Μια ιστορική στιγμή για το mame.gr (σοβαρα!)

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Θέλω να πιστευω παντως(και αυτο ελπιζω να ισχυει και για ολους οσους συμμετεχουμε ενεργα στο site),οτι δεν πτοουμαστε και συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!!!!!Οσοι ειμαστε και σε οσους αρεσουμε!(οσο σκληρο και αν ακουγετε αυτο).Περναμε καλα(εμεις και εμεις)κανουμε τον χαβαλε μας,αλλοτε συζηταμε και για σοβαρα θεματα,και αυτο θεωρω οτι ειναι αρκετο,ανεξαρτητως τον αριθμο των μελων που <<κολλησαν>>στα 0 posts!
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το γεγονός.
Σχεδόν σε όλα τα forums που έχω δει, η αναλογία ενεργών/συνολικών χρηστών είναι αρκετά χαμηλή.
Για μένα, καλύτερα 10-20 αξιόλογοι posters (που προσπαθώ, όπως αρκετοί από εσάς ξέρετε, να γνωρίσω και προσωπικά) παρά 500 απρόσωπα nicknames ή lamers που ποστάρουν μόνο όταν κολλήσουν επειδή δεν διάβασαν το help ή επειδή δεν βρίσκουν το τελευταίο update.
Ελπίζω τουλάχιστον να μας διαβάζουν και μερικοί, απλώς να είναι από τους σιωπηλούς τύπους. :wink:
Αλλά όπως και να'χει, καλά περνάμε και όσοι είμαστε ενεργόι (νομίζω...)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Δημοσίευση από nikos »

Ο ΜΑDDOG ΕΓΡΑΨΕ

Πιάσαμε τους 500 χρήστες
500 ΧΡΗΣΤΕΣ ΜΑΜΕΙΝΗΣ?ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ! :twisted:

Ειμαστε 2 ειμαστε 3 ειμαστε 1013[ως του χρονου τουλαχιστον!]!

[/code]
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

:roll: Δυστυχώς, μάλλον ο 500ος εγγεγραμένος χρήστης από ότι φαίνεται δεν έφερε την "Ανοιξη" αφού όλοι οι χρήστες που εγγράφηκαν από τότε έχουν ανεξαιρέτως μηδενικά Posts. Θα μου πεις αυτό σε ενοχλεί? Μέχρι ένα βαθμό όχι απαραίτητα αφού πολλές φορές είναι καλύτερα το "λίγοι αλλά καλοί" το οποίο ισχύει μέχρι ένα βαθμό και με το mame.gr.
Λέω μέχρι ένα βαθμό, γιατί σιγά - σιγά παύουν να είναι λίγοι. Αντίθετα θα έλεγα ότι υπάρχουν παραδείγματα που "νέοι" στην παρέα συμμετέχουν ενεργά και ίσως περισσότερο από κάποιους "παλιούς" που ίσως λόγω υποχρεώσεων χάθηκαν...
Έχω άλλη άποψη... Είμαι γραμμένος σε πολλά fora χωρίς να post-άρω τίποτε. Ο μόνος λόγος είναι πως απλά ακολουθώ την πρακτική "αν δεν έχεις κάτι σημαντικό να πεις, μη μιλάς". Προτιμώ ένα forum "σιωπηλό" παρά γεμάτο ανούσια ή άχρηστα posts και μάλιστα (σημαντικό για μένα προσωπικά) ανορθόγραφα... :roll:

Δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά ένα σχόλιο οπουδήποτε και να βρίσκεται, όσο σοβαρό και αν είναι το περιεχόμενό του, αν το κείμενο είναι ανορθόγραφο. Αν είστε ανορθόγραφοι, μπείτε στον κόπο να "περάσετε" το κειμενάκι σας από ένα Word (ιδίως αν έχετε πολλά και σημαντικά να πείτε).

Ένα ανορθόγραφο forum ή ένα forum γεμάτο ανούσια σχόλια είναι ένα forum που χάνει σε κύρος. Σε κάποια fora του εξωτερικού ισχύει η πολιτική να διρθώνονται ή/και σβήνονται κάποια posts από τους moderators γι'αυτό και μόνο το λόγο.

(...τώρα που το σκέφτομαι άλλον ένα σαν τον pepino να είχαμε εδώ μέσα, όλη μέρα και οι 4 moderators με τα posts του θα ασχολιόμασταν...) :roll:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

Whacker έγραψε:

(...τώρα που το σκέφτομαι άλλον ένα σαν τον pepino να είχαμε εδώ μέσα, όλη μέρα και οι 4 moderators με τα posts του θα ασχολιόμασταν...) :roll:
:blind:
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Καλά Χριστούγεννα Δημήτρη.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!


:whistle: :angel: :angel2: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

PEACE AND HARMONY BROTHERS !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Whacker έγραψε:...Έχω άλλη άποψη... Είμαι γραμμένος σε πολλά fora χωρίς να post-άρω τίποτε. Ο μόνος λόγος είναι πως απλά ακολουθώ την πρακτική "αν δεν έχεις κάτι σημαντικό να πεις, μη μιλάς"...
Έχεις κάποιο δίκιο...
μερικές φορές καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς, αλλά έτσι θα καταλήγαμε ένα μουγκό forum.
Whacker έγραψε:... Προτιμώ ένα forum "σιωπηλό" παρά γεμάτο ανούσια ή άχρηστα posts ...
Μερικές φορές αυτή η περιγραφή αντικατοπρίζει την κατάσταση που επέρχονται κάποια θέματα/Posts μετά από μερικές δημοσιεύσεις και στο mame.gr αλλά και ο χαβαλές έχει την γλύκα του στην ζωή, όλο σοβαρότητα, έ όσο νά' ναι είναι μονότονο. Άλλωστε Έλληνες είμαστε έχουμε τον χαβαλέ στο αίμα μας.
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

ΟΚ. Δεν θα διαφωνήσω, παρ' όλα ταύτα το "μέτρο" είναι χρυσάφι... (όσο για χαβαλέ πες το μας κιόλας πως σου λείπει εδώ μέσα!!!!!) :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
stefan123
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 20 Απρ 2005 03:23
Τοποθεσία: kato patisia-athina

Δημοσίευση από stefan123 »

Xronia polla se olous.kai ego sas parakoloutho akatapafsta kai mou aresei i douleia pou kanete asxeta an den postaro poli sixna....
Na eisate oloi kala...
Na zeis san anthropos kai na skeftesai san etoimothanatos........
Απάντηση