MAME 0.188

Τα θέματα της κεντρικής σελίδας και τα σχόλια τους.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: MAME 0.188

Δημοσίευση από Nemo »

dasonomos
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 10 Φεβ 2011 17:52

Re: MAME 0.188

Δημοσίευση από dasonomos »

Φιλε μου αυτο το βιντεακι ειναι αχρηστο, γιατι δε λεει ποια παιζουν κανονικα και ποια οχι.
Εχω ηδη τσεκαρει τα περισσοτερα του 188. Πχ. το arcmania που εμφανιζεται στο 1:45(το ειχα μικρος, μου το ειχαν φερει απ το εξωτερικο, ειναι κονσολα χειρος που συνδεοταν με επιτραπεζιο παιχνιδι) ειναι broken.

Στο μεταξυ τα nfs, nfsgt, statriv5se τα βρηκα στο pleasuredome, δεν ηταν στα merged, ηταν σε αλλα τορρεντς.

Τελικα πως λεγεται η ρομ του "Double Dragon (Tiger handheld) [hap, Sean Riddle, Kaede]" ? Αν δε τη ξερω πως θα τη ψαξω?
Ελεϊνο, αλλα θα εχει πλάκα αν μπορει να παιχτει στον υπολογιστη :D
https://www.youtube.com/watch?v=kT98iEETJ0w
dasonomos
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 10 Φεβ 2011 17:52

Re: MAME 0.188

Δημοσίευση από dasonomos »

To operation wolf δουλευει στο mame188?
Aπ οτι φαινεται οχι. Θελησα να παιξω το Operation Wolf (Japan, SC) που γραφετε οτι ειναι working, oποτε κατεβασα τα opwolf και opwolfjc.
Aλλα το opwolf δε τρεχει. Τρεις διαφορετικες ρομς του δοκιμασα χωρις αποτελεσμα.
cchip_b20-18 ROM NEEDS REDUMP
cchip_upd78c11.bin NOT FOUND
Τι ειπαμε θα πει redump?
Aρα το opwolf δεν παιζεται πλεον στο 188 για χαρη του opwolfjsc? Ετσι ομως δεν παιζονται και τα δυο.
Άβαταρ μέλους
Ace
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2007 00:01

Re: MAME 0.188

Δημοσίευση από Ace »

^ Κατέβασε το αρχείο cchip.zip από το σετ MAME 0.188 ROMs (bios-devices) του Pleasure Dome και βάλτο στο folder των ROMs σου.
dasonomos
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: 10 Φεβ 2011 17:52

Re: MAME 0.188

Δημοσίευση από dasonomos »

[quote="Ace"]^ Κατέβασε το αρχείο cchip.zip από το σετ MAME 0.188 ROMs (bios-devices) του Pleasure Dome και βάλτο στο folder των ROMs σου.[/quote]

Eυχαριστω. Αρα απο δω και περα το opwolf θα χρειαζεται αυτο το bioς αρχεακι? Πως να το γνωριζει ομως ο δυσμοιρoς gamer :)
Αληθεια φιλε μου, εσυ πως το γνωριζες?
Απάντηση