TO MAME.GR EINAI ONLINE !

Τα θέματα της κεντρικής σελίδας και τα σχόλια τους.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση

Το www.mame.gr είναι online !

Yeeeeeeah
11
85%
Οχι ρε ....
1
8%
Επιτέλους !
1
8%
Τι είναι το MAME ?
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 13

Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

TO MAME.GR EINAI ONLINE !

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Μετά από πολλές μέρες δουλειάς και βλέποντας οτι αν το ζορίσουμε και αλλο το site δεν θα ανεβέι ποτέ :) Αποφάσισα να ξεκινήσει πιλοτικά την λειτουργία του έστω και σε beta μορφή. Το site αυτό έχει ένα σκοπό, να μαζέψει όλους τους έλληνες fans του MAME και όχι μόνο. Αυτό ξεκίνησε για το απλούστερο λόγο την μεγάλη έλειψη ελληνικών sites που ασχολούνται με το MAME και γενικότερα με το emulation. Σκοπός λοιπόν του www.mame.gr είναι τα ενώσει όλους τους έλληνες MAME/EMU fans και να περνάμε ευχάριστα στα forums μας που αριθμούν ήδη πάνω από 60 μέλη.

The WebMaster aka BraiNKilleR
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Ελληνικό site για το mame!!!

Δημοσίευση από tasoulhs »

Επιτέλους!!! Βαρέθηκα να βλέπω να υπάρχει το domain name αλλά να μην έχει περιεχόμενο.
Μόνο κοιτάχτε να βάζετε νωρίς τα νέα, μη ψάχνω πάλι σε αγγλικά, γαλλικά, πορτογαλέζικα sites για news... 8)

(Να ζητήξω και ελληνικά στο www.gameland.gr ??? :wink: )
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Άντε, καιρός ήτανε!
(Να ζητήξω και ελληνικά στο www.gameland.gr ??? )
Η Gameland ήτανε ανέκαθεν και θα παραμείνει English only-εκτός αν το μεγάλο αφεντικό Whacker έχει άλλη γνώμη. Άλλωστε το 75-80% των επισκεπτών είναι ξένοι (check the stats...)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

ME AM SPIK ONLY INKLIZ THANKSYOU SO VERU MOUTS!!!!!1 :mrgreen:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

καλη ιδεα να γινει ενα ελληνικο site για mame, δυστηχως ομως βλεπω πολυ μικρη συμμετοχη. Ελαχιστοι ειναι οι Ελληνες που ασχολουνται με αυτο, αλλα και οσοι ασχολουνται εχουν ελαχιστες γνωσεις :(
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Κάποιος βαρέθηκε τον χρήστη annie

Δημοσίευση από tasoulhs »

annie το γεγονός ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν είναι οι προγραμματιστές του mame δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι άσχετοι.
Άσχετοι είναι αυτοί που κάνουν μια ερώτηση και αν δεν του ικανοποιεί η απάντηση βρίζουν. (Μα είναι το "άσχετος" βρισιά; Ναι είναι, ανάλογα το πριν και το μετά). :lol:
Εμένα μπορείς να με πεις, δεν με χαλάει (πολύ). :twisted: Παίζω κυρίως Ms Pac-Man 8) και όμως έχω καμιά 40GB του δίσκου μου γεμάτα romια πολλά από τα οποία δεν έχω παίξει ποτέ και πιθανώς να μη ξέρω κιόλας ότι τα έχω και να τα ψάχνω ακόμα.
Κάποιοι όμως εδώ αγαπάνε το χώρο του emulation και αφιερώνουν πολύ χρόνο από τη ζωή τους προκειμένου να ενημερώσουν και τους υπόλοιπους εμάς για ότι καινούργιο συμβαίνει στο χώρο. Αν δεν σ’ αρέσει αυτό που κάνουν ή ο τρόπος που το κάνουν απλά μην τους βρίζεις. Από τον τρόπο σου φαίνεται πως εσύ είσαι η άσχετη, όχι όλοι αυτοί. :P
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Tashoulh, πας καλα ή εχεις καποιο προβλημα? Δεν καταλαβαινω γιατι αυτη η επιθεση εναντιον μου.
Κανονικα δε θα επρεπε να σου απαντησω καθολου αφου το υφος σου και η αδικαιολογητη επιθεση σου εναντιον μου ειναι απαραδεκτα, θα σου απαντησω ομως για να σε ενημερωσω για καποια πραγματα..
Καταρχην, δεν ειναι απαραιτητο να εισαι προγραμματιστης του ΜΑΜΕ για να ξερεις απλα πραγματα για τη λειτουργια του. Παντως θα μου αναγνωρισεις το δικαιωμα να κρινω καποιον "ασχετο" οταν μου λεει κατι εξωφρενικο που δε στεκει (Αλλωστε η λεξη ΑΣΧΕΤΟΣ οπως κι εσυ ειπες ΔΕΝ ειναι βρισια. Τι να κανουμε δε μπορουμε να τα ξερουμε ολα, δεν ειναι κακο, εγω πχ.ειμαι ασχετη με αστρονομια, δε ξερω καν ολους τους πλανητες, δε θα τα βαψω μαυρα ουτε και θα επιτεθω φραστικα σε καποιον που θα με πει ασχετη. Το απαραδεκτο ομως ειναι οταν οι ασχετοι ειναι προκλητικοι, υβριστικοι, σου ζητανε τα ρεστα, λενε ψευτιες, σου κανουν τον προφεσορα και σε προσβαλουν κιολας! Μαλιστα καποιες φορες εχουν και την υποστηριξη του moderator!!!!! :wink: :wink: )
(Σημειωσε οτι το εξωφρενικο/ανακριβες που ειπες μολις εσυ, ειναι οτι εχεις 40 GB romakia στο σκληρο σου!!! Ελα Θεε και και κυριε, δε χρειαζεται να εισαι και πολυ ειδικος για να καταλαβεις οτι αυτο ειναι μεγιστη αρλουμπα, ΟΛΟ το ΜΑΜΕ ειναι πολυ πολυ λιγοτερο απο 40 GB..
Eπιτελους, τοσο δυσκολο πια ειναι να ειμαστε λιγο σοβαροι και ειλικρινεις??Ουτε ντροπη ειναι να μη ξερουμε κατι καλα, ουτε ειναι πρεπον να προσπαθουμε να κανουμε στους "ξυπνιους"..για να κερδισουμε ΤΙ?..αλλωστε? :wink: )
Μs pacman παιζω κι εγω, εχω hi score γυρω στις 350.000, εσυ?
:D
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Ποιος κάνει τον προφέσορα; Εγώ; Εγώ είμαι εδώ για να σπάω τα νεύρα των πιο σχετικών από εμένα με τις πολλές και ηλίθιες ερωτήσεις μου .

Δεν είναι μόνο το mame εξομοιωτής. Είναι ο κορυφαίος για arcade μηχανήματα αλλά υπάρχουν και πολλές κονσόλες καλή μου. Δεν είπα ποτέ ότι έχω 40 GB roms για το mame. Τα 14 ναι, είναι για το mame τα υπόλοιπα όμως είναι NGP, N64, Atari (διάφορα), SNES, GB, GB Advance κλπ.

Τα παιχνίδια είναι για να τα χαιρόμαστε, όχι να χτυπιόμαστε μέχρι να κάνουμε μεγαλύτερο hi-score από τον x γνωστό ή άγνωστο μας. Ποτέ δεν κοιτάω τα scores είμαι πάντα τελευταίος και το χαίρομαι!!!

Άντε τσάγια, πολύ σκοτίστηκα με το υφάκι σου και αυτά που γράφεις.

----------------------------------------------------------------------------------

Υ.γ. Moderators είστε ακόμα μαζί μου έτσι, δεν πιστεύω να με πουλήσετε τώρα ;)
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

LOL
Tasoulh έχεις φοβερό attitude και αμίμητο στυλ!
Σου κάνω δώρο όποιες roms θέλεις σε λογικά πλαίσια (3 DVD είναι καλά νομίζω...) PM with requests plz kthnxbye :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Φτού σου μπαγάσα τασούλη! Φτιάχτηκες πάλι ;)
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

"...Μs pacman παιζω κι εγω, εχω hi score γυρω στις 350.000, εσυ? "

Εγώ έχω 350001 ,ΧΑ ! Σου την έφερα ! :lol:
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Εγώ 14000 το χω πάει... Έχει κι άλλες πίστες μετά την 1η; :wink:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Απάντηση