ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ PCBs - ΣΥΛΛΕΚΤΕΣ

Οτι σχετικό με το www.mame.gr

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
arc
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 26 Δεκ 2004 16:03
Τοποθεσία: ΕΛΛΑΔΑ
Επικοινωνία:

ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ PCBs - ΣΥΛΛΕΚΤΕΣ

Δημοσίευση από arc »

Γεια σε όλους - ελπίζω όλους να σας βρίσκω σε καλή κατάσταση!
Τους τελευταίους μήνες περιφέρομαι ανα την Ελλάδα και το ebay και έχω καταφέρει να εντοπίσω και να κάνω δικά μου απίστευτα αυθεντικά PCBs. Tα τελευταία μου είναι το Tehkan Worl Cup, Bubble Bobble, Rainbow Islands, Cabal, Choplifter, 1942, Ghosts n' Goblins και η συλλογή ολοένα μεγαλώνει.
Λοιπόν αν ενδιαφέρεται να μοιραστεί κανένας αυτή τη συλλεκτική τρέλλα ή αν υπάρχουν πληροφορίες για ανα την Ελλάδα εύρεση πλακετών θα σας ήμουν υπόχρεος να ρίξεται ενα mail στο τραπέζι και να τα πούμε.
Επίσης θα ήθελα να ανεβάσω photos από τα μηχανήματά μου στο site αυτό.Ξέρει κανείς πως γίνεται ρε παιδιά?
Τέλος αν υπάρχει ενδιαφέρον από τα παιδιά του site θα υπάρχει χώρος σε λίγο καιρό για arcade και emu συνάντηση.Αν θελήσετε πληροφορίες μπορείται να επικοινωνήσετε μαζί μου.

Ευχαριστώ 'Ακης "BornArcade" Κούσης
ARCADEOS MANIAC
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Join the club Άκη :lol:
www.gameland.gr/geoanas/
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Καλώς τον! :lol:
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Ωραία συλλογή Άκη! (του Geoanas την έχω δει και αυτοπροσώπως) :D
Για photos δεν μπορείς να ανεβάσεις απευθείας στο mame.gr αλλά μπορείς άνετα να τις βάλεις σε κάποιο από τα free photo hosting services που υπάρχουν και να κάνεις link από εδώ.
Εγώ έχω χρησιμοποιήσει με απόλυτη επιτυχία το http://imageshack.us/ αλλά υπάρχουν και πολλά άλλα, ένα Google για "free photo hosting" θα σου δώσει άφθονες επιλογές.
Περιμένουμε τα νέα σου (εδώ και όχι με mail, σίγουρα ενδιαφέρεται παραπάνω από 1-2 άτομα!)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Να πω πως θα ήταν καλή ευκαιρία να έχουμε την δυνατότητα ανταλλαγής απόψεων περί διόρθωσης βλαβών, συντήρηση, ακόμη και Modifications σε PCBs. Εγώ έχω μικρή πείρα σε αυτά αλλά ο Geoanas είναι "μανούλα" (και πατέρας recently)...;)

Ελπίζω να ευδοκιμήσει το topic και να βρεθούν και άλλοι με την ίδια τρέλλα, μια και υπάρχει αρκετό υλικό για σκάλισμα... :D
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
PEFKOS
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 23 Φεβ 2006 12:40
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από PEFKOS »

.....ή ίσως να δημιουργηθεί ένα forum για PCBs και cabs....... :lol:
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

...και γενικά για hardware θέματα ....
:wink:
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

...στο οποίο θα γράφετε όλοι σας τόσο συχνά όσο γράφετε και στο "B-sides" πχ... :evil:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Φίλε Maddog, γιατί τα παίρνεις τόσο στραβά τα πράγματα; :) Μπορείς να επιβάλλεις σε κάποιον να μιλήσει όταν δεν το θέλει ή όταν δεν έχει κάτι να πει; Όταν υπάρχει κάτι αξιόλογο να ειπωθεί ή να διαμοιραστεί ως πληροφορία στους υπόλοιπους, αυτό έχει γίνει και έχουμε δει topics που λειτούργησαν & λειτουργούν άψογα ως mini guides ή FAQs με αυτό τον τρόπο...

Προσωπικά προτιμώ ένα γεμάτο με πληροφορίες topic που είναι και χρήσιμο για τους υπόλοιπους παρά ένα με σαχλαπίρδες(ΤΜ)...

(σαν αυτές που γράφω εγώ συνήθως για να σε περνάω στα posts.)
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
PEFKOS
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 23 Φεβ 2006 12:40
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από PEFKOS »

Απ'όσο έχω καταλάβει φίλε Maddog και λοιποί που συμμετέχετε στο thread, έχετε/έχεις "σπαστεί" από το b-sides, και ίσως να έχετε δίκιο. Φυσικά, δεν είναι τόσο προβληματικό να σβήσετε το συγκεκριμένο forum αν αυτό συνεχίσει να έχει μηδενική κίνηση.

Προσωπικά, βλέπω την ανάγκη ύπαρξης ενός forum για θέματα γύρω από PCBs, cabinets, σχετικό hardware, embedded MAME σε set-top boxes ή cabinets κλπ κλπ... και αν δεν κάνω λάθος, η διαφωνία δεν είναι στο αν πράγματι υπάρχει μία διαφορετική θεματική ενότητα που πρέπει να "αυτονομηθεί" ή όχι, αλλά στο αν ένα νέο forum θα έχει κίνηση ή όχι.

Το ότι απέτυχε ένα άλλο forum δεν σημαίνει τίποτα.... πάντως, προσωπικά και προς το παρόν, [ακούσατε-ακούσατε!!] με ενδιαφέρει μόνο αυτό το κόμματι, καθώς είμαι άσχετος από MAME αλλά θέλω ένα mame cabinet..... :)

(εξάλλου, το "B-sides" ήταν άκυρη ιδέα έτσι κι αλλιώς..... :twisted: )
Άβαταρ μέλους
retromarket
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006 01:33
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από retromarket »

Γειά σας.
Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση, αλλά νομίζω ότι στο συγκεκριμένο post μπορώ να γράψω σχετικά, χωρίς να παρεξηγηθώ.
Λοιπόν, σύντομα θα βάλω στο Fleamarket δημοπρασίες για δύο jamma PCBs, Raiden και Power spikes. Επίσης κι ένα SNK Neo Geo Jamma MVS Card CPU System.
Αν κάποιος ενδιαφέρεται, μπορεί και να μου στείλει ένα μήνυμα.
<b>R E T R O M A R K E T</b>

Αγορές υπολογιστών-παιχνιδομηχανών και gadgets που σας ξυπνάνε αναμνήσεις.
Άβαταρ μέλους
GeoAnas
Methuselah
Methuselah
Δημοσιεύσεις: 1503
Εγγραφή: 19 Απρ 2004 22:39
Τοποθεσία: Πολύγυρος - Χαλκιδική
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeoAnas »

Άκη μην ξεχάσεις να εγγραφείς στην
www.vaps.org
(!) :lol:
Άβαταρ μέλους
akmakas
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2006 23:42
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ PCBs - ΣΥΛΛΕΚΤΕΣ

Δημοσίευση από akmakas »

arc έγραψε:Γεια σε όλους - ελπίζω όλους να σας βρίσκω σε καλή κατάσταση!
Τους τελευταίους μήνες περιφέρομαι ανα την Ελλάδα και το ebay και έχω καταφέρει να εντοπίσω και να κάνω δικά μου απίστευτα αυθεντικά PCBs. Tα τελευταία μου είναι το Tehkan Worl Cup, Bubble Bobble, Rainbow Islands, Cabal, Choplifter, 1942, Ghosts n' Goblins και η συλλογή ολοένα μεγαλώνει.
Λοιπόν αν ενδιαφέρεται να μοιραστεί κανένας αυτή τη συλλεκτική τρέλλα ή αν υπάρχουν πληροφορίες για ανα την Ελλάδα εύρεση πλακετών θα σας ήμουν υπόχρεος να ρίξεται ενα mail στο τραπέζι και να τα πούμε.
Επίσης θα ήθελα να ανεβάσω photos από τα μηχανήματά μου στο site αυτό.Ξέρει κανείς πως γίνεται ρε παιδιά?
Τέλος αν υπάρχει ενδιαφέρον από τα παιδιά του site θα υπάρχει χώρος σε λίγο καιρό για arcade και emu συνάντηση.Αν θελήσετε πληροφορίες μπορείται να επικοινωνήσετε μαζί μου.

Ευχαριστώ 'Ακης "BornArcade" Κούσης
Φιλε μου αυτο που θα γουσταρα να κανω και το εχω βαλει στοχο
ειναι να βρω μια κασα απο ενα ηλεκτρονικο της εποχης του 80ς
εχω ετοιμο μονιτορ ενα pc και ενα joystick αυτοσχεδιο οπως στα ηλεκτρονικα!!!!
Θελω να τα μονταρω ολα μεσα στην κασα και να γινει ο χαμος!!!
Αν γνωριζει καποιος κατι ας μου πει!!!!
Back to the roots...
ZX Spectrum forever....
Απάντηση