Αγγελίες

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

εαν ο Whacker η αλλος θεσσαλονικιος πετυχει το βιβλιο εκει πανω(υπαρχει μια πιθανοτητα,επειδη καποτε απο θεσσαλονικη ειχε βρεθει το spirit of the stones για c64)σε κανενα παζαρι, η στην αριστοτελους η σε παλιο παλαιοπωλειο.......δεν μπορει.....καπου θαναι
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

GeoAnas έγραψε: Ώστε έτσι....κι εμένα στο γράψιμο εεε! :spiteful:
Εσένα σε έχω γραμμένο (10 DVDs δεν είναι και λίγα) ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΗ! :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

pepinos έγραψε:εαν ο Whacker η αλλος θεσσαλονικιος πετυχει το βιβλιο εκει πανω(υπαρχει μια πιθανοτητα,επειδη καποτε απο θεσσαλονικη ειχε βρεθει το spirit of the stones για c64)σε κανενα παζαρι, η στην αριστοτελους η σε παλιο παλαιοπωλειο.......δεν μπορει.....καπου θαναι
Δεν είμαι Θεσσαλονικιός (εκτός και αν η Θεσσαλονίκη είναι προάστιο της... ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ!) :shock: :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Whacker έγραψε:Εσένα σε έχω γραμμένο (10 DVDs δεν είναι και λίγα) ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΗ! :lol:
Χάθηκα στην μετάφραση ...... :lol:

@pepinos
ΜΑΚΑΡΙ ο Whacko να ήταν Θεσσαλονικιός ! Λες να βάλουμε κανα βύσμα για καμια μεταθεσούλα :vampire: :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

Whacker έγραψε:
Δεν είμαι Θεσσαλονικιός (εκτός και αν η Θεσσαλονίκη είναι προάστιο της... ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ!)
κατι ασχετο

ξερεις ποια ειναι η μεγαλυτερη συμφορα για εναν ελληνα?να μπλεξει με καλαματιανη
διοτι εκτος το οτι δεν χρειαζεσαι να πας σε ινστιτουτα χορου για να μαθεις καλαματιανο, στο μαθαινει αυτη...καλαματιανο,συρτο,τσαμικο............και με τα χρονια πας για συνταξη στο ικα :P :P :P :P :P :P :P :P :P

εκ πειρας ομιλω 8)
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
l3ft3r1s
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005 05:16

Δημοσίευση από l3ft3r1s »

πλάκα πλάκα, εγώ έχω κάτι για πούλημα...
θα ήθελα την γνώμη σας...
πόσο πιάνει...
1)ένα atari 2600 με 32 παιχνίδια (σε 1 κασέτα), ένα χειριστήριο, τροφοδοτικό, καλώδιο σύνδεσης με TV, χωρίς κουτί ή εγχειρίδιο, αλλά σε υπεράριστη κατάσταση?
2) η πρώτη έκδοση του gameboy, με 6 αυθεντικά παιχνίδια, όλα στα αυθεντικά κουτιά τους, σε άριστη κατάσταση?
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Το Atari 2600 (το original μοντέλο με το "ξύλινο" φινίρισμα) με 2 κασέττες και κατά τα λοιπά αντίστοιχο με ότι περιγράφεις το βρήκα σε μαγαζί με μεταχειρισμένα στην Αθήνα για 55 ευρώ (45+2x5). Αν είναι το νεότερο απλουστευμένο και μικρότερο μοντέλο, το έχει επίσης για 30 ευρώ.

Για το Gameboy, σαν μηχάνημα δεν πιάνει μια (ας πούμε 10-20 ευρώ πάνω-κάτω). Τώρα για τα παιχνίδια, εξαρτάται αν είναι cartridge με πλαστική θήκη μόνο ή πλήρη με το χαρτονένιο κουτί και το manual καθώς και από το ΠΟΙΑ είναι. Μια ψευδοτυχαία μαντεψιά θα ήτανε για 40-50 ευρώ το σύνολο, εκτός αν περιλαμβάνεται κανένα πολύ σπάνιο παιχνίδι (Zelda, Mario. Tetris κλπ τετριμένα, καθώς και sports games δεν συμπεριλαμβάνονται στα σπάνια φυσικά!)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
l3ft3r1s
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005 05:16

Δημοσίευση από l3ft3r1s »

χεχε, κάποια έξοδα θα τα καλύψω, τουλάχιστον...
το 2600 το ξύλινο έχει και το χαρακτηριστικό CX στο όνομα του. CX 2600 δηλαδή. το πιο νέο μοντέλο (μαύρο πλαστικό) είναι απλά το 2600. εγώ έχω αυτό το τελευταίο.

του gameboy τα παιχνίδια είναι όλα στην αυθεμτική χάρτινη συσκευασία του (+την πλαστική εννοείται) μαζί με οδηγίες.

υπάρχει περίπτωση κάποιο απ τα 2 μηχανήματα στο μέλλον να γίνει πιο συλλεκτικό??? :O

το atari μάλλον θα το κρατήσω, να το θυμάμαι ως την πρώτη παιχνιδομηχανή που είχα :)

επίσημα λοιπόν, πουλάω το gameboy με τα εξής παιχνίδια:
1. Double Dragon
2. Dick Tracy
3. Nintendo World Cup
4. Super Mario LAnd 2: 6 Golden Coins
5. Radar Mission
6. Power Rangers: The Movie
7. Tetris

την τιμή ας την πει ο Maddog, τον εμπιστεύομαι! ;)
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

ενδεικτικα και μονο (αν και μαλλον ο τυπος τα ψιλοσκοτωσε)

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=3877768

ή
αυτη που εκλεισε πριν κανα 2 μηνες
http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=3623512
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nemo την 09 Ιαν 2006 03:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
l3ft3r1s
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005 05:16

Δημοσίευση από l3ft3r1s »

ε όχι και 10 ευρώ ρε παιδιά... :( :(
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Εγώ θα το κράταγα... :roll:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
l3ft3r1s
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005 05:16

Δημοσίευση από l3ft3r1s »

Whacker έγραψε:Εγώ θα το κράταγα... :roll:
λές? η αλήθεια είναι πως το gameboy είναι η παιχνιδομηχανή που την αγάπησα περισσότερο από κάθε άλλη που είχα, φορητή ή μη...

χμμμ
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

l3ft3r1s έγραψε: επίσημα λοιπόν, πουλάω το gameboy με τα εξής παιχνίδια:
1. Double Dragon
2. Dick Tracy
3. Nintendo World Cup
4. Super Mario LAnd 2: 6 Golden Coins
5. Radar Mission
6. Power Rangers: The Movie
7. Tetris

την τιμή ας την πει ο Maddog, τον εμπιστεύομαι! ;)
Ωραία...3 ευρώ όλα!!!
....
Τα αγοράζω εγώ :twisted: :lol:

Σοβαρά τώρα, επειδή δεν είμαι "ειδικός" σε θέματα Gameboy, θα σου γράψω τις τιμές που δίνει η Digital Press (www.digitpress.com) που θεωρείται αξιόλογος οδηγός για συλλέκτες και έχει τιμές που (προσπαθούν) να είναι "fair" και για τον πωλητή και για τον αγοραστή. Εγώ έχω το βιβλίο τους και τις αντιγράφω από εκεί, αν έχεις όρεξη μπορείς να κοιτάξεις και στο site τους ή στο Ebay σε τελειωμένες δημοπρασίες για να πάρεις επιπλέον ιδέες.
Double Dragon=$4
Dick Tracy=$5
Nintendo World Cup=$4
Radar Mission=$3
Super Mario Land 2=$5
Tetris=$3
Power Rangers The Movie=$8
Οπότε έχουμε μια θεωρητική αξία 32$ για τα 7 παιχνίδια σε μορφή cartridge only. Προσθέτεις περίπου 30% επειδή τα έχεις κομπλέ και πάμε περίπου στα 42$. Το hardware δεν αξίζει κάτι το ιδιαίτερο, πρόσφατα είδα ένα κάπου στα 12 ευρώ. Οπότε υποθέτω ότι ήμουν σχετικά κοντά όταν είπα από το κεφάλι μου ότι συνολικά θα είναι 40-50 ευρώ όλα μαζί. Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως, αλλά για αγοραστή ψάξε στους Nintendo boiz του forum :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
l3ft3r1s
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005 05:16

Δημοσίευση από l3ft3r1s »

βοήθησες λέει... είσαι θυσαυρός!
πωλούνται λοιπόν, όλα μαζί προς 45 ευρώ!
περιμένω Pm!
τα nintendo boyz δεν ξέρω που να τα βρώ καθώς είμαι καινούριος, δεν ξέρω σε ποιες υποπεριοχές συχνάζουν, δεν υπάρχει υποπεριοχή αποκλειστικά για nintendo, δεν υπάρχει υποπεριοχή αποκλειστικά για αγγελίες, δεν θέλω να κάνω spam μέσω pm!

οπότε όποιος βλέπει αυτή την αγγελία και ενδιαφέρεται ας στείλει pm!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Δεδομένου ότι ο Brainkiller δεν έχει απαντήσει στο θέμα των αγγελιών, πιστεύω ότι προς το παρόν είναι ΟΚ να κάνεις ένα χωριστό post στο subforum "Εκτός Θέματος" με την αγγελία σου, πιστεύω ότι θα φαίνεται καλύτερα εκεί.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Απάντηση