Μια ιστορική στιγμή για το mame.gr (σοβαρα!)

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Μια ιστορική στιγμή για το mame.gr (σοβαρα!)

Δημοσίευση από Maddog »

http://www.mame.gr/modules/mx_statistic ... istics.php
Πιάσαμε τους 500 χρήστες :)
Συγχαρητήρια στο χρήστη "DAOYKOPOYLOS" που είναι το ν.500 και ελπίζουμε να μην είναι και αυτός 0-post user όπως η μεγάλη πλειονότητα των εγγεγραμμένων :mrgreen:
Άντε να τα χιλιάσουμε! :D
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Ναι... να τα 10000ασουμε! 8) :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Περίμενα τις τελευταίες μέρες πως και πως να φτάσουμε τους 500 εγγεγραμμένους χρήστες, για να κάνω το post. Όμως κάποιοι χθες ξενυχτήσαν και με πρόλαβαν.

Τέσπα. Συγχαρητήρια στον BrainKiller που είναι δημιουργός και η καρδιά της ιστοσελίδας αυτής. Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα παιδιά (Maddog, Whacker, Nemo, Badge και τους μόνιμους και παλιούς χρήστες ... ) που μαζί με τον πρόεδρο, αποτελούν το μυαλό και την συνεχή πηγή γνώσης και ζωντάνιας και πάντα εις ανώτερα.

Άντε για να κλείσω, εγώ θα ευχηθώ να φτάσουμε τους πεντακόσιους μόνιμους - ενεργούς τρελλαμένους. :lol:
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

ambu_dare έγραψε:Περίμενα τις τελευταίες μέρες πως και πως να φτάσουμε τους 500 εγγεγραμμένους χρήστες, για να κάνω το post. Όμως κάποιοι χθες ξενυχτήσαν και με πρόλαβαν.

Τέσπα. Συγχαρητήρια στον BrainKiller που είναι δημιουργός και η καρδιά της ιστοσελίδας αυτής. Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα παιδιά (Maddog, Whacker, Nemo, Badge και τους μόνιμους και παλιούς χρήστες ... ) που μαζί με τον πρόεδρο, αποτελούν το μυαλό και την συνεχή πηγή γνώσης και ζωντάνιας και πάντα εις ανώτερα.

Άντε για να κλείσω, εγώ θα ευχηθώ να φτάσουμε τους πεντακόσιους μόνιμους - ενεργούς τρελλαμένους. :lol:
δεν παμε να πουμε και τα καλαντα,μπας και βγαλουνε κανενα φραγκο για να αγορασουμε πλακετες για το mame? :P :P :D :D 8)
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
BraiNKilleR
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Ελλάδα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από BraiNKilleR »

ambu_dare έγραψε:Περίμενα τις τελευταίες μέρες πως και πως να φτάσουμε τους 500 εγγεγραμμένους χρήστες, για να κάνω το post. Όμως κάποιοι χθες ξενυχτήσαν και με πρόλαβαν.

Τέσπα. Συγχαρητήρια στον BrainKiller που είναι δημιουργός και η καρδιά της ιστοσελίδας αυτής. Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα παιδιά (Maddog, Whacker, Nemo, Badge και τους μόνιμους και παλιούς χρήστες ... ) που μαζί με τον πρόεδρο, αποτελούν το μυαλό και την συνεχή πηγή γνώσης και ζωντάνιας και πάντα εις ανώτερα.

Άντε για να κλείσω, εγώ θα ευχηθώ να φτάσουμε τους πεντακόσιους μόνιμους - ενεργούς τρελλαμένους. :lol:
Τα Συγχαρητήρια πηγαίνουν σε όλους αυτούς που κρατάνε ζωντανό αυτό το forum με τα Posts τους και όχι μόνο. Το site αυτό έγινε με σκοπό να μαζευτούν οι απανταχού τρελαμμένοι Mame/Emu Maniacs ανα την Ελλάδα και πιστεύω ότι σε ένα καλό βαθμό το πέτυχε ! Και αυτό για το λόγο το ότι γνωριστήκαμε virtual ή κανονικά και βρήκαμε άτομα που έχουν κοινά ενδιαφέροντα με μας και απλά περνάμε καλά :) Με τη σειρά μου ευχαριστώ όλα τα φιλαράκια που μαζευτήκαμε εδώ σαν μια καλή παρέα με τα απρόοπτα ,τις ευχάριστες και κάποιες δυσάρεστες στιγμές, το γέλιο και το κλάμα... ?!... Όπα πολυ μελλό έγινε... Anyway ;) Άντε να τα χιλιάσουμε...
BraiNKilleR
http://www.mame.gr
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

ambu_dare έγραψε:Περίμενα τις τελευταίες μέρες πως και πως να φτάσουμε τους 500 εγγεγραμμένους χρήστες, για να κάνω το post. Όμως κάποιοι χθες ξενυχτήσαν και με πρόλαβαν.
Δεν χρειάστηκε ξενύχτι, συνηθισμένη ώρα ήταν :wink:
Ασε που θεωρούσα ότι είχα "υποχρέωση" να το κάνω μετά το προηγούμενο μου post για ιστορικές στιγμές στο ίδιο subforum! :P
BraiNKilleR έγραψε:Τα Συγχαρητήρια πηγαίνουν σε όλους αυτούς που κρατάνε ζωντανό αυτό το forum με τα Posts τους και όχι μόνο.
Ευχαριστώ, πρόεδρε! :mrgreen: :lol: :P
(άμα δεν έριχνα και κανά καβγά με τους Nintendo-βιους, θα είχαμε πάει όλοι για ύπνο!)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

Άντε να μαζευτούμε πολλοί να ξεκινήσουμε club “Nintendo rulez!”
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Maddog έγραψε:
BraiNKilleR έγραψε:Τα Συγχαρητήρια πηγαίνουν σε όλους αυτούς που κρατάνε ζωντανό αυτό το forum με τα Posts τους και όχι μόνο.
Ευχαριστώ, πρόεδρε! :mrgreen: :lol: :P
(άμα δεν έριχνα και κανά καβγά με τους Nintendo-βιους, θα είχαμε πάει όλοι για ύπνο!)
Δεν ήταν για σένα τα συγχαρητήρια ρε! Για την ANNIE ήταν! :vampire: :haha:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Ως σχετικα φρεσκο <<αιμα>> στο site και στο forum,θα ηθελα να πω και εγω τα συγχαρητηρια μου σε αυτους που τα αξιζουν και μακαρι στο επομενο anual meeting να τα εχουμε 1000σει!!!!!!!
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Whacker: ναι, το παραδέχομαι, η Annie στους καβγάδες με κάνει να φαίνομαι εντελώς ερασιτέχνης :lol:

Grip: μην μιλάς για αίμα, θα ακούσει ο Geoanas και θα ορμήξει (check his avatar) ;)
Όσο για meeting, ελπίζω να ξεκολλήσουμε από τους συνηθισμένους 20 συμμετέχοντες και να δούμε και κανά νέο πρόσωπο.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Μουχαχαχα ! Με φώναξε κανείς ? :lol:
20 πρόσωπα ??? Παραείσαι αισιόδοξος ! :cry:
Καλά είχε αναφέρει ο Whacko σε κάποιο post, ότι το forum εξελίχθηκε σε blog !!! ... και για να πούμε την αλήθεια με αρέσει κι έτσι !!!
Μουχαχαχα ! Παω για Golden Axe the revenge of Death Ader, έχω rendez vous στην Νεκρία (!) Να χαρώ Ελληνικά στον χάρτη !! :wink:
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

...και για όποιον δεν κατάλαβε, ο Geoanas έχει πέσει μέσα στο κουτί με τα dvd που πήρε χθες!!!!!!!! :clapping: :delicious: :fans:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

Whacker έγραψε:...και για όποιον δεν κατάλαβε, ο Geoanas έχει πέσει μέσα στο κουτί με τα dvd που πήρε χθες!!!!!!!! :clapping: :delicious: :fans:
κουτί ??? μάλλον κασέλα το κόβω. :lol: :P
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Συλλογος Θαυμαστων Προεδρου MAME.γκρ
Γραφειο Τυπου


08/12/2005


Συγχαρητηρια σε ολους μας και συντομα 1013 και βαλε !

Ιδιατερη μνεια βεβαια στον Αγαπημενο μας Προεδρο και Ιδρυτη της παρουσας τοποθεσιας. Η τεραστία ανθοδεσμη που εσταλει θα ειναι συντομα εμπροσθεν της επαυλης του.



Με φιλια και ειλικρινεις χαιρετισμους
Paspartoo (Συντονιστης Τροφοδοσιας)
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Δημοσίευση από ambu_dare »

:roll: Δυστυχώς, μάλλον ο 500ος εγγεγραμένος χρήστης από ότι φαίνεται δεν έφερε την "Ανοιξη" αφού όλοι οι χρήστες που εγγράφηκαν από τότε έχουν ανεξαιρέτως μηδενικά Posts. Θα μου πεις αυτό σε ενοχλεί? Μέχρι ένα βαθμό όχι απαραίτητα αφού πολλές φορές είναι καλύτερα το "λίγοι αλλά καλοί" το οποίο ισχύει μέχρι ένα βαθμό και με το mame.gr.
Λέω μέχρι ένα βαθμό, γιατί σιγά - σιγά παύουν να είναι λίγοι. Αντίθετα θα έλεγα ότι υπάρχουν παραδείγματα που "νέοι" στην παρέα συμμετέχουν ενεργά και ίσως περισσότερο από κάποιους "παλιούς" που ίσως λόγω υποχρεώσεων χάθηκαν...
...
Απάντηση