DECATHLETE

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

NINO
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 23 Μάιος 2004 21:38

DECATHLETE

Δημοσίευση από NINO »

:D ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΕΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ TO DECATHLETE
ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ?





ΘΕΡΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣ ΤΟΥ SITE
MAME FOR EVER
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Re: DECATHLETE

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

NINO έγραψε::D ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΕΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ TO DECATHLETE
ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ?
Προς το παρόν είναι NON WORKING απλα κανει τα tests και μετα
μαυρη οθόνη.
Θα έλεγα απλά να κάνεις λίγο υπομονή 8)
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: DECATHLETE

Δημοσίευση από Nemo »

οπως σωστα ανενφερε ο Brainkiller


Αν πας εδω http://unmamed.mame.net/
θα δεις οτι
NOT WORKING in MAME - ST-V hardware
Astro SuperStars
Batman Forever
Decathlete
Elandore
Final Arch
Final Fight Revenge
Find Love
Funky Head Boxers
Golden Axe - The Duel
Guardian Force
Intro Don Don
Maru Chan de Goo!
Pebble Beach - The Great Shot
Pro Mahjong Kiwame S
Radiant Silvergun
Sando R
Sea Bass Fishing
Sokyugurentai / Terra Diver
Sport Fishing 2
Steep Slope Sliders
Suikoenbu
Super League (later)
Taisen Tanto R 'Sasshissu!'
Tecmo World Cup '98
Virtua Fighter Remix
Virtual Mahjong
Virtual Mahjong 2 - My Fair Lady
Winter Heat
Zen Nippon Pro Wrestling Featuring Virtua

Ωραια καλες οι σαλτσες ,αλλα αυτα τα ξεραμε ηδη θα μου πεις ...

το Decathlete τρεχει σε ST-V hardware δηλαδη ομοειδες με το Saturn hardware


kai pame sto zoymi
-μια και το καλο το παλικαρι-
αν δεις την compatibility list του Cassini (X- Girigiri) Saturn Emu
-= http://mame.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=101 =-
θα δεις οτι το
Decathlete
ειναι στα playable games.
το οποιο εσκασε μυτη σημερα -στην συγκεκριμμενη μορφη -
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Ωραίος ο ΝΕ(Μ)Ος !!! :D
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Αγαπητε Νεμο γεια σου,
Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις καθαρα εαν το DECATHLETE, το καλυτερο παιχνιδι στο ειδος του, υπαρχει καπου playable (στην κανονικη του μορφη-sega 1995), και αν ναι, πως γινεται να το παιξουμε στο pc. Σε παρακαλω οχι γενικοτητες, πες μας συγκεκριμενα για να ξερουμε(δηλ.αν μπορεις δοκιμασε το ο ιδιος!)
Ευχαριστω πολυ! :D
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
NINO
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 23 Μάιος 2004 21:38

DECATHLETE

Δημοσίευση από NINO »

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ.
ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ PC ΜΕ EMU SATURN (GASSINI) ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΓΝΗΣΙΟ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΜΕ VIRTUAL DRIVE.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΟ POST ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.




SEGA FOR EVER
MAME FOR EVER
NINO
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 23 Μάιος 2004 21:38

DECATHLETE

Δημοσίευση από NINO »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ :D

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΤΟ ΤΡΕΞΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΑΜΕ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ NON WORKING.

ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ POST YPARXEI ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ EMULATOR ΓΙΑ ΤΟ SATURN "GASSINI"

ΤΟ SATURN EΧΕΙ CD KAI OXI CARTRIDGE, ΤΟ CARTRIDGE ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ MEMORY.

ΤΟ ΕΧΩ ΓΝΗΣΙΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΑ 40 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ SATURN( ΟΛΑ ΓΝΗΣΙΑ)

ΤΑ ΕΧΩ ΜΑΖΕΨΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ.


ΥΓ1: ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΠΙΣΤΟΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ DECATHLETE. ΕΧΩ ΧΑΛΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΜΑΤΑ ΣΤΑ COIN UP.

ΥΓ2:ΤΙΣ ΕΠΙΔΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ, ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 14000 ΒΑΘΜΟΥΣ
MAME FOR EVER
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ KASSINI (ή.."GASSINI" OΠΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΕΣ)
Cassini, παιδιά, Cassini... :wink:

Ενημερωτικά (και off topic), o Cassini ήταν Ιταλός αστρονόμος, ο οποίος ανακάλυψε 4 από τους δορυφόρους του Κρόνου (Saturn...) καθώς και το κενό μεταξύ των δακτυλίων του.
(μπορεί εσείς να έχετε ρεκόρ στο Decathlete, αλλά εγώ δεν χάνω ποτέ στο Trivial) 8)

Όσο για την σύγχυση μεταξύ σας για cartridge και CDROM, βασικά οφείλεται στον εξής πολύ απλό λόγο:
Το Decathlete κυκλοφόρησε σε home version για το Saturn, ενώ σε arcade version για το STV (Sega Titan Video) hardware (το οποίο βασικά είναι Saturn-based)
Η κύρια διαφορά τους είναι ότι το arcade STV λειτουργεί με rom chips, ενώ το home Saturn με CDs-για λόγους αξιοπιστίας κυρίως δεν είναι πρακτική η χρήση CDROM σε arcade hardware.
Οπότε ο καθένας σας τρέχει διαφορετική version και έχει δίκιο από την πλευρά του...
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

οk, thanks για τα εγκυκλοπαιδικα, αλλα αλλο ειναι το θεμα και το ζητουμενο του topic μου: ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΤΗ ROM ΤΟΥ DECATHLETE STO PC MOY??
Απλο!... :wink:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
NINO
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 23 Μάιος 2004 21:38

DECATHLETE

Δημοσίευση από NINO »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΛΟΓΟ.

TO SITE ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΥΧΟΝ ΛΥΣΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΜΕ TA ROMS (ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ROMS ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΥΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ) ΚΑΙ ΕΦΟΣΩΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ STV- BIOS ΓΙΑ SATURN.

ΑΠΛΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΩΤΑ, ΚΟΙΤΑ ΣΤΟ HELP TOY EMULATOR ΠΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΕΙ ΟΛΑ

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΤΩΝ ΚΟΥΜΠΙΩΝ ΜΕ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΜΕΘΟΔΟΙ ΜΕ ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΑΝΑΠΤΗΡΕΣ BIC Η ΚΕΡΜΑΤΑ.

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΑ COIN UP ΚΑΠΟΙΑ CHEATS ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΟΙΡΕΣ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΣΗΜΕΙΑ ACTION ΠΟΥ ΕΒΓΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ.
MAME FOR EVER
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Annie, θα ήθελα να πω και γω την άποψή μου. M' αρέσει να βλέπω το mame.gr σαν ένα όμορφο living room. Με TFT 60", δερμάτινους καναπέδες, ρυθμιζόμενο φωτισμό, απαλή μουσική ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ με ευγενικούς ανθρώπους μέσα. (Μπορείτε να βάλετε και συντριβανάκι εκεί δεξιά κάνει καλό Feng Sui) :D

Ο Χώρος έχει μερικούς κανόνες που (συνήθως) ρυθμίζονται και τηρούνται από τον Hostmaster (Brkiller στην περίπτωσή μας). Aν δεν προλαβαίνει (έχει κι άλλα στο μυαλό του ο άνθρωπος) ζητάει βοήθεια από τους Moderators (και όχι Modelators που είδα κάπου... ;))

Ένας εξ αυτών είμαι και εγώ.

Να εξηγήσω πως είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ αντι-εξουσιαστής και αντι-κονφορμιστής από θέση και άποψη. Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν θα θελήσω να εφαρμόσω τους κανόνες σε κάποιο "καλεσμένο" όσο αυθάδης και κακόφωνος/η είναι αυτός/η.

Αυτό βέβαια, δεν είναι δικλίδα ασφαλείας για το "εφ' όρου ζωής άσυλο" στην κακή (κατά τη γνώμη μου) συμπεριφορά σου προς άλλα μέλη. Μην ξεχνάς πως υπάρχουν και άλλοι moderators και ΚΥΡΙΩΣ o hostmaster, και ΠΙΣΤΕΨΕ με μπορεί να σε βάλει στη θέση σου. :?

Λοιπόν:
Όταν μπαίνεις σ' ένα τέτοιο χώρο ΠΡΩΤΑ κοιτάς να σκουπίσεις τα παπούτσια σου να μη λερώσεις τριγύρω, μετά γνωρίζεις τους συνομιλητές σου. Κάνεις τις συστάσεις, "Πως είστε;" "τι κάνετε;" "χαιρετίσματα στην κυρία μαμά σας" κτλ...

Δεύτερον, ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΕΙΣ! (Δεν είναι τρόπος για μια κυρία anyway, δεν βρίσκεις; )

Τρίτον, ΣΕΒΕΣΑΙ τους γύρω σου και το γεγονός πως και συ βρίσκεσαι εδώ για τον ίδιο λόγο με εκείνους.

Τέταρτον, ΔΕΝ ξεχνάς ποτέ πως ΌΣΑ και να γνωρίζει κάποιος για ένα θέμα ΠΑΝΤΑ θα υπάρχει κάποιος άλλος με περισσότερες γνώσεις στο θέμα αυτό(συμβαίνει πάντα - trust me).

Πέμπτον, ΔΕΝ υποτιμάς τους άλλους. Η καλή συμπεριφορά είναι δείγμα πολιτισμού και ένδειξη ευφυΐας αυτού/ης που την εφαρμόζει... (δεν θες να πιστέψουμε κάτι άλλο για σένα έτσι; ) :wink:

Καλώς ήλθες και καλή διαμονή! :)
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
NINO
PacMan
PacMan
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 23 Μάιος 2004 21:38

Δημοσίευση από NINO »

Whacker έγραψε:Annie, θα ήθελα να πω και γω την άποψή μου. M' αρέσει να βλέπω το mame.gr σαν ένα όμορφο living room. Με TFT 60", δερμάτινους καναπέδες, ρυθμιζόμενο φωτισμό, απαλή μουσική ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ με ευγενικούς ανθρώπους μέσα. (Μπορείτε να βάλετε και συντριβανάκι εκεί δεξιά κάνει καλό Feng Sui) :D

Ο Χώρος έχει μερικούς κανόνες που (συνήθως) ρυθμίζονται και τηρούνται από τον Hostmaster (Brkiller στην περίπτωσή μας). Aν δεν προλαβαίνει (έχει κι άλλα στο μυαλό του ο άνθρωπος) ζητάει βοήθεια από τους Moderators (και όχι Modelators που είδα κάπου... ;))

Ένας εξ αυτών είμαι και εγώ.

Να εξηγήσω πως είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ αντι-εξουσιαστής και αντι-κονφορμιστής από θέση και άποψη. Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν θα θελήσω να εφαρμόσω τους κανόνες σε κάποιο "καλεσμένο" όσο αυθάδης και κακόφωνος/η είναι αυτός/η.

Αυτό βέβαια, δεν είναι δικλίδα ασφαλείας για το "εφ' όρου ζωής άσυλο" στην κακή (κατά τη γνώμη μου) συμπεριφορά σου προς άλλα μέλη. Μην ξεχνάς πως υπάρχουν και άλλοι moderators και ΚΥΡΙΩΣ o hostmaster, και ΠΙΣΤΕΨΕ με μπορεί να σε βάλει στη θέση σου. :?

Λοιπόν:
Όταν μπαίνεις σ' ένα τέτοιο χώρο ΠΡΩΤΑ κοιτάς να σκουπίσεις τα παπούτσια σου να μη λερώσεις τριγύρω, μετά γνωρίζεις τους συνομιλητές σου. Κάνεις τις συστάσεις, "Πως είστε;" "τι κάνετε;" "χαιρετίσματα στην κυρία μαμά σας" κτλ...

Δεύτερον, ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΕΙΣ! (Δεν είναι τρόπος για μια κυρία anyway, δεν βρίσκεις; )

Τρίτον, ΣΕΒΕΣΑΙ τους γύρω σου και το γεγονός πως και συ βρίσκεσαι εδώ για τον ίδιο λόγο με εκείνους.

Τέταρτον, ΔΕΝ ξεχνάς ποτέ πως ΌΣΑ και να γνωρίζει κάποιος για ένα θέμα ΠΑΝΤΑ θα υπάρχει κάποιος άλλος με περισσότερες γνώσεις στο θέμα αυτό(συμβαίνει πάντα - trust me).

Πέμπτον, ΔΕΝ υποτιμάς τους άλλους. Η καλή συμπεριφορά είναι δείγμα πολιτισμού και ένδειξη ευφυΐας αυτού/ης που την εφαρμόζει... (δεν θες να πιστέψουμε κάτι άλλο για σένα έτσι; ) :wink:

Καλώς ήλθες και καλή διαμονή! :)
Ευχαριστώ
MAME FOR EVER
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Σε παραπεμπω στην απαντηση μου λιγο πιο πανω.

Ευχαριστω
:lol:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
netcrawler
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: 31 Μάιος 2004 20:26
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από netcrawler »

Τι να πει κανείς...................
Αλήθεια annie σε λυπάμαι............
[img]http://www.danasoft.com/sig/netcrawler.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Μπράβο Annie ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ !!!
ΜΑΖΙ ΣΟΥ !!!
Ειδικά αυτός ο Whacker πολύ μας την έχει μπεί !!!
Μαζευτήκατε όλοι οι άσχετοι εδώ πέρα και φιλοσοφείτε...Φθού να χαθείτε :D

Τώρα πέρα της πλάκας..
Όλα αυτά τα post της annie τα λέει σοβαρά ή είναι κανένα αστείο του brainkiller να κάνει το forum πικάντικο για να μαζευτεί περισσότερο κόσμος ???
Διερωτώμαι......
Κλειδωμένο