Ψήφος εμπιστοσύνης...

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Λοιπόν εγώ δουλεύω βράδυ αλλά μπορώ άνετα να έρθω μέχρι τις 20:30 οπότε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΕΡΘΩ 100%

Μόνο πείτε μου πως θα σας γνωρίσω μιας και δεν έχω ξανάρθει, για να μην ψάχνω ένα ένα τραπέζι στην καφετέρια, πχ αντί για ένα τριαντάφυλλο θα κρατάτε κάνα PSP? , ή καμιά ταμπελίτσα στο τραπέζι να λέει MAME.GR :D
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Fotis_KFOR έγραψε:Λοιπόν εγώ δουλεύω βράδυ αλλά μπορώ άνετα να έρθω μέχρι τις 20:30 οπότε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΕΡΘΩ 100%

Μόνο πείτε μου πως θα σας γνωρίσω μιας και δεν έχω ξανάρθει, για να μην ψάχνω ένα ένα τραπέζι στην καφετέρια, πχ αντί για ένα τριαντάφυλλο θα κρατάτε κάνα PSP? , ή καμιά ταμπελίτσα στο τραπέζι να λέει MAME.GR :D
Στην καφετέρια φαντάζομαι θα ξέρεις πως να έρθεις.
Αφού ανέβεις τα σκαλοπάτια, στάνταρ στα αριστερά σου, θα βρεις μια μεγάλη παρέα να φωνάζει.
Αν δεν φωνάζουμε, τότε θα αναγνωρίσεις τον paspartoo που θα φοράει μαύρα και θα έχει αφημένο κάπου το linux format.
In the beginning it was pong.....
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

OK !!! :)
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Και θα δεις και κάμποσους Nintendo kiddies να είναι τόσο πολύ βυθισμένοι στα DS τους που δεν θα σηκώνουν κεφάλι ούτε καν όταν περνάει δίπλα τους η ξανθιά καραγκομενάρα σερβιτόρα. :twisted:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

είναι γεγονός ότι οι nintendo geeks έχουν επιτυχία με τις γυναίκες και δε γυρνάνε καν να κοιτάξουν μία τυχαία σερβιτόρα...
8)
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Οι μόνες γυναίκες που ξέρετε είναι η Princess Peach και η Princess Zelda. :twisted:
Ασ'τα τώρα αυτά και λέγε αν θα έρθεις αύριο!!! Δικαιολογίες για γάμους υφισταμένων κλπ δεν γίνονται δεκτές. :wink:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Όπως το είπες doc..
Δικαιολογίες και μάλιστα για γάμους υφισταμένων... :twisted:

@xalia...
Ποια τυχαία σερβιτόρα βρε...
Άμα κάνουμε ένα γκάλοπ,όλοι θα την θυμόμαστε με την παραμικρή λεπτομέρεια... :o
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

αμμα ο καιρος κανει σκανανεβασματα το μεσημερι και ριξει καρεκλες......υπαρχει περιπτωση να το αναβαλλω, και να συμεττασχω στο επομενο meeting
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Πάω να φορτίσω το DS-άκι, γιατί χθες το βράδυ το ξέσκισαν 3 σκοπιές (εγώ που είχα 18:00-22:00, ο 22:00-2:00 κι ο 2:00-6:00), πάω προπόνηση και σας έρχομαι... :wink:

//Άσε μας ρε MD, όλο για ξανθές σερβιτόρες ακούω και ξανές σερβιτόρες δεν βλέπω... Μήπως είναι urban legend σαν... τις αξιόλογες κονσόλες της SEGA??? :twisted:

//O Sonic στο SSBB??? Μου φαίνεται πρέπει να διεξαχθεί ιστορική μάχη μόλις κυκλοφορήσει το παιχνίδι... (άλλωστε, τόσο που το καθυστερούν, παίζει να έχω απολυθεί κιόλας όταν βγει...)
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Η συνάντηση ολοκληρώθηκε προ ολίγου με απόλυτη επιτυχία, παρά την συνωμοσία των καιρικών φαινομένων εναντίον μας.

Παρόντες οι ambu_dare, grip, xalia, paspartoo, theoritikos, pater_familias, saulot, olorin, maddog, sonic, fotis_KFOR (πρώτη του φορά στην παρέα μας, welcome dude και ελπίζουμε να πέρασες καλά!) :)

Απόντες (φοβήθηκαν τους κεραυνούς...) οι pooky και pepinos. Next time, mates! :)

-10000 πόντοι στον Badge που δεν φοβήθηκε τους κεραυνούς αλλά προτίμησε τους "ασύρματους" και πάλι... :evil:

Πλατινέ σερβιτόρα αυτή την φορά δεν είχε, δικαιώνοντας τον γερο-Maddog που έλεγε κάτι για περασμένα τρένα...

Και ένα προσωπικό ευχαριστώ από εμένα (και φαντάζομαι και το υπόλοιπο community) στον Sonic, που μου δάνεισε για τους σκοπούς του TOSEC μερικά σπάνια και πανάκριβα παιχνίδια του MegaCD και του Saturn. Σύντομα σε κάποιο dat κοντά σας! :D
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Δημοσίευση από pooky(1) »

Χαίρομαι που περάσατε καλά.

Δυστυχώς για μένα δεν ήταν μόνο οι κεραυνοί, ήμουν χάλια όλη τη μέρα, η ψυχολογική διάθεσή μου ήταν σκατά.

Δυστυχώς ένας καλός φίλος έχασε σήμερα την όρασή του και από ότι είπαν οι γιατροί η κατάσταση είναι μη αναστρέψιμη. Το παληκάρι είναι 40 χρονών και ουδέποτε είχε κάποιο πρόβλημα με τα μάτια του. Πριν από δυό μέρες άρχισε να θολώνει η όρασή του με αποτέλεσμα σήμερα να μην βλέπει καθόλου.

Οι γιατροί διέγνωσαν σπάνια περίπτωση καταρράκτη και ο φίλος φεύγει για εξωτερικό τη Δευτέρα μπας και μπορέσει να κάνει κάτι όσο είναι ακόμα νωρίς. Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι δεν είχα την παραμικρή διάθεση να μιλήσω για τίποτε και ούτε που βγήκα από το σπίτι. Έχω περάσει μεγάλη νείλα με τα μάτια και κάπως μου ήρθε και απότομα αλλά και θεόστραβα.

Για να γυρίσουμε στο θέμα μας, είχα μιλήσει εχτές με τον SONIC όπου και τον πληροφόρησα για το meeting. Ελπίζω να μη μου τον ρίξατε πολύ γιατί φεύγει για στρατιώτης στις 5 του μηνός. Ψάρακας. Νουμπάς!!!!!!!

Μπράβο και από εμένα για την συνεισφορά του.

Κλείνω εδώ στέλνοντας τα χαιρετίσματα στον Gripάκο!!!!! Mate την επόμενη φορά θα τα πούμε από κοντά, όταν όλο το σύμπαν δεν θα έχει συνομοτήσει εναντίον μου. Πάντως είσαστε και γκαμτέμηδες ε; Η Θεά δεν ήταν παρούσα σήμερα!!!!!!!!
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Τα χαιρετίσματα μου και σε σένα pooky..
Εντάξει,τι να κάνουμε,συμβαίνουν,αυτά έχει η ζωή....Τα περαστικά μου στον φίλο σου..

Κατα ' άλλα όπως τα είπε ο Maddog είναι...
Παρότι συνομώτησε το σύμπαν για να μην γίνει το mame meating,τελικά έγινε και περάσαμε όλοι καλά...:D

Να ευχαριστήσω με την σειρά μου όλα τα παιδιά που έκαναν τον κόπο να έρθουν στο meating (και κατα συνέπεια να δουν και την φάτσα μου για άλλη μια φορά...
:) )
You are the best guys!!!!
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Το meeting ήταν άψογο και είχε αρκετά μεγάλη ανταπόκριση απ'ότι είδα. Χάρηκα πολύ που επιτέλους σας γνώρισα από κοντά. Από τώρα και στο εξής αποκτήσατε έναν μόνιμο "συνδρομητή" στα meeting του mame.gr :D
Kρίμα που έκατσα 2 ώρες μόνο λόγω του νυχτοκάματου που με περίμενε και δεν πρόλαβα να τους δω όλους. (Οlorin και Sonic - θα τα πούμε στο επόμενο meeting :D ).
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Πραγματικά ήθελα να είμαι κι εγώ εκεί, αλλά χαίρομαι που περάσατε καλά.
Ο κυριότερος λόγος που δεν ήμουν, είναι ότι δουλεύω για σας...
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Vag έγραψε:Πραγματικά ήθελα να είμαι κι εγώ εκεί, αλλά χαίρομαι που περάσατε καλά.
Ο κυριότερος λόγος που δεν ήμουν, είναι ότι δουλεύω για σας...
Πράγματι,μαζί με τον saulot,συζητάγαμε για κάτι discount στα προιόντα,περίπου 70% :mrgreen: :mrgreen:

Δεν πειράζει Vag...
Την επόμρνη φορά... :wink:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Απάντηση