Περί της διάρθρωσης και επικεφαλίδων υπο-forums

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Badge
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 26 Απρ 2004 22:01
Τοποθεσία: Patissia, Athens
Επικοινωνία:

Περί της διάρθρωσης και επικεφαλίδων υπο-forums

Δημοσίευση από Badge »

Με μια γρήγορη ματιά στα forums και στις επικεφαλίδες τους, παρατήρησα ότι το site τείνει προς το very-very-arcade oriented. Καταλαβαίνω ότι μιλάμε για το MAME.gr, το γεγονός αυτό όμως δεν απέκλεισε το Cassini από το να είναι έντονο θέμα συζήτησης. Θα ήθελα λοιπόν να ρίξω στο τραπέζι την πρόταση να δημιουργηθούν ξεχωριστές επικεφαλίδες για "console emulation" και "home computer emulation".

Αντιλαμβάνομαι φυσικά ότι αυτό θα προκαλέσει ακόμα μεγαλύτερο πονοκέφαλο στο Whacker, και στην anti-flaming τακτική του. Ο λόγος είναι ότι σίγουρα θα πεταχτεί ο Maddog με αρνητικά σχόλια για το SNES, εγώ θα τον ειρωνευτώ για το Genesis, θα πλακωθούν οι Amiga-άδες με τους Atari-στες και πάει λέγοντας. Τουρλουμπούκι κοινώς. Ωστόσο, μεγάλα παιδιά είμαστε, κι αν όλα γίνουν στα πλαίσια της ευπρέπειας, μια τέτοιου είδους αναβίωση εκτιμώ ότι θα είναι μια ευχάριστη νότα.

Παρακαλώ θερμώς όπως η ανωτέρω πρόταση κριθεί με επιείκια και σύνεση από τους moderators, και ευχαριστώ εκ των προτέρων.
[size=75]A knight is sworn to valor, his heart knows only virtue, his blade defends the helpless, his might upholds the weak, his word speaks only truth, his wrath undoes the wicked.- [i] Knight's Code[/i][/size]
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Μου αρέσει η ιδέα ! Θα έχουμε καλύτερη ταξινόμηση αν και πολλές φορές ξεφεύγουμε από το κυρίως θέμα του topic δημιουργώντας πολύ background noise..(κυρίως εγώ !).
Αν δημιουργώ πρόβλημα παρακαλώ τους moderators να με συμμορφώσουν.
Φταίει το ότι νοιώθω το forum γενικά σαν το σπίτι μου !
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

"Invite the right people, have the best party..."

Καλώς ήλθες Badge. :)
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Badge
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 26 Απρ 2004 22:01
Τοποθεσία: Patissia, Athens
Επικοινωνία:

κκκ

Δημοσίευση από Badge »

"Home is where the heart is..."

(Δεν είχα φύγει και ποτέ.... )
[size=75]A knight is sworn to valor, his heart knows only virtue, his blade defends the helpless, his might upholds the weak, his word speaks only truth, his wrath undoes the wicked.- [i] Knight's Code[/i][/size]
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Ταυτιζομαι με τη προταση του Badge .. εξαλλου ΜΑΜΕ σημαινει retrogaming γενικα. Αντε να δουμε και HomeComputing θεματα :) (Amstrad Rules !)
Leave the gun. Take the cannoli.
annie
BANNED
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 22 Αύγ 2004 02:27
Τοποθεσία: Γη

Δημοσίευση από annie »

Προφανως ασχολουμαστε με το μαμε γιατι ειναι πιο προσιτο...
Τωρα, τι να το κανεις το κασινι και τον..κασιδι εαν δε μπορεις να παιξεις ουτε ενα γκειμ του στο πισι???
Απλα για να βρισκομαστε σε δουλεια να φλυαρουμε? :wink:

(Ελπιζω ο whacker να μου μη το λογοκρινει.... :shock: )
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΜΕ ΕΔΩ ΠΕΡΑ??
Απάντηση