σχετικά με GameCube backup...

PC, Xbox/360, XboxOne, PS3, PS4, Wii, WiiU, PSP/PSVita, GP2X, DS/3DS κτλ Συζήτηση για όλα τα τρέχοντα ή πιο πρόσφατα συστήματα παιχνιδιών.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Xalia: μιλάω για ψώνια από Ελλάδα! Ρίξε μια γύρα σε Carrefour, Κωτσόβολους και μαγαζιά του κέντρου και είμαι σίγουρος ότι κάτι θα βρεθεί, οι περισσότεροι από αυτούς τώρα ξεστοκάρουν. Δυστυχώς δεν μπορώ να σε κατευθύνω συγκεκριμένα, αλλά είναι βέβαιο ότι κάτι θα βρεθεί με λίγο ποδαρόδρομο.
Κατά τα λοιπά συμφωνώ με τον mamasou, ότι δεν βρίσκεις σε original με λιγότερα από 15 ευρώ, βάρα το σε ISO και είσαι φίνος! :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

thanx maddog θα το ψάξω!! το σκ μπορεί να βγω μια βόλτα για hunting (αν καταφέρω να σηκωθώ νωρίς...)
reboot
--------
guybrush312
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008 13:54

Δημοσίευση από guybrush312 »

Εχει αγοράσει κανείς SD MEDIA LAUNCHER? Εγώ μόλις πήρα το δικό μου και λείπει απο μέσα το boot disc :shock:
Έτσι μου είναι παντελώς αχρηστο. Έχω μιλήσει με το μαγαζί που το παρήγγειλα και μου παν θα επικοινωνήσουν με τον προμηθευτή. Αναρωτιμέμαι που πρέπει να απευθυνθω. 50 ευρώ μου κόστισε και θα ναι κριμα να πάνε τζάμπα.
Είχε συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο?
guybrush312
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008 13:54

Δημοσίευση από guybrush312 »

Μάλλον έπρεπε να γράψω στο thread για το Max drive pro αλλά είναι λίγο αργά τώρα.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Ναι άχρηστο είναι δε μπορείς να κάνεις και πολλά! Στείλε και εσύ e-mail στον προμηθευτή και πρήξε το κατάστημα από όπου το αγόρασες! Γιατί δε ζητάς αντικατάσταση ???
reboot
--------
guybrush312
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008 13:54

Δημοσίευση από guybrush312 »

Έστειλα mail στους codejunkies. Αλλά απότι διάβασα και σε άλλα forums η εξυπηρέτηση τους είναι μάλλον άθλια. Στο μαγαζί που το πήρα ανοίξαν κ ένα άλλο το οποίο ούτε αυτό είχε μέσα το δισκάκι, οπότε για αντικατάσταση... Το θέμα είναι ότι δεν εξαρτάται τόσο απαυτούς, αφού έτοιμη συσκευασία παίρνουν. Δοκίμασα σκέτη την κάρτα μνήμης με την sd και δε την αναγνώριζε σαν κανονική κάρτα μνήμης το gc. Αυτό είναι φυσιολογικό η μήπως και η κάρτα είναι ελαττωματική :roll: ??
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

καλά έκανε το cube και δεν την είδε! ο giama είχε το ίδιο πρόβλημα και τελικά έβγαλε άκρη...απο fnac την πήρες?
reboot
--------
guybrush312
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008 13:54

Δημοσίευση από guybrush312 »

Όχι, αλλά προτιμώ να το αναφέρω αφού δω πρώτα τι θα γίνει για να μη φανεί ότι κατηγορώ κάποιον αν δε ξέρω ότι φταίει. Μάλλον η κάρτα θα διαβάζεται μόνο μέσω του bootable disc που λείπει. Thx για τις άμεσες απαντήσεις.
Άβαταρ μέλους
Giama
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: 04 Σεπ 2004 10:12
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giama »

Καλά, τώρα το είδα το thread αυτό.

Guybrush έβγαλες άκρη τελικά;
Άβαταρ μέλους
Saulot
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 12 Αύγ 2006 18:03
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Saulot »

3 sd media launcher που πηραμε απο τα fnac είχαν μεσα το δισκάκι και απλα η sd ηταν για τα μπαζα.
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Saulot με το cube εντάξει?
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Saulot
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 12 Αύγ 2006 18:03
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Saulot »

Δεν εχει βγαλει κανενα πρόβλημα προς το παρόν....
guybrush312
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Ιαν 2008 13:54

Δημοσίευση από guybrush312 »

Το είδα μετά απο πολύ καιρό.. Τελικά έβγαλα άκρη. Και με το sdboot δε χρειάστηκε καν να αντιγράψω dvd για να παίζουν τα iso. Πιστεύω τα άξιζε τα λεφτά του..
Απάντηση