Καιρός να σταματήσει αυτός ο... Πόλεμος!

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Καιρός να σταματήσει αυτός ο... Πόλεμος!

Δημοσίευση από tasoulhs »

Λοιπόν…
Αρχικά θέλω να πω μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ συγγνώμη στην annie.
Όλοι εδώ μέσα το κάναμε μπάχαλο και γελάμε συνεχώς τα τελευταία εικοσιτετράωρα σε βάρος της (όχι δεν αναφέρομαι στα κιλά σου annie, δεν σε ξέρω προσωπικά). Καιρός να σταματήσουμε.

Και τώρα στους υπόλοιπους…
Μήπως να το αφήσουμε το κοριτσάκι στην ησυχία του και να αρχίσετε να το βοηθάτε πραγματικά; Κάποιος να της πει ότι είναι "απαραίτητο" να κατεβάζει την πιο πρόσφατη έκδοση. Δεν είναι ανάγκη να κατεβάζει τις, beta κατά κάποιο τρόπο, uN εκδόσεις αλλά οι τελικές πιστεύω είναι αρκετά σταθερές. Κανείς μας άλλωστε δεν κάνει τον beta tester (νομίζω). Αν δεν δουλεύει τώρα ας περιμένουμε και κανένα μήνα ακόμα, δεν χάθηκε ο κόσμος.

Τι κάνω γράφοντας αυτά; Απλά ξεκινάω, ειρηνικά, τις συστάσεις μεταξύ ημών και της annie, για να μας γνωρίσει, και παρουσιάζομαι πρώτος:
Όνομα: Τάσος, για τους φίλους Τασούλης, για τους απλούς γνωστούς και εχθρούς … ας μη μου μιλάνε!
Ηλικία: Ακόμα με παίρνει να το λέω, 21.
Πόλη: Βέροια.
Επάγγελμα: Σιγά μη δουλεύω από τώρα, μόλις (είμαι λίγο χαζούλης και άργησα) πέρασα σε μια σχολή στο ΤΕΙ Καβάλας.
Ασχολίες στον ελεύθερο χρόνο: Γεμίζω σκληρούς δίσκους, CD-R, DVD-R με σκουπίδια για μερικούς, ρόμια για μένα, αναμνήσεις για τους μεγαλύτερους. Α! Βλέπω και καμιά ταινία που και που.
Σχέση με την εξομοίωση: Σχετικά πρόσφατα ανακάλυψα τους emulators. Το mame ήταν στην έκδοση 0.28, mame32 δεν θυμάμαι να είχαμε τότε ("c:\mame\mame frogger" και ουάου!!!). Λίγο πρήξιμο στον Badge με γελοία e-mail για κάτι cartridges και άλλα, άπειρες ώρες με τον BraiNKilleR στο irc να μου στέλνει μεμονωμένα ρόμια για να μη παιδεύομαι να κατεβάζω ολόκληρα τα πακέτα που αλλάζανε, οι άλλοι ξέρετε πόσες φορές σας έσπασα τα … χμ, ξέρετε ποια! για να μάθω κάτι ή να μου δώσετε κανένα ρομάκι.

Ότι βοήθεια χρειαστείς annie ζήτησε τη, θα προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε. (Αρκεί να μη μας τη λες συνεχεία).

Ούφ! Τελείωσα, ψέματα λέω – απλά άρχισα να βαριέμαι το γράψιμο, αν είμαι ο μικρότερος εδώ πέρα μου στέλνετε όλοι από 6 dvd-r γεμάτα romia αν όχι τότε στέλνω εγώ σε όλους σας… χαιρετίσματα!

Τσά-για! ;)
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

εγω λεω να συνεχισουμε το μετωπο αλλα σε αλλο ομως πεδιο

οσοι ειναι κατω απο 30 χρονων απο εδω και περα να γινονται"χαμαληδες, σερβιτοροι,τσιρακια,χαφιεδες,ρουφιανοι,ασφαλιτες....κα)"στους 30ρηδες κοινως τα παιδια για ολες τις δουλειες :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ξεθυμανα
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Pepinos είσαι κακόοοοοοος :)

Δημοσίευση από tasoulhs »

Ναι, ναι, ναι! Προσφέρομαι να γίνω χαφιές, ρουφιάνος, καταδότης, κλεπταποδόχος και ότι άλλο "νόμιμο" και "αξιοπρεπές" θελήσουν να μου αναθέσουν οι γηραιότεροι. :twisted:

Pepinos… με το χάλασες. Άσε να μάθουμε τι εστί annie, μπορεί να είναι κάτι καλό… με ποιάνιεις ;)

Δήμητρα μη δίνεις σημασία. Ξέρεις ότι μέχρι να βαρεθώ, εσένα θ’ αγαπώ!!! 8)

Τσκ, καλά τώρα σας έπεισα.
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Πόλεμος , ποίος πόλεμος ??
Απλώς πλάκα σπάνουμε, μην το χαλάς τώρα...
Η Annie νομίζω ότι είναι κολητή της Δήμητρας :twisted:
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Τα υβριστικά / προσβλητικά μυνήματα σβήστηκαν από αυτή τη θεματική ενότητα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Edited by: Whacker
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Annie, ξέρω ότι δεν είναι σωστό να κάνω μια τέτοια ερώτηση σε μια κυρία αλλά με έχει φάει η περιέργεια (ναι, η ίδια κυρία που σκότωσε τη γάτα). Πόσων ετών είσαι; Γιατί είτε έχΩ να κανΩ με παιδάκι του νηπιαγωγείου είτε δεν καταλαβαίνεις τίποτα από όσα συμβαίνουν σε αυτό το φόρουμ!

Νέος τίτλος για το βιογραφικό μου. "Αρλούμπας", μερικές μέρες στο ίδιο φόρουμ με την annie 8)
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Emm! Εσύ φταις που πας να το παίξεις καλός...Εδώ αντιμετωπίζουμε ένα φαινόμενο !!!!
(Γι αυτό και μεταμφιέστηκα σε δράκουλα) :lol:
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Τα υβριστικά / προσβλητικά μυνήματα σβήστηκαν από αυτή τη θεματική ενότητα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Edited by: Whacker
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Τασούλη, Pepino, George και όποιον άλλο αφορά. Σαν moderator έχω πρόσβαση στα 'μυστικά' αρχεία της επιχείρησης 'mame.gr' και έχω να δηλώσω πως 'η πολύ μεγαλύτερή σου annie είναι μόλις 24'...

...Αλλιώς τι να το κάνει το '1980' στο mail της;

Τα υβριστικά / προσβλητικά μυνήματα σβήστηκαν από αυτή τη θεματική ενότητα.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Edited by: Whacker
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Whacker την 01 Σεπ 2004 06:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

"...Αληθεια, μπορεις να ξεχωρισεις τα σωβρακα απ τις γραβατες? "

Εγώ πάντως τη δική μου γραβάτα τη φοράω με το κίτρινο μπροστά και το καφέ πίσω. Λες γι αυτό να με κοιτούσαν όλοι περίεργα στο γάμο μου ?? :wink:
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Ποιός άσχετος έκανε την αρχή!!!

Δημοσίευση από tasoulhs »

Πόσο μεγαλύτερη μου μπορεί να είναι κάποια που τον άντρα της τον λέει "αγόρι". Έχω αρκετές φίλες και μόνο όσες είναι ΠΟΛΥ κάτω από τα 25 λένε "το αγόρι μου". Αν αυτή είναι η διαφορά ηλικίας μας πρέπει όντως να είμαι πολύ ανώριμος για να με δέχονται για φίλο τους ΓΥΝΑΙΚΕΣ. Αλλά μάλλον και αυτές θα είναι το ίδιο άσχετες και ανώριμες όπως εγώ. Όχι ώριμες και πνευματώδεις όπως εσύ.

Μήπως να κάνουμε έναν έρανο όλοι οι άσχετοι του φόρουμ να στείλουμε εσένα και το αγόρι σου σε κάποιο έρημο νησί με δυο Cabinets Decathlete (ρεύμα δεν ξέρω αν θα σας δώσουμε) να κάνετε τα hi-scores που ΜΟΝΟ εσείς οι δυο μπορείτε και να αποθηκεύετε .inp μέχρι να πεθάνετε;

Παρακαλώ αν τελικά μαζέψουμε τα χρήματα το νησί που θα τους στείλουμε να είναι στο νότιο ημισφαίριο, κατά Αυστραλία μεριά, για να είναι το δυνατόν δυσκολότερη η επιστροφή τους.

Προς Whacker… (the annie way)
Για τα παιδιά του Ζεβεδαίου εικάζεται (κάπου το άκουσα αυτό, δεν ξέρω αν κολλάει εδώ) ότι πατέρας τους ήταν ο ςοίαδεβεΖ.
Τα μπαρμπούνια αν κλάνανε δεν θα ήταν κόκκινα.
Η μπούρδα ΔΕΝ κάνει μπούκλα. Το μαλλί μ’ είναι ίσιο.
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Σώβρακα και άλλα

Δημοσίευση από tasoulhs »

Βρε! Πως μου ξέφυγαν οι γραβάτες και τα σώβρακα;!!
Καλή μου annie. Σαν ανώριμο άτομο που είμαι και οι γραβάτες μου (όχι ότι φοράω συχνά) αλλά και τα "σώβρακα" μου (αλήθεια για το αγόρι σου εσύ ψωνίζεις σώβρακα; ) έχουν επάνω σχεδιάκια από ήρωες cartoon. Ότι και να βάλω λοιπόν, όπου και να το βάλω... κανείς δεν θα καταλάβει τι διαφορά. Πάλι τον taz, τον cartman, τον homer, τον spawn κ.α. θα βλέπει. Δεν ξέρεις ποιοι είναι ΟΛΟΙ αυτοί; Μήπως είσαι Α-Σ-Χ-Ε-Τ-Η;;; :P
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Whacker έγραψε:...Αλλιώς τι να το κάνει το '1980' στο mail της;
Εκείνο το xxx δίπλα από το 1980 τι σημαίνει άραγε ???? :oops:
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

annie έγραψε: επειδη το φαντηαστηκα οτι θα εκανες κατι τετοιο, και επειδη ποτε δεν εμπιστευομαι ανθρωπαρια σα κι εσενα, σε ενημερωνω οτι το email δεν ειναι το κανονικο μου, ειναι απλα ενα ασχετο που δημιουργησα μονο για να μπω εδω.
Μα επιτελους, δε σεβεσαι τιποτα???

Ντροπη και αισχος σου, να γνωστοποιεις χωρις αδεια το email των μελων.
Καλα, δεν υπαρχει καποιος πανω απο σενα να σου τραβηξει τ αυτι?

.
βρε Annie ,αφου το email ειναι σε κοινη θεα κατοπιν δικης σου επιλογης και μονο .
Δηλαδη ,γνωστοποιησε το ηδη γνωστο ,
και <παραβιασε> δηλαδη :lol: :lol: ανοιχτες πορτες ????

Απλως σχολιασε το αυτονοητα γωστο .

Annie
BTW δεν μου απαντησες στο θεμα του πλουταρχου :twisted: ???????
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

annie έγραψε:ποτε δεν εδωσα εγκριση για κοινη θεα.
Ποιον πλουταρχο?
Νομιζεις οτι καθομαι και διαβαζω τις μπουρδες? Οταν δω οτι κατι ειναι ασχετο, το παραβλεπω.
Δυστυχώς στην επιλογή "Να είναι πάντα εμφανές το email μου" είχες απαντήσει ΝΑΙ προφανώς απο βιασύνη να αρχίσεις τα posts ;)
Την έχω απενεργοποιήσει για να μην έχουμε συνέχεια εάν θέλεις να είναι σε κοινή θέα τότε απλα άλλαξε την επιλογή απο το προφίλ.
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Απάντηση