από μένα δεν έχει πια πλακίτσα. Δεν θα ανεχτώ τίποτε πια για "μπούρδες", "άσχετους" ή σχολιάκια περί "άθλιας κομπανίας". Αντίθετα θα δεχτώ οποιαδήποτε γόνιμα σχόλια καλής θέλησης και συμπεριφοράς εκ μέρους σου προς οποιονδήποτε. Δες το σαν test που πρέπει να "περάσεις".

ΠΡΟΣΕΧΕ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ! :evil:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Καλή μου annie αν στο χωριό που μένεις δεν έχετε πλέον coin-ops (μπορείς να τα βάλεις να δουλεύουν και free) αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιοι επιχειρηματίες δεν έχουν ανοίξει νέα μαγαζιά με ηλεκτρονικά παίγνια. Είτε υπάρχει ο νόμος, είτε όχι αυτοί τα ανοίξαν τα μαγαζάκια τους. :wink:
Τα Γιαννιτσά ήταν πάντα μπροστά στο σπορ και συνεχίζουν ακάθεκτα. Δεν με πιστεύεις; Έλα να σου τα δείξω όποτε θέλεις. Έχεις χρόνο, τουλάχιστο, μέχρι να ξαναρχίσει εκπομπές ο Μάκης. :twisted:
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Καταρχάς θα ήθελα να πώ λίγα λόγια για το θέμα που τρέχει τις τελευταίες μέρες. Ενώ στην αρχή έκανα τον παρατηρητή σε όλο το θέμα έχοντας έντονα την αίσθηση του χιούμορ ξαφνικά άρχισε να γίνεται ενοχλητικό και σε εμένα και σε αρκετούς θαμώνες εδώ μέσα. Όλη η αναφορά γίνεται στο θέμα αρκετών διαμάχων που γινονται τις τελευταίες ημέρες χωρίς λογο !

Έχοντας την αίσθηση ότι πρέπει να γίνει κάτι γιαυτο έκανα ένα post με κανόνες λειτουργίας του forum που προφανώς δεν καταλάβαν μερικοί/μερικές
Οι κανόνες ΙΣΧΥΟΥΝ και μάλιστα κάποια άτομα είναι ηδη με κιτρινη κάρτα όπως είπε και ο Whacker.

Ως αναφορά το θέμα του νόμου 3037/2002 ο καθένας ξέρει οτι πρωτοστατες στην κατάργηση του νόμου αυτού ήταν η Gameland, καποια online gaming communities και μερικά internet cafe ανα την Ελλάδα. Όποιος πάλι δεν άκουσε τίποτε σχετικό τότε σίγουρα με λίγη αναζήτηση τα πρώτα σχετικά sites που θα βρει είναι σίγουρα η Gameland. Οπότε θεωρώ το θέμα απλά μια φάρσα.
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Μεγάλο μέρος της υπόθεσης το θεώρησα και εγώ φάρσα και γιαυτό απάντησα στο ανάλογο χιουμοριστικό ύφος.
Για το θέμα όμως του νόμου 3037, υπάρχει μια αυξημένη ευαισθησία εκ μέρους μου (και του υπόλοιπου crew της Gameland) γιατί έχω κάθε λόγο να πιστεύω ότι ήταν (και πιθανώς θα παραμείνει) η σπουδαιότερη προσφορά που κάναμε στην κοινότητα των gamers/emufans και δεν θα ανεχτώ να εκμηδενίζεται από τον όποιο "γραφικό".
Τελικά μάλλον ήταν λάθος μας που δεν διαφημίσαμε περισσότερο το τι κάναμε τότε, δηλώνω όμως ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ για το τελικό αποτέλεσμα (έστω και αν αυτό ήταν ο διασυρμός της χώρας διεθνώς...)
θα κλείσω με την γνωστή ρήση του J.F.Kennedy: "Don't ask what your country can do for you, ask what YOU can do for your country"
Όπου "country" βάλτε "community" ή ότι άλλο θέλετε αν προτιμάτε, αλλά τελικά ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ (άντε, έκλεψα και την Πατουλίδου...)

Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Maddog
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Maddog, μακάρι να τελειώσει επιτέλους αυτή η ντροπή. Αν μη τι άλλο, να σταματήσουν να μου στέλνουν mails τα αμερικανάκια αν μπορούν να πάρουν το gameboy τους μαζί στις διακοπές... :?
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Τα ίδια Παντελάκη μου , τα ίδια Παντελή μου...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Τα υβριστικά / προσβλητικά μυνήματα προς άλλους σβήστηκαν από αυτή τη θεματική ενότητα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

απο αντιγραφη:

Δημοσίευση από annie »

Μετα απο προσωπικο μυν. του brainkiller, για να συμμορφωθω στους κανονες, του εδωσα την εξης απαντηση:





ok εχεις δικιο. Νομιζω ομως οτι οι κανονες πρεπει να ισχυουν για ολους και οχι επιλεκτικα. Εαν εισαι ο moderator και ασχολησαι, πρεπει να ξερεις οτι το μονο που εκανα ηταν να υπερασπισω τον εαυτο μου. Εαν εσενα αρχιζαν να σε βριζουν δεν θα απαντουσες? Θα τους αφηνες να λενε τα δικα τους?

Ιδιαιτερα σου τονιζω, και σε παρακαλω να προσεξεις, οτι ΔΕΝ ημουν εγω αυτη που αρχισε να βριζει. Μηπως κανω λαθος?

Αν θελεις λοιπον να αποδιδεις δικαιοσυνη πρεπει να κανεις (αν δεν εχεις ηδη κανει) παρατηρησεις και σε αυτους που ΠΡΩΤΟΙ αρχισαν να με βριζουν.

Θεωρω αυτονοητο, οτι προειδοποιηση για ban εχεις κανει και στους υπολοιπους εμπλεκομενους αυτης της θλιβερης καταστασης.

Υπαρχουν ατομα εδω που με χαραχτηρισαν"σχιζοφρενη" "ναρκομανη" κλπ, ωστοσο δεν εσβησες τα posts τους...Συγνωμη αλλα συτη η επιλεκτικη διαγραφη δεν τιμαει ουτε εσενα ουτε το site.

Αναγνωριζω τις ευθυνες μου, ας αναγνωρισουν ομως και οι υπολοιποι τις δικες τους (ιδιαιτερα αυτοι που ΠΡΩΤΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ)
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Whacker, ενημερωσε "τα αμερικανακια, τους φίλους σου" οτι το gameboy μπορουν να το φερουν, ο νομος δεν απαγορευει τις παιχνιδομηχανες/κονσολες.
Επειδη, και παρα πολλοι αλλοι επισης εχουν αγνοια του νομου, να σας ενημερωσω οτι ο νομος 3037/2002 απαγορευει να εγκαθιστας και να παιζεις οποιαδηποτε παιχνιδια στον υπολογιστη σου, σε ιδιωτικο ή δημόσιο χωρο(ιντ.καφε) [Το οτι βεβαια ειναι ελευθερη η διακινηση,αγορα και πωληση τους, αυτο ειναι αλλο θεμα].
Επισης εχουν κλεισει ολες οι αιθουσες με τα coin ops(κοινως ουφαδικα).

Συμφωνα με το περιοδικο pc master, η νεα κυβερνηση οχι μονο δεν θα αρει αυτον τον σχιζοφρενικο/παραλογο/τρισαθλιο νομο, οπως αρχικα ειχε διαρρευσει, αλλα τον εκανε ακομα πιο αυστηρο!!



(ΥΓ προς brainkiller: Δεν καταλαβαινω γιατι με εκτοπισες απ αυτο το topic. Εγω το δημιουργησα! Μηπως καποιοι τελικα δεν θελουν να ακουγεται η αληθεια? Λεω..μηπως! :?: :? )
(ΥΓ2 προς brainkiller: Eσβησες πολλα απ τα posts μου, ακομα κι εκεινα που δεν ειχαν υβρεις αλλα ηταν εγκυκολοπαιδικα, οπως η απαντηση μου προς καποιον που μιλουσε για 100δες coin ops σε αιθουσες της επαρχια(=παραλογο), ή περι arcade monitors κλπ)
(ΥΓ3 προς brainkiller: Eσβησες πολλα posts εμενα και του whacker ως υβριστικα, πολύ καλα εκανες, τι γινεται ομως με καποιους αλλους, οπως τον Tando1982 που εχει πολλα υβριστικα posts για το προσωπο μου? Αυτος εχει ασυλια?.. :? Σκεψου οτι σε καποιο post του, εκανε copy paste καποια απ τα κειμενα μου, προκειμενου να τα σχολιασει και να μου επιτεθει, τα οποια κειμενα μου ομως εσυ εχεις ηδη διαγραψει!! Δηλ. τωρα εμφανιζεσαι να εγκρινεις αναπαραγωγη "προσβλητικων" σχολιων που ο ιδιος εχεις διαγραψει/λογικρινει.) :P
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Απάντηση