προβλημα με το pleasuredome

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

pepinos έγραψε:μολις παει το mame στα 124 θα ξανασπροσπαθησω να μπω εκει, με e-mail της εταιριας παροχης internet.....και θα κοιταξω να κανω ενα σωστο seeding και leeching
Go Go Go Pepinos, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! :lol:
pepinos έγραψε:το ειχα ρωτησει στο παρελθον και το ξαναρωτω και τωρα

ποια ειναι η αναλογια seeding+leeching εκει για να εχω ενα σωστο ratio εκει?

πχ εαν θελω να κατεβασω τα visual pinmame , αλλα εχω κανει επεισης seeding τα πχ mame roms 123(απο αλλη πηγη, αλλα τα εχω βαλει εκει για seeding)...ποσο ratio πρεπει να εχω ωστε πχ για να κατεβασω 10 gb απο virtual pinmame , να εχω κανει επεισης και το απαραιτητο uploading?
Αδιόρθωτος! :lol: :roll:
Πόσες φορές σου είπανε ότι η σωστή αναλογία στα torrents είναι 1 προς 1;
Εγώ λέω ασ' το το σπορ, δεν σε πάει ρε παιδί μου... αφού δεν δείχνεις να καταλαβαίνεις. :?
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

1. Δημήτρη, αυτά που ΕΣΥ μου έστειλες μπορείς ΕΣΥ να τα κάνεις post - εγώ δεν κάνω αναπαραγωγή PMs και ιδίως όταν δε συμφωνώ με το να δημοσιευτεί το περιεχόμενο (γιατί νομίζω πως θα γίνει ρόμπα αυτός που τά 'στειλε)...

2. Τα προβλήματα ξεκινούν από τη στιγμή που "κάνεις seeding με roms από 123 ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΠΗΓΗ"
Επί της ουσίας είτε κάνεις είτε δεν κάνεις είναι το ίδιο και το αυτό. ΟΛΑ τα προγράμματα που κατεβάζουν/ανεβάζουν torrents βασίζονται στο MD5 checking.

ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙ:

Πως ΚΑΘΕ αρχείο που "ανεβάζεις" ΕΣΤΩ και αν περιέχει ΤΑ ΙΔΙΑ roms ακόμα και αν έχει το ΙΔΙΟ μέγεθος μπορεί να έχει διαφορετικό MD5 λόγω του προγράμματος που το έκανες συμπίεση (εσύ ή η ΑΛΛΗ ΠΗΓΗ που το πήρες).

Για να καταλάβεις λοιπόν τα seeds που ΝΟΜΙΖΕΙΣ πως έκανες ΔΕΝ τά 'κανες. Αλλά ΕΣΤΩ πως δεν ήξερες. Στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ σελίδα του PD βρίσκονται τα stats που έχει ο καθένας. ΠΩΣ λοιπόν "δεν πρόσεξες" "δεν ήξερες" "δεν... δεν..." ? ΠΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΗΞΕΡΕΣ πως στην τελευταία φορά που έφαγες Ban είχες 40gb upload?

Τελειώνοντας και για να δώσω και μια χαρούμενη νότα στο θέμα, θα σου αφιερώσω το "Ανεπανάληπτος" και θα σε συμβουλέψω να ακολουθήσεις αυτό που πολυ όμορφα σου πρότεινε ο Oblivion:
Εγώ λέω ασ' το το σπορ, δεν σε πάει ρε παιδί μου... αφού δεν δείχνεις να καταλαβαίνεις. :?
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

βρηκα πριν 1 ωρα ενα site mame burner ο οποιος οπως βλεπω, εχει αυτα που θελω

ειδομεν...μπας και δεν ξαναπατησω στους κοπριτες
αει στην "ευχη" τους:evil: :evil:
underground-gamer απο εδω και περα+usegroups :wink:

τουλαχιστον απο updates δεν εχω προβλημα....απο χτες τα εχω δει στα newsgroups....σαν συνολικα sets υπαρχει προβλημα
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

H μόνη μου ένσταση είναι στον χαρακτηρισμό ''κοπρίτες''.... :(
Δεν το νομίζω,τουλ για αυτό το site.... :roll:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

εσυ πως θα τους χαρακτηριζες ,με τον οποιο τροπο επιβαλουν το ratio τους?
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Ούτε εγώ τον βρίσκω δόκιμο τον όρο... Αλλά Pepinos είναι αυτός... να του χαλάσουμε τη μέρα;; :roll:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

καθηστε βρε χριστιανοι μου

βρειτε μου εσεις μια λεξη στην οποια να υπαγονται οι ιδιοκτητες του pleasuredome οσο αφορα τα κολπακια με το ratio
δηλαδη για να καταλαβω, για ποιο λογο δεν κανει τα ιδια κολπακια και το underground-gamer?μηπως ειναι χαζοι οι ανθρωποι, η δεν τους εχουν σφυριξει το καταλληλο software?
OXI απλα δεν ειναι κομπλεξικοι οπως οι αλλοι.......και να ισχυουν τα MD5 checking και ξεchecking

αστους να πανε.....στην οργη
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Δεν θα υπάρξει επόμενη φορά αν κάνει το λάθος να γράψει και εδώ. :twisted: :twisted: :twisted:

Εγώ θα τον ρουφιανέψω και ας πάει να πέσει απο την Ακρόπολη! :twisted: :mrgreen: :twisted:
Δεν θα τρώω εγώ ban για χάρη του. :evil:
1) Είσαι troll ;
2) Είσαι ηλικίας 16- ;
3) Να διαβάζεις ξέρεις ;
...
100) Αν φοβάσαι το command line, το κουβαδάκι σου και σε άλλη παραλία!
...
666) Φοτυα στους ανωρφωγραθους !
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

tasoulhs

προσφερθηκα στον abu να του δωσω το e-mail μου.....αντε ζητα του για να μπεις εκει:wink:

επειδη ειμαι καλος και εξυπηρετικος ρουφιανος :lol: :lol:
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

pepinos έγραψε:βρειτε μου εσεις μια λεξη στην οποια να υπαγονται οι ιδιοκτητες του pleasuredome οσο αφορα τα κολπακια με το ratio

η δεν τους εχουν σφυριξει το καταλληλο software?
Ομολογώ ότι δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις. :roll:
pepinos έγραψε:δηλαδη για να καταλαβω, για ποιο λογο δεν κανει τα ιδια κολπακια και το underground-gamer?μηπως ειναι χαζοι οι ανθρωποι,

OXI απλα δεν ειναι κομπλεξικοι οπως οι αλλοι.......
Μα καλά, τι λες τώρα; Δεν είναι private tracker ο underground-gamer;
Δεν έχει κανόνες όσον αφορά το ratio;
Για πήγαινε να leechάρεις (και) εκεί ασύστολα να δεις για ποτέ θα έρθει το πρώτο ban-ιο. :lol:
Εκτός αυτού, στο underground-gamer τα MAME ROMs δεν είναι free-leech, τα χρεώνεσαι κανονικά! Ούτε έχει δυνατότητα redemption από όσο ξέρω.

Πάντως αν όντως δεν μπορείς να «συμμορφωθείς» στην τήρηση ratio που (καλώς) επιβάλλουν οι private (για να έχουν καλές ταχύτητες), υπάρχει και εναλλακτική λύση:
http://www.mininova.org/user/Kubla-Khan
http://www.mininova.org/tor/1065658
pepinos έγραψε:και να ισχυουν τα MD5 checking και ξεchecking
Πραγματικά, αναρωτιέμαι αν κάνεις τον κόπο να καταλάβεις τι προσπαθούν να σου εξηγήσουν.

Σχετικό-άσχετο, αλλά βρήκα αυτό.
Βρε Πεπίνε ή Πέλοπα ή Άλκη μήπως δεν είναι στραβός ο γυαλός, αλλά στραβά αρμενίζεις εσύ; :roll:
Δεν γίνεται όλοι να προσπαθούν να σου εξηγήσουν και να είναι λάθος κι εσύ ο σωστός. :P

ΥΓ: Τελικά για το κέρασμα που έλεγες άλλος βλέπω να χρωστάει. :P
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

oblivion

για το θεματακι αυτο ειχα δικαιο, για πηγαινε απο εδω και απο εκει(στα διαφορα forums πχ adslgr forum)(, για να δεις ποσοι απο την συγκεκριμενη εταιρια φωναζουν...μεχρι αυτη τη στιγμη?
αλλα οπως ειδες η δημοκρατια ειχε θριαμβευσει με αποτελεσμα να φιμωθει η καταγγελεια...τοτε

οσο αφορα για το αλλο θεμα που λες, ειλικρινα δεν σε καταλαβαινω
το free-leech δεν ισχυει στο pleasuredome διοτι αν ισχυε δεν θα σε πεταγαν εξω το πολυ σε 3 μερες, εαν δεν εκανες το απαραιτητο ratio?
στο undergound δεν ισχυει αυτο....εννοω η πιεση στο να κανεις seed
διοτι μεχρι να γινει το ban ειχα κλεισει τα παντα εκτος απο τα 2 αρχεια ωστε να κανω seed
ενω στο underground δεν χρειαζεται να κλεισεις τα αλλα αρχεια torrent ωστε να αναγκαζεσε να seedαρεις μονο τα αρχεια που κατεβασες απο εκει
πιθανως ειναι θεμα νοοτροπιας..η κομπλεξιμου
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

pepinos έγραψε:για το θεματακι αυτο ειχα δικαιο
:shock:
pepinos έγραψε:το free-leech δεν ισχυει στο pleasuredome
:shock: :shock:
pepinos έγραψε:ειλικρινα δεν σε καταλαβαινω
Εγώ να δεις! :lol: :o
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Μισό βρε pepinos...
Δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται αλλά τα βλέπεις όλα αντιδημοκρατικά... :roll:
Επιτίθεσαι από εδώ,επιτίθεσαι από εκεί.. :roll:
Εκτός του ότι οι περισσότεροι απο εμάς δεν νομίζω να έχουμε αντιμετωπίσει τέτοια ''προβλήματα'',-χωρίς αυτό να σημαίνει τπτ- στην τελική εσύ είσαι αυτός που πας σε αυτούς -σε οποιονδήποτε τομέα,είτε forum,είτε torrent ειτε adsl -και όχι αυτοί σε εσένα.

Ακόμη και εάν θεωρείς ότι δεν υπάρχει δημοκρατία εκεί,μπορείς να πάρεις το καπελάκι σου και να φύγεις

p.s.Νομίζω πως ίσως θα πρέπει να κλειδώσει έστω και προσωρινά το παρόν thread,καθώς πρόβλημα στο PD δεν υφίσταται -όπως και να έχει για τον καθέναν μας πλέον- και νομίζω οτι αυτή η συζήτηση δεν βγάζει πουθενά...
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

grip

μισο λεπτο

δεν επιτιθεμαι, αλλα λεω τα πραγματακια οπως εχουν
τωρα εαν σε καποιους απο εδω μεσα δεν εχουν συναντησει τετιοιυ ειδους προβληματα, δεν παυει να εννοειται οτι ολα ειναι μελη γαλα.....υπαρχουν και παρατραβηγμενα περιστατικα, οπως ακριβως αυτα που ειχα αναφερει εδω

τωρα οσο αφορα το link που εβαλε ο oblivion εδω, 2 τινα συμβαινουν
ειται ειχαν πληρωθει τοτε απο την εταιρια(σαν σπονσορας...μαλλον)ωστε αντιθετες γνωμες να κλειδωνονται η να αφαιρουνται, ειται φοβηθηκαν τις νομικες συνεπειες της εταιριας με μυνησεις-αγωγες..κλπ κλπ οποτε δεν ηθελαν να εισακουστουν διαφορα προβληματα της εταιρας..τοτε

για τα οποια μετεπειτα δικαιωθηκα πληρως οσο αφορα την μεγαλη φυγη μελλων απο την συγκεκριμενη εταιρια σε αλλες εταιριες..πιο εγγυρες, και χωρις να πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες

υγ¨προβλημα στο PD υπαρχει, αλλα ο καθενας το βλεπει απο την δικια του σκοπια

υ㨨 και οσο αφορα για forums , εισαι και εσυ μαρτυρας για συγκεκριμενο forum , με συγκεκριμενες τακτικες(φιμωσης..κλπ κλπ), και συγκεκριμενους σκοπους
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pepinos την 20 Φεβ 2008 23:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
oblivion
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 26 Αύγ 2007 01:22

Δημοσίευση από oblivion »

grip έγραψε:p.s.Νομίζω πως ίσως θα πρέπει να κλειδώσει έστω και προσωρινά το παρόν thread,καθώς πρόβλημα στο PD δεν υφίσταται -όπως και να έχει για τον καθέναν μας πλέον- και νομίζω οτι αυτή η συζήτηση δεν βγάζει πουθενά...
Τι λες τώρα, ξέρεις τι θεραπευτική αξία έχει αυτό το thread;
Με το που διάβασα την απάντηση του tasoulh με έπιασε νευρικό γέλιο για κανά 10λεπτο! :lol: Κυριολεκτικά πόνεσε η κοιλιά μου από τα γέλια. :P
Κλειδωμένο