MAME32

Τα θέματα της κεντρικής σελίδας και τα σχόλια τους.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

MAME32

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Το ΜΑΜΕ32 η έκδοση του MAME με γραφικό περιβάλλον που έιναι και πιο φιλικό στους χρήστες ενημερώθηκε στην τελευταία βασική έκδοση του MAME 0.86. Μπορείτε να κατεβάσετε αυτή την έκδοση Εδώ και καθώς είστε εκέι κατεβάστε τα πακέτα με τα εικονίδια(icons) και τα snaps.
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

και που ακριβως θα κλικαρουμε εκει περα? Απ οτι ειδα σε παραπεμπει αλλου..Στο gamespy..
εισαι σιγουρος οτι δουλευει?
Μηπως σου ζητανε και..subscribe?
Kapoio αλλο site για πιο απλο και ευκολο κατεβασμα του mame32v86 με τα λοιπα του?...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

BraiNKilleR
http://www.mame.gr
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

ok thanks.
Kαποιες αλλες ερωτησεις τωρα προκυπτουν:
Πακετα με εικονιδια & snaps? Yπαρχουν πουθενα να τα βαλουμε, ωστε πατωντας στη λιστα καποιο παιχνιδι του, να βλεπουμε και καποιο image του, εστω και χωρις να εχουμε τη rom του? Αυτο θα ηταν πολυ καλο:Βλεπεις το image/screenshot και αν σου αρεσει αποφασιζεις αν θα κατεβασεις και τη rom :wink:
Tωρα, λες οτι το 86 εχει γραφικο περιβαλλον και ειναι πιο φιλικο με τους χρηστες, χμμμ :? αυτο να το συζητησουμε,,,ξερεις, οι πολλοι χρωματισμοι μπορει και να σε ζαλισουν. Προσωπικα εγω ειχα συνηθισει το 65 και εκ πρωτης οψεως λεω οτι το προτιμουσα(σα γραφικο περιβαλλον, μιλαμε παντα).
Το πιο σημαντικο: Μπορει να παιξει ολες τις roms που ειχα στο 65? Ελπιζω να μην υπαρχει κανενα προβλημα συμβατοτητας :?
Επισης με ενδιαφερει να μπορει να παιζει .ιnp files.
Aυτα τα ολιγα προς το παρον... :D
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Δυστυχώς τα snaps είναι διαθέσιμα απ'οτι γνωρίζω μόνο στο gamespy server (1o link) και αυτό για το λόγο οτι είναι πάνω απο 120mb :!: Όσο αναφορά την συμβατότητα ισως καποια παιχνίδια(Romsets) να εχουν ενημερωθεί/αλλαχτει με πιο σωστές εκδόσεις με αποτέλεσμα κάποια απο τα παλιά sets να μην δουλευουν πια και να χρειστεί να τα ξανακατεβάσεις.
Playback & recording is there ;)
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Kαι 120 mb να ειναι τα snaps, αξιζει το κοπο να τα κατεβασουμε. Εδω αν ψαξεις στο web πρεπει να τα βλεπεις ενα-ενα. Ειναι πολυ σημαντικο να εχεις ετοιμη και εικονα, στους τιτλους της λιστας του mame.
Mηπως μπορουμε να ξερουμε και το ακριβες link για το σχετικο download, αν υπαρχει? Ή μηπως χρειαζεται καποιο subscribe?

KA-TA-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ, μιλαμε, το avatar σου!!!

:idea: :D
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

και σχετικα με το hiscore.dat...Προφανως θα πρεπει να βαλω το καινουργιο, το αλλο του 65 δεν το αναγνωριζει...
Και τα scores??? Πανε?.. :(
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

http://www.emu-france.com/download/util ... reenshots/
έχει τα βασικά 7 πακέτα και τα updates μέχρι την 0.86
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

ok κατεβασα το πρωτο πακετο με τα snaps.
Aλλα ομως, πως γινεται, αν γινεται, να τα βλεπουμε αυτοματα, με το που θα κλικαρουμε το τιτλο στη λιστα? Γιατι ετσι οπως ειναι δε λεει τιποτα, ουτε τον τιτλο καλα καλα δε ξερουμε :(
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Tanto1982
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 14:02
Τοποθεσία: Utrecht, Netherlands

Δημοσίευση από Tanto1982 »

sto fakelo pou exeis to mame32.exe 8a yparxei kai enas fakelos "snap". kane extract ekei mesa to .zip arxeio pou katevases. otan 8a anoikseis meta to mame32 ola 8a prepei na einai ok
Behind closed eyelids. In very many cases, the visionary quality - the quality of the vision - so to say spills over into the external world. So that the experiencer, when he opens his eyes, sees the outer world transfigured.
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

"θα πρεπει"????
γιατι δε το δοκιμαζεις ο ιδιος??Βαριεσαι?
Και πως θα αναγνωριζει το προγραμμα ποιο image παει που?
Εεεεεεε?
:D

Ωραιο το avatar σου..Εισαι οντως πολυπροσωπος?
:?:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Tanto1982
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 14:02
Τοποθεσία: Utrecht, Netherlands

Δημοσίευση από Tanto1982 »

otan kapoios prospa8ei na apantisei teleiws kaloproaireta se mia erwtisi sou tote akomi kai la8os symboulh na dinei to xeirotero pou mporeis na kaneis einai na apantas me tetoio eristiko kai apotomo tropo.

anyway, epeidh, opws exw diapistwsei apo ola ta posts sou, den prokeitai na allakseis symperifora gyrnaw sto 8ema mas. Nai to exw dokimasei. Gia tin akriveia xrhsimopoiw to Mame32 me snapshots akrivws opws to periegrapses prohgoumena (kaneis klik se ena paixnidi tis listas kai sta deksia vlepeis to screenshot) kai o tropos na to kaneis einai autos pou sou eksigisa. Alla fysika kati toso aplo kai grigoro na testarei kaneis (ena aplo extract enos zip se ena fakelo) den to dokimases alla prwta mou egrapses an to exw dokimasei, an douleuei kai...an variemai!!!!

an ksekinas panta me tetoio yfos mia syzhthsh me kapoion, pragmatika perimeneis na mi se paroun oloi sto psilo?
Behind closed eyelids. In very many cases, the visionary quality - the quality of the vision - so to say spills over into the external world. So that the experiencer, when he opens his eyes, sees the outer world transfigured.
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

πρωτα απ ολα, να γραφεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ.
Καλοπροαιρετα σου μιλαω κι εγω.
Εγω εχω παντα καλους τροπους και με διακρινει η ευγενεια, μονο ομως οταν μιλαω με αναλογης ποιοτητας ατομα. Με "εριστικο και αποτομο τοπο" οπως ειπες, απανταω ΜΟΝΟ οταν μου συμπεριφερθουν με εριστικο και αποτομο τροπο :wink: Σωστα?(Θυμισου πως μου μιλησες τηπρωτη φορα)
Συμπεριφορα πρεπει να αλλαξουν αυτοι που ειναι οντως εριστικοι και χωρις λογο(βλ.χυδαιες επιθεσεις εναντιον μου απο διαφορα κοθωνια)
Αν θελεις ευγενεια να εισαι κι εσυ ευγενης, παρολαυτα δε καταλαβα που το ειδες το "εριστικο και αποτομο" ... Διατυπωσα μονο μια
απλη ερωτηση που ενδιαφερει τους mamers(μονο τετοιες διατυπωνω :D ).
Δεν ειχε αποτομο τονο παρα ευθυμο μονο(δες και τα icons) αλλα βεβαια οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται.Εαν οντως εχεις διαβασει τα posts μου οπως ειπες, θα ηξερες οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα απο πλευρας μου, αλλα μονο απο της κομπανιας..Εσυ δηλ.αν σου επιτιθονταν λυσσαλεα και αδικαιολογητα με υβρεις ειρωνιες κά δεν θα υπερασπιζες τον εαυτο σου? Θα ελεγες ναι σε ολα για να μη χασεις την ευγενεια σου?

Στην ουσια τωρα,
οταν ερχεσαι και μου λες..."θα πρεπει", αυτο ειναι απαραδεκτο. Τι θα πει"θα πρεπει", θεωριες κανουμε εδω? Αν εχεις να πεις κατι πρεπεινα εισαι σιγουρος γι αυτο, ειναι εγκληματικο, πολλες φορες, να λες αστοχα πραγματα απλα επειδη απλα "νομιζεις"κατι.
Τωρα, το αν δουλευει ή οχι θα το εξετασω αργοτερα. Μου φαινεται δυσκολο αυτο που λες και σου ειπα γιατι. Ακομα, εαν εγω βαλω 3-4 images ποιο θα ειναι αυτο που θα φαινεται? Screenshots, φανταζομαι θα ξερεις, μπορει να κανει και ο ιδιος ο παιχτης πατωντας f12...Συνεπως μπορουμε να τα δημιουργησουμε και μονοι μας?!...

Οσο για το..ψιλο, ασφαλως θα αστειευεσαι,,Ποιος να με παρει στο ψιλο?..
Η κομπανια?? :lol: Αυτοι ειναι "ψιλο" απο μονοι τους. Δεν υπαρχει σοβαρος ανθρωπος που να επαιρνε στο ψιλο εμενα και οχι τη θλιβερη αυτη κομπανια
Εγω ειμαι ατομο επιπεδου με πολλα χαρισματα και γνωσεις και δεν ειναι δυνατον να συζηταμε τωρα αηδιες...
:D :D :D
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Tanto1982
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 14:02
Τοποθεσία: Utrecht, Netherlands

Δημοσίευση από Tanto1982 »

δεν ξερω αν πρεπει να γελάσω ή να εκνευριστώ....

μ' αρέσει πάντως που εκφράζεις άποψη (και με σιγουριά) για κάτι που δεν έχεις καν δοκιμάσει (τα snapshots)!!! Δοκίμασε το πρώτα βρε χρυσό μου κορίτσι και μετά γράφεις....
Behind closed eyelids. In very many cases, the visionary quality - the quality of the vision - so to say spills over into the external world. So that the experiencer, when he opens his eyes, sees the outer world transfigured.
Απάντηση