Coolest NES mods ever...

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Coolest NES mods ever...

Δημοσίευση από Olorin »

Βρήκα λίγο χρόνο και δε θα σας αφήσω σε ησυχία...

Εκτός από το "Nintendo Oldschool Revolution" λοιπόν, είχα βρει και ένα ακόμα σχετικό θέμα με την "Big N" και συγκεκριμένα με την αγαπημένη μου κονσολα όλων των εποχών...

http://www.techeblog.com/index.php/tech ... -mods-ever

Έχε χάρη που βαριέμαι να κατεβάσω το NES από το πατάρι, αλλιώς είχα κι εγώ κάτι ιδέες... :P :twisted:
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Σαν τι δηλαδη???
Μονο NES που να φτιαχνει καφε δεν μας εδειξες ακομη......!!!

Κατσε γιατι ακομη δε θα το ειδε ο Ambu και ολο και καμια foto θα μου πεταξει..... :shock:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

grip έγραψε:Σαν τι δηλαδη???
Μονο NES που να φτιαχνει καφε δεν μας εδειξες ακομη......!!!
Αν σκεφτούμε πολύ αφαιρετικά, υπάρχει και αυτό και είναι φυσικά ο... NEScafe, ο γνωστός java emulator για NES (έξυπνο λογοπαίγνιο, αφού και "java" είναι η ονομασία μιας ποικιλίας καφέ, αν δεν κάνω λάθος...)

Τώρα, αν μπορεί να σου φτιάξει διπλό ελληνικό με τρεις φουσκάλες, δεν το γνωρίζω, πιθανότατα να θέλει μπόλικο πείραγμα στον κώδικα και δεν ξέρω αν είναι open-source... :lol: :P
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Με την ευκαιρία σας παρουσιάζω και εγώ το special "Maddog" NES mod! :twisted:
Είναι ιδιαίτερα εύκολο στην εκτέλεση και σίγουρα μετατρέπει το NES σε κάτι σαφώς πιο όμορφο από το αρχικό "design"

Έχουμε και λέμε:
Παίρνετε ένα NES
Επίσης χρειάζεστε ένα
Εικόνα
καθώς και μπόλικο
Εικόνα

















Τελικά μετά από μερικά λεπτά υπομονής, θα πάρετε αυτό το εξαιρετικό mod:
Εικόνα
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Και πριν μου την πέσουνε όλοι οι Nintendo-βιοι του forum, τονίζω ότι αυτό που βλέπετε είναι το μοναδικό NES mod παγκοσμίως που μπορεί να σας φτιάξει ακόμα και τον ελληνικό καφέ με φουσκάλες που ψάχνετε και μάλιστα όχι όπου κι όπου...στην χόβολη! 8)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Maddog την 14 Μαρ 2006 15:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

Olorin έγραψε:
grip έγραψε:Σαν τι δηλαδη???
Μονο NES που να φτιαχνει καφε δεν μας εδειξες ακομη......!!!
Αν σκεφτούμε πολύ αφαιρετικά, υπάρχει και αυτό και είναι φυσικά ο... NEScafe, ο γνωστός java emulator για NES (έξυπνο λογοπαίγνιο, αφού και "java" είναι η ονομασία μιας ποικιλίας καφέ, αν δεν κάνω λάθος...)
Εξισου(???) αφαιρετικα :roll: ,

Nes cafe <~> java (*) καφέ <~> (Σ)άββα(ς) καφέ :P :P :P

(*)ποικιλία καφέ εξ Ιάβας
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Nes (cafe) είπατε?

Για νες καθότι σκέτα νες λέμε τον ζεστό...:
Βάλτο στην πρίζα να παίζει καμιά βδομαδούλα (αναλόγα τις καιρικές συνθήκες κ.λπ. παράγοντες, μπορεί το διάστημα αυτό να είναι μικρότερο αλλά και μεγαλύτερο). Κάποια στιγμή θα τον βράσει τον καφέ...

Τώρα για φραπεδιά (καθότι κρύα), τόσα χρόνια almost dead κάτι μπορεί να κάνει και από αυτή την πλευρά... ξέρω 'γώ σαν παγάκι?

Και μην ακούσω ότι δεν είναι dead machine - αν ήταν ζωντανό τότε γιατί ο ένας το κάνει τηλεκοντρόλ τηλεόρασης, ο άλλος ποντίκι και ο τρίτος ξυπνητήρι?

Περιμένω να δώ (χώρις καθόλου αγωνία ομολογώ) πότε θα βγει και το PSX μου εκτός "αυτής της διάστασης", αν και με τους ρυθμούς που ασχολούμαι μαζί του το βλέπω σε κανά αιώνα. (πάντως είδες η Sony ... με το που βγήκε το PS2 δεν δίστασε και έστησε στα 11 μέτρα το PS1 - ευτυχώς είχε πουλήσει τόσα κομμάτια που επιβιώνει ακόμα από μόνο του).
Να δω εάν χαλάσει τι να το κάνω εγώ???
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σας με τα mods. Αφού τα μηχανήματα τα έφτιαξε ο κατασκευαστής να δουλεύουν εσείς τι τα πειράζετε;

Τώρα που το σκέπτομαι, βέβαια... έχω ένα παλιό GBA για κάψ.. εεε για modification! :twisted:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Απάντηση