World Rally .... επιτελους!!!!11

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Spanos
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008 22:14
Τοποθεσία: Περιστέρι

Δημοσίευση από Spanos »

MAME 0.125u1
May 15th, 2008

The first update to MAME 0.125 is now posted on the Source Updates page.

The big news in this release is that World Rally — long thought to be unemulatable — is now up and running, thanks to some help from Gaelco S.A. directly! Even more exciting is that Gaelco has officially offered the World Rally ROMs for free download on their site.

Please note carefully that these World Rally ROMs are only available for personal, non-commercial use. In fact, there is already concern that some folks are out to make a buck off of the released ROMs, since they include the coveted protected Dallas code. If we hope to get additional help in the future, please do not abuse the kindness of the folks at Gaelco!

http://mamedev.org/
Για να δούμε

:)
maxouli
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 31 Μαρ 2005 15:02

Δημοσίευση από maxouli »

Τι δεν κάνω καλά ρε παιδιά. Έβαλα την 0.125, κατέβασα και την rom από το site της galeco και μου βγάζει τα ίδια με παλιά.
Άβαταρ μέλους
Spanos
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008 22:14
Τοποθεσία: Περιστέρι

Δημοσίευση από Spanos »

maxouli έγραψε:Τι δεν κάνω καλά ρε παιδιά. Έβαλα την 0.125, κατέβασα και την rom από το site της galeco και μου βγάζει τα ίδια με παλιά.
Θέλει την 0.125u1, εγω την κατέβασα απο gamespy :wink:

Στην ανέβασα στο sendspace, για να μη κάνεις register στο gamespy

http://www.sendspace.com/file/bja9wu
nzvion
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 19 Ιαν 2008 12:26

Δημοσίευση από nzvion »

:D Eπιτελουσ!εγινε μια αρχη!δεν ξερω αν εξωμειωθουν και αλλα,αλλα η αρχη εγινε!

Ειμαι ο NIKOS απλα μετα απο πολυ καιρο απουσιας απο το δικτυο εχω χασει κωδικες email[παλι καλα που θυμαμαι και πως με λενε λολ!]

Ειχα σαν signature to '" Τα μαμε θα ειναι πληρη οταν εξομειωθουν και τα gaelco νισαφι πια"!

Το world rally και κυριως τα TH strikes back,glass ηταν τα 3 που ηθελα απο την Gaelco!Mεχρι ωρα επαιρνα τα τρια μου στην κυριολεξια,τωρα εγιναν τα τρια δυο!λοολ!

Ναστε καλα ρε παλιοπαιδα NEMO ΚΑΙ MADDOG,δωσατε ζωη σε ενα γερο μαμεανθρωπο!και σεις για τα νεα και o ABADIA kai η Gaelco που εδωσε τους κωδικες!

ΥΓ Αληθεια ξερει κανεις αν ηταν απλα ενα δωρο και τελος η θα ακολουθησουν και αλλα??
Υπαρχει τωρα πια πιθανοτητα απο αυτον τον κωδικα να εξωμειωθουν και τα υπολοιπα,η οχι??

AΓΩΝΙΑ!!!!!!!!!
maxouli
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 31 Μαρ 2005 15:02

Δημοσίευση από maxouli »

Οσα ευχαριστώ και να πώ είναι λίγα.
Δεν περίμενα τόσο άμεση και πλήρη εξυπηρέτηση, θα ήμουν ευγνώμων και με ένα link.

Και όσο αφορά το παιχνίδι, το είχα μάθει τόσο καλά που το τερμάτιζα πάντα. (τότε). Μόνο στις καμπίνες με joystick όμως, με το τιμόνι δεν προλάβαινες να κάνεις αυτά που ήθελες. Αμφιβάλλω αν θα τα καταφέρω πάλι.
Άβαταρ μέλους
Spanos
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 11 Μάιος 2008 22:14
Τοποθεσία: Περιστέρι

Δημοσίευση από Spanos »

Προσοχή γιατι οι roms που έχουν ανεβάσει στο retroroms.net για 0.125u1 είναι μάπα(wrally.zip 10kb :roll: ). Μονο της gaelco παίζει
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

nzvion,τώρα σε θυμήθηκα.
Είσαι αυτός που είχε ως έναν από τους διακαής του πόθους το little robin ε?
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
nzvion
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 19 Ιαν 2008 12:26

Δημοσίευση από nzvion »

:D Ακριβως φιλαρακι grip!ειμαι ο nikos apla exasa to password μου!

Τωρα ειμαι μειον 7!

5 Not working

TH strikes back kai Glass απο Gaelco
Birdie try- sega
Heated barell-Tad
Little Robin-Tch

2 NOT EXCIST

DECO KID[fly boy] MANHATTAN apo Deco cassette!

2 χρονια τα περιμενω να μηδενισω την συλλογη μου!2 χρονια εχω να κατεβασω καποιο αγαπημενο!ΟΧΙ δεν παραπονιεμαι, τοσα κατεβασα, μην γινω αχαριστος, απλα αμα εισαι κοντα στο τελος παθαινεις κατι!
Ελπιζω τωρα που ξεπερασα καποια προβληματα να τα λεμε πιο συχνα!


:D Xαιρομαι που με θυμονται οι φιλοι!
sotris99
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 10 Απρ 2005 16:52

Δημοσίευση από sotris99 »

Βλέπω πως όλοι μας έχουμε μια αγάπη για αυτό το παιχνίδι...

Εγώ σήμερα παρήγγειλα αυτό εδώ...

Εικόνα

Είναι μεν για ps2 αλλά έχω usb adapter...

Τι λέτε θα παίξει?

Απλά ενημερωτικά για ps2 αυτό είναι το φθηνότερο...

Εικόνα

απλά δεν ξέρω αν έχει πεταλιέρες...

Υπάρχει και αυτό επίσης...

Εικόνα

και για pc και για ps2
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Θέλω να πιστεύω ότι θα καταφέρεις να παίξεις με την τιμονιέρα,παρότι όσες φορές και εάν έχω δοκιμάσει να παίξω mame με τιμονιέρα,έχω απογοητευτεί από τις επιδόσεις μου... :(
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
sotris99
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 10 Απρ 2005 16:52

Δημοσίευση από sotris99 »

δεν ξέρω αν είναι συμβατό και με την command line version του mame...
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: World Rally .... επιτελους!!!!11

Δημοσίευση από metalcandyman »

Δεν τα παω μια τα ραλακια εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων και μια απο αυτες ειναι το world rally.πρωτη φορα το επαιξα στην κανονικη καμπινα του με τιμονι κλπ και οταν πηραν την καμπινα αυτη μας εφεραν ξανα το παιχνιδι σε κλασσικη καμπινα αυτη την φορα και το παιζαμε με το joystick και τα κουμπια.To world rally 2 δεν το εχω παιξει ποτε στα ηλεκτρονια και γενικοτερα δεν το εχω παιξει ποτε.Ξερω πως ειχε θεματα εξομοιωσης και δεν εχω ιδεα απο ποια εκδοση κλπ καταφεραν να το κανουν Playable αλλα οπως ειδα σε καποιο gameplay βιντεο στο youtube ο τυπος επαιζε κανονικα απλα η οθονη ηταν χωρισμενη στα δυο και διπλα εδειχνε και αλλη οθονη και οσο να ναι ηταν λιγο μπερδεμα να βλεπεις και αλλο αμαξι να τρεχει διπλα εστω και στο demo.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Απάντηση