Θυμαται κανεις το τιτλο αυτου του παιχνιδιου?

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Θυμαται κανεις το τιτλο αυτου του παιχνιδιου?

Δημοσίευση από nikos »

Γεραματα δυστυχως! :shock:
Προκειται για horizontal space shooter,οπου το πρωτο η δευτερο Boss ,ειχε το ονομα..."lunar walker" h "moon walker"..........
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Θυμαται κανεις το τιτλο αυτου του παιχνιδιου?

Δημοσίευση από Nemo »

if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Θυμαται κανεις το τιτλο αυτου του παιχνιδιου?

Δημοσίευση από nikos »

ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΠΤΑΙΝ!
Εικόνα
Λυπαμαι που δεν μπορεσα να πω ευχαριστω νωριτερα,αλλα ειχα θεμα με την εισοδο στο σαιτ,μεχρι που καθαρισα τα cookies και στην σελιδα,και στο μοζιλα!!!!!
Ειχα κανει την ιδια ερωτηση και σε ξεμο σαιτ,και ουδεις επεσε μεσα,παρα τις προσπαθειες!
Εχεις τροπο ψαξιματος,η απο μνημης?
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Θυμαται κανεις το τιτλο αυτου του παιχνιδιου?

Δημοσίευση από Nemo »

nikos έγραψε: Λυπαμαι που δεν μπορεσα να πω ευχαριστω νωριτερα,αλλα ειχα θεμα με την εισοδο στο σαιτ,μεχρι που καθαρισα τα cookies και στην σελιδα,και στο μοζιλα!!!!!
Κι εγώ χρειάστηκε να καθαρίσω τα mame.gr cookies τις τελευταίες μέρες σε Chrome.
nikos έγραψε: Ειχα κανει την ιδια ερωτηση και σε ξεμο σαιτ,και ουδεις επεσε μεσα,παρα τις προσπαθειες!
Εχεις τροπο ψαξιματος,η απο μνημης?
Η μνήμη μου εμφανίζει εδώ και καιρό weak και bad sectors .
Με google search ασφαλώς.
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Θυμαται κανεις το τιτλο αυτου του παιχνιδιου?

Δημοσίευση από nikos »

Google search εκανα!!!!!!!
Εβαλα "arcade space shooter,boss Lunar walker",και μου εβγαζε το moonwalker to Michael Jacson!
Eσυ πως το βρηκες?
Και η δικη σου,ε?
Εγω θα δω συντομα την φωτογραφια μου,στο λημμα για το συνδρομο αλτσχαιμερ ....
Ασε δε αντανακλαστικα!
Επαιξα ξανα lODE RUNNER THE DIG FIGHT,super expert level,καταφερα καλα τα πρωτα,και πηρα θαρρος να επαναλαβω το 31.15' που ειχα κανει στα νιατα μου...
Στις πρωτες 9 εχω 13.32' αλλα κατι δεν μου πηγαινε καλα...
Μπαινω και βλεπω ενα τυπο,που το ειχε κανει σε 35 κατι,και λεω κατσε να δω αυτος ποσο εκανε στις ιδιες πιστες,και μου πεσανε τα δοντια!
9.50 περιπου!
Και λεω,δηλαδη εγω τοτε τι ειχα κανει,τι λαθος κανω,αφου αυτο το παιχνιδι,εχει μια λυση ουσιαστικα?
Πλακα πλακα ,ο τυπος εκανε σχεδον το ιδιο συστημα,αλλα πολυ πιο γρηγορα!Εικόνα
Θα μου πεις ,οτι στα κοντα 60,δηλαδη τι περιμενες,αλλα δεν παυει να ειναι μια πικρα!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Θυμαται κανεις το τιτλο αυτου του παιχνιδιου?

Δημοσίευση από Nemo »

nikos έγραψε:Google search εκανα!!!!!!!
Εβαλα "arcade space shooter,boss Lunar walker",και μου εβγαζε το moonwalker to Michael Jacson!
Eσυ πως το βρηκες?
Και η δικη σου,ε?

Google search

shoot 'em up,boss ,"lunar walker"
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Θυμαται κανεις το τιτλο αυτου του παιχνιδιου?

Δημοσίευση από nikos »

Eτσι απλα!Εικόνα
Ο τιτλος shoot'em up,ειναι πιο διαδεδομενος,ενω εγω το πηγα στην πολυ εξιδικευση!
Ας προσεχα!
Νασαι καλα και παλι!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Θυμαται κανεις το τιτλο αυτου του παιχνιδιου?

Δημοσίευση από metalcandyman »

Πολυ καλο shoot'em up δεν το ειχα παιξει ουτε στα arcades και δεν ξερω αν υπηρχε στην ελλαδα το παιχνιδι αυτο στα arcades εκεινα τα χρονια αλλα ουτε στο mame το εχω παιξει γιατι εχω καποιες παλαιοτερες εκδοσεις που δεν υπαρχει το παιχνιδι μεσα.Με ειχε κανει εντυπωση ομως και το ειχα αγορασει οταν το πηρα χαμπαρι στο Switch οταν αρχισε να εμφανιζεται η σειρα ''ΑCA NEOGEO'' στην κονσολα της NINTENDO και το ελιωσα το παιχνιδακι.Πολυ μαρεσε η τελευταια πιστα που σε ακολουθει συνεχεια εκεινο το ρομποτ που με θυμιζει την μεδουσα της αρχαιοτητας το οποιο βγαζει και μια αποκοσμη ετσι σχεδιο φωνη μεχρι να φτασουμε στον τελικο αρχηγο που συνεχιζουμε να εχουμε το ρομποτ αυτο πανω απο το κεφαλι μας και πρεπει να αποφευγουμε και της δεικες του βολες.Πραγματικα πολυ καλο παιχνιδακι.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Απάντηση