Καλή Χρονιά MAME/MESS 0.157

Τα θέματα της κεντρικής σελίδας και τα σχόλια τους.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Καλή Χρονιά MAME/MESS 0.157

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Καλή Χρονιά και ευτυχισμένο το 2015 με μια καινούργια έκδοση MAME/MESS 0.157. τα νέα ως συνήθως αρκετά και μπορείτε να τα διαβάσετε εδώ και εδώ, ενω μπορείτε να κατεβάσετε όλα τα νέα αρχεία εδω
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: Καλή Χρονιά MAME/MESS 0.157

Δημοσίευση από GeoMan »

Καλη Χρονια και καλο download σε οσους κατεβασουν και τα CHDs. Τα καινουργια ειναι σχεδον 30GB!

Προσοχη στο check με το νεο ClrMame γιατι εχουν γινει αλλαγες στον χειρισμο των hash. Ακολουθηστε τις οδηγιες εδω:

http://forum.pleasuredome.org.uk/index. ... opic=25638

... αλλιως θα σας βγαλει προβλημα στα μισα τουλαχιστον roms!
Άβαταρ μέλους
Ace
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2007 00:01

BraiNKilleR & GeoMan...

Δημοσίευση από Ace »

...thanks for the info!

Παραδόξως και ευτυχώς θα έλεγα, στο δικό μου set -των 7988 games- τα 29 CHDs που διαθέτω, βρέθηκαν OK κατά την μετάβαση από την 0.156 στην 0.157... Θυμάμαι όμως, ότι είχα κάνει ριζική ανανέωσή τους, περίπου καμιά δεκαριά εκδόσεις πίσω, αφού όλα έβγαζαν "wrong crc" τότε...
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: BraiNKilleR & GeoMan...

Δημοσίευση από GeoMan »

Ace έγραψε:...thanks for the info!

Παραδόξως και ευτυχώς θα έλεγα, στο δικό μου set -των 7988 games- τα 29 CHDs που διαθέτω, βρέθηκαν OK κατά την μετάβαση από την 0.156 στην 0.157... Θυμάμαι όμως, ότι είχα κάνει ριζική ανανέωσή τους, περίπου καμιά δεκαριά εκδόσεις πίσω, αφού όλα έβγαζαν wrong crc τότε...
Κατα καιρους τα αλλαζουν, τα περισσοτερα τα εχουν ηδη γυρισει σε v5. Ολα τα CHDs της εκδοσης 157 ειναι... 431!

Δοκιμασες με το νεο ClrMamePro v4.016? Πολλες αλλαγες εχουν γινει στον τροπο που η συγκεκριμενη εκδοση ελεγχει τα roms.
Άβαταρ μέλους
Ace
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2007 00:01

Ακριβώς...

Δημοσίευση από Ace »

...όπως τα λες είναι, τα v5 CHDs είχα κατεβάσει, καμιά δεκαριά εκδόσεις όμως πιο πριν. Οπότε γι' αυτό δεν αντιμετώπισα τώρα κανένα πρόβλημα.

Όσον αφορά τώρα στον αριθμό των CHDs, προτιμώ να έχω μόνο όσα είναι πλήρως λειτουργικά -100% speed- στο δικό μου μηχάνημα, ένα C2D@3.06GHz. Μου λείπουν βέβαια ακόμα καμιά 20αριά και από αυτά που θεωρώ λειτουργικά, όπως πιστεύω ότι θα είναι το "Us vs Them" και που τελευταία το έχω βάλει στο μάτι...
Άβαταρ μέλους
GeoMan
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 21 Μαρ 2013 01:19

Re: Ακριβώς...

Δημοσίευση από GeoMan »

Ace έγραψε:...όπως πιστεύω ότι θα είναι το "Us vs Them" και που τελευταία το έχω βάλει στο μάτι...
Παιζει μια χαρα!
Απάντηση