Top 10 arcade Valentines!

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Top 10 arcade Valentines!

Δημοσίευση από Maddog »

Επειδή εμείς οι παντρεμένοι δεν βολτάρουμε απόψε και έχουμε χρόνο για posts, να ένα top 10 με κλασσικά arcade lovebirds, για να εορτάσουμε την αποψινή επέτειο :mrgreen:
10) Jungle Hunt/Jungle King: Αποφύγετε κροκόδειλους, βράχια, κανίβαλους και άλλα εξωτικά και όλα αυτά για να μην κάνουν μπάρμπεκιου την Jane οι ιθαγενείς!
9) Wonderboy: παρόμοιο μοτίβο, σώστε την (ανώνυμη) bimbo!
8 ) Popeye: μία σχέση που δεν άρχισε στα arcades, αλλά με τόσες καρδούλες που ρίχνει η Όλιβ, έπρεπε να πάρει μια θέση στο top 10!
7) Donkey Kong: ο Mario (πριν ονομαστεί Mario...) προσπαθεί να σώσει άλλη μια ξανθιά nameless bimbo από τα νύχια του τρελού γορίλλα Donkey Kong!
6) Dragon's Lair: Παίξτε τον ρόλο του ιππότη Dirk, προσπαθώντας να σώσετε την πριγκίπισσα Daphne από τον κακό δράκο!
5) Ghosts 'N Goblins: άλλος ένας ιππότης, ο sir Arthur παλεύει για να σώσει την αγαπημένη του Guinevere από τα νύχια του Goblin King-μόνο και μόνο για να του την σκοτώσει ο ίδιος ο Lucifer στο Ghouls 'N Ghosts! :roll:
4) Out Run: ένα ανώνυμο ζευγαράκι lovebirds (με ξανθιά γκόμενα), μια Ferrari και ανοιχτοί δρόμοι! Τι άλλο θέλετε; Άλλο που η π0*!@#@ σου κάνει ένα σωρό καψόνια-γκρινιάζει σε κάθε μικροτρακάρισμα, σου παίρνει το κύπελλο στο τέλος (Autobahn ending) και μπαίνει και στην 959 του αντιπάλου σε κάποιο level στο sequel! (Turbo Outrun) Γι' αυτό δεν είναι οι γυναίκες άλλωστε;;; :lol:
3) Pac Man & family: η κλασσικότερη "οικογένεια" των arcades, συνεχίζει μετά από 20+ χρόνια σχέσης να πετά διαδόχους, sequels, revisions, remakes κλπ κλπ. Και όλα άρχισαν από ένα "Act 1-They meet"! Τώρα πλέον έχουν φτάσει να έχουν και τρισέγγονα...
2) Bubble Bobble: στον ρόλο των Bub and Bob, σώστε τις κοπέλες σας μέσα από το μεγαλύτερο τσιχλόφουσκα-fest όλων των εποχών. Και αν κάνετε το λάθος να το τελειώσετε σε single player-γυρίστε 20-30 levels πίσω για να σώσετε και την κοπέλα του φίλου σας! (δυστυχώς η ιστορία δεν μας λέει αν τις "μοιράσανε" δεόντως μετά...) 8)
1) Double Dragon: στον ρόλο των Billy & Jimmy, σώστε την αγαπημένη σας Marion από τον Shadow Boss με το Καλάσνικοφ! Αυτοί πάντως δεν την "μοιράσανε"-τερματίστε σε 2 player mode και μετά πλακωθείτε στο ξύλο μεταξύ σας για το ποιός θα πάρει την γκόμενα!!! Ακόμα χειρότερα, στο Double Dragon 2, την τρώει οριστικά λάχανο το Καλάσνικοφ που λέγαμε νωρίτερα...classic stuff, καλύτερα δεν γίνεται! :mrgreen:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Καλό πολύ καλό!!!
reboot
--------
WolfMenace
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 27 Σεπ 2004 16:02

Δημοσίευση από WolfMenace »

Ένσταση !!!

Αγαπητέ φίλε Maddog το γνωρίζω ότι σε παράτησε η Sylvia για χάρη μου αλλά όχι και να αποκληρώσεις ολόκληρο Kung-Fu Master από τα top 10 Valentine Arcade Games.

Κοτζάμ αγώνα έκανα μέχρι να κατακτήσω την Sylvia , έπρεπε αρχικά να πολεμήσω του μπράβους σου και άσε που μου έστελνες που και που μαχαιροβγάλτες και άντε να ξεμπερδέψεις με αυτούς. Δεν έφταναν όλα αυτά μέχρι φίδια και μέλισσες μου έστειλες για να με εξοντώσουν αλλά εγώ δεν τα έβαλα κάτω.

Τυφλώθηκα από αγάπη, τι να κάνω ο άμοιρος , έπρεπε να πολεμήσω για να κερδίσω την αγαπημένη μου. Δυσκολεύτηκα λίγο στους υπ-αρχηγούς , πολέμησα με ένα τεράστιο Γίγαντα, ένα δυνατό Μάγο και στο τέλος ΕΣΕΝΑ!!!

Τώρα εγώ και η Sylvia συζούμε αγαπημένοι σε ένα μικρό νησάκι απολαμβάνοντας το ηλιοβασίλεμα και την ξεγνοιασιά.
" You are the sum total of your own thoughts "
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

το top 10 έγινε top 11. προσπαθώ να σκεφτώ και εγώ κάποιο αλά...
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Δεκτή η ένσταση-το σκέφτηκα το παιχνίδι. αλλά κάπως έπρεπε να διαλεχτούν 10!!! Εν πάσει περιπτώσει, το Kung Fu Master ανακηρύσσεται official runner-up του top :D
Επίσης υπάρχει και το Final Fight (αν και εκεί προτιμώ να καθαρίζω με τον -μπαμπά- Hagar γι'αυτό και το έκανα disqualify από το top 10)

Και για να δουν κάποιοι απεχθείς Nin!@$#$-βιοι που μου την πέφτουν από παντού, ακόμα και όταν δεν τους την μπαίνω εγώ, έβαλα και το Donkey Kong μέσα... :mrgreen:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

hmmm!... TOKI !
Εδώ ο μάγος (της Nintendo :lol: ) σε μεταμορφώνει σε Donkey Kong αφού σου αρπάζει την κοπέλλα.
Excellent Maddog ! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Badge
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 26 Απρ 2004 22:01
Τοποθεσία: Patissia, Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Badge »

Απαιχτο, άπαιχτο λέμε !

Αυτές είναι αναμνήσεις. Σχεδόν όλα όσα ανέφερες σου δείχνανε τρεις γραμμές και πέντε τετράγωνα και σου άφηναν να φανταστείς όλα τα υπόλοιπα. Άσε που κυριαρχούσε η σεμνότητα και τα αγνά αισθήματα. Δυστυχώς τη σήμερον ημέρα τα Playboy: The Mansion, Lula VB και άλλα γνωστά δε σε αφήνουν να φανταστείς τίποτα. Το κάνουν αυτά για σένα *σνιφ*
[size=75]A knight is sworn to valor, his heart knows only virtue, his blade defends the helpless, his might upholds the weak, his word speaks only truth, his wrath undoes the wicked.- [i] Knight's Code[/i][/size]
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

συγκεντρωση ποτε παιζει?

πριν το πασχα? η πριν το καλοκαιρι?
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

και τα snow bros ίσως... μου χε φάει μια περιουσία αυτό το arcade!
το ΤΟΚΙ ήταν το πρώτο μου game στην AMIGA. Απλά φοβερό!!!!
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Ειπατε Amiga και θυμηθηκα αυτο....

Εικόνα


πολυ σιροπι .... :wink:
Leave the gun. Take the cannoli.
Απάντηση