ΛΟΙΠΟΝ...

Τα σκουπίδια εδώ!

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

ΔΩΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ!!! μοναχοφάη!
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Καλά κοντζάμ doctor έχεις δίπλα σου από μένα ζητάς ? Άτιμο σε διπλό ταμπλό παίζεις :lol:
Κάτσε και μέχρι το πρωί θα ήμαστε με ορούς :lol:
Τέτοιο γέλιο καιρό είχα να ρίξω...κοιμάται και η Ιωάννα και θα την ξυπνήσω :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Ο Maddog τα καλά τα κρατάει για πάρτη του! Σε μας τίποτα! :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

προς GHAKER για τα ελληνικα mamegames

Δημοσίευση από annie »

οk sir ghacker, ακολουθησα το link σου και κατεβασα/ετρεξα το mame με τα "ελληνικα" track n field(athens2004), phoenix,exerion,tehcan.
Eντυπωση μου εκανε που ειπες"το link δε θα ειναι για πολυ εκει".
Το κανεις να ακουγεται σα καποια μεγαλη παραχωρηση που κανεις.
Απο τη στιγμη που εργαστηκες και κοπιασες για κατι τετοιο (αν δεχτουμε οτι ετσι ειναι) θα νομιζε κανεις πως θα ηθελες να το διαδοσεις και στον υπολοιπο κοσμο, και οχι να το κρυψεις για την πριβε συλλογη σου, ή για καποιο στενο κυκλο ατομων.
Αλλωστε δεν ειναι και κατι ιδιαιτερο, απλα να μεταφραζεις καποιους αγγλικους τιτλους σε ελληνικους. Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο αυτο, θα μπορουσες να κανεις κατι καλυτερο, πχ να οργανωσεις μια database με καταθεσεις hi scores απο mamers ωστε να υπαρχει συναγωνισμος.
Τα παιχνιδια αυτα που μετραφρασες ειναι αρχαιλογια 20ετιας. Σεβομαι βεβαια το κοπο σου,δε ξερω ομως αν αξιζε(και το χρονο επισης)
Θυμαμαι, στο DECATHLETE, ειχαν αλλαξει το Ρωσο αθλητη με ελληνα και ελληνικο ονομα.
Οσο αφορα το athens2004, εχω την εντυπωση οτι δυσκολεψε(αθελητα ή ηθελημενα?)το high jump..Tρεις φορες δοκιμασα να περασω το 2.30 και απετυχα και στις 3..ΓΚΡΡΡΡΡΡ :x
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
MikeAlex
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 16 Αύγ 2004 15:38
Τοποθεσία: Δρομοκαϊτειο (μέσα) - Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MikeAlex »

Olokliri Akropoli sou anevase ston titlo o anthropos!
Once again Maddog, RESPECT! :D
KIIAAAAAI!!!!!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

To link δεν θα είναι για πολύ εκεί γιατί έχει ενσωματωμένες τις πλήρεις roms, κάτι *ελαφρώς* παράνομο. Θα υπάρξει κάποια μονιμότερη μορφή αργότερα, χωρίς φυσικά roms ενσωματωμένες...δεν έχουμε καμμία πρόθεση να το κρατήαουμε κρυμμένο σε πριβέ συλλογές, γιαυτό άλλωστε και το δίνουμε τώρα "as is" :D
Αφού "δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο", θα επαναλάβω απλώς αυτό που αναφέρω στο readme.txt, faq section του Athens 2004 (γιατί σίγουρα δεν μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις):
-Are you 8 years old? Your graphics suck/your "game" is lame!
A: So what? This was a first attempt at rom hacking and the project was undertaken just for fun (and completed in a couple of days). If you don't like it, don't use it!
Βέβαια, αν είχαμε εσένα πριν από 15 ημέρες, θα είχα επαρκές "fun" με τα διασκεδαστικά post "κάποιας" ώστε να μην κουράζομαι αδίκως με lame hacks. Αυτά για το TnF, για τα άλλα 3 θα χαρεί πολύ να ακούσει τα καλά σου λόγια ο Vag από το greekroms.net, εμείς δηλώνουμε αναρμόδιοι :)
Το high jump είναι ακριβώς όπως ήτανε, trust me. Για την χαμηλή επίδοση φταίει το ότι έπαιζες μόνο το Decathlete και όχι "αρχαιολογίες εικοσαετίας" :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Αλλωστε δεν ειναι και κατι ιδιαιτερο, απλα να μεταφραζεις καποιους αγγλικους τιτλους σε ελληνικους. Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο αυτο, θα μπορουσες να κανεις κατι καλυτερο, πχ να οργανωσεις μια database με καταθεσεις hi scores απο mamers ωστε να υπαρχει συναγωνισμος.
Θα συζητήσω μαζί σου (σοβαρά εννοείται, γιατί τώρα πραγματικά σπάω πλάκα μαζί σου, να είσαι καλά) όταν θα δω ΚΑΤΙ που να έχεις φτιάξει εσύ για το community. Ως τότε παίζε με το MAME 0.65 σου και άσε μας εμάς τους ΑΣΧΕΤΟΥΣ να προγραμματίζουμε άσχετα πράγματα.

Τολμάς να δεχτείς την πρό(σ)κληση; :P

Ειλικρινά δικός σου ο ghacker σου! :twisted:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

...μάλλον grrrhacker 8)
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

για τρελοσκυλο:
Πρωτα απ ολα να σου πω οτι φυσικα ΔΕΝ πιστευω οτι εσυ εφταιξες ή συμμετειχες στο φτιαξιμο αυτων των χακαρισμενωνμ ρομς..Αν ειναι δυνατον!!! Απ οσα εχεις δειξει μεχρι τωρα, θεωρω οτι ειναι δυνατον.Και δεν ειναι σωστο να οικειοποιηθεις προσπαθειες αλλων για να φανεις "καποιος"...
Οταν λες "δεν εχουμε καμμια προθεση...κλπ κλπ" για ποιους μιλας? Ποιοι ειστε, ειστε πολλοι?...
:lol:
Πρεπει να μαθεις να διαβαζεις και να καταλαβαινεις πρωτα απ ολα(μετα κανεις και το..χακερ): Οταν ειπα "δεν ειναι κατι ιδιαιτερο" ΔΕΝ εννουσα το game καθαυτο... Για το game ειπα πολυ καθαρα οτι ειναι ενα κλασικο-θρυλικο game και πως, παρολο που ειναι του 1983, παραμενει με ενα εθιστικο gameplay.
Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, εννουσα το να αλλαζεις απλα καποιους τιτλους απο αγγλικα σε ελληνικα, ή να αλλαζεις μια σημαια σε ελληνικη.

"Διασκεδαστικα posts" ειναι οι αρλουμπες που γραφεις εσυ και η προσπαθεια σου να εμφανιστεις ως..μεγας παντογνωστης μαμοχακερ που..δινει κατευθυνσεις...Μαθε τα βασικα πρωτα..
Τα δικα μου postς ειναι ευστοχα, χρησιμα και ουσιωδη. Ειναι αυτα που ενδιαφερουν τον συνειδητοποιημενο μαμερ-παιχτη, και οχι απλα αρλουμπες και εξυπναδες καποιων που θελουν να κανουν φιγουρα, να κανουν τους ξερολες ενω δε ξερουν ουτε πως να παιξουν ενα .inp file στο mame τους.

Οσο για το high jump, φιλε μου, αν ειχες παιξει ποτε track n field στη ζωη σου, αμεσως θα καταλαβαινες πως ΔΕΝ ειναι το ιδιο ευκολο.
Aλλα που, βεβαια, εσυ εχεις μαθει μονο να παριστανεις τον μεγα παντογνωστη αρχιχακερ....
Θεωρητικα παντα...
:lol:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

για whacker:
Aν σπας πλακα οπως λες, ειναι διοτι μονο αυτο σε παιρνει να κανεις. Οταν συναντησεις καποιο αξιολογο ατομο(οπως εγω :D ), επειδη δεν εχεις το αναστημα το σθενος και την ικανοτητα να επικοινωνησεις μαζι του, το ριχνεις στη πλακα...Μη τστενοχωριεσαι, υπαρχουν και πολυ αλλοι σα κι εσενα,στην ιδια κατηγορια, δηλ. χαμηλου επιπεδου. :D
Ειστε πολλοι !! :D
Αν νομιζεις οτι με το να αντιγραφεις και να επαναλαμβανεις αυτα που εχω πει, δινεις ποντους στην επιχειρηματολογια σου, κανεις λαθος.
Αλλα και τι αλλο να κανεις θα μου πεις, αφου στερησαι επιχειρηματων αλλα κυριως αφου σου λειπει το επιπεδο.
Σαν τι να φτιαξω εγω για το.."community" ? ποιο community? Eσυ τι εφτιαξες δηλαδη? Ως τωρα απ οτι βλεπω, στο site αυτο (αν το site εννοεις community) εχεις προσφερει μονο κακες υπηρεσιες: Υβρεις,ειρωνια,ασχετοσυνη,προσπαθεια υποτιμησης των μελων, κά-βλ.και αλλο μου topic σχετικα με το θεμα σου)
Ποια προκληση να τολμησω να δεχτω? :?:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Κατ' αρχάς, απευθύνομαι σε σένα και σου κάνω πλάκα επειδή ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ (Moderator είμαι και ότι θέλω κάνω στο κάτω κάτω της γραφής) - τα παράπονά σου στον δήμαρχο.

Δεύτερον, κάνε δεξί κλίκ πάνω στο greekmame.exe και πήγαινε properties (ιδιότητες για σένα που έχεις Ελληνικά windows). Μετά Version->comments και πες μου τι γράφει...

Κατόπιν μπες στο http://www.gameland.gr/progs.htm & http://www.gameland.gr/hitachihack.htm θα βρεις και άλλα "άχρηστα" και "άσχετα" πραγματάκια με την υπογραφή μου...

Ξέχασα να σου πω: Είναι τσάμπα. :wink:

Μετά. Αν νομίζεις πως είναι κακό για κάποιον να είναι αστείος σε πληροφορώ πως είναι ότι πιο σοβαρό μπορεί να κάνει κάποιος στη ζωή του. Σκέψου το λίγο...

Όσο για το χαμηλού επιπέδου. Στο ύψος ΒΑΖΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΘΕΣ πως σε περνάω άμα είμαστε ξαπλωμένοι και οι 2 στο ίδιο κρεβάτι ανάσκελα... :twisted:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

τι ακριβως εχουν αυτες οι σελιδες και σε τι ωφελουν?...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Κάνουν ΑΣΧΕΤΟΥΣ να φαίνονται εξυπνότεροι! :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

παρολ αυτα δε μου φαινεσαι εξυπνοτερος :wink:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Μα δε μίλαγα για μένα... για σένα μίλαγα! :P
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Κλειδωμένο