Retro Planet #4 - Ιούνης 2014 - OUT NOW!

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 19 Μαρ 2005 08:48
Τοποθεσία: Syros
Επικοινωνία:

Retro Planet #4 - Ιούνης 2014 - OUT NOW!

Δημοσίευση από CountRaven »

Κυκλοφόρησε το τέταρτο καλοκαιρινό τεύχος του περιοδικού Retro Planet, του ανεξάρτητου περιοδικού για ρετρό τεχνολογία και όχι μόνο.
Στο παρών τεύχος μπορείτε να διαβάσετε μεταξύ άλλων: Αφιέρωμα στα καλύτερα Football games όλων των εποχών. Ένα χορταστικό άρθρο για το σύμπαν των Anime παιχνιδιών και την αντίστοιχη αισθητική και κουλτούρα που μας έκανε να αγαπήσουμε την Ιαπωνία. Αποκλειστική παρουσίαση του preview του Chaos Guns για Amiga, ενός νέου open world παιχνιδιού που θα σας κάνει να λιώσετε πάνω από τα Joysticks. Μια ενδελεχή ματιά στα hardware άδυτα του Atari ST. Μια χορταστική παρουσίαση των υπολογιστών Oric καθώς και μια ακόμα συνέντευξη που θα συζητηθεί: Η Ιταλική A-Cube, η εταιρία τάραξε τα νερά στην σκηνή της NG Amiga, ανοίγει τα χαρτιά της στο Retro Planet. Φυσικά υπάρχουν οι μόνιμες στήλες του περιοδικού και ένα σωρό ακόμα θέματα για να διαβάσετε, μέχρι το επόμενο τεύχος!

Εικόνα

Εικόνα

Το περιοδικό Retro Planet κυκλοφορεί κάθε τρεις μήνες.

- Για παραγγελίες μπείτε στο http://www.retroplanet.gr ή στείλτε email στο amigaplanetgreece AT gmail DOT com αναγράφοντας τον αριθμό των τευχών που θέλετε καθώς και τα πλήρη στοιχεία σας. Μόλις λάβουμε μήνυμα σας θα σας ενημερώσουμε για το κόστος και την διαδικασία αποστολής ανάλογα με το πόσα τεύχη θέλετε.

- Το τεύχος μπορεί να σταλεί με αντικαταβολή σε ολόκληρη την Ελλάδα.

- Δεν είναι δυνατή η αποστολή με courier αλλά και ούτε η απλή αποστολή ΕΛΤΑ (χωρίς αντικαταβολή) με προκαταβολική κατάθεση/πληρωμή του ποσού. Δεν είναι δυνατή η χρήση Paypal, παρά μόνο για τους πελάτες εξωτερικού.

- Στα emails για παραγγελίες παρακαλώ να αναγράφετε καθαρά, με ελληνικούς χαρακτήρες, τα πλήρη στοιχεία αποστολής καθώς με copy/paste αυτών που εσείς μας γράφετε φτιάχνονται οι ετικέτες για το ταχυδρομείο.

-Για να προμηθευτείτε το περιοδικό χέρι με χέρι κι επί τόπου, επισκεφθείτε μας στο 2o Amicamp, στις 28-29 Ιουνίου όπου θα δείτε αρκετά ενδιαφέροντα εκθέματα σχετικά με την Amiga. Περισσότερες πληροφορίες για το Amicamp μπορείτε να βρείτε στο http://www.amicamp.gr.

Ευχαριστούμε για την υποστήριξη!
A1200 - 68030/50MHz, 2MB Chip Ram, 16MB Fast Ram, 6GB HDD, PCMCIA 10MBit Ethernet Adapter

Pegasos 1, G3@600MHz, MorphOS 1.4.5, Radeon 7500 128MB, 256MB RAM,
80GB HARD DRIVE. 52x CD-ROM
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Retro Planet #4 - Ιούνης 2014 - OUT NOW!

Δημοσίευση από Maddog »

Στο Ντουμπάι στέλνετε;;; :)

Ή καλύτερα, κάτσε να επιστρατεύσω τον κουμπάρο...
Νεκτάριεεεεεεεεεε!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Re: Retro Planet #4 - Ιούνης 2014 - OUT NOW!

Δημοσίευση από ambu_dare »

Maaaaanoooooo :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Retro Planet #4 - Ιούνης 2014 - OUT NOW!

Δημοσίευση από Maddog »

Εγώ το λέω του σκύλου μου και ο σκύλος της ουράς του.
Πολύ περίεργο, αφού θεωρητικά εγώ είμαι ο Σκύλος του forum... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
manos426f
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2009 13:41

Re: Retro Planet #4 - Ιούνης 2014 - OUT NOW!

Δημοσίευση από manos426f »

Don't worry doc, οσονούπω θα παραλάβω τα τεύχη μας. :wink:
Επισκεφτείτε την πιο φρέσκια προσπάθεια στο χώρο των ελληνικών PC games/hardware sites, στη διεύθυνση www.Ragequit.gr
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Retro Planet #4 - Ιούνης 2014 - OUT NOW!

Δημοσίευση από Maddog »

Ευχαριστώ ρε φίλε!
Θα το διαβάσω βέβαια κάποια στιγμή μελλοντικά που θα έρθω ξανά κατά Ελλάδα αλλά μια και υποστήριξα την προσπάθεια από την αρχή, δεν ήθελα η μικρή "λεπτομέρεια" της απουσίας μου από την χώρα να χαλάσει το σερί τευχών. ;)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Απάντηση