PS2 σε Monitor συνδέεται;

PC, Xbox/360, XboxOne, PS3, PS4, Wii, WiiU, PSP/PSVita, GP2X, DS/3DS κτλ Συζήτηση για όλα τα τρέχοντα ή πιο πρόσφατα συστήματα παιχνιδιών.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Commando
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 19 Ιουν 2004 10:42
Τοποθεσία: Αθήνα

PS2 σε Monitor συνδέεται;

Δημοσίευση από Commando »

Θα ήθελα να χτυπήσω ένα PS2 μεταχείρα τώρα που είναι φθηνά, αλλά σε τηλεόραση δεν μπορεί να συνδεθεί. Θα ήταν πιο εύκολο για μένα σε οθόνη. Μια CRT που έχω πέρα από το 15πινο έχει και component BNC με 5 βύσματα. Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί στην οθόνη;

Το έχει δοκιμάσει κανείς ή έχει διαβάσει κάτι σχετικό;
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Έχω συνδέσει εγώ το PS2 μου με την Phillips tv που πήρα πρόσφατα (είναι ΚΑΙ monitor με ανάλυση 1920x1080) μέσω scart. Με 'scart to component cable' συνδέεται επίσης άνετα αλλά ετοιμάσου για ένα κόστος γύρω στα 50-60 euros για ένα ready-to-play καλώδιο. Δυστυχώς δεν είναι φθηνά. Μπορείς πάντα βέβαια να φτιάξεις και ένα δικό σου. :wink:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
egnarts23
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2006 18:40
Τοποθεσία: ALEXANDROUPOLI

Δημοσίευση από egnarts23 »

ΤΟ εχω συνδέσει στην οθόνη του pc μοθ με το AVERMEDIA AVER TV BOX 7

Το AVerMedia TVBox 7 είναι ένα εξωτερικό TV Tuner όπου μπορεί να μετατρέψει την οθόνη σας σε τηλεόραση χωρίς να χρειάζεται η σύνδεση Η/Υ. Μέσω του remote control μπορείτε να διαχειριστείτε όλες τις λειτουργίες γρήγορα και εύκολα απο απόσταση.
# Είσοδοι: Coaxial TV Antenna, Audio (R/L), VGA, S-Video, Composite (RCA) video, PC audio.
# Έξοδοι: Audio (Earphone), Audio (Speaker), VGA.
# Ανάλυση: 1280 x 1024.
# Λειτουργίες:Progressive Scan, Sleep Timer, Προγραμματισμός καναλιών, Ρύθμιση Brightness/Contrast/Tint/Color/Sharpness Adjustment, Λειτουργία Picture-in-Picture (PIP).
# Πρόσθετα Χαρακτηριστικά: Βάση στήριξης, Remote Control, AC Power Adapter, Καλώδια VGA, Audio.
# Απαιτήσεις Συστήματος: VGA είσοδο οθόνης.
# Διαστάσεις:160x 114.4 x 25.6mm(βάση)
Απάντηση