Wii πρό τών πυλών

PC, Xbox/360, XboxOne, PS3, PS4, Wii, WiiU, PSP/PSVita, GP2X, DS/3DS κτλ Συζήτηση για όλα τα τρέχοντα ή πιο πρόσφατα συστήματα παιχνιδιών.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

αν δε κάνω λάθος στο συγκεκριμένο thread δε παίζουμε το διάσημο online παιχνίδι flame wars? http://en.wikipedia.org/wiki/Flame_wars :dwarf: :elf: :orc:

καιρός ήταν να αποκτήσει και το mame.gr on line game! Τα στρατόπεδα υπάρχουν ετοιμάζουμε και clans σιγά σιγά θα αρχίσουν και τα μυστικά meeting :help:

πλακωνόμαστε μεταξύ μας και μετά πίνουμε όλοι μαζί καφέ και παίζουμε διπλά τετραπλά σε όλες τις κονσόλες, αυτή είναι η χαρά του flaming! Sit back relax and enjoy

Edit:
ps: καλημέρα! Δε φταίω αν ξυπνάτε νωρίς!
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Δε φταίω αν ξυπνάτε νωρίς!
Ναι ε ? γιατι ? φταιμε εμεις που τρεχουμε απο τα χαραματα μεσα στις ακτινοβολιες και στα autocad για ενα ξεροκομματο (ολικης αλεσης με σουσαμι) ?? :twisted:

Προς αποφυγη λοιπον νεων κρουσματων flame war....


επαναφερω ανανεωμενη παλαιοτερη προταση μου για την πληρη εξυγιανση του φορουμ τουτου....

Να διαγραφουν αμεσα οι κατωθι χρησται

Whacker - σπουδαζει και δεν εχει χρονο για παιχνιδια

Maddog - δεν εχει συνδεση internet

Badge - ειναι κρουαζερια στο Αιγαιο

Geoanas - δεν μου στειλε τσουρεκι γεμιστο απο Τερκενλη

Pyjamarama - ακομα και στον υπνο του βλεπει dll και ΧΝΑ - αισχος

Ambu_dare - δεν χρειαζεται συγκεκριμενος λογος

Pepinos - εχει τα επεισοδια του Sport Billy και δεν μου ταχει δωσει ακομα

Grip - ειναι φιλος του ambu_dare

Tallman - ειναι πολυ ψηλος

Scatman - εχει πολλα Sega (μπλιαχ) παιχνιδια

Telnet - μια χαρα παιδι φαινεται αλλα τον πηρε η μπαλα

Pooky - Διπλοθεσιτης

Akmakas - εχει να σκαναρει 850 τευχη και τον καθυστερειτε

xalia - εχει πανω απο 835 post

και οι υπολοιποι 800 χρηστες του φορουμ που δεν εχουν ποσταρει ποτε !!



Θα μεινουμε δηλαδη ο Αξιαγαπητος Προεδρος μας Brainkiller , o Δημοφιλης Nintendo user Olorin και εγω για να σχηματισουμε το κουαρτετο που........ωπα....ωπα δεν βγαινει...τρεις μειναμε....

Να επανελθει ο χρηστης xalia (τυχαιο peak)

και να σχηματιστει το νεοσυσταθεν φορουμ με τιτλο "Η Ξακουστη του ΜΑΜΕ Τετρας" το οποιο και θα ασχοληθει με σοβαρα (επιτελους) θεματα φιλοσοφικης υφης σχετικα με το μελλον της εξομοιωσης κλπ κλπ κλπ


Εν κατακλειδι ξεκαθαριζω οτι δεν με ενοχλει ακομα και αν γινει εν μερη δεκτη η προταση μου και διαγραφει μονο (πχ) ο χρηστης ambu_dare.....


:twisted:


(ναι το ξερω - ξεχασα τα παιδια της Greek Roms - αλλα αυτα δεν δημιουργησαν ποτε προβλημα - οχι σαν κατι πασπαρτουληδες και αμπουταρουληδες...)
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
Pyjamarama
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: 03 Σεπ 2004 10:39
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από Pyjamarama »

:D :D :D :D :D :D :D

ready for console-wars!!
LOAD ""
Άβαταρ μέλους
telnet05
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 10:21

Δημοσίευση από telnet05 »

Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Αψογος ο telnet 8)
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Παραλίγο να σπάσω το wavebird με το απίστευτο monkey ball, τώρα με το wiimote θα καώ εντελώς... να πω την αμαρτία μου είδα και έπαιξα τόσα πολλά games αυτό το καλοκαίρι που μόνο το νέο zelda καίγομαι πραγματικά να δω!
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Εν τω μεταξυ το νεο Super Paper Mario μαλλον παιρνει αναβολη και εχω χαλαστει πολυ....
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Να σου dumparw ένα dragon's lair 3d special edition να έχεις να παίζεις μέχρι τότε? Αν δε κάνω λάθος πρέπει να είναι σπάνιο δε το έχω δει σε tracker...
δεν είναι κακό το lego star wars σήμερα ξεκίνησα το ένα...
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

ΦΑΝΜΠΟΙΖ (όλοι σας...)

Να τι θα κάνω εγώ αντί για όλες τις σαχλαμάρες που κάθεστε και γράφετε:

Όταν βγουν όλα αυτά τα super duper next gen hardware που θα ψήνουν και καφέ, θα δώσω τα 250 ευρώ που κάνει το φτηνότερο της γκάμας και θα αγοράσω τα εξής, μια και θα είναι πλέον retro/on the way out: XBox (100) + PS2 (100) + Gamecube (50). Μετά με τα 70 ευρώ που θα κάνει κάθε νέο "next gen" παιχνίδι, θα αγοράζω 7 από τα παλιότερα αυθεντικά σε προσφορά ή used. Στο κόστος 3 νέων παιχνιδιών θα έχω καμμιά 20ρια από τα καλύτερα παιχνίδια της κάθε προηγούμενης κονσόλας, οπότε μάλλον καλύπτω τις gaming ανάγκες μου για την επόμενη πενταετία. Το συνολικό κόστος του κόλπου θα είναι μάλλον λιγότερο από ότι ζητάει η Sony για την νέα της μ@λ@κί@ και σαν gaming value θα είναι ΠΟΛΥ ανώτερο!
Kthnxbye fanboiz :P

Keep it retro!
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Μπαααα...
Τουλαχιστον για το gamecube (πολλη δεν την εριξες την τιμη του....:lol: ) θα αργησει καμποσο,καθοτι δεν νομιζω να το αφησει απραγο ο xalia.Θα το τροφοδοτει για καμποσο ακομη.... :lol: :lol:

P.s.1. Δεν ειναι κακη σαν ιδεα γιατρε μου...... :wink:

P.s.2.
από ότι ζητάει η Sony για την νέα της μ@λ@κί@
:haha: :haha: :haha:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Καλά τα λέει ο maddog! Ψηνόμουν καιρό τώρα να πάρω xbox1 αλλά ποτέ δεν έκατσε! Θυμάμαι στο fnac τους έλεγα
xalia: με 100ε το παίρνω
fnac: πακετάκι με 2 games 150
xalia: το θέλω σκέτο έχω σκοπό να το softmodarw
fnac: δε γίνεται
xalia: όταν θα πάει 100 θα το πάρω...

το είχα συζητήσει και με τον paspartoo τότε θυμάμαι... όσο για gamecube αναρωτιέμαι αν έχει μείνει κανένα στην Ελλάδα! Maddog ψήνεσαι να χτυπήσουμε δύο λευκά από έξω? Αλλά δε νομίζω να βγει μόνο 50...
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Για άλλη μία φορά την τέλεια λύση την έδωσε ο φίλτατος Maddog...

Για τις νέες κονσόλες:

Wii / PS3 / XBox360...

... τα λέμε στην επόμενη τετραετία. :wink:

Aς τρέξουν τα κάθε λογής FBz να τα πάρουν.
MD μαζί σου.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

@bro ... dumbαρε το εσυ και θα κανω πληρες review :lol:

@Doctor...σωστος αλλα δεν υπολογισες τα λεφτα για τα chipαρισματα :wink:

@Ambu...ναι εχεις δικιο φιλε μου, ,αυτα τα ατιμα τα funboiz... :P :P
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Εικόνα

Δεν έχει καμία σχέση με console war αλλά μου άρεσε πολύ η απάντηση για το ps3. Το comic έχει σχέση με το project xbox360 portable
http://benheck.com/Games/Xbox360/x360_page_1.htm

ps: dump από άυριο..νομίζω...
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Maddog έγραψε:ΦΑΝΜΠΟΙΖ (όλοι σας...)

Να τι θα κάνω εγώ αντί για όλες τις σαχλαμάρες που κάθεστε και γράφετε:

Όταν βγουν όλα αυτά τα super duper next gen hardware που θα ψήνουν και καφέ, θα δώσω τα 250 ευρώ που κάνει το φτηνότερο της γκάμας και θα αγοράσω τα εξής, μια και θα είναι πλέον retro/on the way out: XBox (100) + PS2 (100) + Gamecube (50). Μετά με τα 70 ευρώ που θα κάνει κάθε νέο "next gen" παιχνίδι, θα αγοράζω 7 από τα παλιότερα αυθεντικά σε προσφορά ή used. Στο κόστος 3 νέων παιχνιδιών θα έχω καμμιά 20ρια από τα καλύτερα παιχνίδια της κάθε προηγούμενης κονσόλας, οπότε μάλλον καλύπτω τις gaming ανάγκες μου για την επόμενη πενταετία. Το συνολικό κόστος του κόλπου θα είναι μάλλον λιγότερο από ότι ζητάει η Sony για την νέα της μ@λ@κί@ και σαν gaming value θα είναι ΠΟΛΥ ανώτερο!
Kthnxbye fanboiz :P

Keep it retro!
Κάτι ανάλογο κάνω εγω με το xbox. Γυρνάω όλα τα κονσολάδικα για προσφορές (ο Παπασωτηρίου έχει 10 ευρώ την limited edition του halo 2!!! :!: ) και μετά περνώ και απο το elx για used games (πρόσφατα πέτυχα το πακέτο του grand theft auto 3 και vice city 17 ευρώ!!! Τα dvd σχεδόν καινούρια ήταν! Την ίδια στιγμή το virgin megastore της γειτονιάς μου το έχει κοντά 40 ευρώ! Βλάκας ήμουν να το χάσω used?)
Aν είχα τα λεφτά, τον χώρο και μητέρα που θα ανέχοταν τόσες κονσόλες (κυρίως αυτό :D ) θα αγόραζα και ενα cube και θα το softmodαρα όπως ο xalia , αλλά και ενα dreamcast.
Απάντηση