bug σε 2 παιχνιδια στο mame

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

bug σε 2 παιχνιδια στο mame

Δημοσίευση από pepinos »

καλησπερα
εχω ανοιξει ενα topic στο pugsy εδω

http://www.mamecheat.co.uk/forums/viewt ... f61#p24710

για 2 παιχνιδια στο mame


συγκεκριμενα αφορουν 2 παιχνιδια το raiden 1 και το operation wolf world version

στο raiden 1 οταν βαζεις τα παντα απειρα μαζι με τις βομβες αλλα και χωρις απειρες βομβες συμβαινει το εξης παραδοξο

εαν χρησιμοποιησεις τις βομβες συνεχεια απο την αρχη αρχη του παιχνιδιου μεχρι περιπου τα μεσα του πρωτου level οι βομβες σε καποια φαση παυουν να ριχνονται στο εδαφος ασχετως ποσες βομβες εχεις και ετσι το πληκτρο για τις βομβες παραμενει νεκρο

στο operation wolf world version στο level 2 οταν σκοτωσεις ολους τους εχθρους αλλα και τον πιτσιρικα και τις γυναικες το παιχνιδι τρολλαρει κανονικα απο τα αριστερα στα δεξια χωρις ομως να σου δειχνει το final boss που εχει ομηρο μια γυναικα....αλλες φορες εαν σωσεις τον πιτσιρικα και τις γυναικες παλι κολλαει στο τελος και δεν σου δειχνει το final boss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και για τα 2 παιχνιδια εχω χρησιμοποιησει και το arcade version 64 bit αλλα και το κανονικο mame 64 bit

αλλες φορες τα bugs βγαινουν την πρωτη στιγμη , αλλα φορες βγαινουν τυχαια

εαν συμβουν και σε εσας τα bugs αυτα μπητε στο forum της pugsy κατατεθωντας και εσεις τα bugs αυτα

το αξιοπεριεργο ειναι οτι εστειλα στο pugsy χτες το βραδυ save report με τα bugs αυτα αλλα με το raiden λεει οτι πεφτουν οι βομβες κανονικοτατα!!!!!!!!!!!!
στο δε operation wolf world version επειδη το ειχα σωσει οταν σκοτωσα ολους τους εχθρους δεν μπορουσε να δει το bug!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: bug σε 2 παιχνιδια στο mame

Δημοσίευση από nikos »

ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ!
Εχω τσεκαρει και εγω μερικα,αλλα συνηθως μου συμβαινει αν σωνω και ξαναφορτωνω!
Πχ επαιζα GAIN GROUND και ειδικα στο γιαπωνεζικο κλωνο,ειδαν τα ματια μου πολλα!
Αλλα εχει και ενα θεμα σε ενα Level οπου ανεξαρτητα σωσιματος κλπ...το λεβελ δειχνει 12 αντιπαλους και φυσικα δεν τελειωνει ,ενω στο world δειχνει κανονικα 4!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Re: bug σε 2 παιχνιδια στο mame

Δημοσίευση από pepinos »

εγω δεν σωζω και ξαναφορτωνω
τα προβληματα αυτα μου βγαινουν την ωρα του παιχνιδιου

εαν οντως υπαρχουν τα bugs αυτα μπειτε στην σελιδα του pygsy και πειτε του τα
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: bug σε 2 παιχνιδια στο mame

Δημοσίευση από nikos »

Αφου τα καταφερνεις!
Δυσκολο πλεον να παιζω σερι ενα παιχνιδι!
Ελαχιστος χρονος,και αν χασεις καπου και πρεπει να ξαναρχισεις,το θεμα ...εσβησε!
Αν καταφερω και το παω στο ιδιο σημειο,θα τους ενημερωσω!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Re: bug σε 2 παιχνιδια στο mame

Δημοσίευση από pepinos »

προσπαθεις να τους εξηγησεις που εστιαζεται το προβλημα και κανουν οτι δεν καταλαβαινουν

δυστυχως το mame εχει χαλασει πολλα παιχνιδια τα οποια για να τα τσεκαρουν πρεπει να εχεις "ακρη" για να ακουστει το οποιο αιτημα αου
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: bug σε 2 παιχνιδια στο mame

Δημοσίευση από nikos »

Εννοεις οτι εχουν χαλασει σε τελευταιες εκδοσεις,ενω σε προηγουμενες επαιζαν?
Κοιτα καπου τους δικαιολογω,γιατι ειναι πολλα τα παιχνιδια που θελουν δουλεια!
Και βεβαια η ακρη,ειναι "παγκοσμια σταθερα"!
Απλα εδω το παρακανουμε,αλλα και οι εξω δεν ειναι αγιοι!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Re: bug σε 2 παιχνιδια στο mame

Δημοσίευση από pepinos »

εγω νικο περσυ τετοια εποχη στο mameworld στο emuchat τους ειχα πει τα εξης

επειδη χαλανε τα παιχνιδια πολλυ συχνα στο mame ας κανουν 2 emulators εναν για παιχνιδια απο αρχες 70ς μεχρι το 1994
και απο το 1994 που αρχιζουν δειλα δειλα τα 3d games μεχρι σημερα να κανουν εναν emulator

ετσι πιο ευκολα θα δοιορθωνονται τα bugs και επεισης θα εχουμε καλυτερα και ταχυτερα αποτελεσματα για παιχνιδια απο το 1994 εως τωρα

ως παντα καποιοι "ειδικοι" εκει κατεκριναν την ιδεα αυτη και την θεωρησαν "βαλτη" απο αλλους emulators

πιασε το αυγο και κουρευτο !!!!!!
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: bug σε 2 παιχνιδια στο mame

Δημοσίευση από nikos »

Παντου,υπαρχουν οι "ταλιμπαν"!
Κατανοω,οτι ονειρευονται το μεγα επιτευγμα,να δουλευουν ολα σε ενα εξομειωτη,αλλα αφου μεχρι στιγμης,παιχνιδια που δουλευουν τελεια σε αλλους εξομειωτες,αλλα στα ΜΑΜΕ οχι,θα επρεπε να τους συνεφερει!
Οπως και να εχει τους ευχαριστουμε,για ολα,περιμενουμε,αλλα φυσικα και λιγη γκρινια,κανει καλο!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Απάντηση