2004 Greek Emulation Scene Gathering - The Aftermath

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
astral_cloud
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004 11:20
Τοποθεσία: Orion

Δημοσίευση από astral_cloud »

Παιδιά ήταν πραγματικά υπέροχα. Δεν πιστεύω οτι γνώρισα ανθρώπους με τέτοιο βάθος και τέτοια τεχνογνωσία.

Πραγματικά μιλάμε για πολύ πέρα απο emulation. Αισθάνομαι τυχερός που βρέθηκα εκεί.

Και εγώ ζητώ συγγνώμη απο τα παιδιά της απέναντι πλευράς, που δεν μας δώθηκε η ευκαιρία να τα πούμε τόσο.

Υ.Γ. ΜR Whacker θα ήθελα κάποια links για το ημερολόγιο των Maya και τη μέτρηση του χρόνου :wink:
[img]http://www.5eggs.com/gif-ws/ws059.gif[/img]

[img]http://img.photobucket.com/albums/v324/3rd_Strike/sig_gj876_cook.jpg[/img]
netcrawler
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 31 Μάιος 2004 20:26
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από netcrawler »

-off topic-

Οι Προφητείες των Μάγια
Andrian G. Gilbert & Maurice M. Cotterell
Εκδόσεις Εσοπτρον

Sorry για το Off topic

Mr. Whacker τα σέβη μου....
[img]http://www.danasoft.com/sig/netcrawler.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Ένα από τα πιο ενδιαφέροντα θέματα του gathering ήταν και αυτό. Δυστυχώς δεν μπόρεσαν να το παρακολουθήσουν όλοι... :( Δεν πειράζει. Το ημερολόγιο των Maya έχει ενσωματωθεί σε ένα πάρα πολύ μικρό και ωραίο προγραμματάκι. Μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ. Δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο - απλά το βάζετε σε ένα μέρος στο σκληρό σας και το τρέχετε.
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Τελικά, πρέπει να μου έχει μείνει από το σχολείο που καθόμουν πάντα στο τελευταίο θρανίο και ακόμα και στην ανασκόπηση του Gardening έρχομαι έσχατος... :cry: :oops: :(

Κατ'αρχάς, να πω κι εγώ με τη σειρά μου, όσο κλασικό και κοινότοπο κι αν ακούγεται, πως ήταν πολύ μεγάλη χαρά μου που γνώρισα τόσα άτομα τα οποία αν και είναι τόσο διαφορετικά μεταξύ τους (και μεταξύ μας, αν θέλετε), οι διαφορές αυτές κυριολεκτικά εξανεμίστηκαν, αφού τους ενώνει όλους μια κοινή τρέλα... Ειλικρινά, όταν αναλάμβανα πριν από 1,5 περίπου χρόνο τη στήλη στο περιοδικό για το Emulation (και φυσικά όταν πρωτογνώρισα το ΜΑΜΕ πριν 5-6 χρόνια) ούτε που πίστευα πως υπήρχαν τόσα πολλά άτομα στην Ελλάδα που θα έπαιρναν τόσο πολύ στα σόβαρα το...άθλημα της εξομοίωσης και δε θα έμεναν στο γνωστό επίπεδο "έχω κι ένα προγραμματάκι που το λένε Μάμα32 ή κάπως έτσι και παίζει PacMan και Street Fighter...", πόσο μάλλον ότι θα έβλεπα και driver από Ελληνικά χέρια στο ΜΑΜΕ...

Τώρα, για τα τεκταινόμενα της συγκέντρωσης, λίγο πολύ οι παραπάνω με κάλυψαν (δεν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος να ξεφύγεις... :wink: ), αν και φυσικά επικροτώ την άποψη των περισσοτέρων πως η επόμενη συγκέντρωση πρέπει να γίνει σε στρογγυλή τράπεζα (το να τρέχουμε στο laptop του Whacker το "Knights of the Round" είναι προαιρετικό... :wink: ), ενώ φοβάμαι πως μετά το 16-σέλιδο αφιέρωμα που πρότεινε ο paspartoo θα χρειαστούμε μάλλον μια ολόκληρη καφετέρια για να χωρέσουμε... Τουλάχιστον, η δική μου θέση ήταν στη διαχωριστική γραμμή μεταξύ των δυο τραπεζών, οπότε προσπάθησα να κρατάω επαφή και με τα δυο μέρη της συνάντησης, αν και κακά τα ψέματα, μάλλον προς το μέρος της αντιπολίτευσης (paspartoo, Lefteris_D, pepinos, Netcrawler, Butcer κ.λπ.) κινήθηκα. Βέβαια, τα... μεγάλα κεφάλια του συλλόγου (Whacker, Badge, GeoAnas, brainkiller κ.λπ.) τους "χόρτασα" μετά, όταν δηλαδή χόρτασα κι εγώ ο ίδιος στην ταβέρνα όπου καταλύσαμε, ενώ και με τον Octabitus μπορεί να μη μιλήσαμε, αλλά διηγούταν τις ιστορίες του τόσο δυνατά και ζωντανά που ήταν ο μόνος που ακουγόταν σε όλο το τραπέζι... Α, και εννοείται πως όλα τα λεφτά ήταν το μπλουζάκι-PacMan του MikeAlex, αν και με στεναχώρησε που δεν χρησιμοποίησε όσο θα έπρεπε τη φωτογραφική του μηχανή και τώρα δεν έχω υλικό για το περιοδικό... :)

Α,να μην ξεχάσω να δηλώσω πως ιδιαίτερη ήταν η χαρά μου και για τη γνωριμία μας με την κοπέλα που μας σέρβιρε τους καφέδες (σε αντίθεση με τον paspartoo, εγώ είμαι available...) :wink:

Φυσικά, δε θα μπορούσα να παραλείψω να ευχαριστήσω ξεχωριστά και το φίλο που ακούει στο όνομα "Φρενοβλαβής Κύων", ο οποίος και ουσιαστικά αποτελεί το λόγο για τον οποίο κοιμήθηκα στις 6 το πρωι της Κυριακής, με τα DVD που μου παρείχε... (τα δισκάκια του Badge και του paspartoo,δεν έχω καν προλάβει να τα τσεκάρω ακόμα για να καταλάβετε...) Βέβαια, αρχίζω να αμφιβάλλω κατά πόσο το έκανε αυτό από καλοσύνη ή αποτελούσε προσπάθεια προσυλητισμού μου στο στρατόπεδο του υπερηχητικού κυανού ακανθόχοιρου... (μήπως τελικά έπρεπε να πάω Τρίτη Δεσμη στο Λύκειο???). Δε λέω, καλά και τα γρήγορα σκαντζοχοιράκια, αλλά αν ο ήρωας δεν έχει τη...μουστάκα του Κολοκοτρώνη δεν είναι άντρας (ακόμα κι αν την έχει για να ξεχωρίζει το κεφάλι από τον λαιμό... :wink: )

Τέλος, ας ελπίσουμε πως στην επόμενη συνάντηση να'μαστε όλοι καλά και να έρθουμε όπου και αν αυτή γίνει και να παραβρίσκονται και οι απόντες, όπως ο "άφησα-τα-πουρνάρια-να-πάω-για-γάμο" tasoulhs (καλά,αυτόν τον έκραξα και στο MSN...), ο "Όλα τα σφάζω, όλα τα μεταφράζω" Vag και τo άτομo που μου έμαθε το mame.gr, ο Nemo, τον οποίο και ήθελα πάρα πολύ να γνωρίσω και από κοντά, αφού έχουμε κάνει κάποιες ιδιαίτερα αξιόλογες δικτυακές συζητήσεις μέσω mails...

...και φυσικά...η μασκότ του συλλόγου μας...το φαινόμενο της φύσης...Ο/Η/ΤΟ ΑΝΝΙΕ/ΑΝΝΙΕ2/ΑΝΝΙΕ3/.../ΑΝΝΙΕΝ/ΡΑΜ/ΜΗΤΣΟΣ/ΒΑΓΓΟΥΡΑΣ/ΒΡΑΣΙΔΑΣ ή όπως αλλιώς λέγεται!!!

Άσχετο, αλλά μετά το 8ωρο, θα μας πληρώνουν και υπερωρίες??? :D
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Tony_Ts
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 12 Δεκ 2004 20:24
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tony_Ts »

Ε... ναι... να ευχαριστήσω κι εγώ όλους σας... για το νέο meeting που θα κανονιστεί :roll: (ελπίζω πριν το 2008 :P )
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Το επόμενο meeting θα είναι Ημερίδα - Εκδρομή - Διανυκτέρευση - Ημιδιατροφή, αλλιώς με κάποιους δεν θα μπορέσουμε να μιλήσουμε καθόλου...

Damn... ήρθε η στιγμή να ιδρύσουμε σύλλογο μου φαίνεται! :?
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Κάτι μου λέει ότι κάποιοι εδώ μέσα θα καμαρώνουν σε καμμιά 10ρια χρόνια στα παιδιά/εγγόνια/οτιδήποτε τους στο στυλ "ήμουν κι εγώ στο ΠΡΩΤΟ MAME.GR Gardening" :!:
Σύλλογος γίνεται σε dt, ΠΡΟΕΔΡΟ έχουμε ήδη...
(shuddup Whacker, για τον BK μιλάω) :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Ε λοιπον ΝΑΙ !! Ημουν και εγω εκει !! Διπλα στον Προεδρο !! (as always) :roll:
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

paspartoo έγραψε:Ε λοιπον ΝΑΙ !! Ημουν και εγω εκει !! Διπλα στον Προεδρο !! (as always) :roll:
Συν το ότι ήσουν ο πρώτος που κέρδισε το 1st Anual Annie Ban Pack (tm) :D
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

"Do it good or dont do it!" :lol:
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Κάτι μου λέει ότι κάποιοι εδώ μέσα θα καμαρώνουν σε καμμιά 10ρια χρόνια στα παιδιά/εγγόνια/οτιδήποτε τους στο στυλ "ήμουν κι εγώ στο ΠΡΩΤΟ MAME.GR Gardening" Exclamation
Σύλλογος γίνεται σε dt, ΠΡΟΕΔΡΟ έχουμε ήδη...
(shuddup Whacker, για τον BK μιλάω)
Κοίτα my friend Maddog... Πρόεδρος εγώ δεν κάνω ούτε για ποδοσφαιρική ομάδα 8ης ερασιτεχνικής, πόσο μάλλον για μια τόσο εκλεκτή παρέα από Romleecherz... Besides I am an old man too... Οπότε... :wink:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Απάντηση