απαγορευμένα ή όχι?

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Ωραία, θα περάσω και απο εκεί κάποια στιγμή για να τσεκάρω την αυθεντικότητα τους. Για να πας εκεί, πέρνεις τον ηλεκτρικό?
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

NAI.

Εκεί που η Σιβιτανίδου (κίτρινο χρώμα) συναντά την Τσαλδάρη (πορτοκαλί χρώμα) είναι ο σταθμός του ηλεκτρικού - σταθμός Καλλιθέας.

Βγαίνεις από την πλευρά της Καλλιθέας, και όλο ευθεία (από την αριστερή πλευρά του δρόμου) μέχρι την πρώτη πλατεία - Κύπρου... (στο πρώτο περίπτερο). ~300 μέτρα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Πήγα και σε αυτό το arcade σήμερα. Τα παιχνίδια που έχουν είναι το sega rally, virtual striker (μανία με αυτά τα παιχνίδια! Σε όσα arcade έχω πάει, αυτά τα δύο θα είναι στάνταρ μαζί με το photoplay!) hydro thunder, time crisis, και δύο φλίπερ. Όσο για το bubble bobble είναι σε ένα custom cabinet με άλλα roms το οποίο (μάλλον) τρέχει το ArcadeOS. To μόνο κακό με αυτό το cabinet είναι πως δεν κρατά high scores!
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Καιρός να γίνει μια ενημέρωηση σε αυτό το thread.
Πήγα χτες στο bowling και billiard του village στο mall και έκπληκτος ανακάληψα πως φέραν και εκεί arcades!
Στο bowling έχουν τα tekken 4, virtual striker 4 (απο 2), virtual tennis (φυσικά το ταϊσα αμέσως, παρα τις διαμαρτυρίες της αδερφής μου που ήθελε να φύγουμε) και ενα μηχάνημα που έτρεχε το ArcadeOS (μάλλον) με αρκετά παλιά games.
Στο billiard έχουν λίγο πιο καινούρια games, sega rally championship 2 (μανία με αυτό το game! Σε οσα arcades πήγα στάνταρ θα το έβρισκα!), ενα shooter της Konami σχετικό με Αμερικάνους Πεζοναύτες, εναν εντυπωσιακό flight simulator της sega με 3 οθόνες!!! (είμαι περίεργος να δω πως θα γίνουν emulate και οι 3 οθόνες μαζί!) και ενα racing που θυμίζει αρεκτά τα need for speed underground.
Λέτε να τα επαναφέρουν και οι άλλοι που αποφάσισαν να καταργήσουν τον νόμο?
In the beginning it was pong.....
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

Σαν κατι να πηρε το ματι μου Stadium -Παπαφη 210-212 :P
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
Pyjamarama
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: 03 Σεπ 2004 10:39
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από Pyjamarama »

The Mall Αμαρουσιου,στον οροφο με τις καφετεριες εχει 2 μαγαζια.
Sega Rally 2,Vstriker,Vtennis κτλ...
LOAD ""
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Παιδιά προς ενημέρωση: εγώ πήγα προχτές στα Ster στο Ίλιον(Escape) μιας και είχα πολύ καιρό να πάω εκεί και στο μπιλιαρδάδικο που έχει εκεί ήταν τίγκα στα ηλεκτρονικά. Μιλάμε για tekken, metal slug, Cadillacs and Dinosaurs κτλ, χώρια τα photoplay και τα μπιλιάρδα κτλ. Είχα πολύ καιρό να βρεθώ σε τέτοιο περιβάλλον και τα αισθήματα ήταν... περίεργα... οπότε τα τίμησα αναλόγως!!! (ξεφραγκιάστηκα!!!) :D
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Fotis_KFOR έγραψε:Παιδιά προς ενημέρωση: εγώ πήγα προχτές στα Ster στο Ίλιον(Escape) μιας και είχα πολύ καιρό να πάω εκεί και στο μπιλιαρδάδικο που έχει εκεί ήταν τίγκα στα ηλεκτρονικά. Μιλάμε για tekken, metal slug, Cadillacs and Dinosaurs κτλ, χώρια τα photoplay και τα μπιλιάρδα κτλ. Είχα πολύ καιρό να βρεθώ σε τέτοιο περιβάλλον και τα αισθήματα ήταν... περίεργα... οπότε τα τίμησα αναλόγως!!! (ξεφραγκιάστηκα!!!) :D
Είναι γνωστό πως το Ster στο Ίλιον έχει arcades εδω και πολύ καιρό.
Απο΄τι βλέπω τα έχουν ανανεώσει.
Το metal slug είναι κανονικό arcade ή emulated ?
In the beginning it was pong.....
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Κανονικό arcade ήταν, και απ'ότι άκουσα τα ψιλοανανεώνουν τα παιχνίδια. Είδα και κάποια ωραία racing στυλ sega rally championship που δεν τα ήξερα καν, πχ Fast and the furious, το οποίο είχε πολύ γέλιο, πεταγόταν το αμάξι με τα nitro λες και ήταν... αεροπλάνο... γέλιο. :D
Άβαταρ μέλους
kujo79
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 21 Απρ 2008 17:15
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευση από kujo79 »

Για όσους είναι είναι ή προκειται να έρθουν Πάτρα υπάρχουν τα:
Αρένα,κοντα στο Παμπελλοπονησιάκο στάδιο ,με Daytona,Time Crisis,Virtua Striker αλλά και pac-man,tetris κ.α
Mondo στη Veso Mare με τα προαναφερθέντα + BB, snow bros ,puzzle bobble, shinobi! κ.α
Μιμόζα στην Κορίνθου με αρκέτα κομμάτια ,κυρίως νεότερα.
Eίναι και άλλα μαγαζιά αλλά έχουν καναδύο cabs το καθένα.
Ρίξε μέταλλο μάστορα, έχασες!
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

Nemo έγραψε:Σαν κατι να πηρε το ματι μου Stadium -Παπαφη 210-212 :P

(Αν και περσινό πόστ)


Τι μου θύμισες, έχω ταΐσει πολλά από τα μηχανήματα του μαγαζιού μικρός...

Όταν ανέβω πάλι πάνω και τύχει να περάσω, θα επιβεβαιώσω...
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Hazuki
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 03 Δεκ 2005 11:35

Δημοσίευση από Hazuki »

Προς ενημέρωση, για όσους ξέρουν τη περιοχή, κάτω από τη πλατεία Βάθης υπήρχε ένα από τα πρώτα internet cafe [τουλάχιστον από όσο θυμάμαι], τέσπα αυτό έκλεισε και στη θέση του άνοιξε καφέ πάλι, αλλά με μπλιμπλικία :shock: τελευταίας εσοδείας κιόλας, rambo by sega, new sega rally +_+ [τουλάχιστον αυτά είδα στις αφίσες που είναι κολημένες στη τζαμαρία του μαγαζιού :oops: ] και άλλο ένα με μηχανές στυλ manx tt :shock: Όποιος περνάει από κει ας ρίξει μια ματιά, είναι πάνω στο κεντρικό δρόμο που έρχετε από τη κυκλική πλατεία με τη στάση του μέτρο στο Μεταξουργείο και πάει πρός πλατεία Βάθης. :idea:
nikosmimo
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2008 23:15

Δημοσίευση από nikosmimo »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΚΙΕς ΓΙΑ ΤΑ ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΞΑΝ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΤΕ ΣΩΤΗΡΕς ΟΜΟΦΩΝΑ ΤΑ ΕΘΑΨΑΝ ΜΕ ΤΟΝ Ν.3032 ΕΝΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΡΟΥ Ν ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΟΥΝ ΟΠΩς ΕΛΕΓΑΝ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕς ΣΤΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΑ ΠΡΟΠΟ ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΚΙΝΟ ΚΛΠ
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

nikosmimo σε παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία ,γιατί θεωρείται σαν να φωνάζεις .
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Απάντηση