Garbage talk (ex Run and Gun 2)

Τα σκουπίδια εδώ!

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

oblivion έγραψε:
Fotis_KFOR έγραψε:Φίλε oblivion,

Πιστεύω πως παρεξήγησες τον maddog...
ισως εκανα λαθος με τον maddog, με τον πεπινο ομως? εκανα και εκει λαθος?
Επειδή εγώ έγραψα για τον Maddog και είπα πως δεν υποστηρίζω κάποιον δεν παίρνω θέση.
oblivion έγραψε:
Fotis_KFOR έγραψε:Εγώ σαν τρίτος - άσχετος που βλέπω απλά αυτό το topic χωρίς να υποστηρίζω κάποιον, δεν βλέπω ούτε κάποια απειλή ούτε κάποιο ντεντέκτιβ που θέλει να σου κάνει κάτι.
δεν ειναι απειλη αυτα περι "ανωτερων κλιμακιων" και ειδικα οταν δειχνει να τα πιστευει/εννοει κιολας? (δεν αναφερομαι στον maddog)
Όπως είπα πριν αναφερόμουν για τον Maddog.
oblivion έγραψε:
Fotis_KFOR έγραψε:Το ότι σου λέει πως τσιγκλάς τον pepinos
εδω κανετε λαθος και οι 2 και πρεπει να το παραδεχτειτε
η αποδειξη απο που ξεκινησε το τσιγκλημα/flamebait, ειναι εδω:
http://www.mame.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=24302#24302
pepinos έγραψε:μένει ένα άτομο από την παρέα να έρθει στο meeting.....αν και έχει εξαφανιστεί από εδώ ...πιθανώς(θεού θέλοντος)τον μαζέψανε και αγνοείται η τύχη του

oblivion για come to daddy for explanations στο meeting
το βλεπετε το flamebait, ετσι δεν ειναι? φαντασου οτι με εβγαλε τοσο εξω απο τα ρουχα μου, μου βγηκα απο την ληθη μου μετα απο 2 χρονια σχεδον.. δεν ειναι ψεμα

ασε που εμαθα προσφατα οτι ζηταγε εδω μεσα να με κανουν ban :evil:, τεσπα το παραγραφω αυτο χαριστικα μιας και περασε καιρος
Έχεις δίκιο γι'αυτό, αν και ο maddog σου είπε γενικά για τα 2 χρόνια και όχι μόνο για τώρα, αλλά πέρα από αυτό, εγώ έγραψα καθαρά για το θέμα που έθιξες στον Maddog και πιστεύω πως απλά τον παρεξήγησες και τίποτα παραπάνω, αυτό ήθελα να πω με το ποστ μου. :wink:

Τώρα για την προσωπική σας κόντρα με τον pepinos δεν θέλω να πάρω θέση ποιος έχει δίκιο ή όχι και για απειλές κτλ - μιας και γι'αυτό υπάρχουν admins - mods κτλ και ενεργούν αναλογα στο forum.
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

oblivion έγραψε:και κατι τελευταιο, το screenshot το ποσταρα γιατι δεν μου αρεσε η μομφη προς το προσωπο μου οτι δεν προσφερω τιποτα στην κοινοτητα. :?
χωρις αποδειξεις δεν θα με πιστευε κανεις, σιγα μην πιστευε κανεις εναν αγνωστο που δεν εχει πιει ουτε καφε μαζι του..
εγω αν παρατηρησετε δεν εχω θιξει κανεναν οτι δεν εχει προσφερει, ακομα κι αν καποιος εχει χαμηλο ratio, μπορει να προσφερει αλλου (dumping, programming κλπ.)
και φυσικα δεν υπαρχουν μονο αυτα, ακομα κι αν καποιος δεν μπορει να προσφερει με τους παραπανω τροπους, υπαρχουν κι αλλοι, π.χ. donations 'η δωρεαν εγγραφη cd/dvd με roms
ας μην κρινουμε λοιπον την συνεισφορα του καθενος αν δεν την γνωριζουμε :roll:
Συγγνώμη που επεμβαίνω, καθότι τρίτος, αλλά νομίζω πως έχει γίνει πράγματι παρεξήγηση...

Η αλήθεια είναι πως την ιστορία δεν την γνώριζα αφού εκείνη την περίοδο ήμουν φαντάρος και δεν είχα χρόνο ή/και πρόσβαση σε internet για να παρακολουθώ τόσο συχνά τι συνέβαινε σε πολλά από τα fora στα οποία ήμουν γραμμένος. Όμως, επειδή ξαφνιάστηκα με τα όσα άρχισαν να λέγονται πριν το meeting, ρώτησα να μάθω τι έγινε και με παρέπεμψαν στα περιβόητα σχετικά προπέρσινα threads...

Ως ουδέτερος λοιπόν, και έχοντας διαβάσει τα (παλιά) μηνύματα δυο χρόνια αργότερα (άρα με καθαρό μυαλό), έβγαλα τα παρακάτω συμπεράσματα και τα παραθέτω για να σου δείξω πού πιστεύω ότι παρεξήγησες κάποια πράγματα:

Πρώτον: Δεν νομίζω πως κάποιος πήρε το μέρος του pepinou στη συγκεκριμένη διαμάχη σας. Ειλικρινά, δεν ξέρω πώς το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα. Το μόνο που παρατήρησα είναι 1-2 παιδιά να σας παρακαλούν και τους δυο να ηρεμήσετε... Το ότι σου είπε ο Maddog ή κάποιος άλλος να σταματήσεις να τσιγκλάς τον pepino, δεν σημαίνει ότι πήρε το μέρος του ή ότι με αυτόν τον τρόπο θεώρησε πως έχει δίκιο κι εσύ άδικο. Απλώς ίσως ότι περίμενε από τους υπόλοιπους να κρατήσουν μια πιο ήπια στάση για να μην πάρει κι άλλο διαστάσεις το θέμα, αφού ο pepinos ήταν εκνευρισμένος...

Δεύτερον: Ειλικρινά πουθενά δεν μπορώ να βρω κάποια μομφή για το ότι δεν πρόσφερες στην κοινότητα ή στην emulation scene, το οποίο το αναφέρεις συνεχώς στα τελευταία μηνύματα. Από κάποια quotes που παρέθεσες, υποθέτω πως η παρεξήγηση έγινε στο σημείο που ο Maddog ανέφερε ότι η μόνη ενεργή συμμετοχή σου τα τελευταία χρόνια ήταν στις διαμάχες με τον pepino. Αν το ξαναδιαβάσεις, θα καταλάβεις πως εννοούσε αποκλειστικά και μόνο τη συμμετοχή σου στο forum mame.gr και ουδέποτε αναφέρθηκε στην προσφορά σου στην emulation scene. Άλλωστε δεν είχε καν σχέση με το όλο θέμα! Το τονίζω αυτό γιατί από τα τελευταία posts σου κατάλαβα πως είναι κάτι που σε πείραξε πολύ κι όμως ουδέποτε συνέβη στην πραγματικότητα...

Καταλαβαίνω πως επειδή δεν γνωρίζεις από κοντά τον Maddog και τα υπόλοιπα παιδιά, έβγαλες ίσως κάποια συμπεράσματα παρερμηνεύοντας κάποια από τα λόγια τους. Αν διαβάσεις όμως όσα λέω και μετά ξανακοιτάξεις τα μηνύματα με πιο καθαρό μυαλό, θα καταλάβεις ότι ίσως ήσουν λίγο προκατειλημμένος, τουλάχιστον απέναντι στο Maddog ο οποίος πραγματικά δεν καταφέρθηκε εναντίον σου. Πίστεψέ με, είναι πιο αντικειμενικός και αμερόληπτος από ό,τι νομίζεις... (εκτός αν πρόκειται για θέμα SEGA vs. Nintendo όπου εκεί μπορεί να γίνει άκρως εκνευριστικός, αλλά τι να κάνουμε... κανείς δεν είναι τέλειος!)

Δεν έχω κάτι άλλο να πω, απλώς αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος (π.χ. να μένεις εκτός Αθηνών) σε προσκαλώ κι εγώ να έρθεις σε κάποια επόμενη συνάντηση, για να καταλάβεις ότι το όλο θέμα ήταν μια παρεξήγηση...

Δεν θέλω να το παίξω δικηγόρος του Maddog ή ο... Κόφι Ανάν του mame.gr. Απλώς στα μάτια μου φαίνεται τόσο ξεκάθαρα ότι η αντιπαράθεση ξεκίνησε από παρερμήνευση κάποιων λεγόμενων που δεν άντεχα να μην το αναφέρω...

//Για να μην επαναλαμβανόμαστε, θα πρόσεξες πως δεν αναφέρθηκα καθόλου στη διαμάχη σου με τον pepino. Είναι δικό σας θέμα και δεν θέλω να αναμιχθώ ούτε να πάρω κάποιο μέρος...
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

Olorin έγραψε:Το ότι σου είπε ο Maddog ή κάποιος άλλος να σταματήσεις να τσιγκλάς τον pepino
επαναλαμβανω: μετα απο 2 χρονια σχεδον, και αφου ο πεπινος ειχε κανει δηλωσεις περι "εκδιωξης" του, ερχεται και πεταει σποντες οτι εξαφανιστηκα "θεου θελοντος" (sic) και με μαζεψανε (ποιοι? οι modeLators μαλλον :roll:)

επειδη ισως δεν το προλαβες, υπηρξαν και καποια posts εμου και του πεπινου στο thread με το meating, τα οποια διεγραφησαν λογω bug. ομως, ο πεπινος με ανεφερε πρωτος, και οχι εγω.

το αν ειναι σφαλμα μου που τσιμπησα στο flamebait του pepinou, ειναι σαν να λεμε οτι σφαλλουν τα δεντρα/οξυγονο οταν παει καποιος και πεταει μια φυτιλια στο δασος... παντα μα παντα την μεγαλυτερη ευθυνη φερει αυτος που πεταει την αρχικη σπιθα :!:

ελπιζα να εκανα σαφες αυτο που θελω να πω
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

oblivion έγραψε:
Maddog έγραψε:Όπως καλώς ζητήσατε ορισμένοι, τα άσχετα posts διαχωρίστηκαν από το Run and Gun 2 topic και μεταφέρθηκαν στο κατάλληλο σημείο. :wink:
Αν θέλετε να συνεχίσετε (σε στοιχειωδώς κόσμιο πλαίσιο), κάντε το εδώ. Αν και προσωπικά εκτιμώ την ησυχία του τελευταίου διημέρου. :)


Θα μου επιτρέψετε μόνο να σχολιάσω το εξής, μια και (πιθανότατα εν αγνοία του γράφοντος) αφορά μόνο εμένα. Και αυτό γιατί από όσο γνωρίζω είμαι ο μόνος που έχει προσωπικές γνωριμίες με μερικούς από τους mods/admins του PD, λόγω της συμμετοχής μου στο TOSEC:
oblivion έγραψε: ps: ελπιζω να κατανοησετε το γιατι καποια προσωπικα δεδομενα τα εχω κρυψει για να μην στοχοποιηθω, δεν εχω καμια ορεξη να βαλει κανεις τα κοννε του στο PD για να με μπαναρει
οποιος αμφιβαλλει για την αυθεντικοτητα του παραπανω, του απευθυνω ανοιχτη προ(σ)κληση να συναντηθουμε και να του το δειξω απο κοντα αμονταριστο... δωρο: κερασμενος καφες + roms σε USB HDD της προτιμησης του
αν θελετε να με μπαναρετε απο το mame.gr, καντε το, εγω θα συνεχισω και να διαβαζω το forum (δεν απαιτει registration) και να seedαρω στο PD
the choice is yours guys...
Φίλε oblivion.
Επειδή ο μόνος από το mame.gr με κάποιο είδος "κονέ" στο PD είμαι εγώ, στην ουσία με τα γραφόμενα παραπάνω υπονοείς ότι ανησυχείς ότι ίσως ζητήσω εγώ να σε μπανάρουν στο PD.
Ένας λόγος που τους εκτιμώ απεριόριστα στο συγκεκριμένο "μαγαζί" είναι ακριβώς ότι τα "βύσματα" εκεί πιάνουν πολύ λιγότερο από ότι σε οποιοδήποτε άλλο μέρος. Δεν θα παραστήσω ότι έχω καν την δύναμη να σε μπανάρω στο PD, γιατί απλά δεν ισχύει, εφόσον τηρείς τους κανονισμούς τους.
Αλλά δεν έχω και λόγο να το κάνω. Ούτε για εκεί, ούτε για εδώ. Κάποιος που δείχνει μια διάρκεια παρουσίας στο mame.gr δεν ban-αρεται παρά μόνο αν παρεκτραπεί εξωφρενικά. Κάτι που δεν έχεις κάνει. Οπότε προς τι η ανησυχία; Δεν είμαι τόσο εκδικητικός τύπος.
Βέβαια μην μένεις με την αυταπάτη ότι με το masking που έκανες στα στατιστικά έμεινες ανώνυμος. Σαφώς και ξέρω το nick σου στο Pleasuredome -σου το στέλνω και σε pm για του λόγου το αληθές- και δεν χρειάστηκα "κονέ" για να το βρω. Απλά λίγους και εύκολους λογικούς συνδυασμούς των δεδομένων που είναι ακόμα ορατά. Αλλά δεν σκοπεύω να κάνω τίποτα με αυτή την γνώση. :wink:

Θα αντιστρέψω και την προ(σ)κλησή σου και θα σου προτείνω σε επόμενο meating να έρθεις εσύ να σε κεράσουμε τον καφέ. Αν μας γνωρίσεις και από κοντά θα καταλάβεις καλύτερα ότι δεν κινδυνεύεις με ban εδώ αν δεν δώσεις πραγματικά σοβαρή αφορμή. Και στο PD αν δεν παραβιάσεις τους κανονισμούς (τους οποίους εγώ μετάφρασα στα Ελληνικά παρεπιπτόντως...)
το ελαβα και το pm. ωραια, και τι κερδισες που εκανες τον "ντετεκτιβ"? :roll:
τους κανονισμους μια χαρα τους τηρω, ειναι το μοναδικο account που εχω ανοιξει

περι μπαν στο PD ειδες ποσοι την φαγανε αδικα πριν 2 χρονια, θυμασαι, ετσι? ενας λογος να φοβασαι εδω μεσα λοιπον

διαρκεια παρουσιας δεν δειχνω στο mame.gr (υποθετω), παρολαυτα seedαρω στην κοινοτητα

τα δεδομενα παντως λενε οτι εισαι moderator στο mame.gr και εχεις κοννε στο PD, αρα ενα απλο search με βαση την IP αρκει. προσωπικα δεν με ενδιαφερει ο τροπος που το βρηκες, εξαλλου το βρηκες, το αποτελεσμα μετραει

ενα καλο της ολης υποθεσης τουλαχιστον, μιας και εισαι γνωστο μελος εδω μεσα με κυρος, ειναι οτι μπορεις να διαπιστευσεις οτι δεν ειναι photoshop και οτι εγω δεν ειμαι ψευτης (το λεω επειδη ελαβα pm απο καποιον να μου πει οτι εκανα φωτοσοπια)

παρολαυτα, δεν μπορω να παραβλεψω μια ταση εκφοβισμου που υπαρχει εναντιον μου, απο την μια ο ενας να με απειλει με "ανωτερα κλιμακια", υβρεις κλπ. απο την αλλη εσυ να προσπαθεις να με εκφοβισεις οτι ο big brother ολα τα βλεπει. οτι ακριβως περιμενα δηλαδη

οπως ειπα, ακομα και αν γινω ban εδω μεσα, επειδη αντεδρασα οπως καθε ανθρωπος σε κακοηθεις απειλες και υβρεις, θα συνεχισω να seedαρω στο PD.
αν γινω ban στο PD επειδη "στιγματιστηκα" εδω, ε τοτε απλουστατα θα παψω να προσφερω και αυτο το λιγο που προσφερα στην κοινοτητα.
'η στην χειροτερη θα ανοιγα δευτερο account και θα leechαρα χωρις να προσφερω
ποιος θα εχανε πιστευεις? σιγουρα παντως οχι εγω

μαυτα και μαυτα δεν ξερω αν εχω την διαθεση να ερθω σε meeting, εχετε το ελευθερο να με παρεξηγησετε οσο θελετε, αυτη ειναι η αποψη μου και σκεφτειτε εσεις πως θα πραττατε στην θεση μου (αν δηλαδη θα πινατε καφε/τρωγατε κοψιδια με ατομα που ειχαν προσπαθησει να σας εκφοβισουν)
Maddog έγραψε:Προφανώς δεν "πιάνεις" το πνεύμα του προηγούμενου post μου. Δεν βαριέσαι...

Λοιπόν, είναι πολύ ευκολότερο από όσο φαντάζεσαι και δεν χρειάστηκε καμμία IP ούτε καμμία πρόσβαση σε "μυστικά" δεδομένα του PD ή του mame.gr (ακόμα δεν έχω κοιτάξει καν τι IP χρησιμοποιείς γιατί δεν είχα κανένα απολύτως λόγο να το κάνω). Δεν θα εξηγήσω τον τρόπο δημοσίως αλλά οποιοσδήποτε στοιχειωδώς έξυπνος μπορεί να σε αναγνωρίσει με βάση το screenshot και το member list του PD. Μόνο. Εγώ έχω καλό IQ και μου πήρε περίπου 2 λεπτά. Ας πούμε ότι είδα τα γραφόμενα σου σε εκείνο το post σαν πρόκληση στις ντετεκτιβικές ικανότητες μου... :)

Για τα ban στο PD πριν από 2 χρόνια.
Την φάγανε 4. Οι δύο δίκαια (pepinos και ambu_dare) οι οποίοι και παραμένουν banned. Οι άλλοι δύο άδικα (tasoulhs και grip) για τους οποίους έδωσα εγώ τις αναγκαίες εξηγήσεις, έγιναν δεκτές και τους επανέφεραν άμεσα. Είχαν γίνει λάθος κατανοητές οι προθέσεις τους από τους admins του PD λόγω ανεπαρκούς αυτόματης μετάφρασης των γραφόμενων. Απλώς εμένα με εμπιστεύτηκαν να μεταφράσω σωστά τι γράφανε τα posts τους (που όντως δεν είχαν ίχνος κακής πρόθεσης)
Για την ιστορία, ο ambu_dare είναι κουμπάρος μου in real life και παρ'όλα αυτά δεν επανήλθε. Γιατί είχε φάει δίκαια το ban και δεν προσπάθησα καν να ζητήσω να επανέλθει.

Τα περί στιγματισμού, εκφοβισμού κλπ τα απορρίπτω ως αστεία. Αν νομίζεις ότι σε προσκαλώ για καφέ για να σου δαγκώσω το λαρύγγι, τι να πω πια... :roll:
Fotis_KFOR έγραψε:Φίλε oblivion,

Πιστεύω πως παρεξήγησες τον maddog...

Εγώ σαν τρίτος - άσχετος που βλέπω απλά αυτό το topic χωρίς να υποστηρίζω κάποιον, δεν βλέπω ούτε κάποια απειλή ούτε κάποιο ντεντέκτιβ που θέλει να σου κάνει κάτι.

Το ότι σου λέει πως τσιγκλάς τον pepinos - άλλωστε εσύ ο ίδιος παραθέτεις τα links με τις κόντρες σας - και ότι θα προτιμούσε να βρείτε άλλον τρόπο να δώσετε "ζωή" στο site (μιας και είναι site που ασχολείται με το mame κτλ και όχι κόντρες μελών) δεν λέει κάτι παράλογο ούτε κάτι υπονοούμενο.

Το ότι βρήκε κάποιος το username σου από τη στιγμή που εσύ ο ίδιος από μόνος σου έδωσες κάποια στοιχεία - φωτογραφίες κτλ δεν σημαίνει κάτι - ίσα ίσα στο λέει ο άνθρωπος από μόνος του - αν μπορούσε ή ήθελε να κάνει οτιδήποτε κακό, στην τελική δεν σου έλεγε και τίποτα για το username και το έκανε χωρίς να φαίνεται πουθενά.

Αντιθέτως σου προτείνει και να έρθεις και στο meeting να γνωριστούμε όλοι και να περάσουμε καλά, κάτι που πιστεύω το βλέπεις στα ανάλογα topics με τα meetings, όλοι είμαστε μια πολύ καλή παρέα.

Φιλικά πάντα :)
oblivion έγραψε:
Maddog έγραψε:Λοιπόν, είναι πολύ ευκολότερο από όσο φαντάζεσαι και δεν χρειάστηκε καμμία IP ούτε καμμία πρόσβαση σε "μυστικά" δεδομένα του PD ή του mame.gr (ακόμα δεν έχω κοιτάξει καν τι IP χρησιμοποιείς γιατί δεν είχα κανένα απολύτως λόγο να το κάνω). Δεν θα εξηγήσω τον τρόπο δημοσίως αλλά οποιοσδήποτε στοιχειωδώς έξυπνος μπορεί να σε αναγνωρίσει με βάση το screenshot και το member list του PD. Μόνο. Εγώ έχω καλό IQ και μου πήρε περίπου 2 λεπτά. Ας πούμε ότι είδα τα γραφόμενα σου σε εκείνο το post σαν πρόκληση στις ντετεκτιβικές ικανότητες μου... :)
ας τον πω εγω λοιπον και οτι γινει εγινε
μπηκες στην member list, εκανες sort με βαση το country και με λιγο pattern recognition το βρηκες :)
μολις τωρα ανακαλυψα οτι ειμαστε μονο 10 diamond στην ελλαδα
απογοητευτικο αν κρινω απο τις 2 εκατ. ADSL περιπου
νομιζα οτι ημασταν περισσοτεροι, αρα το pattern recognition θα ηταν κομματακι πιο δυσκολο...
anyway, παντως με IP ειναι πιο γρηγορο, γιαυτο το ειπα ;)

για το περι big brother και εκφοβισμου, θα μπορουσες να μην το ειχες αναφερει καν δημοσια, αλλα μονο με pm (μαζι με το nickname φυσικα)
η θεση σου σαν moderator ειναι βαρυνουσα οπως και να το κανουμε
Maddog έγραψε:Τα περί στιγματισμού, εκφοβισμού κλπ τα απορρίπτω ως αστεία. Αν νομίζεις ότι σε προσκαλώ για καφέ για να σου δαγκώσω το λαρύγγι, τι να πω πια... :roll:
αντε ας πουμε οτι εκανα λαθος εκτιμηση για σενα, για τον αλλον που με απειλησε με "ανωτερα κλιμακια", βρισιες κλπ? εκανα και εκει λαθος? :roll:
oblivion έγραψε:
Fotis_KFOR έγραψε:Φίλε oblivion,

Πιστεύω πως παρεξήγησες τον maddog...
ισως εκανα λαθος με τον maddog, με τον πεπινο ομως? εκανα και εκει λαθος?
Fotis_KFOR έγραψε:Εγώ σαν τρίτος - άσχετος που βλέπω απλά αυτό το topic χωρίς να υποστηρίζω κάποιον, δεν βλέπω ούτε κάποια απειλή ούτε κάποιο ντεντέκτιβ που θέλει να σου κάνει κάτι.
δεν ειναι απειλη αυτα περι "ανωτερων κλιμακιων" και ειδικα οταν δειχνει να τα πιστευει/εννοει κιολας? (δεν αναφερομαι στον maddog)
Fotis_KFOR έγραψε:Το ότι σου λέει πως τσιγκλάς τον pepinos
εδω κανετε λαθος και οι 2 και πρεπει να το παραδεχτειτε
η αποδειξη απο που ξεκινησε το τσιγκλημα/flamebait, ειναι εδω:
http://www.mame.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=24302#24302
pepinos έγραψε:μένει ένα άτομο από την παρέα να έρθει στο meeting.....αν και έχει εξαφανιστεί από εδώ ...πιθανώς(θεού θέλοντος)τον μαζέψανε και αγνοείται η τύχη του

oblivion για come to daddy for explanations στο meeting
το βλεπετε το flamebait, ετσι δεν ειναι? φαντασου οτι με εβγαλε τοσο εξω απο τα ρουχα μου, που βγηκα απο την ληθη μου μετα απο 2 χρονια σχεδον.. δεν ειναι ψεμα

ασε που εμαθα προσφατα οτι ζηταγε εδω μεσα να με κανουν ban :evil:, τεσπα το παραγραφω αυτο χαριστικα μιας και περασε καιρος
oblivion έγραψε:και κατι τελευταιο, το screenshot το ποσταρα γιατι δεν μου αρεσε η μομφη προς το προσωπο μου οτι δεν προσφερω τιποτα στην κοινοτητα. :?
χωρις αποδειξεις δεν θα με πιστευε κανεις, σιγα μην πιστευε κανεις εναν αγνωστο που δεν εχει πιει ουτε καφε μαζι του..
εγω αν παρατηρησετε δεν εχω θιξει κανεναν οτι δεν εχει προσφερει, ακομα κι αν καποιος εχει χαμηλο ratio, μπορει να προσφερει αλλου (dumping, programming κλπ.)
και φυσικα δεν υπαρχουν μονο αυτα, ακομα κι αν καποιος δεν μπορει να προσφερει με τους παραπανω τροπους, υπαρχουν κι αλλοι, π.χ. donations 'η δωρεαν εγγραφη cd/dvd με roms
ας μην κρινουμε λοιπον την συνεισφορα του καθενος αν δεν την γνωριζουμε :roll:
Fotis_KFOR έγραψε:
oblivion έγραψε:
Fotis_KFOR έγραψε:Φίλε oblivion,

Πιστεύω πως παρεξήγησες τον maddog...
ισως εκανα λαθος με τον maddog, με τον πεπινο ομως? εκανα και εκει λαθος?
Επειδή εγώ έγραψα για τον Maddog και είπα πως δεν υποστηρίζω κάποιον δεν παίρνω θέση.
oblivion έγραψε:
Fotis_KFOR έγραψε:Εγώ σαν τρίτος - άσχετος που βλέπω απλά αυτό το topic χωρίς να υποστηρίζω κάποιον, δεν βλέπω ούτε κάποια απειλή ούτε κάποιο ντεντέκτιβ που θέλει να σου κάνει κάτι.
δεν ειναι απειλη αυτα περι "ανωτερων κλιμακιων" και ειδικα οταν δειχνει να τα πιστευει/εννοει κιολας? (δεν αναφερομαι στον maddog)
Όπως είπα πριν αναφερόμουν για τον Maddog.
oblivion έγραψε:
Fotis_KFOR έγραψε:Το ότι σου λέει πως τσιγκλάς τον pepinos
εδω κανετε λαθος και οι 2 και πρεπει να το παραδεχτειτε
η αποδειξη απο που ξεκινησε το τσιγκλημα/flamebait, ειναι εδω:
http://www.mame.gr/phpBB2/viewtopic.php?p=24302#24302
pepinos έγραψε:μένει ένα άτομο από την παρέα να έρθει στο meeting.....αν και έχει εξαφανιστεί από εδώ ...πιθανώς(θεού θέλοντος)τον μαζέψανε και αγνοείται η τύχη του

oblivion για come to daddy for explanations στο meeting
το βλεπετε το flamebait, ετσι δεν ειναι? φαντασου οτι με εβγαλε τοσο εξω απο τα ρουχα μου, μου βγηκα απο την ληθη μου μετα απο 2 χρονια σχεδον.. δεν ειναι ψεμα

ασε που εμαθα προσφατα οτι ζηταγε εδω μεσα να με κανουν ban :evil:, τεσπα το παραγραφω αυτο χαριστικα μιας και περασε καιρος
Έχεις δίκιο γι'αυτό, αν και ο maddog σου είπε γενικά για τα 2 χρόνια και όχι μόνο για τώρα, αλλά πέρα από αυτό, εγώ έγραψα καθαρά για το θέμα που έθιξες στον Maddog και πιστεύω πως απλά τον παρεξήγησες και τίποτα παραπάνω, αυτό ήθελα να πω με το ποστ μου. :wink:

Τώρα για την προσωπική σας κόντρα με τον pepinos δεν θέλω να πάρω θέση ποιος έχει δίκιο ή όχι και για απειλές κτλ - μιας και γι'αυτό υπάρχουν admins - mods κτλ και ενεργούν αναλογα στο forum.
Olorin έγραψε:
oblivion έγραψε:και κατι τελευταιο, το screenshot το ποσταρα γιατι δεν μου αρεσε η μομφη προς το προσωπο μου οτι δεν προσφερω τιποτα στην κοινοτητα. :?
χωρις αποδειξεις δεν θα με πιστευε κανεις, σιγα μην πιστευε κανεις εναν αγνωστο που δεν εχει πιει ουτε καφε μαζι του..
εγω αν παρατηρησετε δεν εχω θιξει κανεναν οτι δεν εχει προσφερει, ακομα κι αν καποιος εχει χαμηλο ratio, μπορει να προσφερει αλλου (dumping, programming κλπ.)
και φυσικα δεν υπαρχουν μονο αυτα, ακομα κι αν καποιος δεν μπορει να προσφερει με τους παραπανω τροπους, υπαρχουν κι αλλοι, π.χ. donations 'η δωρεαν εγγραφη cd/dvd με roms
ας μην κρινουμε λοιπον την συνεισφορα του καθενος αν δεν την γνωριζουμε :roll:
Συγγνώμη που επεμβαίνω, καθότι τρίτος, αλλά νομίζω πως έχει γίνει πράγματι παρεξήγηση...

Η αλήθεια είναι πως την ιστορία δεν την γνώριζα αφού εκείνη την περίοδο ήμουν φαντάρος και δεν είχα χρόνο ή/και πρόσβαση σε internet για να παρακολουθώ τόσο συχνά τι συνέβαινε σε πολλά από τα fora στα οποία ήμουν γραμμένος. Όμως, επειδή ξαφνιάστηκα με τα όσα άρχισαν να λέγονται πριν το meeting, ρώτησα να μάθω τι έγινε και με παρέπεμψαν στα περιβόητα σχετικά προπέρσινα threads...

Ως ουδέτερος λοιπόν, και έχοντας διαβάσει τα (παλιά) μηνύματα δυο χρόνια αργότερα (άρα με καθαρό μυαλό), έβγαλα τα παρακάτω συμπεράσματα και τα παραθέτω για να σου δείξω πού πιστεύω ότι παρεξήγησες κάποια πράγματα:

Πρώτον: Δεν νομίζω πως κάποιος πήρε το μέρος του pepinou στη συγκεκριμένη διαμάχη σας. Ειλικρινά, δεν ξέρω πώς το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα. Το μόνο που παρατήρησα είναι 1-2 παιδιά να σας παρακαλούν και τους δυο να ηρεμήσετε... Το ότι σου είπε ο Maddog ή κάποιος άλλος να σταματήσεις να τσιγκλάς τον pepino, δεν σημαίνει ότι πήρε το μέρος του ή ότι με αυτόν τον τρόπο θεώρησε πως έχει δίκιο κι εσύ άδικο. Απλώς ίσως ότι περίμενε από τους υπόλοιπους να κρατήσουν μια πιο ήπια στάση για να μην πάρει κι άλλο διαστάσεις το θέμα, αφού ο pepinos ήταν εκνευρισμένος...

Δεύτερον: Ειλικρινά πουθενά δεν μπορώ να βρω κάποια μομφή για το ότι δεν πρόσφερες στην κοινότητα ή στην emulation scene, το οποίο το αναφέρεις συνεχώς στα τελευταία μηνύματα. Από κάποια quotes που παρέθεσες, υποθέτω πως η παρεξήγηση έγινε στο σημείο που ο Maddog ανέφερε ότι η μόνη ενεργή συμμετοχή σου τα τελευταία χρόνια ήταν στις διαμάχες με τον pepino. Αν το ξαναδιαβάσεις, θα καταλάβεις πως εννοούσε αποκλειστικά και μόνο τη συμμετοχή σου στο forum mame.gr και ουδέποτε αναφέρθηκε στην προσφορά σου στην emulation scene. Άλλωστε δεν είχε καν σχέση με το όλο θέμα! Το τονίζω αυτό γιατί από τα τελευταία posts σου κατάλαβα πως είναι κάτι που σε πείραξε πολύ κι όμως ουδέποτε συνέβη στην πραγματικότητα...

Καταλαβαίνω πως επειδή δεν γνωρίζεις από κοντά τον Maddog και τα υπόλοιπα παιδιά, έβγαλες ίσως κάποια συμπεράσματα παρερμηνεύοντας κάποια από τα λόγια τους. Αν διαβάσεις όμως όσα λέω και μετά ξανακοιτάξεις τα μηνύματα με πιο καθαρό μυαλό, θα καταλάβεις ότι ίσως ήσουν λίγο προκατειλημμένος, τουλάχιστον απέναντι στο Maddog ο οποίος πραγματικά δεν καταφέρθηκε εναντίον σου. Πίστεψέ με, είναι πιο αντικειμενικός και αμερόληπτος από ό,τι νομίζεις... (εκτός αν πρόκειται για θέμα SEGA vs. Nintendo όπου εκεί μπορεί να γίνει άκρως εκνευριστικός, αλλά τι να κάνουμε... κανείς δεν είναι τέλειος!)

Δεν έχω κάτι άλλο να πω, απλώς αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος (π.χ. να μένεις εκτός Αθηνών) σε προσκαλώ κι εγώ να έρθεις σε κάποια επόμενη συνάντηση, για να καταλάβεις ότι το όλο θέμα ήταν μια παρεξήγηση...

Δεν θέλω να το παίξω δικηγόρος του Maddog ή ο... Κόφι Ανάν του mame.gr. Απλώς στα μάτια μου φαίνεται τόσο ξεκάθαρα ότι η αντιπαράθεση ξεκίνησε από παρερμήνευση κάποιων λεγόμενων που δεν άντεχα να μην το αναφέρω...

//Για να μην επαναλαμβανόμαστε, θα πρόσεξες πως δεν αναφέρθηκα καθόλου στη διαμάχη σου με τον pepino. Είναι δικό σας θέμα και δεν θέλω να αναμιχθώ ούτε να πάρω κάποιο μέρος...
oblivion έγραψε:
Olorin έγραψε:Το ότι σου είπε ο Maddog ή κάποιος άλλος να σταματήσεις να τσιγκλάς τον pepino
επαναλαμβανω: μετα απο 2 χρονια σχεδον, και αφου ο πεπινος ειχε κανει δηλωσεις περι "εκδιωξης" του, ερχεται και πεταει σποντες οτι εξαφανιστηκα "θεου θελοντος" (sic) και με μαζεψανε (ποιοι? οι modeLators μαλλον :roll:)

επειδη ισως δεν το προλαβες, υπηρξαν και καποια posts εμου και του πεπινου στο thread με το meating, τα οποια διεγραφησαν λογω bug. ομως, ο πεπινος με ανεφερε πρωτος, και οχι εγω.

το αν ειναι σφαλμα μου που τσιμπησα στο flamebait του pepinou, ειναι σαν να λεμε οτι σφαλλουν τα δεντρα/οξυγονο οταν παει καποιος και πεταει μια φυτιλια στο δασος... παντα μα παντα την μεγαλυτερη ευθυνη φερει αυτος που πεταει την αρχικη σπιθα :!:

ελπιζα να εκανα σαφες αυτο που θελω να πω

HELL YEAH!!! Έκανα τα περισσότερα quotes και έχω το "μακρύτερο" μήνυμα εδώ μέσα τί κερδίζω; :evil:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

ambu_dare έγραψε: HELL YEAH!!! Έκανα τα περισσότερα quotes και έχω το "μακρύτερο" μήνυμα εδώ μέσα τί κερδίζω; :evil:
Συγχαρητήρια, στο επόμενο meeting κερνάς εσύ όλους τους καφέδες :D
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Fotis_KFOR έγραψε:
ambu_dare έγραψε: HELL YEAH!!! Έκανα τα περισσότερα quotes και έχω το "μακρύτερο" μήνυμα εδώ μέσα τί κερδίζω; :evil:
Συγχαρητήρια, στο επόμενο meeting κερνάς εσύ όλους τους καφέδες :D
Και τις μπριζόλες επίσης. Θα βάλω εγώ τα νερά. 8)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Απάντηση