Μια ιστορική στιγμή για το mame.gr :P

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Αν και είναι Off Topic, η απάντηση είναι 'ΤΙΠΟΤΑ'. Το συγκεκριμένο f/w ΔΕΝ γίνεται downgrade και δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει "hacks" ή "isos". Βέβαια μπορείς να παίξεις αρκετά homebrew με τη βοήθεια ενός utility από τον fanjita.

Στο παραπάνω link θα βρεις και homebrew compatibility list αλλά (δυστυχώς) όχι τρόπο για να φορτώνεις isos... :roll:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Οποιαδήποτε αναφορά σε PSP στο παρόν thread είναι topic related!
Thank you whacker....
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

xalia

υπαρχει κανενας αξιολογος emulator PSP ωστε να κατεβασω το ghost and ghoblins?(μιλαμε το παιχνιδι το εχουν κανει κορυφαιο........πιο mame και ιστοριες :P :P :P :lol: :lol: )
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

τσου δεν υπάρχει ακόμα...
Και για να μη νομίζουν μερικοί ότι έχω αλλάξει στρατόπεδο η σκέφτομαι να αγοράσω psp εξηγώ. Πρώτος μου ξάδερφος και μαθητής λυκείου αγόρασε psp. Αυτό το παιδί με συμπαθεί πολύ, τελευταία φορά είχε έρθει και μου είχε ζητήσει την ποιοτική ταινία της paris hilton. Τώρα που πήρε psp με θυμήθηκε ξανά ότι έχει ένα πρώτο ξάδερφό μόλις δύο τετράγωνα από το σπίτι του!
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

/me dccs @ xalia PSPBrick.zip

Δώστου αυτό! :wink:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

να σου πω μου πέρασε από το μυαλό... το κωλόπαιδο χρόνια πολλά/καλή χρονιά δε μου είπε, αλλά πρώτη κουβέντα, “κάνε μου το να παίξει τα πειρατικά!”
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Εεμ βρήκε και τα κάνει...πάω στοίχημα ότι κάτι τέτοιοι τύποι είναι εκείνοι που πουλάνε τις ROMS στο παζάρι !
Την επόμενη φορά που θα έρθει ...μπουνιά στο στομάχι και όταν διπλωθεί στα δυο, :aggressive: καρατιά στον αυχένα...ΚΙΑΙΙΙΙΙΙΙΙ που λέει και κάποιος φίλος του forum ! :black-eye: :body-builder: :ninja: :haha:
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Πάντως άλλο ένα οχυρό έπεσε για τους κατόχους του f/w 1.5... Μέχρι πρότεινος αν έκανες downgrade, πλέον ξεχνούσες και το opportunity να παίξεις original UMD games. Πλέον αυτό είναι παρελθόν μια και υπάρχει ένα προγραμματάκι που λέγεται FlashMod_Version_200.rar που υπερκερνά τις όποιες δυσκολίες...

ΚΑΙ homebrew ΚΑΙ original! :ok:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

για όλα όσο μας έχει μεταφέρει - και θα μας μεταφέρει ο Whacker για το PSP
Άντε φίλε, κάνε την διπλωματική σου και το ντοκτορά επάνω στο PSP και σε λίγους μήνες που θα έχει πέσει και η τιμή του και θα έχουν σπάσει και όλα τα τείχη, θα το πάρω και θα στο φέρω στο επόμενο mame meating να μου το "φτιάξεις"... :lol: :lol:(ανιψάκι δεν είχες? και ανιψάκι απόκτησες)

@ geoanas

Kαλό :lol: αλλά δεν κάνει να φαίνομαι (:roll: what?) είμαι σε μυστική αποστολή στην Γη... 8)

- Ναι ρε φίλε κανείς δεν σε πήρε χαμπάρι... :twisted:
Απάντηση