Τι δώρο θέλετε;

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Τι δώρο θέλετε;

Δημοσίευση από Whacker »

Επειδή εγώ προσωπικά θέλω πολλά... θα ήθελα και τη δική σας γνώμη. ΑΝ υποθέσουμε πως ΥΠΑΡΧΕΙ ο άγιος Βασίλης, τι θα του ζητούσατε;

Post your thoughts... χωρίς φόβο και πάθος (ποιός θα τα διαβάσει άλλωστε;; )
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Επειδή από υλικά αγαθά έχω ουσιαστικά ό,τι χρειάζομαι - μόνον ψευδοανάγκες πλέον.
Έχω την οικογένεια μου, και είμαστε όλοι καλά.

Φέτος και ειδικά τον τελευταίο καιρό όμως είναι κάτι που με απασχολεί και με προβληματίζει πολύ και αρκετά συχνα χωρίς να υπάρχει συγκεκριμένος λόγος, και έτσι:
Θέλω αιώνια ζωή - γίνεται? :shock:
Αν όχι (λέμε τώρα), θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος θετικά για την μετά θάνατον ζωή... με αποδείξεις παρακαλώ.

Υπόψη δεν με νοιάζει τι θα γίνει η ψυχή (μετενσάρκωση - μετεμψύχωση - παράδεισος - κόλαση), ο ambu_dare σαν οντότητα, αναμνήσεις, προσωπικότητα με νοιάζει - τι θα απογίνει?

Ήμουν σίγουρος - ΚΑΝΕΙΣ. :cry:

Sorry Whacker, σου το μάμησα το topic αλλά συνήθως με τον ένα τρόπο ή τον άλλο αυτό δεν γίνεται? Άλλωστε σκέψεις δεν ήθελες? Αυτό σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό. :roll:
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Tέσπα, αφού ζούμε το σήμερα (σχεδόν)... ας σου κάνω μία μικρή λίστα Super Market:

Εικόνα
Λοιπόν αγαπητέ μου Άγιε Βασίλη (έχουμε έναν Βασίλη στην παρέα - άρα εσύ άκου) επειδή φέτος ήμουν καλό παιδί (:twisted: σχεδόν) θα ήθελα να μου φέρεις δύο πραγματάκια:

1. Ένα Blue Ray Racorder (να είναι φρέσκο σε παρακαλώ και να έχει και καμιά εικοσαριά δισκάκια μαζί - να κάνω την δουλειά μου μέχρι να πέσει η τιμή τους, μην ξεπαραδιαστώ).
Εικόνα

2. Ένα σούπερ γαμ...ο κινητό 4 - 5 - 6G με 100 ΜPixel Φώτο και 100 optical zoom, 2 TB mem e.tc. γιατί το δικό μου πια πνέει τα λoίσθια.
Tέλος πάντων άμεσα συμβιβάζομαι και με αυτό:
Εικόνα

3. Ένα τέτοιο:
Εικόνα

4. Mία τέτοια:
Εικόνα
την μεγάλη τηλεόραση ρεεε.

5. Ένα τέτοιο:
Εικόνα

6. Άντε και ένα τέτοιο:
Εικόνα
always red, please.

7. Ένα τέτοιο:
Εικόνα
με τον πιλότο, please.

8. Ίσως ένα τέτοιο, γιατί όχι:
Εικόνα
με καπετάνιο και υπηρετικό προσωπικό, please.

Για να μην το παρατραβαω....

9. Πολλά από αυτά:
ΕικόναΕικόνα
για να μπορώ να πληρώνω για όλα τα παραπάνω.

10. Και βέβαια:
ΕικόναΕικόνα
Christina Agilera + Beyonce Knowles both of them please.

Ζητάω πολλά Άγιε μου? :lol: :lol:


Πάλι ρε γαμ..ο το μάμησα.

Άντε με τα 2 και 3 είμαι καλυμμένος. (αν και θα προτιμούσα να πω την αμαρτία μου το 10 αλλά θα χρειαζόμουν και πολλά από το 9 για να μου μείνουν...) :lol:
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Αγαπημένε μου άγιε Βασίλη
ήμουνα καλό παιδί όλη τη χρονιά... ακολούθησα το δρόμο του θεού (nintendo) και έμεινα μακριά από κάθε πειρασμό (sony) το μόνο που σου ζητάω είναι...
να παντρευτώ την Mylene Farmer ΧΩΡΙΣ προγαμιαίο συμβόλαιο! (εννοείται να με θέλει κολασμένα και να μη μου λέει πότε όχι δε θα κάνουμε μισές δουλειές...)
Εικόνα
Εικόνα
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Άντε με τα 2 και 3 είμαι καλυμμένος. (αν και θα προτιμούσα να πω την αμαρτία μου το 10 αλλά θα χρειαζόμουν και πολλά από το 9 για να μου μείνουν...) Laughing
Το 2 το θέλω και εγώ - το 3 το έχω... ;)

To 10 ΔΕΝ το θέλω γιατί χωρίς το 9 ούτε να με φτύσουν έτσι που κατάντησα... (εκτός και αν έχουν βίτσια... ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να είναι τρελλές με την κοιλ... εεε... με το κορμί μου) :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

MONO AYTOI??? ΓΙΑ ΕΛΑΤΕ! post your thoughts!!!!! :lol: :lol: :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Πλεονέκτες !
Εγώ το μόνο που θα ήθελα είναι αυτό :
Εικόνα

Όχι τίποτε άλλο ,αλλά μου λείπει λίγος χώρος για να στεγάσω το κασόνι.....εεε τη συλλογή μου θέλω να πω !
...Τα υπόλοιπα τα έχω :jester:
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Και εγώ για την συλλογή μου ενδιαφέρομαι (νομίζω ότι είναι πλέον πασίγνωστο ότι είμαι συλλέκτης Sega related stuff!) :wink:
Θα κάνω επομένως μια λίστα με μερικά σπάνια και πανάκριβα Sega games που έχω βάλει στο μάτι-ποιός ξέρει, μπορεί μέχρι τα Χριστούγεννα του 2048 να έχω μαζέψει λεφτά για όλα αυτά :roll:

Sega CD
----------
Lunar The Silver Star
Lunar Eternal Blue
Snatcher
Shining Force CD

Sega Saturn
--------------
Panzer Dragoon Saga
Radiant Silvergun
Metal Slug with RAM cart
Shinrei Jusatsushi Taromaru
Guardian Heroes
Dungeons & Dragons Collection with RAM

Sega Dreamcast
-------------------
Dreamcast R7 Limited Edition
Border Down Limited Edition
Space Channel 5 Part 2
Trizeal
Rez
Twinkle Star Sprites

Αυτά τα ολίγα-οπότε αν κάποιος από εσάς θέλει να μου κάνει κανά δώρο ξέρει που να κοιτάξει-δεν πάνε περισσότερο απο 2000$ το πολύ όλα μαζί άλλωστε, σε σχέση με τον ambu_dare είμαι οικονομικότατος! 8)


Τώρα που το σκέφτομαι, ας βάλω και ένα OutRun Deluxe arcade, ακόμα και αυτό βγαίνει πολύ φτηνότερο από την Ferrari του ambu :!:

NOTE: το μαμήσατε στα pics, τους 56Κ δεν τους σκέφτεστε καθόλου πλέον, ω νεόπλουτοι κάτοχοι DSL :?:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Γι' αυτό ήθελες χρόνο για την απάντηση εεε;; :lol:
Πάντως το arcade είναι super...
ΚΑΙ ΓΩ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ!
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

xalia, πάντα μου άρεσε η Mylene Farmer, το California δεν είναι υπέροχο;

Τώρα να πω κι εγώ για το δώρο μου... Αν και έχω ήδη ένα, θα αποκτήσω και δεύτερο. Δυστυχώς για όσους από εσάς περιμένετε να τελειώσω καμιά μετάφραση σύντομα, γιατί από τη στιγμή που θα το αποκτήσω, δεν θα έχω σχεδόν καθόλου χρόνο.
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Εγω παιδια θα ηθελα ενα no 3 απο την λιστα του ambu_dare(λογω περιοχης που μενω....σιγουρα,το no 10(ποιος δε θα το ηθελε.....)και γιατι οχι το castle του geoanas για να τις κλειδαμπαρωσω εκει μεσα μη μου φυγουν.....
:D ΑΑΑΑΑ,και εναν pc που να παιζει σε full speed ολα τα mame games!!!!!!!!
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Karnov
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005 20:11
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Karnov »

Vag έγραψε:xalia, πάντα μου άρεσε η Mylene Farmer, το California δεν είναι υπέροχο;

Τώρα να πω κι εγώ για το δώρο μου... Αν και έχω ήδη ένα, θα αποκτήσω και δεύτερο. Δυστυχώς για όσους από εσάς περιμένετε να τελειώσω καμιά μετάφραση σύντομα, γιατί από τη στιγμή που θα το αποκτήσω, δεν θα έχω σχεδόν καθόλου χρόνο.
Kαλά βρε σεις; Που την θυμηθήκατε αυτή τη Γαλλίδα χορεύτρια;
Αυτό που θυμάμαι είναι ότι είχε ομορφα κινηματογραφικά video-clip. Καλλιτεχνική άποψη η Mυλένα.. Ωραίο όνομα. Ωραία Μελωδία in general.. Αλλά δεν την γα^0ύ$α for free, ούτε for fun. Λυπάμαι γούστα είναι αυτά. Θυμάστε το video που έκανε kick boxing με τις ζαρτιέρες; Εικόνα
kara kitch

Σας στέλνω τώρα πίσω. Θυμάμαι... Εκπομπή "Τα Κακά Παιδιά" στο SKY FM 1992-1993.
Συνέντευξη Βασίλη Λεβέντη

Εικόνα

Κάποια στιγμή οι Λάλας-Ταγματάρχης ρωτάνε τον πρόεδρο της Ένωσης Κεντρώων να θυμηθεί και να πεί το όνομα μιας παλιάς μεγάλης αγάπης του.
Και τι λέει ο παλαβός Λεβέντης;
ΜΥΛΕΝΑ !!

Εικόνα

Η Mylene στην Καλιφόρνια μαζί με το νταβατζή της.
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Kαλά βρε σεις; Που την θυμηθήκατε αυτή τη Γαλλίδα χορεύτρια;
Έχει καινούργιο single (κυκλοφορία 2005) με τίτλο "F*CK THEM ALL"... :D
kick boxing με τις ζαρτιέρες;
Βίτσια είναι αυτά και σε παρακαλώ πολύ! ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΖΑΡΤΙΕΡΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ 2ο ;)
(Congrats Vag) :grin2:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Καινούριο album έβγαλε το 2005 το Avant que l'ombre...
congratulations vag!
Μόνο εσύ με καταλαβαίνεις εδώ. Για τους άλλους το track 2 του album, το single που λέει και ο whacker...
για τη ιστορία είναι τραγουδίστρια κατά κύριο λόγο, κάνει η ίδια τις χορογραφίες και έχει γυρίσει και μία ταινία... γράφει και τα τραγούδια τις Alizee
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Karnov
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005 20:11
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Karnov »

xalia έγραψε:Καινούριο album έβγαλε το 2005 το Avant que l'ombre...
congratulations vag!
Μόνο εσύ με καταλαβαίνεις εδώ. Για τους άλλους το track 2 του album, το single που λέει και ο whacker...
για τη ιστορία είναι τραγουδίστρια κατά κύριο λόγο, κάνει η ίδια τις χορογραφίες και έχει γυρίσει και μία ταινία... γράφει και τα τραγούδια τις Alizee
Καλή καλλιτέχνιδα είναι, δεν λέω. "Η Madonna :vampire: της Γαλλίας". Και ωραία φωνή έχει. :kiss: Αλλά η φάτσα της μου θυμίζει ποντικό.. :twisted:

Που να τη δείς άβαφτη και ασοβάτιστη.:butcher: Πλάκα κάνω ρε xalia.. Πάντως πρέπει να είναι πολύ διαστροφή (SM, bondage, fisting, etc) η γκόμενα στην προσωπική της ζωή, και μου φαίνεται ότι έχει φτάσει στο σημείο να είναι και μονογαμική κιόλας!!!

Ωχ πάλι δεν πρόλαβα να σκεφτώ τι θέλω για τις γιορτές.. Ας πουν οι υπόλοιποι και έρχομαι και εγώ.. :king:
Απάντηση