Ημερίδα rom hacking

H μεγαλύτερη Greek Translation Team !
http://www.greekroms.net

Συντονιστές: Maddog, Whacker, Vag, Giama

Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

(και να σκεφτει κανεις οτι ροχαληζε στη παραδοση....)


:twisted:
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

είμαι επαγγελματίας φοιτητής...
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Vag έγραψε:
Maddog έγραψε:φήμες ότι ο Vag προσφέρει δώρο κονσόλα από εκείνες που πουλάει σε όποιον κάνει το πρώτο νέο Greek translation, ελέγχονται ως αναληθείς! :mrgreen:
Ναι, αλλά το σκέφτηκα!
Τελικά αποφάσισες να το κάνεις ε;
Κανονικά θα έπρεπε να διεκδικήσω copyright της ιδέας, αλλά θα περιοριστώ να δηλώσω συμμετοχή με την μετάφραση του Star Control 2 για PC (θα έπρεπε να το περιμένεις νομίζω...)
Ποιός ξέρει, μπορεί και να το κάνω εντός διορίας! :D
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Maddog έγραψε:Τελικά αποφάσισες να το κάνεις ε;
Κανονικά θα έπρεπε να διεκδικήσω copyright της ιδέας, αλλά θα περιοριστώ να δηλώσω συμμετοχή με την μετάφραση του Star Control 2 για PC (θα έπρεπε να το περιμένεις νομίζω...)
Ποιός ξέρει, μπορεί και να το κάνω εντός διορίας! :D
Ναι, το αποφάσισα! Πάντως αλήθεια το είχα σκεφτεί πριν το γράψεις, απλά δεν είχα κατοχυρώσει πρώτος το copyright...
Τουλάχιστον το ήλπιζα να διαλέξεις αυτό το παιχνίδι!.
Αν τελικά και άλλοι διαλέξουν μεγάλα παιχνίδια, ίσως σκεφτώ να αλλάξω λίγο τα όρια. Αν είσαι ο μοναδικός, τότε όχι και απλά θα πρέπει να τρέξεις :-Ρ~
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

LOL-δεν υπόσχομαι τίποτα και πιθανώς δεν θα μπορέσω καν να το φτιάξω, αλλά είπα να σε ενθαρρύνω υποβάλλοντας την πρώτη συμμετοχή! :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Ωστέ σας ενοχλούσα εγώ επειδή μιλούσα συνέχεια? :P
Στο θέμα μας τώρα, άμα τελειώσω εκεινή την εργασία για το fleamarket, λέω να ασχοληθώ με την μετάφραση του tetris για nes αν δεν το έχετε ήδη μεταφράσει, διαφορετικά κάτι για gameboy. Φοβάμαι όμως οτι θα τα κάνω μαντάρα και ίσως χρειαστώ βοήθεια. Άσχετο, το όνομα "τετράδα" πως σας φένεται για τίτλος?
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

theoritikos έγραψε:Ωστέ σας ενοχλούσα εγώ επειδή μιλούσα συνέχεια? :P
Στο θέμα μας τώρα, άμα τελειώσω εκεινή την εργασία για το fleamarket, λέω να ασχοληθώ με την μετάφραση του tetris για nes αν δεν το έχετε ήδη μεταφράσει, διαφορετικά κάτι για gameboy. Φοβάμαι όμως οτι θα τα κάνω μαντάρα και ίσως χρειαστώ βοήθεια. Άσχετο, το όνομα "τετράδα" πως σας φένεται για τίτλος?
Παιχνίδια κλασικά όπως το Tetris μάλλον πρέπει να έχουν τον ίδιο τίτλο...
Πολύ καλή επιλογή σαν παιχνίδι! Θα το βάλω στο post με τις συμμετοχές. Αν μία στις 100 έχει συμπίεση, μπορείς να αποσύρεις το παιχνίδι και να διαλέξεις άλλο.
Απάντηση