Γνωριζει κανεις τον FS-UAE Amiga Emulator?

Συζήτηση για Computer Emulators.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR, Scatman

Απάντηση
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Γνωριζει κανεις τον FS-UAE Amiga Emulator?

Δημοσίευση από nikos »

Κινηση απελπισιας,αφου δεν δουλεψε το Laser quiz στον winuae,μηπως γινει κανενα θαυμα,και εδω εχουν ξεπερασει την προστασια και βρουμε ακρη!
Ειναι εμπιστευσιμος τουλαχιστον να κανω μια προσπαθεια,αλλα να μην κανω ζημια και σε κανενα συστημα?
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Γνωριζει κανεις τον FS-UAE Amiga Emulator?

Δημοσίευση από Maddog »

Εγώ θα έλεγα ότι δεν αξίζει τον κόπο να παλεύεις δοκιμάζοντας άκυρους emulators.
Καθώς το Cubo ήταν arcade μετατροπή του CD32 και τα παιχνίδια έχουν προστασία όταν αναγνωρίζουν κανονικό retail CD32, δεν πρόκειται να παίξει αν κάποιος δεν εντοπίσει/σπάσει αυτή την προστασία. O emulator στην καλύτερη περίπτωση θα κάνει emulate το retail CD32. Άρα θα έχεις ακόμα το πρόβλημα να μην δέχεται inputs. Και επίσης δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια πρόβλεψη για insert coin στους Amiga emulators, αφού φυσικά δεν είχαν αυτή την λειτουργία.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Γνωριζει κανεις τον FS-UAE Amiga Emulator?

Δημοσίευση από nikos »

Ναι ,αυτο μου ειπαν και οι Αγγλοι,απλα ελπιζα αυτος ο emulator να περνα και την προστασια,ενω ο winuae οπως διαβασα το κανει επιτηδες!
Μπορει να καταλαβα λαθος,εσυ σαφως εισαι πολυ πιο γνωστης απο μενα !
Ευχαριστω!
Οταν λες ακυρος?
Ετσι τυπικα
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Απάντηση