Annual MAME.GR Meeting Vol. 2

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

...καλη εκλογη αλλα τα τραπεζια θα μας τα χαλασουν λιγο...Πεπινο ,ετοιμασου θα φτιαξουμε μια κλικα αλλο πραμα φετος :lol: :lol:
Leave the gun. Take the cannoli.
kastellorizo
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2004 06:31
Τοποθεσία: Κανγκουρωλανδία
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kastellorizo »

Τραπέζια? τι να τα κάνουμε; Ετσι και αλλιώς ο Whacker θα φέρει το Tehkan World Cup cocktail!!! :wink:


Οσο γιά το octopustravel, ΜΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ, αυτούς χρησιμοποίησα την τελευταία φορά γιά να κλείσω δωμάτιο!!! :P
(προφανώς βέβαια λόγω του ελκυστικού ονόματος...!)


Λοιπόν, όσοι συμφωνούν με Καλλιθέα ας σηκώσουν τα πλοκάμια τους....εεεε... τα χέρια τους θέλω να πω.... :lol:


Τα λέμε μετά, πάω να φάω καμιά γαριδούλα τωρα! 8)


Εικόνα



Υ.Γ. Τι λέτε παιδιά; Να "στείλω" και μία ανακοίνωση στο φόρουμ του ΜΑΜΕ.ΝΕΤ μπας και βρούμε τίποτα άλλους ΜΑΜΕrs (Ελληνες ή μη) που θα βρίσκονται Αθήνα;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kastellorizo την 13 Μάιος 2005 09:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://www.powerstrike.net

Grand Master Peter's Powerstrike.net!
Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris_D »

kastellorizo έγραψε:Λοιπόν, όσοι συμφωνούν με Καλλιθέα ας σηκώσουν τα πλοκάμια τους....εεεε... τα χέρια τους θέλω να πω.... :lol:
Η καλύτερη μου :)

Όχι δεν λάδωσα τον Whacker για Καλλιθέα πάλι 8)
...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Φαντάζομαι πως είναι τυχαίο το γεγονός πως η φωτογραφία είναι τραβηγμένη στα γενέθλιά μου εεε;;; Ή μήπως ήσουν σε καμιά γωνία τότε, που είχα shrimp party?!? :lol:

Καλλιθέα it is then for me too... (Μετά έχει μάσα grande και μη δω κανα πεπίνο να μασουλάει σάντουϊτς από το Everest!!!!) :lol: :lol: :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Η Καλλιθέα είναι τελικά το σημείο συνάντησης. Να υποθέσω επειδή και το προηγούμενο είχε γίνει στην Καλλιθέα, ότι έχετε και κάποιο πιο συγκεκριμένο σημείο να προτείνετε (κάποια καφετέρια κ.λπ.) :?:

Αναρωτιέμαι - καλοκαιράκι θα είναι κόσμος αρκετός θα την έχει κάνει μήπως το γυρίζαμε και λίγο πιο παραλιακά, να χαρούμε αεράκι και θαλασσίτσα. Όχι πολύ μακριά - Φαληράκι ή Άλιμο πλευρά παίζει ακόμα και το Σ.Ε.Φ. :?:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ambu_dare την 30 Νοέμ 2005 17:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Ambu_dare, με τίποτα, το πνεύμα των mame.gr meetings δεν ταιριάζει με μοδάτες καφετέριες της παραλιακής. Η καφετέρια που γνωρίζουμε (και στην οποία έγινε το περσινό meeting) έχει το πλεονέκτημα να έχει μεγάλο χώρο σχετικά παράμερα, στον οποίο δεν υπάρχει πρόβλημα να κάτσουνε καμμιά 30ρια μαντράχαλοι και να κλείσουνε 6ωρο (τόσο κάτσαμε πέρσι!) συνωμοτώντας για μυστηριώδη αντικείμενα που κάνουνε "vzoing" και "blip" χωρίς να τους κοιτάνε στραβά τα γκαρσόνια που θέλουνε να αδειάσει το τραπέζι για να κάτσουνε νέοι πελάτες καθότι το μαγαζί είναι φίσκα... :wink:
Επίσης η ανωτέρω ατμόσφαιρα, θυμίζει αρκετά τα κλασσικά παρακμιακά arcades των 80s και ταιριάζει με το αντικείμενο μας :)
Επίσης πολύ σημαντικό είναι ότι είναι άμεσα προσβάσιμη από τον σταθμό του Ηλεκτρικού, κάτι που αποδεικνύεται ιδιαίτερα εξυπηρετικό για αρκετούς φίλους που δεν έχουν δικό τους μέσο ή ακόμα και έρχονται από την Επαρχία και δεν ξέρουν καλά την Αθήνα-παραλία θέλεις οπωσδήποτε αυτοκίνητο για να πας και πρέπει να ξέρεις και τα κατατόπια, ενώ εκεί αρκεί να βρείς έναν οποιονδήποτε σταθμό του τρένου και πας γρήγορα και εύκολα.
Τέλος, υπάρχουν ήδη καμμιά 20ρια άτομα που γνωρίζουν που ακριβώς βρίσκεται από την περσινή τους συμμετοχή και δεν θα χρειαστεί να ψάχνουνε.
Γενικά, αφού πέτυχε πέρσι το σύστημα, γιατί να το αλλάξουμε φέτος;
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
bluesman
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 21 Φεβ 2005 02:50

Δημοσίευση από bluesman »

Paidia an mporesw tha parevrethw kai egw.MISTHWSI LEOFOREIOU KAI ANAXWRISI APO LEUKO PIRGO TRELAMENWN MAMENIAKWN THESSALONIKIS.
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

mamenetes και manenetises :lol: :lol: :lol: :lol:

υ㨨για ποτε προγραμματιστηκε το event?

sorry που ρωταω αλλα επειδη ειχα καποια προβληματακια στο pc(και ευχομαι να μην ξαναγινουν)μονο απο internet caffe εμπαινα στο forum
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Δημοσίευση από nikos »

Καλλιθεα ειναι τελεια γιατι ειμαι κοντοχωριανος,αλλα εχει τοσο μεγαλο μερος για τις χιλιαδες [οχι δεν εχω πιει ουτε ναρκωτικα παιρνω],μαμεαδες που θα ερθουν απο ολο τον πλανητη?
Παραλια η κεντρο δεν με χαλαει καθολου! :lol:
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Maddog έγραψε:Η καφετέρια που γνωρίζουμε (και στην οποία έγινε το περσινό meeting)
Ωραία λοιπόν MADDOG, αφού έχουμε σχεδόν κάνει κράτηση (δεν πιστεύω να κάθεται κανείς στην γωνία μας :twisted: ) Πες μας και το όνομα - διεύθυνση του. Μην το κρατάς για την πάρτη σου, δεν θα στο φάμε - λύσσα πια - σου τρέχουν τα σάλια. :)
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ambu_dare την 30 Νοέμ 2005 17:38, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris_D »

ambu_dare έγραψε:ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ - ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ.
Την διαφήμιση των Έβερεστ με την Καλομοίρα την έχεις δει; Η καφετέρια είναι ακριβώς από πάνω του. Ελπίζω να σε κατατόποισα :roll:
...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Lefteris_D έγραψε:Την διαφήμιση των Έβερεστ με την Καλομοίρα την έχεις δει; Η καφετέρια είναι ακριβώς από πάνω του. Ελπίζω να σε κατατόποισα :roll:
Φίλε μου, αξιόλογη η προσπάθεια σου, όμως η Καλομοίρα εμένα δεν μου λέει τίποτα. Αν δεν μπορείς να μου πεις κάτι πιο συγκεκριμένο όπως διεύθυνση ή όνομα - τότε μπορείς να μου κάνεις έναν χάρτη όπως έχουν τα παιχνίδια adventure έτσι μάλλον θα είναι καλύτερα.

Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης του μαγαζιού - εδώ διαφημίσαμε τα ΕΒΕΡΕΣΤ και την ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ :!:

Μου φαίνεται θα πρέπει να κάνω μία βόλτα με το αμάξι :idea: (ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΜΑΞΑ - ΕΤΣΙ!) και να ψάχνω ή τα Eβερεστ ή την Καλομοίρα. Ότι πρωτοκάτσει. :twisted:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ambu_dare την 30 Νοέμ 2005 17:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
kastellorizo
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2004 06:31
Τοποθεσία: Κανγκουρωλανδία
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kastellorizo »

Τι έγινε ρε παδιά; Στην Καλλιθέα θα συναντηθούμε ή στο Θιβέτ? :P

Εικόνα


Λοιπόν... πιστεύω θα βοηθούσε να ξέραμε τη διέυθυνση και το όνομα της καφετέριας... κι αν έχει ιστοσελίδα ακόμα καλύτερα! :wink:


Ανακεφαλαιώνοντας:


- ΣΥΝΑΝΤΗΣΙΣ ΗΡΩΙΚΩΝ ΜΑΜΕΛΛΗΝΩΝ -

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 24η Ιουλίου 2005
ΩΡΑ: 2 μμ (βολεύει αυτή η ώρα; )
ΤΟΠΟΣ: Καφετέρια Εβερεστ (έτσι λέγεται;;; )
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: ;;;;;;;




Παιδιά διορθώστε με αν έκανα κάνα λάθος... αλλά πείτε λεπτομέρειες... με το τσιγγέλι τις βγάζετε! :lol:
(Και γιά κάποιο άσχετο λόγο θυμήθηκα τον κατάσκοπο Θου Βου 000)
http://www.powerstrike.net

Grand Master Peter's Powerstrike.net!
Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris_D »

kastellorizo έγραψε:ΤΟΠΟΣ: Καφετέρια Εβερεστ (έτσι λέγεται;;; )
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: ;;;;;;;
Εικόνα

Btw, τον Shadow θα τον καταφέρουμε να τον κατεβάσουμε απο Θεσσαλονίκη;
...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Φίλε Lefteris_D,

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου για το εν' λόγω κατάστημα.
Νομίζω ότι πλέον ξεπέρασες τον εαυτό σου.
Ο χάρτης είναι κατατοπιστικότατος. Βέβαια έχω κάποιες μικρές παρατηρήσεις:

1. Έβαλες κόκκινη κουκίδα. Νομίζω ένα μεγάλο Χ όπως γίνεται συνήθως στους "χάρτες" θα έδινε μεγαλύτερο ενδιαφέρον και θα ήταν πιο κατανοητό.

2. Δεν έχεις την ακριβή διαδρομή που θα πρέπει να ακολουθήσω από το σπίτι μου έως το δεδομένο σημείο, χώρος στάθμευσης, ακριβή απόσταση από το λουτρό του σπιτιού μου (καθότι όλες οι μεγάλες ιδέες ή συγκεντρώσεις από εκεί ξεκινάνε), ακριβή ώρα αναχώρησης από την αφετηρία (σπίτι) και άφιξης στον τελικό προορισμό, μέση ωριαία ταχύτητα (σε km/h), μέση κατανάλωση (σε lit/h), μέγιστο αριθμό φωτεινών σηματοδοτών στην διαδρομή (άνω των τριών μη αποδεκτή), θερμοκρασία ατμόσφαιρας και ασφάλτου την ημέρα ταύτη και τι σόι ελαστικά χρειάζομαι για να κάνω πιο γρήγορα την διαδρομή.

3. ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ: Δεν έχεις επισυνάψει περιγραφή - φώτο της ομορφότερης σερβιτόρας του εν λόγω καταστήματος (ολόσωμη φώτο με μαγιό και πλήρη ανάλυση των διαστάσεων Σ.Μ.Π. - δεν μας ενδιαφέρει να απαντήσει σε ερωτήσεις - όσο πιο ηλίθια τόσο το καλύτερο - την έξυπνη γυναίκα δυστυχώς ήδη την παντρευτήκαμε).

4. Δεν έχεις επισυνάψει εσωτερικό διάγραμμα με την ακριβή θέση των καθισμάτων και φώτο αυτών, όπως επίσης και σε πια θέση προβλέπεται να καθίσει ο υποφαινόμενος (αυτή με θέα στην προαναφερθήσα σερβιτόρα - προφανώς).

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΕΒΑΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ. ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΩΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ. ΘΑ ΠΑΙΞΩ ΚΑΙ ΕΝΑ TETRIS.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ambu_dare την 17 Φεβ 2006 09:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση