PM φάντασμα?

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
l3ft3r1s
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005 05:16

PM φάντασμα?

Δημοσίευση από l3ft3r1s »

Μόλις μου ήρθε ένα email ότι έχω ένα νέο PM. Ερχόμενος στο site όμως δεν έχω τίποτα... Είναι δυνατόν?
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Re: PM φάντασμα?

Δημοσίευση από ambu_dare »

l3ft3r1s έγραψε:Μόλις μου ήρθε ένα email ότι έχω ένα νέο PM. Ερχόμενος στο site όμως δεν έχω τίποτα... Είναι δυνατόν?
Σίγουρα, αρμόδιος να σου απαντήσει είναι ο Πρόεδρος,

όμως μήπως την προηγούμενη φορά που ήσουν στο mame.gr είχες διαβάσει τα pm που είχες και απλά το mail είναι καθυστερημένο μήνυμα?
(δηλαδή πρώτα το διάβασες από το mame.gr και μετά διάβασες την ειδοποίηση στο mail σου?)

Εκτός και αν η ειδοποίηση ήταν το Popup παραθυράκι που βγάζει το mame.gr.

Don't know. Need more info. Wait mr. President.
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Re: PM φάντασμα?

Δημοσίευση από pepinos »

l3ft3r1s έγραψε:Μόλις μου ήρθε ένα email ότι έχω ένα νέο PM. Ερχόμενος στο site όμως δεν έχω τίποτα... Είναι δυνατόν?
μου ειχε συμβει και σε εμενα προσφατα σε αλλο ελληνικο site

ΜΗΝ το ανοιξεις, απλα διεγραψε το

προκειται για VIRUS υποθεση, απλα βαλτο στα junkies εαν εχεις hotmail για να βρεις την υγεια σου
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
l3ft3r1s
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005 05:16

Δημοσίευση από l3ft3r1s »

pepinos, το email φαινόταν φυσιολογικό, κανονικά από το mame, ούτε virus ούτε τίποτα.

ambu_dare, το email ήρθε σήμερα το πρωί έτσι στο ξεκάρφωτο (ελέγχο τα mail μου κάθε ένα λεπτό :P) και το τελευταίο pm που πήρα είναι 1-2 μέρες πριν, όταν μου έστειλες εσύ! οπότε μάλλον καθυστέρησε να φύγει απ τον server του mame, ίσως φόρτου εργασίας ίσως? ή κάπου θα κόλησε ενδιάμεσα...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Ποιος ξέρει.

Ξέρεις με τους υπολογιστές δεν είναι ανάγκη να ασχολείσαι με το παραμικρό. Ειδικά αν δεν σου προκαλεί πρόβλημα αγνόησε το.

Πολλά παράξενα και ανεξήγητα κάνουν οι Υ/Η. Εμένα μέχρι και χαρακτήρα του έχω προσάψει. Λέω σήμερα δεν γουστάρει να κάνει αυτό. Δεν πειράζει αγόρι μου δεν θέλεις, δεν θα χαλάσει ο κόσμος, αύριο θα το κάνεις? - ε! λοιπόν την άλλη μέρα όλα καλά. Μάλλον, δεν άνοιξε καλά το Power του σήμερα (όπως λέμε δεν σηκώθηκε καλά). (φτάνει να μην επηρρεάζει την δουλειά μου αλλιώς του ρίχνω δυο μπινελίκια και τα βρίσκουμε κάπου στην μέση και κάνω την δουλειά μου).

8)
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Λοιπόν l3ft3r1s, μου ήρθε και εμένα το ίδιο μήνυμα:
To: ambu_dare....................... me
Subject: Ένα νέο προσωπικό μήνυμα αφίχθη
From: info@mame.gr Add to Address Book
Date: Wed, 7 Sep 2005 05:33:34 -0700


Γεια σας ambu_dare,

Έχετε λάβει ένα νέο προσωπικό μήνυμα στο λογαριασμό σας του "mame.gr" ,
έχετε επιλέξει να ειδοποιήστε για κάθε εισερχόμενο μήνυμα. Μπορείτε να
διαβάσετε το μήνυμα σας στον ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο:

http://mame.gr/phpBB2/privmsg.php?folder=inbox

Να θυμάστε πως μπορείτε να απενεργοποιήσετε την λειτουργία της
ειδοποίησης, αλλάζοντας την κατάλληλη ρύθμιση στο προφίλ σας.

--
Thanks, The Webmaster
of www.mame.gr
Όπως φαίνεται από την ημερομηνία:
Date: Wed, 7 Sep 2005 05:33:34 -0700
είναι δύο ημερών μήνυμα που ήρθε με καθυστέρηση. Μάλλον το ίδιο συνέβη και με 'σένα. Κοίτα το.

Οπότε πάει και αυτό το μυστήριο. 8)
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

Καλά μην βαράτε απλά έβαλαν ένα anti spam filter στον mail server και μερικές φορές σκεφτεται πολύ αν είναι κάποιο mail είναι spam ή όχι. :lol:
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
l3ft3r1s
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005 05:16

Δημοσίευση από l3ft3r1s »

Δεν βαράμε κανέναν. :P ώστε έτσι εξηγείται λοιπόν.. Και εμένα από 7/9 είναι...

όσο για αυτά τα ανεξήγητα που λες... προσπάθησες να κάνεις ένα restart μήπως μπούκωσε η RAM? ίσως φταίει αυτό! εγώ έχω λίγη RAM και άμα το αφήσω 2-3 μέρες ανοιχτό τα φτύνει :D

τα ανεξήγητα σε μένα που μου τη σπάνε είναι όταν προγραμματίζω και δεν καταλήγουν όπως τα θέλω, άλλες φορές με δική μου υπαιτιότητα άλλες με υπαιτιότητα των win... το σπαστικό είναι να ψάχνεις να βρεις το λάθος!

Το θέμα θεωρείται λήξαν!
Απάντηση