Photo quiz 1 kai 2

Συζήτηση για Computer Emulators.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR, Scatman

Απάντηση
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Photo quiz 1 kai 2

Δημοσίευση από nikos »

Παιδια καπου διαβασα οτι ειχαν βγει δυο παιχνιδια τετοια με Ελληνικα ,πολυ παλιοτερα βεβαια για pc
Που μπορουν να βρεθουν?
Τρεχουν σε win 7 αν τα εχει υποψιν κανεις?
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ace
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2007 00:01

Photo Quiz και Photo Quiz II / MLS Πληροφορική

Δημοσίευση από Ace »

Έχω και τα δύο, γνήσια, το ένα δώρο από περιοδικό και το άλλο αγορασμένο από κατάστημα και είναι αρκετά καλά, με εύκολες και δύσκολες ερωτήσεις, σοβαρές και χαβαλεδιάρικες, εναλλάξ, ώστε να κρατάνε ζωντανό το ενδιαφέρον σε όλους τους τύπους παιχτών. Έχουν την λογική και την αισθητική, των παιχνιδιών quiz με touchscreen, αλλά βέβαια παίζονταν με ποντίκι και πληκτρολόγιο.

Εικόνα

Έρχονται και τα δύο σε μορφή CD-ROM από την MLS Πληροφορική και μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους, με το δεύτερο να είναι «πιο πολύ» σε όλα του. Έχει όλες τις ερωτήσεις του πρώτου, συν ακόμα περισσότερες, εμπλουτισμένο επίσης, με περισσότερες εικόνες, μουσική, ήχους και animation. Για το Photo Quiz II μάλιστα, οι δημιουργοί του, είχαν υποσχεθεί σύνδεση με Internet για κατέβασμα επιπλέον σετ ερωτήσεων, κάτι που όμως, ποτέ δεν υλοποιήθηκε.

Ήταν κλειδωμένα και τα δύο με το ελληνικής επινόησης, απόρθητο στις δόξες του, LaseLock, το οποίο ξεπεράστηκε αρκετά αργότερα - όταν έγινε mainstream να το πούμε; - νομίζω από το Alcohol 120%.

Δεν έχω δοκιμάσει κανένα τους σε κάτι περισσότερο από Windows 98SE, όπου έπαιζαν άψογα, αλλά η γνώμη μου είναι ότι αξίζουν την εμπειρία και κακώς δεν τα έχω περασμένα στο τωρινό μου μηχάνημα, για να παίζω και εκεί. Άτιμη έλλειψη χρόνου, άτιμες υποχρεώσεις, άτιμα γεράματα, όλα μαζί...

Πάντως το Photo Quiz II, υπάρχει ακόμη σε κάποια καταστήματα.
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Photo quiz 1 kai 2

Δημοσίευση από nikos »

Ευχαριστω ACE!
Nομιζω οτι ειχα το 1,καπου το ειχα κατεβασει ,αλλα για καποιο λογο δεν μου ετρεξε στα ΧΡ και μαλλον το διεγραψα!
Τωρα δεν ξερω αν εχει πατσαριστει και win 7,και βεβαια πως θα βρεθει!
Τυπικα εχει καμμια δουλεια εδω,ειναι μεταφραση του Ιταλικου,η ανεξαρτητο δικο μας?

https://www.youtube.com/watch?v=xIeoYbJgGd4
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Απάντηση